מחזור 36 :: קלאסיקו על כבוד בלבד

לגבי הויכוח אלקאסר/דמבלה - אני מניח שלהכניס שחקן במעמד של דמבלה לצורכי בזבוז זמן עלול למרמר את השחקן. על אלקאסר לא מפחדים כנראה.

לגבי העולב והצחנה המדרידאית - אם בטוטל פוטבול אסור לכתוב אז מצבנו רע… אי עמידה בפאסיו המסורתי הוא עוד דוגמה לחוסר הספורטיביות והעליבות של המועדון הלבן.

לגבי השיפוט - שאלתי כאן במחצית האם יישאר לריאל כסף לרכש בקיץ אחרי שבזבזו כל כך הרבה החודש על שופטים… מסתבר שלא רק שריאל קונה שופטים היא גם שוכחת להכניס סעיף בלעדיות… נו טוב עכשיו הלבנים יוכלו לבכות על קיפוח…

לגבי המשחק - העונה כשבארסה נתקלת בקשיים היא לא יודעת להשתלט על המשחק. ברק יש אבל לצ’אבי עדיין לא נמצא תחליף. מה שמביא אותי לפרידה מאינייסטה… עוד זה מדבר וזה בא… לצערי אני חושש שלא לואלוורדה הפתרונים.

ליאור אתה ענק. באמת. כשאתה רוצה אתה הטרול הכי מוצלח בכל הפורום הזה. הצלחת לדבר בהקשר של המשחק אתמול על חוסר ספורטיביות וקניית שופטים של ריאל. ואני אפילו לא בטוח שאתה קצת צוחק. וואו.

אגב מחשבה שעלתה לי תוך כדי משחק.
ברסה הייתה צריכה להוציא את קוטיניו בגלל האדום כדי להכניס מגן.
למה לא להוציא את אינייסטה שגם ככה הוא חילוף קבוע לדקה 60? הרי היה עדיף את קוטיניו על פאוליניו שם, אינייסטה גם ככה כבר עייף וגם ראו את זה בכמות הטעויות ואיבודי הכדור שלו במחצית השניה (שלמזלו השופט הציל אותו מכמה).
במקום להוציא את קוטיניו ורבע שעה אחר כך את אינייסטה פשוט להוציא את אינייסטה במחצית ולהשאר עם קוטיניו לפחות

:joy::joy::joy::joy::joy:

https://twitter.com/paleszhurts_/status/993524520848904192

אני לא מבין אסף למה אתה נגרר לדיון המפגר הזה. אוהדי ריאל בעשור האחרון קיבלו על עצמם, ביחד עם קבוצתם, מנטליות של מועדון קטן. מה עושה מועדון קטן? מנסה למצוא מקומות אחרים בהם הוא מתעלה על היריב בכל מה שלא קשור לכדורגל. אוהדי ריאל רוצים להרצות לנו על סוארז כשחצי מהשחקנים שלהם צוללים צללו ויצללו. נו, בסדר. שמענו.

צלילות תמיד יהיו. סוארז, פפה, ראמוס, מרסלו, בוסקטס. דיי, זה מביך וילדותי לחשוב שבארסה ושחקניה מיוחדים. אני לא רציתי שריאל תעשה לנו פאסיו. מאז ימי מוריניו אני תופס מריאל אספניול עם כסף, ולא הייתי רוצה שהתפיסה שלי תשתנה. אתמול ככה זה היה-מההתחלה כשלא עשתה פאסיו כשהמציאה מסורת, מההמשך של ההצגה של מרסלו והסיום של האי הוצאת כדור כי זה סוארז, כאילו שאם זה היה איניסטה הם היו מוציאים כדור. זה עניין של אופי וזהות, וריאל איבדה את שלה.

לגבי השיפוט, בראייה אובייקטיבית, הוא היה נוראי לשני הצצדים. הגיע לריאל פנדל, לא הגיע לרוברטו אדום, נפסל לברסה שער חוקי והיא קיבלה במתנה גול. מה שעצוב לי שגם לי היה ברור שריאל לא תקבל פנדל וזה לא טוב-שופט לא צריך להתחשבן, לא לפחד לשפוט, ואתמול היה שופט שפחד לשפוט והוא פשוט איבד את זה. וחבל, כי הוא התחיל טוב עד האדום. משם זה עבר לסגירת חשבונות ופיצויים כל פעם לצד אחר.

מעניין אותי שאוהדי ברסה מדברים על זהות,על איזה זהות שמרה ברצלונה שלך?ב 10 השנים האחרונות שפכתם כסף יותר מכל קבוצה באירופה חוץ מסיטי,אתם מזמן לא מסתמכים על שחקני בית,קונים כל מה שזז בשוק,אז מעניין על איזה זהות אתה מדבר.(אספניול עם כסף אמרת הא)?
אתה יודע שהקבוצה שלך קיבלה תדמית של שחקני תיאטרון ובכיינות בצדק לא?על כל פיפס קטן הם רצים לשופט לבכות,בכל קלאסיקו ובכל משחק גדול.
לא מבין איך אנשים פה חושבים שהאדום של רוברטו הוא גבולי,הוא דפק למרסלו אגרוף בפנים(מרסלו התגרה בו קודם) אבל הוא כמעט הוריד לו שן,אז איך זה לא אדום?
סוארז הוא שחקן שאתה אוהב כשהוא בצד שלך ואתה תתעב אותו אם הוא ישחק נגדך,הוא שחקן מלוכלך,אם זה היה אינייסטה אז ריאל כן הייתה מוציאה את הכדור,אנחנו בנגד לאחרים יודעים לכבד שחקנים גדולים.

סלח לי אבל נסה רגע להסתכל בצורה אובייקטיבית על עניין הוצאת הכדור.
דווקא כאוהד ברסה אתה יודע מה זה כשקבוצות מושכות נגדך זמן, ברסה עשתה את זה ובצורה מאוד מגעילה. אין לי טענות זה חלק מהמשחק, גם אם אני שונא את החלק הזה, אך כן לא חושב שצריך לתת מתנה של משחק ספורטיבי כאשר היריב שמולך מנסה לדפוק אותך בצורה לא ספורטיבית.
וגם במצב הפוך כשריאל מושכת זמן לא מגיע לנו שיעצרו בשביל שחקן שעושה הצגות.
זו לא הייתה התנהגות מסריחה, התנהגות מסריחה הייתה מצד סוארז, ולצערי זה הכדורגל היום.

ונקודה חשובה קטנה, אותו נבדל שלא היה שנשרק לרעתכם הוביל לגול אך ורק בגלל שכל ריאל עצרו את המשחק, תסתכלו על המהלך, בוודאות שחקן של ריאל היה מגיע לכדור לפני סוארז, ואלא אם היה מדובר באולרייך אז הגול היה נמנע. כלומר לא לקחו לכם גול.

וכן אני חושב בתור אוהד ריאל שלהתלונן על השיפוט במשחק כזהזה לגיטימי, נכון אולי האדום היה גבולי (אגב גבולי, לא שגוי) אך כמה שערים שווה אדום? לםני שנתיים כשריאל חטפה אדום במצב של 1-1 היא עדיין כבשה את השני וניצחה, כלומר להגיד שברסה קיבלה אדום וזה מנצח הבדל של 2 שערים לטובת ריאל (שער לא חוקי של ברסה ופנדל לריאל) זה פשוט כמו אוהדי ריאל שמנסים להגיד שהשופט שנה שעברה נגד באיירן היה גרוע לשני הצדדים באותה מידה.
אגב גם לרונאלדו לקחו מצב 1 על 1 בגלל שריקת נבדל כשהיה קו אחד. אך שוב זוהי החלטה גבולית מאוד שאני לא יכול להתלונן על השופט בקלבתה, בניגוד לפאול של סוארז או לפנדל על מרסלו שמהבחת צעקתי יש כי לא האמנתי שלא נקבל אותו

מודעות עצמית זה חשוב בחיים:

image

בעיני העבירה של בייל זה 100 אחוז אדום, הרבה יותר אדום מהעבירה של רוברטו. אבל אני יכול לקבל את ההחלטה של השופט בהקשר של רוברטו.
בנוגע למרסלו, הוא בעצמו הודה אחרי המשחק, שרוברטו לא נגע בו ולמעשה במילים אחרות הוא הודה שהוא עשה הצגה.

רואים שהוא נתן לו “קטנה” בגב, ומרסלו תופס את הראש כאילו קיבל טון פלדה לפנים… הוא בטח לא כמעט שבר לו את השן או נתן לו אגרוף לפנים…

אני מניח שכמו שכתבתי בהודעה ראשונית שלי, במקרה הפוך אתם הייתם צורחים אופאלונהה עוד 1000 שנה.

https://twitter.com/lucasammr/status/993498829092806656

לגבי סוארז והוצאת הכדור, אני מדבר בשם עצמי, אין לי שום טענות לריאל. גם ברצלונה לא היתה מוציאה את הכדור.
יותר מזה, סוארז נתן משחק גדול אתמול, אבל ההצגה שלו בסיום זה היה גם לא יפה וגם לא חכם, כי זה היה ברור שריאל לא תוציא את הכדור וזה גרם לנו להיות בפיגור של שתי שחקנים.

אפשר לחזור לדבר על כדורגל? או להמשיך ל"בכות" על שיפוט שבאמת היה גרוע לשתי הצדדים, במשחק שתכלס לא שינה לאף אחד מהקבוצות שום דבר?

אבל זה בדיוק מה שאתה עושה, רק הפוך. באותה ההודעה. בין השחקנים אין הבדלים, זה הרי מגוחך לטעון ככה, אבל לקבוצה אחת יש אופי וזהות ולשניה אין. מעניין.

לחשוב שסוארס, על שלל הצגות היריה ברגל והנשיכות שלו, הוא הנורמה, זה ילדותי ומביך. אני תוהה אם קראת את הדיון הזה או שהכנת מונולוג ואנשי קש מהבית.

כל היתר זה הקשקשת הקבועה על “מנטליות של קבוצה קטנה” (אותה אחת שמביאה לנו גביעי אלופות בכמויות, לפי הרוב המוחלט של כותבי הפורום הזה לפחות) כשבפועל לא הרבה השתנה בהתנהלות של המועדונים הללו כבר הרבה מאד שנים. רק שבארסה מנסה הרבה פחות לכסות תחת סלוגנים זולים את זה שהיא גם פחות או יותר אותו דבר. בכדורגל אתם יותר טובים, אבל את מנטליות “אוהדי הפועל” קשה להוציא - עונה שלמה אני שומע פה תלונות על שיפוט מוטה נגד בארסה, ופתאום כשהבומרנג חוזר זה “מנטליות של קבוצה קטנה”. כנ"ל לגבי ההצגה של מרסלו (של סוארס זה הצגה של מועדון גדול, מלאה בזהות וברוח הבלאוגראנה הקדושה). נו באמת. אולי על החבר’ה פה הנאומים עושים רושם אבל המוסר הכפול שלך זועק לשמיים.

אי הוצאת הכדור בהצגה של סוארז זה הדבר הכי ספורטיבי שנעשה לאורך כל המשחק הזה.

נ.ב: לגבי האדום של סרג’י - גם במידה וזו 100% הצגה הוא צריך לבוא בתלונות רק לעצמו. רק אידיוט עושה תנועה כזאת במשחק חשוב, ועוד אחרי דקות חמות, מלאות בפאולים וכמעט-מכות.

פה אתה סתם מוציא את הדיבה שלנו לרעה., בפורום הנוכחי, רוב התגובות במשחקים שנפגענו במשחקים מטעויות רובנו האשמנו את הקבוצה ביכולת החלשה. ביקרנו יותר את הקבוצה והמאמן מאשר את השופט. חבל שאתה יורד לפסים כאלו.

מודעות עצמית יש לי,התמונות שהבאת לא לא עוזרים לדיון,אני יכול להביא לך 1000 תמונות כאלה של כל שחקן בכל ליגה בעולם.
בכל מקום שאני צפיתי בו כולם הסכימו שהאדום של רוברטו היה מוצדק.
תודה לאל ששנה הבאה יש var.( בספרד גם עם var ימצאו דרך לטעות).

פשוט אין סתירה. ריאל היתה צריכה לנצח אתמול למרות שיפוט שפגע בה הרבה יותר מבבארסה בעיני. עצוב איך שנראינו במחצית השניה ושלמרות היתרון המספרי בארסה הגיעה ליותר מצבים מסוכנים.

זהו שברוב הקבוצות בעולם יש לחץ על השופט. בגלל זה אתה יכול למצוא תמונות כאלו. אבל קבוצה אחת של אוהדים שמאשימה רק קבוצה אחרת בדבר הזה. אני לא מתלונן על האדום לרוברטו. אני מתלונן על המוסר הכפול. אם מרסלו היה נותן “קטנה” לרוברטו והוא היה נופל כך, אתם היתם זועקים לשמיים.

אף אוהד ברסה פה לא הגן על סוארז. הוא לא ספורטיבי בכלל. אני כעסתי על בוסקטס כשהוא עשה את ההצגה עם אינטר ומוטה ולדעתי גם סוארז לא עושה לנו שירות טוב. אבל שוב, לטעון שרק הוא צולל או אויב הכדורגל זה מגוחך. אתם רוצים לשים עליו את הפוקוס ולקרוא לנו צבועים למרות שאף אוהד ברסה לא תומך בצלילות שלו, בבקשה…

מי טען את זה?

אתה הצגת אותנו כאוהדים שמגנים על הצלילות שלו ועל ההתנהגות שלו. זה לא נכון. לפני כן גם הפכת אותו ליוצא דופן בנושא הצלילות, שזה גם משהו שקשה לי לקבל-המון שחקנים צוללים, השאלה איזה מדים הם לובשים.

אתה בעצמך טענת זריאל מסריחים מכיוון שלא הוציאו כדור. זה האמא של הלגבות את הפעולה של סוארז.

ריאל מתלוננים על השופט. כי נכון שריאל אולי לא שיחקה טוב מספיק מבחינתינו, אבל ריאל בהחלט שיחקה טוב מספיק כדי לנצח ופשוט השופט לקח לה את זה.

אז ברור שיהיו ריבים אם האדום מוצדק או לא, אך פה הנקודה, נדובר בוויכוח. בניגוד למצבים בהם ריאל נגנבו.

נגד יובה אם לא היו נותנים פנדל אז אוהדי ריאל היו טוענים לגניבה, ומדברים כמו אוהדי יובה (במידה והייינו מודחים) כי אלה החלטות גבוליות

מזמין אותך להראות לי איפה זה קרה. כל מה שאני כתבתי, וזה אחרי ההודעה שלך, היא שזה צבוע (וגם סתירה לוגית) לטעון שאין שום הבדל בין השחקנים/מועדונים ואז באותה הודעה לטעון שיש הבדל אחר בין השחקנים/מועדונים.

יש צוללים ויש צוללים. די-מאריה צלל כי הוא טמבל - מאבד כדור והדבר הראשון שהוא חושב לעשות זה לצלול מהפדיחה. בוסקטס צלל כי הוא לא התבגר - לראיה היום הוא כבר לא עושה את השטויות האלה. רונאלדו צולל כי האגו שלו לא מאפשר לו לתפוס את זה שלקחו לו כדור בצורה נקיה. סוארז צולל כי מהשניה שהוא דורך על כר הדשא הוא נהיה נוכל שבשביל לנצח הוא מאבד כל גרם של כבוד עצמי - בחיאת ראבק, אתה בקלאסיקו, כל העולם ואמא של סוארז יודעים שהוא עושה הצגה. מישהו באמת ציפה שריאל תוציא את הכדור החוצה? אם סוארז ציפה אז כנראה שגם הוא טמבל כמו די-מאריה.

מה שאני רוצה להגיד זה שמה שסוארז עשה זה אכן משהו יוצא דופן. להשתין מהמקפצה אם תרצה. אם ריאל הייתה מוציאה את הכדור החוצה הייתי סוגר את הטלויזיה באותה שניה.

ולתהיות שלך לגבי אינייסטה - אם הוא היה על הדשא ריאל הייתה מוציאה את הכדור. עניין שולי שנקרא מוניטין.

בפורום כאן מותר לכתוב הכל והכל בכיף אבל תעשו טובה, בלי הודעות כמו על מנטאליות של מועדון קטן,כי הדרך להתדרדרות לויכוח מפגר היא קצרה מאוד. זה יותר מתאים לשיחות וואטספ השטויות האלה. לא אמרתי מילה על בארסה כמועדון עד עכשיו.
עד היום פאריס סן-ז’רצם אשתקד וצ’לסי - יש שמועה שבאלאק עדיין רודף אחרי השופט - זה השוד הכי גדול שראיתי, ממש שיפוט לא מהעולם הזה, מתנות. כן, זה מצחיק אותי לקרוא תגובות על השיפוט. על ריאל הזו אף-אחד לא מדבר במונחים של הקבוצה הכי גדולה בכדורגל או זו ששיחקה את הכדורגל הכי יפה, ובצדק, אבל מעניין שבארסה בלי המתנות בגשר בגומלין ההוא - לא הייתה עולה בחיים, נאדה. ודאבל זה נחמד, אבל טרבל זה עצום. ומעבר לזה, כשפיקה בחגיגות הטרבל של בארסה זורק את השם של כריסטיאנו וחגיגות היום-הולדת 30 שלו[אחרי הדרבי השחור שלנו נגד אתלטיקו] - על מה זה מעיד? כי כשאנחנו זכינו בדסימה, בגמר שהייתי בו בליסבון - לא חשבתי על בארסה ולא לשנייה, לא עברה לי בראש. גם לא בגמר בסאן-סירו בו צפיתי מהטלויזיה וגם לא בגמר בעונה שעברה. כבוד לצד אחד יביא כבוד בחזרה. אנחנו קבוצה קטנה? נו באמת