ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

לא אכנס למשחק הספקולציות של איך מסי וצ’אבי היו מצליחים להסתגל ולמצוא למסי תפקיד קריטי שרק הוא יכול למלא בקבוצה המתחדשת כי זה דבילי. מסי השחקן הכי חכם ששיחק את המשחק הזה. גגם אין לי בעיה עם הספקולציה שמסי בהדרגה היה הופך לשחקן ספסל ומקבל יותר מנוחה.

מה שלא מתקבל על הדעת זה שיגדל אצלנו סמל מגיל 13. יהיה חלק עיקרי בבניית הקבוצה הטובה ביותר בהיסטוריה של הכדורגל, על שלל התארים ועל שלל הרווחים שזה אומר, ואז רגע לפני הסוף נגיד לו לך. סמל נשאר עד שהוא מחליט לעזוב. אף אחד לא היה מעלה על דעתו להעזיב את פויול צ’אבי או אינייסטה.

זו בהחלט כפיות טובה. אחרי שנהניתם 15 שנה נמאס לכם פתאום מהסביבה הרעילה? מהפרימדונה באמצע? גיב מי אה פאקינג ברייק!

זה מוזר שבחרת בדוגמה בשחקנים שהבינו בעצמם ובכאב רב שזמנם הסתיים בברצלונה ועזבו מרצונם.

זה בדיוק האחריות של הסביבה של מסי שהיתה צריכה להגיד לו בזמן את זה. וליאור מעט מאוד שחקנים בעולם יוצא להם לסיים את הקרירה התחרותית שלהם במועדון מהדרג של ברצלונה. זה לא צירוף מקרים.

מסי הוא זה שהיה צריך להימאס לו מהסביבה הזאת. היחיד שהקריירה שלו נפגעה בגללה זה הוא.

אף אחד לא קורא לו פרימדונה, אתה מוציא דברים מהקשרם. מסי משחק באמצע ולא עושה הגנה כי הוא יפצע אם יעשה הגנה כנראה והוא משחק באמצע כי הוא הכי מרגיש בנוח שם. זה בסדר. בסופו של דבר מקצועית זה לא עובד וזה לא מביא למשחק יפה או עוזר לקבוצה ושאר השחקנים. סמל לא עוזב מתי שהוא רוצה לעזוב, סמל עוזב מתי שהוא רואה שלא צריך אותו יותר. זה סמל.
אין לי מושג על איזה סביבה רעילה אתם מדברים.

ולפני שאתה מוציא דברים מהקשרם-לא טענתי שמסי לא סמל. בעיני מסי הוא עדיין יכול לתרום, אין לי ספק בכך. זה לגיטימי לחשוב שונה.

מוש לא יודע מה איתך אבל בשתיים וחצי בלילה מסי נראה לי כמו שחקן שיש לו עוד איזה שנה או שתיים או שלוש בקנה. כאחד מעשרת השחקנים הטובים בעולם כן? לא כעול.

צ’אבי עזב בגיל 35, אינייסטה 34 ופויול 36. מסי יכל להגיע למסקנה לבד ולא זכור לי שמישהו דחק בצ’אבי פויול או אינייסטה לעזוב.

קראת מה כתבתי בהודעה לדן? אני לא חולק על האיכות שלו. אני חושב שברצלונה לא מסוגלת לספק לו יותר את מה שהוא צריך.

זה הוא הלך לקבוצה אחרת שלא מספקת לו את מה שהוא צריך, זה בעיה אחרת.

כי הם הבינו בזמן מה יקרה אם הם לא יעזבו. (במיוחד צאבי, צאבי הבין טוב מאוד מה יקרה לו אם הוא ישאר עוד כמה עונות)

אתה מתעלם שוב ממגבלת השכר.
אני לא יכול לתת לך בדיוק את הסעיף בחוקת עבודה בספרד שלא מאפשר למסי לרדת ביותר מחצי מהמשכורת הקודמת שלו, אבל כולם מסתמכים על הסעיף הזה. חצי מהשכר של מסי לא היה עובר במגבלת השכר.

אני כועס על לפורטה בגלל שהבטיח שמסי יישאר בלי לבדוק את המצב קודם. לא בגלל עצם העזיבה.

מקצועית הייתי מאוד מאוכזב בקיץ כשמסי עזב. עכשיו הרבה פחות, כי בארסה התחילה לשחק טוב ומסי נראה רע ב PSG. יכול להיות שעדיין היה פנטסטי אם היה נשאר, אבל אני בוחר להאמין שהדעיכה שלו נובעת מהגיל ולא בגלל שיש לו מאמן רע שם.

אז למה בארגנטינה הוא לא דועך?

הוא בחר בקבוצה רעה. אם היה בוחר בקבוצה נורמלית אחרת היינו רואים מסי אחר.

מי שחושב שצריך היה להיפרד ממסי הוא לא איזה אנטי מסי או שונא שלו, אלא כי זה פשוט כבר לא טוב לשתי הצדדים אני גם רוצה להדגיש שאם מסי היה חוזר לברצלונה, הייתי מאוד שמח, אם להתייחס לזה באופן ריגשי.

מסי צריך בשלב הזה של הקרירה שלו את הטובים ביותר לצידו. אנחנו לא יכולים לספק לו את זה יותר. ומצד שני, אנחנו בונים עכשיו קבוצה חדשה. זה פרויקט חדש שלמסי לדעתי יהיה קשה להשתלב בו.

אתחיל מהאובייס, מסי היה זכאי לפרידה טובה יותר. היה יכול לתרום או לא, ברגע שהוא עזב הוא היה זכאי למשהו הרבה יותר מכבד, הוא אגדת מועדון והוא השחקן הכי גדול שלבש את המדים שלנו. כל אקט הפרידה הוא כתם למועדון שרואה את עצמו כמקום שמכבד את השחקנים בו. מה שהיה לאינייסטה, צ’אבי ופויול היה חייב להיות גם עם מסי.

מקצועית אני נוטה להיות בדעה של שביט. מסי מאז ומעולם לא לחץ, או רץ, וכשהדבר הזה ברוב הקבוצות מהווה נטל, העקביות הסטטיסטית שלו היא כזאת שמצדיקה את הדרך בה הוא משחק. הבעיה היא שזה מגביל את הקבוצה מאוד וזה נותן לנו סוג של תקרה מול קבוצות באמת חזקות כמו באיירן, פריז, ליברפול או סיטי. זו הסיבה שאנחנו מצליחים לקחת אליפויות בקלות ומנגד להיות מוגבלים באלופות. בארסה בשביל להתקדם הייתה צריכה להשתנות תודעתית, טקטית ובאופן כללי לייצר מאזני כוחות חדשים. זו קבוצה שאומנם יש לה גרעין מבוגר, אבל הנוכחות של השחקנים הצעירים מורגשת מאוד. אני לא יודע אם זה היה מתאפשר או מקבל גוון כזה כשמסי עוד היה אצלינו ובארסה עדיין הייתה נשארת בתור “הקבוצה של מסי”. זה היה מגביל אותנו מאוד.

משהו בי רוצה שהוא יחזור רק עבור התיקון הזה לסיום הקריירה אצלינו. You need to set the record straight, אבל כשזה נוגע ליכולת? אני שנים לא התרגשתי ונהניתי מבארסה כמו שאני נהנה עכשיו.

למרות ההופעות הטובות, בטח לעומת מה שהוא נותן בפריז, זה מסי אחר. יותר איטי, עדיין מחלק מסירות מטורפות, פחות סקורר. הירידה הפיזית השתלבה עם נפילה מנטאלית לאור המצב בפריז. אני אומנם שמח לראות שהוא נהנה בנבחרת, אבל אני כן רואה את הירידה שם. בכל מקרה הנבחרת עדיין צריכה אותו, וגם את די מריה הקשיש. את מה שהם נונתנים אף צעיר לא מצליח לתת עוד, ויש דור ספציפי שסקאלוני כרגע יכול לעבוד איתו בשביל לקדם את המשחק. אחרי קטאר אני מניח שנראה שינויים הרבה יותר משמעותיים גם בסגל וגם בדינמיקה, אבל בארגנטינה עדיין רוצים שהיא תהיה הנבחרת של מסי.

אם זו הסיבה היחידה אז אני מצפה מלאפורטה שיגיד: בשבילי ובשביל כל אוהד בארסה זה חלום שמסי יחזור לשחק בבארסה ואני אעשה הכל כדי שזה יקרה.

הכל חוץ מלגרור את המועדון לבורות עוד יותר עמוקים מאלו שאנחנו נמצאים בהם עכשיו.
ואז, זה כבר לא הכל

בכנות, אני לא יודע למה מסי כועס על לאפורטה.
אני לא מיתמם, וגם שניהם לא. לכולם ברור שמשהו לא טוב קרה בניהם.

אם שואלים אותי, זה שלאפורטה לא חתם על הסכם עם cvc כשגם הנהלת קבוצות הליגה טוענת שזה הסכם מחפיר ולא חוקי, נשמעת לי כמו סיבה תלושה.

מסי לא היה רוצה לסכן את המועדון, ואם הבעיה הייתה תקרת השכר הוא היה מבין והולך בלי לעשות בעיות.

אחרי הכל, מי שהביאו אותנו למצב הנוראי הזה הם מסי בעצמו וברתומיאו. מסי יכול היה להאריך חוזה תחת ברתומיאו ולגמור את כל העניין הזה בלי לסבך אותנו עוד קודם. אבל הוא לא רצה. הוא רצה לחכות לתוצאת הבחירות ואז להחליט על עתידו. ובזמן שהוא התמהמה הרכבת כבר נסעה לה עם טבאס והמשחקים שלו.

ועדיין, אני לא מאמין שכל הקרע בין מסי והנשיא נובע רק מזה שהאחרון לא חתם על הסכם כובל. אני באמת מאמין שיש שם עוד משהו ושאנחנו לא יודעים מהו.

מסי לא ילד קטנוני, גם אם הסביבה שלו מעפאנה. אני באמת תוהה מה קרה שם ועל מה הכעס.

אגב, מקצועית, אני בצד שכבר מחכה איזה שנה שנתיים ליום שנהיה בלי מסי. לא רואה איך יכולנו להיות תחרותיים בזירה האירופאית איתו. הוא הגדול מכולם, אבל בשלוש השנים האחרונות אצלנו הוא הפך מהשחקן הכי טוב בעולם ובפער, לאחד השחקנים הטובים בעולם.

המספרים והנוכחות שלו בשלוש השנים האחרונות אצלנו היו משהו שהמון שחקנים יכולים רק לקנא בהם, אבל כבר לא החייזר שהוא היה קודם. סתם אחד השחקנים הטובים בעולם שאולי מגיע לו ואולי לא מגיע לו כדור הזהב. הוא בעצמו אמר שבשנה הקודמת הפרס הגיע ללבא. לא סתם הוא אמר את זה. הוא כבר לא היה שם לבד במקום שבני אנוש לא מגיעים אליו… הוא כבר היה שוב בן-אנוש באותה עת…

אלו מחשבות שהיו לי כשדיברתי עם אוהדי כדורגל מהצדדים האחרים של המפה. כשאתה מסתכל בעיניים אובייקטיביות ולא מצועפות בצבעי בלאו-גרנה, היית חייב להודות שמסי כבר לא היה באותה עת השחקן שנמצא שם לב בפסגת האולימפוס. בטח לא כשמדריד לוקחת שלוש גביעי ליגת האלופות על הראש שלו ברצף.

ולא, ההשפלות שהוא הנחיל להם בזירה המקומית לא מחפות על חוסר ההצלחה באירופה. כל כמה שזה לא באשמתו, אם הוא היה רוצה באמת את הגביעים האלה הוא היה יכול וצריך להפרד מהמועדון כשעוד היה לו מה לתרום בקבוצה אחרת. וזה נאמר פה לא פעם ולא פעמיים עוד לפני הביורופקס…

ובאמת? פריז? באמת? מכל הקבוצות דוקא לשם?
למה לא ללכת למילאן? לסיטי? ליונייטד לפני שרונאלדו חתם שם? לדורטמונד להלחם מול באיירן על הליגה המקומית? חסרים אתגרים באירופה שבחרת ללכת לחבר השיכור שלך?..

(כן. אני מתעב את ניימאר וזה אישי.)

הוא אמר משהו בסגנון, אבל עם הרבה פחות נחרצות.
גם בראיון האחרון שבגללו נפתח הדיון הנוכחי, הוא אמר שהיה שמח לראות את מסי בפתיחת האיצטדיון, במשחק ידידות במדי בארסה, וכו’.
והוא לא יעשה הכל בשביל מסי, כמו שלא יעשה הכל בשביל אף אחד. ככה אמר כשנשאל על האלנד\מבאפה.

אז אתה מצפה מלאפורטה שישקר לך? כי ברור לכולנו שלאפורטה לא יעשה הכל כדי שמסי יחזור. טוב ורע זה דיון אחר.

האמת שזה ממש נשמע כאילו הסיפור הוא שמסי האמין שלמרות הכל לאפורטה ימצא דרך, ובדקה התשעים לאפורטה אמר שטבאס לא התקפל והוא חייב ללכת. לא יודע איך מסי רואה את עצמו כאחראי או האם הוא רואה את הכל בצורה קרה ולוגית כי נראה שהוא לוקח מאוד ללב כל מה שקשור לברצלונה והנבחרת, אז אולי הוא רואה בלאפורטה כמי שאמר לו שהוא ימצא דרך להישאר רק כדי להישאר בלי אופציות.

לאפורטה לא היה מוכן לחלק הזה של קבלת הקבוצה. הרבה הערכות וביקורות פנימיות נעשו ונראה שהרבה רפש לא יצא לאור. זה אשמת לאפורטה מצד אחד שהוא רץ עם הביצים קדימה עם הבטחות מאוד גדולות מצד אחד, מצד שני אני לחלוטין יכול להאמין שברתומיאו קודמיו השאירו לו ערימה של חרא בקנה מידה אסטרונומי. לפחות עכשיו נראה שתכנית השיקום רצה סוף סוף הן כלכלית והן מקצועית.

דווקא פה לאפורטה יצא לטעמי גבר וחתך בשלב מוקדם יחסית.
אם נראה את מקרה ניימאר כדוגמא הפוכה, הוא סחב אותנו עד לסוף הקיץ. לאפורטה לעומת זאת הבין לאן נושבת הרוח והשאיר למסי סמן לקבל חלופות. נכון, זה לא שהוא יידע אותו בתחילת הקיץ, אבל עובדה שמסי חתם בתוך יום או משהו כזה בפאריז, מה שהראה שגם הוא ידע להתכונן למצב הזה. בשורה התחתונה, לאפורטה לא השאיר אותו בלי אופציות.

@Josepe
@Mendieta
@mos56
@Aimarito
@dmitrys
@Shusaku

אני באמצע תקופה עמוסה שתבוא לשיא עם הגשת פרויקט אדריכלי ביום ראשון. קראתי את הכל, יש לי תשובות להכל - בטח מהפרספקטיבה שאני רואה את הדברים.

אבל אל תרכבו על הכנות שאני אומר שאני מדבר מהרגש. זה לא אומר שאין לי טיעונים לוגים או שהטיעונים שלכם חזקים משלי, בגדול על גרעין הבעיה חסר לנו הרבה וכל מה שיש זה להישען על ספקולציות שאנחנו מעריכים לפי פרופילינג שאני מכירים.

בקיצור, אולי רגשן אבל לא אהבל. מבטיח שאשב להכין הודעה מסודרת אחרי ראשון.

עד אז… Wish me luck

ספורט היום עם פרטים נוספים על הסכומים. בגדול לא סותר את מונדו, שזה סימן טוב.
החולצה - 57.5M מובטח, 2.5M נוספים שקל להשיג. חוזה ל 4 שנים.
חולצת אימון של גברים ונשים - 5M לשנה ביחד. חוזה ל 3 שנים.
5M לשנה למשך 4 שנים על זכויות שם האיצטדיון. זאת תקופת השיפוץ, לכן הסכום קטן.
20M לשנה למשך 8 שנים נוספות על זכויות שם האיצטדיו.

ההסכם עם ספוטיפי אושר סופית באסיפה ברוב של 625 מול 49 מתנגדים ו27 פתקים לבנים . לאפורטה אמר בלה בלה בלה אבל יש משפט אחד שהוא אמר שמאוד מדאיג אותי, הוא גילה שיש סעיף אחד שספוטיפי אוסרת לפרסם אותו.

מי שהולך לבקר את המקדש בשתים עשרה השנים הקרובות שיתוכנן לשם החדש ספוטיפי קאמפ נואו.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1510551341881606146

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1510581799445049346

משה העובדה שיש סעיף סודיות על הסכום הייתה ידועה כבר, איפה הבעיה?

להערכתי זהו סכום מכובד, לאפורטה אומר שזה הכי הרבה בתולדות המועדון ואני מאמין לו, אם זה 55 או 65 או 70 זה לא מה שישנה את התכנון לשנה או החמש הקרובות לדעתי.

אז כפי שהבטחתי אני חוזר לדיון.

לא אתייחס לכל אחד ואחד כי הפוסט יצא ארוך ומלאה, אנסה לפתוח ולתפח את הדיון לכמה נקודות מחלוקת.

א. ערך מקצועי;
מה הסטטוס של מסי כשחקן כדורגל בעל ערך לא פרסומי כיום? הוא החייזר שהוא היה? לא, הוא שחקן על - לדעתי כן ותוכיח השנה האחרונה שלו למרות כל התבוסות, הסטטיסטיקות המתקדמות לא משקרות למרות שהוא בהחלט בנסיגה. האם הוא מייצר עול בגלל שהוא לא לוחץ? לא מסכים. תמיד העול הזה היה קיים ותמיד רק ניסו להעתיק מאתנו, לחץ אפשר לעשות ב 10 שחקנים וזה עבד בכמה ורסיות בקבוצות שונות ששיחקו עם מסי.

ב. הסיטואציות הכלכליות;
לא יכולנו להחתים את מסי בלי התגמשות חריגה של טבאס. אין לזה תקדים שהיו דברים כאלו, כך שבעיניי לא היה סיכוי להשאיר את מסי. אממה, שני המועמדים הבטיחו להשאיר את מסי, אחד נקי מחמת הספק והאחר נכשל… האחר הלא הוא לאפורטה לא השאיר את מסי למרות שזה אחד הנקודות הכי חשןבות בקמפיין שלו. או שהוא לא עשה עבודה מקצועית ופיזר הבטחות לא ישימות או שהוא שיקר ביודעין, שתי האפשרויות מבאסות אותי. המפחיד שמסי כמוני האמין שיש אופציה שהוא ישאר… הואאשכרה בא לאימון אחרי החופשה להתחיל להתאמן… זה מקומם הטיפול בו.

ג. מה טוב למסי?
ובכן, כפי שכתבתם נראה שלמסי יש חונטה מחורבנת, הוא עדיין מצליח מאוד במישור הפרסומי אבל ההחלטות שלו הרבה פעמים בעיתיות. זה עדיין לא אומר שטוב למסי לעזוב… לפני הכל, ה’מורשת’ שלו תלויה בו בדיוק כפי שה’מורשת’ של רונאלדיניו תלויה בו. מסי רצה חד וחלק להשאר למרות שזרקו עליו זין פעם אחר פעם עד שהוא נזכר להתניע את תהליך האי אמון. זרקו לו מאמנים ליצנים והוא זרם עם זה והוריד את הראש - זה לגמרי עליו ועל המורשת שלו. אבל להגיד שנתנו למסי אץ הכלים להצליח בבארסה והוא נכשל זה לא רחוק מהאמת, זה שקר גס. בנו את הקבוצה שךנו עקום ומינו מאמנים חארות.

למסי טוב להשאר בבארסה. כך הוא אמר, כך, מתאים למשפחתו, לילדיו. מסי גם לא צריך כל כך הרבה כסף מבארסה. אלו עובדות. לא מבין למה אנחנו צריכים לבנות לאדם מורשת שהוא לא מעוניין בה.

ד. מה היה אילו?
השאלה ההיפותטית שעומדת לנו מול העיניים - מה היה אילו? אילו מסי נשאר (בדרך נס כלכלי כלשהי) האם בארסה היום חזקה יותר? אילו היו מביאים למסי לפני 5 שנים מאמן רציני ולא ליצנים כמו טאטא וחולב הפרות? אין לדעת. באמת שאין. אבל אני כן זורק הערכה.

למסי לדעתי יש עדיין מה לתרום גם אם לא כחלוץ נסוג באמצע, בטח כווינגר. העניין הוא שלמסי בקריירה לא היו הרבה מאמנים אוטוריטות, באופן מופלא ובקורלציה ברורה (לי) כשלמסי היו מאמנים ברורים וחזקים הקבוצה הייתה תחרותית - לא מדבר על הצלחה בפועל או לא. אז למה בארסה נראתה רע משנות אפטר לוצ’ו עד שבא צ’אבי? כי… כי… נו, הבנתם. מאמן זה קריטי מאוד ליצור שלם גדול מסך חלקיו.

לא אני ולא אתם יודעים מה היה אילו, זה גם לא ניתן לויכוח שלא הייתה אפשרות להחתים את מסי טכנית בגלל שנשיא נבלה הרס לנו את העתיד וכמעט מחק אותנו לגמרי. אבל, לטעמי צ’אבי מאמן מספיק חזק והאימפקט המיידי שלו על בוסי ועל פיקה היה מחלחל גם על מסי. מסי הוא לא עול, לא רק בתור חייזר אלא בתור בן אנוש שהוא רק שחקן על. למרות היותו לא לוחץ. להגיד שאנחנו לא ‘מכרנו’ מול קבוצות חזקות לא בגלל מאמנים רעים, לא בגלל שחקנים חלשים שישבו ונעלו לנו את התקציב, אלא בגלל שמסי לא עושה לחץ נראה בעיניי תלוש מאוד.

למה נכשלנו? מאמנים ושחקנים. וגם זה שמסי לא ווינר. אבל זה סיבה או שלישית או יותר למטה.

הביקורות שלי על לאפורטה שלא לוקח אחריות על השקר או על הפאשלה. על מינוי צ’אבי שזעקתי שימנה אותו מתחילת העונה הוא לקח אחריות, הוא יכול להגיד שלא היה סיכוי להחתים את מסי וסיסמת הבחירות שלו הייתה חלולה, הוא יכול לבקש סליחה ממסי שהוא שיחק בו ובעט בו בזמן, או שהוא יכול להגיד לא עשיתי עבודה רצינית לפני הבחירות ואם הייתי יודע לא הייתי צועק להחתים את מסי - כי לא היה אפשרי. אבל הוא לא לוקח אחריות, למה? מסי לא ראוי שיתנצלו בפניו?

באשר להחזיר את מסי - לא בכל מחיר זה ודאי. המועדון בהתאוששות כלכלית, מה אם מסי אומר תן לי 10m ואני בא לשחק מה שיגיד המאמן, הולכיפ על זה או לא? אני כן. צ’אבי כן. נראלי שלאפורטה לא, זה מכעיס אותי בטירוף אבל זה מה יש.