ת'רד הפציעות על שם פרלאן מנדי :: מגפת קרעים בצולבת

ולי יש הרגשה שזה סיבוב הפרידה שלו. חבל אם אני אצא צודק. יש לו עוד עונה אחת לפחות לתת לנו.

לגמרי יש פה ריח של ״ריקוד אחרון״,במיוחד אם גרמניה איכשהו תזכה ביורו,לא רואה אותו ממשיך אחרי זה.

לא חושב שיש סיכוי שהוא לא נשאר עונה נוספת

רודיגר השלים את האימון היום, ואם מחר הכל גם ילך בסדר הוא יהיה זמין למשחק בראשון מול סביליה.

ג’וד התאמן היום עם כדור. המטרה היא ולנסיה (המשחק שלאחר סביליה) או גומלין האלופות שלאחריו.

מיליטאו מדווח שהוא מתקדם יפה בהחלמה שלו. לא מתכוונים להאיץ את החזרה שלו והתאריך שסומן מלכתחילה ועדיין רלוונטי הוא השבוע השני של אפריל, שזה יוצא רבע גמר האלופות.

קורטואה חזר השבוע חלקית לאימוני הקבוצה. צפוי לחזור לפני מיליטאו. עדיין אין תאריך.

חוסלו לא התאמן ביומיים האחרונים וכנראה לא יהיה זמין למשחק מול סביליה.

אלאבה יחזור בעונה הבאה.

מלבד השחקנים הפצועים, גם קרבחאל וקמא לא יהיו זמינים למשחק הקרוב בשל השעיות.

חוסלו בחוץ ל3 שבועות. יש לו בצקת.

איזה פציעות מוזרות יש לנו העונה. פשוט נאחס אחד מתמשך העונה הזאת.

הייתי מעדיף שטוני קרוס היה מוותר עכשיו על משחקי הידידות החביבים של גרמניה נגד צרפת וכדומה, משחק ידידות כמה שהוא יוקרתי שווה ערך פחות ממשחק מוקדמות, אבל אני יכול להבין שרוצים להחזיר אותו לסיסטם. בכל מקרה, המחשבה שלי שריאל מדריד נפגעת לא נעלמת, אבל חזקה יותר המחשבה: מגיע לו, אני שמח עבורו. לא מובן מאליו מבחינתי שבגיל כה צעיר יחסית הוא החליט - “תודה רבה” והתמקד בקבוצה שלנו. העונה שלו פנטסטית, הוא ממש מעין מושיע לנבחרת בפן המנהיגותי בדרך שלו וכמובן שהמצב שם איום ונורא וזה נותן דחיפת עידוד - שחקן שבמשחקים הגדולים יש לו קרח בוורידים. סיכון הפציעה תמיד שם אבל הוא גם בסגנון משחק אחר. הוא סיים בנבחרת אחרי שני טורנירים די כושלים ומגיע לו עוד ניסיון.
האמת שתמיד הוא לא היה יותר מדי כוס התה שלי, כתבתי עליו דברים מוגזמים אולי כמו טרמפיסט וכן הלאה. המחשבה התחדדה למשל אחרי הביזיון נגד אייאקס והעונה החלשה ב-2018/19 וכשזינדין זידאן ניסה כבר שנה לאחר מכן הרכב מעניין בלעדיו נגד מנצ’סטר סיטי. אבל אני מבין שהדרישות שלי (יותר גולים ובישולים) היו לא נכונות בחלקן (קצת יותר הגנה - כן) ושהוא מיוחד בדרך שלו. ממש הבנתי כמה הוא חשוב בביזיון בוויקאס אשתקד כשלא חיברנו שתי מסירות והעונה אני נהנה מכל רגע שלו. היידה טוני

נראה שהם מכוונים לחזרה אחרי 8 חודשים לשניהם. בגדול הם מכוונים למינימום האפשרי כשלפי הסקירות הספרותיות חזרה לפני שמונה חודשים מעלה את הסיכון לקרע חוזר ב 40 אחוז. אידאלית הולכים יותר לכיוון של עשרה חודשים עד שנה כשלמשוך את השיקום מעבר לשנה (בהנחה שתהליך החזרה למגרש מנוהל טוב) הוא חסר משמעות.

פיליפ לאם חזר לשחק חצי שנה אחרי שקרע את הרצועה הצולבת, אבל זה באמת מקרה חריג.

לפני עשרים שנה היו מחזירים אחרי חצי שנה בלבד, ועד היום זה חלק שמוגדר כ"סוף הפרוטוקול הקשיח" בניתוחים של שחזורי צולבת, כשבסוף כל פרוטוקול נאמר “יש לחזור באופן הדרגתי לספורט” שזה בגדול לא ממש אומר כלום.

עם מרוצות השנים הבינו את החשיבות של פרק הזמן העוסק בחזרה במגרש, וההשפעה שיש לזה במניעת פציעות חוזרות (הירידה המשמעותית באחוז הסיכון לקרע חוזר לאחר שמונה חודשים מזמן השחזור), וכמובן הצורך להחזיר שחקן “כמו שצריך” למגרש. זלאטן לדוגמא, שהוא חריג בכל פרמטר, חזר אחרי שמונה חודשים כשנפצע במדי יונייטד בגיל 32 אם אני לא טועה.

היום כבר תראו יותר ויותר שחקנים מחכים את ה 10-12 חודשים במטרה לחזור טוב יותר. יכול להיות שמיליטאו וקורטואה יחזרו לפני, אבל זו כבר קרקע יחסית אפורה וזה נתון לשיקול הצוות המקצועי. אם זה יצליח סבבה, אם לא והם יקרעו צולבת או יחוו פציעה אחרת עוד ראשים יערפו במחלקה הרפואית והכושר בריאל.

בלינגהאם כבר לא מרגיש כאבים ברגל אבל לא התאמן היום, והסיכויים שישחק מול ולנסיה נמוכים.

5 משחקים בלבד נותרו עד שמיליטאו יחזור לשחק. 1 באלופות ועוד 4 בליגה. לדעתו הוא כבר מוכן ורוצה לחזור אבל האישור עדיין לא הגיע. לפי הדיווחים הוא חזר טוב מהפציעה וההחלמה שלו הלכה טוב מהמצופה.

בטח יקח לו זמן לחזור לכושר משחק מלא, אבל אני לא יכול לחכות שכבר נאצ’ו יחזור לספסל. כל משחק הוא עושה טעויות קריטיות ומתישהו זה יעלה לנו ביוקר.

קמאבינגה חוזר לסגל,אין שום סיבה שנאצ׳ו יפתח כל עוד יש קשר שימלא את התפקיד של צ׳ואמני בקישור,מקווה שקרלו יפסיק עם הפוליטיקות האלה,הגענו למאני טיים.

חדשות מעולות!!

ג’וד התאמן היום רגיל וקרלו הודיע שהוא ישחק מול ולנסיה.

חוסלו, שרק לפני שבוע פורסם שיעדר 3 שבועות, התאמן היום רגיל וחזר גם הוא.

בנוסף קמא וקרבחאל חוזרים מההשעיות שלהם.

כרגע הפצועים שנותרו הם קורטואה ומילטאו שצפויים גם להיות זמינים בעוד כמה משחקים, ואלאבה שסיים את העונה.

מקווה שלא, לא צריכים אותו נגד ולנסיה וגם אם לא ננצח זה משחק שאפשר להקריב לטובת המשך העונה.

2 משחקים השעיה לג’וד
https://x.com/FabrizioRomano/status/1765326713209196757?s=20

מביך.
אם הוא היה בועט למישהו בראש יכול להיות שהיה מקבל השעיה רק למשחק אחד, אבל “להתחצף” לשופטים הקדושים…

אפילו לא התחצף,לשופט הטיפש הזה פשוט אין מושג באנגלית כנראה שמבחינתו its a fucking goal זה קללה לעברו.

בכללי הוא מגזים, וגם אם העונש עכשיו מוגזם עדיף שיקבל אחד כזה וילמד להירגע. זה שאתה כוכב גדול ומקבל כניסות לא אומר שמותר לו להתפרץ על שופטים והוא עושה את זה לא מעט. זה צריך להשתנות, הוא צריך להראות יותר קלאס.

בכללי נמאס לי מההשתלחויות של המועדון בשופטים לאחרונה. זה מטומטם ופוגע בנו. אנחנו משחקים בצורה עצבנית ולא מרוכזים, אנחנו נראים פשוט לא טוב ונוצרת פגיעה בתדמית, וזה עלול לעלות לנו ביוקר עם שופטים שינסו להראות לנו למי יש יותר גדול. זה פשוט לא שווה לנו.

זה ממש הרצחת וגם ירשת. וראיתי מספיק סירטוני וידאו בעניין גם. מתסכל מאוד ו"ניצחון" לליגה הדפוקה הזו, פשוט אין גבול. גם בושה שאף אחד לא מדבר. זה מוציא את ג’וד בלינגהאם מפוקוס. המינימום המתבקש היה ללכת לקראתנו ואו לבטל לחלוטין או להפחית להרחקה למשחק אחד. הלוואי שנעשה 6 מ-6 ונצחק על זה בסוף העונה.

בכל פעם שהוא התפרץ על שופט זה היה בצדק, הוא לא מתגרה באף אחד כמו ויני ואם השופטים/הלה ליגה לא אכפת לה לשמור על שחקנים שמעלים את השווי של המוצר הרקוב הזה אז שהמועדון והשחקנים ידאגו לכך מבחינתי. אם מול שני המשחקים שמושעה מהם ג’וד נקבל השעייה לצמיתות של מנזנו, אז רק הרווחנו.

בכל מקרה, אתה מדבר על שער ניצחון בדקה 99 עם שריקה שלא ראינו כמותה בעבר מול שופט שהשתן כבר טילטל לו את הראש.
It’s a fucking goal זה הכי רגוע שאפשר במקרה הזה.

אני לא מדבר על המקרה הזה, פה ברור שהחמירו איתו. אני מדבר בכללי על ההתפרצויות שלו כלפי שופטים. זה מיותר. היה מקרה שהקהל שרק בוז לשופט והוא סימן לקהל להגביר את השריקות, הוא כבר קיבל השעיה העונה על צהובים שאת רובם אם לא כולם ספג בגלל תלונות לשופט. הוא צריך להירגע.

במקרה הזה, שוב, החמירו איתו והעונש לא פרופורציונלי. אבל אני מקווה שלפחות הוא ילמד מזה ויתחיל להרגיע. כמו ויניסיוס, הדרך הטובה ביותר שלו להחזיר זה על המגרש. בזה הוא טוב, לא בלהפעיל לחץ על שופטים.