ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

קודם כל ולפני הכל - שיהיה בריא, זה הכי חשוב.

דבר שני - אין פה מה להיעלב. הכל טוב. לשאול שאלות ולדבר זו המטרה של הפורום הזה, ולהעביר ביקורת על לאפורטה זה סופר לגיטימי (חצי לגיטימי, חצי חיצון), ולשאול שאלות זה גם חלק מהכיף פה. פשוט לדעתי אין מה להעביר ביקורת עד שאין יותר פרטים, ולהעביר ביקורת על הסכם עכשיו עם התייחסות לתנאים של קיץ 2021 ולא לאלו של עכשיו - זה פחות רלוונטי.

הסכם עם CVC צריך להישפט כמו כל עסקת הלוואה.
מה שהיה בקיץ היה גרוע. אנחנו לא יודעים מה התנאים עכשיו. עצם השם CVC זה לא בהכרח דבר רע.

קודם כל , איזה ערב. לצערי הוא נפטר.

הכל כל כך חסר משמעות עכשיו.

זה ההוא שנורה ברכב או שזה לא קשור לפיגוע?

אני לא מכיר את כל הפרטים, אבל זה אחד השוטרים שחתר למגע עם המחבל. אני גם לא מכיר אותו באופן אישי אלא את הבן דוד שלו.

יהי זכרו ברוך. גיבור ישראל.

וואו משה מצטער לשמוע. שלא תדע עוד צער…

אני רואה בבארסה מאניה שגסטון אדול המקורב מאוד למסי מדווח באופן חד משמעי ב-TyC הארגנטינאי: “אחרי מילותיו של לאפורטה, בסביבה של מסי שוללים חזרה לברצלונה כאופציה. אין לליאו כל כוונה לחזור לבארסה כל עוד לאפורטה בתפקיד, במיוחד לאחר ההצהרות של הנשיא. גם אם הוא יעזוב את פ.ס.ז’ - זה בוודאות לא יהיה לברצלונה”.

אולי פספסתי משהו, אבל מה לאפורטה אמר?
כלומר קראתי את הראיון אבל לא ראיתי משהו שאמור לגרום לתגובה כזאת.

תסתכל בבארסה מאניה… בגדול, די נחמד לו (ולנו) שהקבוצה מתפקדת ומתאוששת, והוא מרגיש בנוח להגיד שאין לו קשרים עם מסי (aka הם בכאסח/ברוגז), לא נכנס לפרטים אם מסי יכול היה לתרום לנו מקצועית או לא, אבל בעטנו בו כמו שבעטנו בסוארז וזה עוול בל יתואר לשחקן הכי גדול בהיסטוריה שלנו שעשה הכל כדי להשאר וקיצץ יפה גם בשנות הקורונה.

בקטע הזה לאפורטה התנהג כמו חרא של בן אדם. והמעצבן שזה היה על פאקינג מסי, להגיד למשה או לי תתקדמו! מסי נחלת העבר! לאפורטה משקם שוב את ההריסות! פשוט חוטא למטרה. גם אם הפרידה הייתה הכרחית עשו אותה הכי גרוע שאפשר, כלומר, כמעט הכי גרוע כי אצל סוארז זה היה משפיל יותר אבל אי אפשר להשוות את התרומה של סוארז לזו של מסי.

אני מעולם לא אמרתי שצריך ‘להתקדם’ ממסי אבל עדיין חושב שאתה (וכנראה גם מסי וסביבתו) הוצאתם את הריאיון מהקשר ומפרופורציה.
מה רצית שלאפורטה יגיד?
שהוא ומסי חברים טובים ואם לא המרחק בין פריז וברצלונה הם היו יושבים מדי ערב לקפה?
שהקבוצה קורסת כי אין מסי?
הוא אמר את האמת שמסי לא אהב את ההחלטה והוא יכול להבין אבל לא היה לו מה לעשות והוא שמח שלמרות שמסי עזב הם הצליחו לייצב את הקבוצה עם דור צעיר. לא רואה את הבעייתיות פה.
בסיס הויכוח האם הוא יכל להשאיר אותו ולא רצה בזה ומהתחלה רימה ורץ על הגב שלו ותכנן להעיף אותו או שהוא רצה להשאיר וחשב שיצליח ובסוף התברר שאין אפשרות.
קשה לי להאמין שהאופציה הראשונה נכונה, האמת היא איפשהוא באמצע. לאפורטה מאוד רצה להשאיר אותו וחשב שזה אפשרי אבל כשהוא ראה את המצב הוא הבין שזה או מסי או המועדון ובחר במועדון למרות שמסי אולי ציפה שיבחרו בו.
אפשר להתווכח על הבחירה אבל להגיד שבגלל זה לא לחזור למועדון כל עוד שלאפורטה בראש?! נובמת.

טוב שתחת רוסיי וברתומאו הוא הסתדר.
בעיני, אם תיווצר למסי ההזדמנות לחזור לברצלונה והמועדון גם ירצה שהוא יחזור ורק מסי יחליט שלא בגלל לאפורטה זו תהיה עוד החלטה גרועה של מסי בקריירה כמו החלטות רבות אחרות שלו.

מסי לא אמר כלום… כל מיני אהבלים טוענים בשמו. בראיונות שמסי דיבר הוא היה קולה יותר מלאפורטה והוא בטח תרם למועדון יותר מלאפורטה ויותר ממה שלאפורטה מסוגל לתת ב 1000 שנה של חיות על פני האדמה.

אחרי שקראתי את מה שבארסה מניה טוענים שלאפורטה אמר (לצערי בפעמים בהם היה לי כוח לבדוק היו פערים אדירים) בעיקר מכעיס מה לאפורטה לא אמר. אם אני מסי הייתי נעלב. אפילו שאני לא מסי אני נעלב.

רק פה כדי להגיד - עם צ’אבי הוא ידע להגיד ‘נכשלתי שלא הבאתי אותו יותר מוקדם’, עם מסי הוא עוד לא אמר את זה, אולי הוא באמת לא חושב שזו פאשלה ושהוא היה חייב לרענן את השורות וזה התהליך של קבוצה חדשה וכו. חבל שלא התחיל בניקוי הזבל עם אלבה ושות ונותן למסי כלים (ומאמן!! רואים כמה זה חשוב גם בלי מקרה פריז ופוטצינו) להצליח שוב אצלנו.

ועוד פעם תענו לי שלאפורטה בחר בין מסי למועדון ושגם מסי לא יותר גדול מהמועדון, ושוב אגיד שאני לא מבין מה זה המועדון ומסי זה המועדון וחוזר חלילה… כנראה שבקטע הזה אנחנו לא על אותו התדר.

בכלל, אני אוהב בארסה תחרותית, אבל אני לא חייב את זה בכל רגע. בארסה תחרותית זו בארסה שנותנת רגעים (ושברון לב בהתאמה) וגוזלת ממני המון זמן ורגש. לא יכול להגיד שבחיים העמוסים שלי תמיד מתאים לי בארסה כזו ובגלל שמחזור חיים של קבוצת כדורגל הוא בטווחי ה 3-4 שנים כדבריו של פרגוסון לא היה אכפת לי אם היינו דוחים את בניית הקבוצה החדשה בשנה שנתיים כדי לתת למסי קצת ממה שהוא נתן לנו. לא מחנאות של דרום אמריקאים וחוסר מקצועיות אבל גם לא בדחף של rebuild. זה כתם לדראון עולם על איך מסי עזב את בארסה.

אני לא קורא בבארסהמניה ולא יודע מה הם כתבו. אני קורא בעיתונים הספרדיים בתרגום גוגל לאנגלית.

לפורטה אמר שהוא לא יכל להשאיר את מסי מסיבה כלכלית, והיה שמח אם מסי היה חוזר. שום דבר חדש.
גם אמר שהיה שמח אם מסי היה משתתף במדי בארסה במשחק ידידות המוקדש לאונזואה.
לפורטה אמר שהם לא בקשר ושבארסה לא שוקלת להחזיר את מסי. זה ברור, הרי מסי פגוע.
אני לא ראיתי שום דבר בראיון הזה שיכל לעצבן את מסי. מסי כועס בצדק, כי לפורטה הבטיח הישארות ולא קיים, אבל זה היה בקיץ ולפורטה לא הוסיף שום דבר עכשיו.

הראיון היה ל RAC1, זה מה שהם פרסמו באתר: Joan Laporta: “Vull guanyar la Lliga, ho dic convençut. I Xavi en té més ganes que jo”

אבל זו בדיוק הבעיה… אם ידוע שמסי לא ממש מרוצה בפריז והמצב הכלכלי השתנה במקצת למה בארסה לא שוקלת?

מסיבות כלכליות, מסיבות שמסי תחת חוזה, ואפשר להגיד את זה-מסיבות מקצועיות! אולי לאפורטה באמת ובתמים חושב שמסי כבר לא עדיף לנו מקצועית והוא לא רוצה להגיד את זה בריש גלי. אם תשאלו אותי, זה למה מסי נפגע. זה גם למה הוא פגוע מפיקה שלא עמד לצידו.

אם תשאלו אותי, גם לאפורטה וגם פיקה למשל חושבים שמסי לא רק שהוא “נטל” על עניין המשכורות וגם שכר של 20 מיליון הוא עצום, הם גם לא מאמינים בברסה בסגנון משחק של מסי באמצע. בואו נגיד את האמת, הם גם צודקים. אפשר לטעון שעם מאמן אמיתי זה יהיה אחרת, אבל בפועל למסי היו כמה מאמנים ואף אחד מהם לא מצא את האיזון והיעילות עם מסי באמצע. זה לא שפיקה למד לשחק, בוסקטס חזר להיות קליל, פדרי פתאום עם אומץ והחלק הקידמי נהיה פתאום יצירתי. הסגנון משחק החדש מתאים לתכונות שלהם יותר. פיקה ורביעיית ההגנה פחות מתמודדים מול מתפרצות, משחק הלחץ שלנו פתאום מתפקד עם 10 שחקנים שלוחצים, הקישור שלנו מקבל שטח שלא היה להם שמסי שם ויש להם “חלל” לבצע מהלכים, וגם השלישיה הקידמית לא צריכה ללמוד לשחק רק לפי שחקן אחד.

מסי יכול להיפגע, אבל הוא גם צריך להבין שאם הוא לא יכול להתגמש מקצועית כי הוא רוצה לשחק רק באמצע, אנשים יאלצו לבחור. אז לאפורטה ופיקה (שוב, ספקולציות) בחרו.

אני אגיד אפילו יותר מזה. פפ לא היה לוקח אותו היום, ואם פפ היה רוצה אותו הוא היה בסיטי.

ממתי מסי עשה הגנה? ממתי להחזיק במסי זה עול? ובכן, אולי לאהבלים שלא יודעים לאמן.

מדובר בשחקן שלפני כל היכולות הטכניות ניחן בחוש הסתגלות ושינוי בכמה עמדות זאת בנוסף לכושר ניתוח מהיר כשהוא על המגרש.

באמת שזו הודעה מוזרה שלך שביט, מסי היה יעיל, היום הוא משחק יותר מאחור כי מאמנים אהבלים לא דאגו לו לכדורים מקדימה והפתרון שלך זה השתמש וזרוק? מיצינו?

גם אשכרה אתה מגבה את זה במציאות אומללה שאדם שלא היה רואה כדורגל בשמונה שנים האחרונות עוד היה מאמין לזה. מסי בבארסה = בארסה סופגת 8:2 ו רמונטאדה 4:3, מסי בפריז = עפים מול ריאל ומגמגמים בליגה בעונה גרועה של הליגה הצרפתית, מסקנה מסי שחקן חרא. גם יש לך ראיה לזה, מסי לא בבארסה = בארסה מתאוששת ומשחקת יפה.

זה טוב למשוואות מתמטיות, אולי. חוסר הקורלציה בין העובדות שעל פיהם התזה שלך בנויה לבין המציאות - לפחות זו שהייתה עד היום - פשוט מעוותת.

ייתכן שאני רגשן ולא שופט נכון את המציאות, מה שבטוח שאתה וואחד כפוי טובה אם זה מה שהצלחת לחשוב על מסי לאורך כל ההיכרות העצומה שלך איתו.

:+1:t3:

שוב שחור ולבן? כוחות האופל נגד כוחות האור? מסי נבל או מסי המשיח? לאפורטה הוא או נבל או המשיח?

לא, אני רוצה באמת להבין איך זה עובד? אם יש לך כבוד והערכה עצומים כלפי שחקן, אז אסור לך להעיז להגיד שהוא כבר לא עושה טוב לקבוצה? ואם הקבוצה עושה רע לשחקן (כמו שקרה ממש בשנים האחרונות של מסי אצלנו) ואתה אומר את זה (כמו משה וטל) אז אתה לא אוהד של הקבוצה אלא אוהד של מסי?

אתה יכול להעריץ את השחקן כמה שאתה רוצה, ויש לך משהו כמו 700 סיבות לזה ועוד עשרות תארים.
מה שבטוח, זה שהוא כבר לא יכל לסחוב את בארסה על הגב שלו.
איך יוצאים מזה? איך מחזירים את בארסה להיות תחרותית ומהנה לצפיה שוב?

ממה שאתה כותב אני מבין שרצית את מסי במועדון בכל מחיר. כולל המשך ההשפלות ואפילו סיום מתחת למקום 4 בליגה. הכל, בכל מחיר, רק להשאיר את מסי במועדון עד לפרישה שלו. זה לא רציני בעיני.

אפשר להתווכח אם היה צריך להתחיל את תהליך השיקום היום או בעוד שנתיים שלוש עם הפרישה הצפויה שלו. אני מעדיף את השיקום היום. זה טעמי האישי וזה לא שאני אוהב את מסי פחות ממה שאהבתי אותו עד לפני שנה.

אתה יכול לשחק במשחק ״את מי אתה אוהב יותר, את אמא או את אבא״ עם ילדים בני 4. כן…
אנחנו אנשים מבוגרים. יכולים להעריך את התרומה העצומה של לאפורטה למועדון, ואפילו להעז ולאמר שכל התרומה של מסי יכולה להכנס תחת קטגוריית התרומה של לאפורטה שלא מכר את מסי ליובה ב 250 מיליון שהשווי שלהם במונחים של היום הם בין 500 ל 750 מיליון ריאליים.

באותה נשימה אנחנו יכולים להעריך את התרומה העצומה של מסי למועדון, ששם אותנו בשורה אחת עם המועדונים הגדולים ביותר בעולם, מילא לנו את ארון התארים, זרע פחד ואימה בלבנים ונתן לנו שנים רבות של הנאה.

עכשיו, שים לב. זה שמסי ולאפורטה מסוכסכים, לא גורם לאחת מהאמירות של קודם (לאפורטה מלך / מסי מלך) להיות שקרית. הם יכולים להיות מסוכסכים ועדיין להיות שתיים מהדמויות הכי חשובות במועדון בעשורים האחרונים (ולא השניים היחידים - מיינד יו).

דן אני מבין אותך, באמת ובתמים. אבל דווקא מתןך אהבה למסי אתה צריך לדעת לשחרר אותו. אתה ואני וכולנו פה לא צריכים שום דבר שיוכיח לנו שהוא הטוב ביותר בכל הזמנים (יחד עם דייגו) אבל שאר העולם לצערי כן צריך. אתה באמת רוצה שמה שיזכרו ממנו זה ה8-2 ולהיות מודח כל שנה בשמינית? אתה באמת רוצה לראות אותו השנה רץ באירופאית?

זה שהוא פשוט מנוהל בצורה מחורבנת ובחר בקבוצה הלא נכונה זה דיון אחר.

הפרידה היתה הכרחית לשתי הצדדים. הצורה שזה נעשה? זה גם מה אני שואל עכשיו. יש לי שאלות ואין לי תשובות.

אני חושב שרק בשנים האחרונות נחשפנו לכמה הסביבה הקרובה של מסי היא רעילה לקריירה שלו.

אני 100% עם לאפורטה פה. מסי אולי נפגע אישית, ומותר לו, אבל הסביבה שלו פשוט מזכירה לי סביבה כדורגלנים בארץ. איזה פחי אשפה. מסי יכול רק לקנא בסביבה שהקיף את עצמו כריסטיאנו.

קודם כל זאת לא תשובה רצינית. ממתי מסי עושה הגנה לא אומר שזה לא נטל. זה היה נטל אז זה נטל גם היום ומקור להרבה בעיות, איפה שהוא לא ילך. זה שפפ בזמנו הצליח לייעל את זה לתקופה מסויימת זה נכון, אבל כלום לא מבטיח לך שפפ היום בכדורגל של היום היה מצליח למצוא פיתרון אם דה ברויינה היה משוטט בלי לרוץ.
אתה יכול לחשוב שכולם אהבלים שלא יודעים לאמן, אבל זה קצת תלוש מהמציאות כי עברו המון מאמנים עם גישות שונות ולא הצליחו לייעל את זה, בטח לא לאורך זמן. אהבלים זה אנשים שחושבים שאפשר לעשות משחק לחץ עם שחקן אחד שלא לוחץ והולך איפה שבא לו.

אין לדעת באמת, תן לי 10 משחקים שמסי שיחק באגף ממש כשחקן אגף. תן לי 5 שהוא אשכרה שיחק בחוד.

תן לי קצת יותר קרדיט. יש לי עיניים. אני רואה איך הקבוצות משחקות, לא רק התוצאות. שגם התוצאות וגם הקבוצות מראות משהו… אולי יש בזה משהו?

אתה חד משמעית רגשן אובר. לפי התפיסה שלך אסור לבקר את פיקה שירד ביכולת, את בוסקטס שנהיה איטי, בוא נשאיר שחקנים ונבנה שיטת משחק בלי קשר למטרות או סגנון-פשוט נשמור אמונים ולא משנה מה התוצאות.
מסי הוא השחקן הטוב בהיסטוריה והשחקן שהביא לי הכי הרבה רגעי אושר. ועדיין, בראייה ריאלית ואיך שאני תופס את המשחק ואת השחקן שהוא היום, אני מעדיף את ברסה בלעדיו.