ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אני כותב מתוך הבנה שלי של החוקים, אני יכול לטעות.

פרנקי שווה כרגע 40M בספרים, והערך שלו יורד בכ 10M כל שנה. נגיד שהמשכורת שלו 20M ברוטו לצורך החישוב.
אם מכרנו אותו ב 80, אז יש לנו הכנסה של 40M, וזה משפר את המאזן הכללי של השנה.
בשביל פייר פליי, לעונה הבאה חסכנו 10M ירידת ערך ו 20M משכורת. זה 30M. מותר להשתמש ב 3\1 מזה, כלומר 10M.
נניח קנינו את סילבה ב 80M, חוזה ל 4 שנים ומשכורת שנתית 10M. הערך שלו יורד 20M בשנה והוא מקבל עוד 10. כלומר הוא עולה לנו 30M בשנה. אבל יש לנו רק 10M.

אז התיאוריה שלי שהמטרה למכור את פרנקי היא להימנע מראש מה 1:3, ולעשות מה שאפשר כדי לשמור על המאזן הכללי לפני חישוב הפיירפליי.

עוד כמה שעות הצבעה מאוד גורלית על הצעדים הכלכלים של לאפורטה. אני לא יגזים שזה כמו הצבעת אמון בהנהלה.

עוד כמה שעות ההצבעה רק שאף אחד לא יודע על מה מצביעים… שקיפות עאלק. כולם התנגדו למכירת 10% ל30 שנה (אם אני זוכר נכון) ועכשיו מסמיכים את לאפורטה לדון על 25% לזמן לא ידוע

האמת שזו נקודה טובה מאוד, ועלה משהו בטוויטר (שלחו לי כתמונה, לי אין טוויטר) ש ור בלאוגראנה רוצים לדחוף לזה שהסוסיוס יתנו לכל ההצעות ברקס בגלל שאין שקיפות בנושא. לאחר שהטענות הללו עלו עלה עוד דיווח שצפוי להיות פאנל של שאלות ותשובות לגבי כל ההצעות.

הסיפור נהיה מתוח, אני מקווה שנקבל אינפורמציה על הכל.

הבעיה היא שכשאתה מוסר את הנתונים בדקה התשעים אז אף אחד לא יכול לבדוק וללמוד אותם.

נקודה טובה שוב, אבל מנגד, אין כרגע למועדון הרבה אופציות בשל המצב הכלכלי. בארסה לא תוכל לייצר כסף יש מאין, ובלי הכנסות אנחנו הולכים לאכול אותה בפיירפליי וליפול למשחק ה- 1:3.

אני מבין שזו בעיה גדולה מאוד שיש את חוסר השקיפות הזה, אבל יש כמה דברים שאני כן יודע שאומתו ממקורות שהם לא מתוך ברצלונה או העיתונאות שמקושרת למועדון:

1. תקרת השכר היא שלילית, ובתחילת השנה הייתה 98 מיליון יורו (שביעית מהתקרה של מדריד).

2. למרות סיכומים קודמים ברצלונה לא יכולה להכריז על רכישות שחקנים בגלל התקרה המדוברת, היחיד זה פבלו טורה כי הוא מיועד לבארסה אתלטיק.

הדרך היחידה להכניס כסף למועדון היא דרך:

1. מכירת שחקנים.

2. קיצוץ משכורות.

3. מכירת זכויות שידור.

4. הלוואות מבנקים.

5. מכירת חלקים בחטיבות.

6. עוד חסויות.

את השניים הראשונים לא מעבירים בהצבעות מהסוג הזה, את כל היתר כן למיטב ידיעתי.

אז זה מסריח, זה מעצבן, זה לא תואם לקמפיין של לאפורטה, אבל בתכלס? אין ממש ברירה.

מה שמפחיד אותי זה שבסוף הוא יחתום, באישור עיוור של הסוסיוס, על הסכם גרוע עם הcvc, שנה אחרי כשאנחנו מינוס מסי.

אני חושב שאתה יכול להרגע הcvc לברצלונה כבר לא יגיע. שאלה מה יבוא במקומו.

דווקא לפי האופטימיות שמשדרים בבארסה ביומיים האחרונים לגבי יציאה מהבור (יציאה כזו דורשת כ 500 מיליון+ קיצוץ משכורות) יש לי סיבה להיות מאוד מודאג.

זה בדיוק העיניין, ה CVC לא נתן לך תנאים שמאפשרים לך להיות רגוע. ה CVC לא באמת היה הסכם טוב בהכרח עם סופרליג או בלעדיו, והדרך לנסות לכופף את לאפורטה להיכנס להסכם הייתה דרך מסי.

נדב לפי המצב רוח בבארסה בימים האחרונים אני מנחש שהם מצאו חצי מיליארד. מתקשה לראות תסריט בוא הם הצליחו בלי הcvc.

מעצבן שלאפורטה רץ לבחירות בלי לדעת שהמצב הכלכלי קשה. נכון שלא כל דבר יודעים לפני אבל היו מספיק עיתונאים שידעו יותר ממנו וזעקו שאנחנו בדרך לתהום, רק לאפורטה יכל להבטיח שמסי ישאר כשאין כיסוי שנשאר בליגה בגלל שאנחנו בני סכנין.

כאילו, אפשר לסלוח לו על חוסר המוכנות הזו כי… ברטומאו! ו… ביבי!! חלאס, הוא נפל לבור בלי לדעת או להבין איך יוצאים ממנו ואם בסוף (מה שנראה הולך לקרות) הוא מוכר נכסים וזכויות שלא היו עוברים בחיים לפני שנה אז הכשלון שלו ענק. כי אם המסקנה שלפני הקריסה הסופית נהיה חייבים למכור זכויות יכולנו לעשות את זה קיץ שעבר ולהשאיר את מסי וכל התכנון של לאפורטה היה לשחרר את מסי ובכך לפתור את הבעיה, החוסר מוכנות שלו עלתה לנו במסי.

מכירה של 49.9% מה BLM, ההלוואות של גולדמן זקס או בנק אוף אמריקה, מכירה אחרת של זכויות שידור בתנאים עדיפים (לא דרך CVC), ובנוסף עזיבה של פרנקי (כרגע עם ערך גבוה יותר מבארסה סטודיוס).

יש מספיק תסריטים.

מסכים לגבי הקלות בה הוא מאשים את ברתומיאו בהכל, וסוג של “מקטין ראש”. הוא לא היה צריך להבטיח מה שהוא לא יכול לקיים. מנגד, נראה שלאור הבור הזה מכירת נכסים היא בלתי נמנעת, ולא חושב שמועמד אחר (כן גם פונט) היה יכול להביא כסף משומקום.

אולי דימיטרי יתקן אותי אבל לא נראה לי שהלוואה פשוטה יכולה להיחשב כהכנסה…

יש הבדל גדול בין עסקת CVC, ששם ממשכנים זכויות שידור ל 50 שנה, לבין עיסקה דומה בה ממשכנים אותם זכויות תמורת אותו סכום ל 20 או ל 25 שנה. זאת יכולה להיות עיסקה לא רעה.

גם אותי מעצבנת אי השקיפות.
מצד שני, נגיד לא סגרו שום עיסקה עדיין. אז מה בעצם אפשר לחשוף לסוסיוס? יש כמה הצעות על השולחן, אי אפשר לחשוף אותן. כדאי שתהיה אפשרות להגיד לחברה X שחברה Y הציעה יותר.
אנחנו והסוסיוס נצטרך להאמין בלפורטה בצורה עיוורת, אני לא רואה אפשרות אחרת.

תלוי איך אתה “מבשל” אותה. גם גולדמן זקס יכולים לקנות זכויות השידור תמורת כסף, וזה לא נחשב הלוואה.

אני לא רואה הבדל משמעותי בין 25 ל50 שנים. בשני המקרים אני אהיה פנסיונר או מת.

It’s not all about you :smiley:

ועשיו באמת, זה רלוונטי כי אתה רוצה לקבל יותר כסף על פחות זמן שאתה רוצה לשלם ולהנות מהרוחים שלך ללא נגיסות של אחרים.

אם העסקאות הללו יצאו לפועל, אתה כאוהד תוכל להנות מזה שהקבוצה תוכל להתחזק בזמן הקרוב.

במקרה הטוב לאפורטה באמת האמין בדברים שאמר לפני הבחירות, וגילה עד כמה המצב קטסטרופה אחריהן.

במקרה הרע הוא שיקר בידיעה שאף אחד אחר לא יוכל לעשות שום דבר ממה שהם מבטיחים, כי המצב קטסטרופה.

מבחינתי זה לא משנה - כי המצב קטסטרופה. מי שאשמים זה אלה שנתנו לברתומיאו את הגיבוי לאורך השנים. אלה אותם אנשים שנתנו לפרנקפורט ביתיות בקאמפ נואו, ואותם אנחנו לא יכולים להחליף. באסה.