ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

הם מבלבלים את כל המספרים נראה לי.
ההלוואה המקורית מ CVC היא ל 50 שנה תמורת 8.2% אחוז ומקבלים 270M.
ההלוואה הנוספת ההיפוטיתית גם היא על 270M. אבל לא מדברים תמורת כמה אחוזים ולכמה שנים.
בנוסף, מדברים על “עד 25%” מזכויות שידור. זה לא בהכרח ש 2 ההלוואות לעיל יהוו 25%, ולא אומר שגם ההלוואה השניה היא ל 50 שנה.

עד כמה הדיווח אמין?
אותו עיתון, אותו עיתונאי, אותו תאריך, ו 2 כותרות שונות.

אני ניזון ממה שמפורסם בתקשורת, אין לי מושג מה אמיתות הדיווחים ואם הם מבלבלים את המספרים.
בכל מקרה נחכה עד שיהיו דברים רשמיים, אז יפתרו הספקות.

אם היו מדברים בהתחלה על על 270m תמורת 16% היינו אומרים שלא היינו חותמים ושאם זה היה 270m תמורת 8% כן היינו חותמים. אלא אם אתה יודע להגיד לי כמה שווה אחוז אחד ל-x שנים ואז אפשר לעשות חישוב מושכל ולהבין מה בעצם הריבית שאנחנו משלמים על ההלוואה הזאת.

אבל עשינו את החישובים האלה… בקיץ…

בגדול ל 10% שדיברו עליהם בקיץ, על פני 50 שנים יצא החזר של מעל 800M בלי להוסיף חישובים של עליות מדד או עליות בסכומים הכלליים שרצים בעולם הכדורגל. 800M אם המצב נשאר מקובע כמו שהוא, בשביל הלוואה של 270M. לא משהו…

(אגב, אני זוכר שבקיץ דימה הוסיף גם עליית מדד לכל העסק הזה והמספרים יצאו מופרכים לחלוטין).

לפי החישובים האלה הדרך היחידה של לאפורטה להביא הסכם טוב הוא שההסכם יהיה נניח ל-5 שנים במקום ל-50 או לחילופין שהוא ימכור רק 2-3 אחוזים במקום 10… האם יש קונים אחרים שמוכנים בכלל לקנות? למה לאפורטה לא מנהל פשוט מו"מ עם מישהו אחר? יש פער לא מוסבר. אם אין לCVC בלעדיות אז איפה כל הקונים?

ואם אין קונים חוץ מCVC אז מלכתחילה אין לנו כמעט laverage ואז ההתלבטות היחידה היא כן או לא ועל ההתלבטות הזו ענה לאפורטה לפני חצי שנה בצורה הכי כואבת…

ואגב, 540m תמורת 25% זה יותר גרוע מ270M תמורת 10%…אלא אם זה לזמן קצר יותר משמעותית

יש אלטרנטיבות. הוא מנהל מו"מ גם איתם. גןלדמן זקס למשל הוזכרו גם בעניין זכויות השידור.
ל CVC יש יתרון כי 15% אפשר להשתמש לרכש במיידי, גם אם אנחנו מעל תקרת השכר.

כמו שכתבתי, ה 540M זה בעצם 270 של CVC ועוד 270 של CVC. על החלק השני אין שום פרטים, כמו אחוזים או אורך החוזה, אז אי אפשר לחוות דעה.
התנאים של העיסקה המקורית עם CVC הם רעים. ההלוואה שקיבלנו מגולדמן זקס הייתה בתנאים הרבה הרבה יותר טובים. כלומר אפשר להשיג כסף ביותר זול, וזה מה שלפורטה מנסה לעשות. CVC זה המוצא האחרון.

אם אנחנו מוכרים למשל לגולדמן זקס את זכויות השידור לפני סוף העונה (עד סוף החודש) זה נכנס למאזן כהכנסה. כלומר זה משפיע ישירות על תקרת השכר שלנו לשנה הבאה גם בלי ה15% לא ככה?

ההלוואה שקיבלנו לא נחשבת כהכנסה נכון? כלומר היא לא עוזרת לנו בתקרת השכר…

נראה שבארסה שוללת הסכם עם cvc

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1532355193605611523

זה לא כל כך פשוט.
ראשית , צריך שהליגה תכיר בזה כהכנסה ולא כהלוואה. זה כשלעצמו עניין משפטי\רואה חשבוני, ולא יהיה פשוט מול טבאס, שדוחף אותנו ל CVC. ראיתי דיווחים שבארסה שכרה עו"ד ורואה חשבון כדי שהכל יהיה מנוסח היטב.
שנית, תלוי בסכום. נגיד הכנסנו 100M, אבל הפסדנו השנה 200. תקרת השכר לא תעלה. צריך שההכנסה הזאת תביא אותנו מעל סף מסוים, שאני לא יודע מהו בדיוק.

לא יותר פשוט לבקש מהשייח’ים בפריז ומנצ’סטר את הטלפון של ההוא באופ’'א שמסדר את העניינים ? זה בטוח יהיה יותר זול.

זה שוב מחזיר אותנו לנקודה שממנה התחלנו לפני שנה… הזכויות שידור הם לא של בארסה למכור… הם של לה ליגה לפחות באותה מידה (אם לא יותר ברמה המשפטית)… ההתנגשות החזיתית שלנו עם טבאס, יהיה בן זונה ככל שיהיה, פוגעת בנו אנושות ואני חושב שלאפורטה טועה כשהוא כל הזמן מחמם את השטח.

מדובר על תקרה של הליגה, לא של אופ"א. בפייר פליי של אופ"א כולם עומדים, חוץ מסטייט קלאבס.

לא הבנתי את זה. לה ליגה סוגרת מול גופי השידור, ויש חוקים ברורים כמה כל קבוצה מקבלת. את מה שבארסה עתידה לקבל היא יכולה למכור הלאה.

לה ליגה וגופי השידור מחליטים כמה בארסה שווה ואז נותנים לה את החלק שלה. בארסה יצאה לשוק ואמרה ‘מי רוצה לקנות את החלק שלי?’ אף אחד לא ענה. חוץ מcvc שקנה את של כולם במחיר מצחיק. עכשיו מי שישלם יותר מהcvc יעשה טעות עסקית מפגרת (אלא אם הוא ישלם רק קצת יותר) כי ערך השוק כבר נקבע ואין מתמודדים. מי שיסכים לעסקה טובה יותר עבור בארסה ייחשד מיד באינטרס זר (ואז משפטית לא בטוח שיצליחו להכשיר את העסקה… הרי גולדמן זקס למה הם בתמונה בכלל?).

זה מוזר, אתה מבטל את עיקרון התחרות במחי יד.

ניסית פעם לקחת משכנתא? שמת לב שהבנקים מתחרים בינהם מי ימכור לך את הכסף שלו? זה לא היה קורה אם היית פונה רק לבנק אחד ומקבל את ההצעה הראשונה שנתנו לך. וברגע שפנית לבנק השני הוא לא יאמר אם קיבלת הצעה ברבית X, אז כנראה שזה משקף את שווי הסיכון והרווח של הבנק בצורה מוחלטת. לא, הוא יגיד “אני אתן לך הלוואה ברבית טובה יותר”. וככה זה יימשך עד שתגיע להלוואה שמשקפת באמת את הסיכון והרווח שמתחתם הבנק כבר לא יירד.

אל דאגה, אתה אולי לא יודע שיש כזה דבר “תחרות”, אבל זה מאוד מקובל במשק, כל מי שיסכים לעיסקה טובה יותר עבור בארסה ייחשד בעיקר בכך שהוא רוצה לעשות עסקים ולהרוויח כסף. המון כסף. הנהלת בארסה הייתה חבורה של שוטים אם היא הייתה חושבת שצריך ונכון למכור זכויות שידור בתנאים שמציע המלווה הראשון שפונה אלינו. במיוחד אם יש חשד יותר מסביר שטבאס עושה סיבוב על הליגה כולה והקבוצת צריכות לשלם את המחיר.

CVC כרגע (לפחות נכון למה שהיה לפני שנה) יושבים על הסכם שמכניס להם הון מגוחך. עוד הרבה מתחת לזה זה ישתלם לכל גוף ישכול להציע את ההלוואה הזו.

על כל פנים, אני מקווה שההנהלה תשיג לנו הסכם טוב יותר. עצוב שהגענו למצב שאנחנו צריכים למשכן זכויות שידור ולמכור נכסים. לא הייתי רוצה להיות בנעליים של הנשיא שצריך לקבל את ההחלטה הזו.

אני מתחיל להבין את משה שמתפלל ומייחל ליום שברתומיאו יישב בכלא על מה שעשה לבארסה. ככל שמתברר גודל הבור שהוא הכניס אותנו אליו, והנזק ארוך הטווח הולך ונחשף, אני מבין יותר ויותר עד כמה מגיע לנחש לשלם על מעשיו.

קודם כל אם ברתומיאו לא יישב בכלא זו תהיה בושה למועדון ואני מאוד מקווה שירדפו אחריו. מישהו אגב יודע איפה זה עומד?

לגבי העיקר, נראה שלאפורטה לא מצליח להעמיד הצעות נגדיות…

לפי התזה שלך היו אמורות להיות עשר חברות שיציעו הצעה יותר טובה מההצעה העלובה של הcvc. הרי הם הציעו לעצמם רווח של 800 מיליון יורו ל50 שנה לא כולל הצמדה… למה לא באה חברה והציעה הצעה שתיתן לה רווח של 700 מיליון? או של 600? למה רק גולדמן זקס שמעורבבים אצלנו ומושקעים עלינו מאוד? בקיצור איפה התחרות הזו?

אתה אכן מעלה שאלה טובה :man_shrugging:t2:
נחכה ונראה.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1532400405778518018

לא, ממש לא ליאור.
בארסה מקבלת אחוזים מסך הכסף . האחוזים האלה תלוים במיקום שלה ועוד כמה גורמים. בדיוק כמו כל שאר הקבוצות. לא טבאס מחליט כמה כל קבוצה מקבלת, ובטח לא גופי השידור.

יש לפחות מתחרה אחד, גולמן זקס. אולי יש עוד.
ויש גם אפשרות לא למכור בכלל זכויות שידור, אלא למכור את BLM, סטודיוס, מוזיאון, את פרנקי , את האיצטדיון (כמו שריאל עשתה) ולהציע שירותי הז’יגולו של פיקה.

אמרת ‘לא ממש לא’ ואז הסברת ‘כן ממש כן…’ ברור שההחלטה היא לא שרירותית לפי הקפריזות של טבאס. ברור שיש איזשהו חישוב. מה שחשוב זה שלא בארסה קובעת.

לגבי התחרות אני מניח שנחכה ונראה… כרגע זה לא נראה שיש קופצים על המציאה. וגם לא נראה שטבאס ממצמץ אגב.