ת'רד היריבות ::

לצורך הדיון סולשיאר כרגע הוא שם קוד לכל מועמד שמכיר את יונייטד מקרוב - גיגס, באט, סולשיאר, קאריק. לא באמת אכפת לנו מי, העיקר שיהיה איש יונייטד ברמ"ח אבריו.

פוצ’טינו מאמן מעולה, שעושה קסמים עם סגל קצר שעלה כולו כמו פוגבה, תחת בעלים קשה ותוך כדי בניית אצטדיון ומעבר למשחק באצטדיון הכי גרוע באנגליה - האצטדיון הלאומי.
יש לו חיסרון אחד עיקרי והוא ה-0 העגול בטור התארים, וזה לא משהו שקל להתעלם ממנו כי אפילו ונגר זכה בתארים בתקופה של פוצ’ בספרס. תמיד יש הרגשה, והיא לרוב מוצדקת, שטוטנהאם תעשה במכנסיים ברגע האמת. זה קרה בעונה שעברה מול יובנטוס תוך 2 דקות, וזה קורה כל עונה ב’מירוץ’ שלהם לאליפות. הנה, הם 5 נקודות מהמקום הראשון, וכל זה בלי דלה וקיין (!!), ועדיין אף אחד לא סופר אותם במאבק, ובצדק. לא יהיה מאושר ממני אם טוטנהאם יזכו באליפות, אבל בחייאת. יותר הגיוני שאנחנו נזכה.
עם זאת, צריך לסייג ולומר שהלוזריות של טוטנהאם היא מורשת ארוכת שנים, ולא פוצ’טינו המציא אותה. קודם לכן אימן בסאות’המפטון ואספניול (נכון?), כך שקשה לצפות ממנו לזכות בתארים שם. את המנטליות העלובה של טוטנהאם הוא מנסה לשנות, ובהחלט נראה שהוא בדרך הנכונה על פי העונה הנוכחית שלהם בצ’מפיונס. כנראה שתארים הם עניין של זמן, אבל עדיין מרחף סביבו סימן שאלה גדול בנושא הזה.

ליגת האלופות תמיד הייתה נקודת התורפה של פרגי. הוא בנה קבוצות על ששלטו באנגליה ביד רמה, אך תמיד היה משהו שמנע מהן להצליח באירופה. השופט מול מוריניו ב-2004, השופט מול ריאל ב-2013. מנטליות רפויה בהדחות מהבתים (מדובר בקבוצות שסיימו מקום שני באנגליה לפחות באותן עונות, כן? לא באיזו אברטון). תצוגת על של רונאלדו ב-2003. אדום מפגר לרפאל ב-2010 (יתרון 3-0 על באיירן עם פאקינג דארן גיבסון בהרכב).
כפי שכתבתי לעיל, פרגי, מבחירה, לא היה טקטיקן גדול, וייתכן שהדבר היה בעוכריו בליגת האלופות. הוא תמיד סבל מחוסר ההצלחה באירופה, ואמר שלמועדון כמו יונייטד מגיעות יותר זכיות. זו צרה שגם פפ שותף לה בצורה מסויימת, אם כי מסיבה מעט שונה - פפ טקטיקן על, אך לא מוכן להשתנות (לאחרונה הוא עושה סימנים שכן, וזה צריך להטריד את יריבותיה של סיטי), ובליגת האלופות הוא מקבל בראש ומושפל בצורה מאוד מאוד מביכה למרות שהקבוצות שלו מצויינות. כשפרגי ניסה להשתנות, ועבר לשחק באירופה עם קישור מעובה (החל מ-2008/9), היו לרוב הצלחות למעט הנפילה ההיא ב-2012 (גמר בלי רונאלדו ב-2011, רבעי גמר שנויים במחלוקת ב-2010 ו-2013).

השנה נעוף מהאלופות בצדק. פריז קבוצה יותר טובה מאיתנו. לעומת זאת, מ-2004, מעטים המקרים בהם קבוצה של פרגי עפה מליגת האלופות בגלל נחיתות ברורה (מילאן 2005, מילאן 2007 [בחצי גמר], ואם רוצים גם גמרים - ברצלונה ובעיקר של 2011).

וטוטנהאם מפסידה לברנלי. אסור לסמוך על התרנגולים.

https://twitter.com/i/status/1102617353882427392

איזה בן אדם מאוס. כשהוא לא מאמן בליגה ‘שלך’ אתה עשוי לחשוב שהוא אחלה גבר.

האדיוט הזה מתאים כמו כפפה לליברפול.

סאות’המפטון ממשיכה להרשים ומנצחת 2-1 את טוטנהאם ממש באותה צורה שהם תכננו לעשות את זה לנו שבוע שעבר רק שלנו היה אחד רומלו לוקאקו, גול של ואלרי ושער מבעיטה חפשית של וורד-פראוז. ניצחון מחר ואנחנו עם בשיוויון נקודות עם טוטנהאם, רשמית המירוץ לטופ 4 התרחב למקום השלישי.

הקבוצה היחידה שמרשימה עד כה בליגת האלופות היא סיטי. מנצחת בגרמניה בעשרה שחקנים, ואבוי מה שעשתה אתמול לשאלקה האומללה באתיחאד. בעוד ברצלונה גירדה 0-0 בליון (החזקה יותר משאלקה כמובן), פריז עפה מול ילדים, יובה נזכרה לשחק רק בבית, ריאל נשארה בבית, ובאיירן והסקאוזרים לא ממש התעלו בתיקו ביניהן, החבר’ה של פפ מראים שלדרוס הם לא שכחו. המועמדת הבכירה לתואר לדעתי, והקוואדרופל מעולם לא היה קרוב יותר.
מזל שאין להם אוהדים שיתפארו בזה.

הפוטנציאל של בארסה עדיין head and shoulders מעל כל המתחרות בעיני, בעיקר בגלל מסי אבל לא רק. העובדה שהקבוצה עדיין לא התפוצצה בתוספת הסגל העמוק בהרבה לעומת שנה שעברה משחקת לטובתה, כשלדעתי המשוכה הגדולה היא דווקא התחת של כריסטיאנו.

במונדיאל רציתי מאד לראות אותם ראש בראש. גם בצ’מפיונס יהיה נחמד.

לא יודע. התלות במסי מרגישה לי מוגזמת לעיתים. כשהוא בגאד מוד הוא בלתי עציר, וזה המוד שלו רוב העונה, אבל מספיק משחק אחד של סגירה הרמטית, עד כמה שאפשר, ונראה שאין לברצלונה פתרון מול קבוצת על. נכון, היא קרעה את ריאל גם בלעדיו, אבל נראה שגם עם 11 ארמדילים ברצלונה תצליח לנצח את ריאל.

קשה לי להאמין שפתאום באמצע העונה הכל יתחבר, קוטיניו יפציץ, סוארז יפסיק להחטיא ודמבלה יפסיק לקבל החלטות מטופשות. יתכן ואני טועה בהתרשמות, אבל משהו בברצלונה לא זורם, וזה ההיפך הגמור אצל סיטי. לשחקנים של פפ יש חיבור מצוין כבר שנתיים, והשנה לשם שינוי הם נכנסו לקצב הרצחני באמצע העונה ולא ביולי.

עדיין קשה באמת להספיד את כריסטיאנו, ואחרי יונייטד הוא כמובן הפייבוריט שלי. בזכותו ובזכות האצבע המשולשת לעין של בופון שהרס את הרומנטיקה בשביל לחרבן לקבוצה שלו את הצ’מפיונס מול ילדים בני 20.

הקבוצה הפייבוריטית לזכות באלופות היא הקבוצה שמסי משחק אצלה.

מה אתם חושבים על קלופ וליברפול, האם הם יכולים לרוץ עד הסוף? הייתי אומר שכן אלמלא קלופ לא היה שוחק את השחקנים שלו. למה לדעתכם הוא לא עושה יותר חילופים מוקדמים? זה לא מספיק להחליף את אחד מהשלישייה הקידמית בדקה 80. אני מאוד לא אוהב את זה ואני מקווה שהשחקנים שלו פשוט מסוגלים להחזיק מעמד.

האמרה של סלאח “אני מוכן לוותר על חלום ליגת האלופות שלי בשביל לזכות באליפות” היא אמנם רומנטית כביכול, כי הכוכב האציל מוכן לוותר על חלומו האישי עבור חלומם ארוך השנים של האוהדים, אבל מעידה על הטבע שנחקק ב-DNA של ליברפול.

המועדון - השחקנים והאוהדים - לא מאמינים שהם מסוגלים ללכת עד הסוף בשתי חזיתות. מבחינת ליברפול כרגע, אין אופציה לגם וגם, וכשיגיע רבע הגמר, או חצי הגמר האלופות, ובפני קלופ יעמדו החלטות רוטציה קשות, הוא יזרוק את אחד המפעלים לזבל. הוא כבר עשה זאת בתחילת העונה כשזרק את הגביע האנגלי לפח מול ווסט ברומיץ’ (!). החלום האידאלי של ליברפול הוא זכיה באליפות. ליגת האלופות היא פרס נחמד, אבל אליפות היא שם המשחק באנגליה, בטח אחרי 30 שנה שחונות.

לליברפול אין את הפריווילגיה שיש לסיטי בדמות סגל איכותי ובלתי נגמר, ולראיה - קלופ לא מחליף אף אחד מהשלישייה הקדמית כי מי שמחכה על הספסל זה אוריגי ולא חסוס/סאנה/סטרלינג/אגוארו/ברנרדו סילבה/מאחרז. כשנגיע לאמצע אפריל, אם ליברפול עדיין תהיה במאבק האליפות, קשה לי לראות את קלופ ‘מסכן’ את שחקניו בליגת האלופות, יוקרתי ככל שיהיה הגביע בעל האוזניים. הוא יצטרך את השחקנים שלו חדים במאתיים אחוז בליגה, כי יריבתו לתואר כאמור יכולה להרשות לעצמה צבא של שחקני איכותיים ורעננים לחלוטין.

יתכן והוא יהמר ויחליט ללכת על שני המפעלים, וייתכן גם שההימור יצליח. אבל לדעתי ליברפול תתקשה באלופות. ברצלונה וסיטי האיכותיות ממנה, לא נדרשות להמר. לראשונה יש פער של ארבע מאות נקודות בצמרת הליגה ו-0 מתחרות על התואר, ובשניה עסקתי מספיק. התקווה של הסקאוזרים (כמו של כולם) צריכה להיות הגרלה קלה יחסית ברבע (נניח טוטנהאם), לקוות לאייאקס-פורטו, ושאחת מהן תפגוש אותה בחצי. אם היא תפגוש את אחת מהטופ 3 (ברצלונה, סיטי, יובה) היא תעוף לדעתי, ואנחנו, שבמקום ה-5 מתוך ה-8 לטעמי, כמובן שנעשה להם את המוות.

גם סוכנויות ההימורים איתך.

Latest Champions League winner odds

Champions League winner odds

• Man City 9/4
  • Barcelona 10/3
  • Juventus 4/1
  • Liverpool 5/1
  • Man United 12/1
  • Tottenham 14/1
  • Ajax 25/1
  • Porto 66/1

From Betfred

אהבתי מאוד את התגובה שלך אבל כמה דברים:

1. לליברפול יש כסף לקנות שחקנים- אז למה לא הרחיבו את הסגל?
  2. האם סטארידג (אני יודע שהוא לא מה שהיה), ללאנה, שאקירי ואוריגי זה לא מספיק כשאתה מוביל 3-0 (נגד ווטרפורד) להכניס אותם ולתת לשלישיה הקידמית לנוח?
  1. עד לשנתו השנייה של קלופ המדיניות של ליברפול הייתה מאוד חסכנית. לקנות בזול ולפתח. דוגמאות - סוארז, קוטיניו, פירמיניו ומאנה (שני האחרונים יחסית בזול). קלופ, כפי שניתן לראות במעלה הת’רד, יצא נגד הקניות ה’בזבזניות’ של הקבוצות הגדולות והתבכיין שלו אין אפשרות או רצון לבצע רכישות כאלו. רק בקיץ שעבר נפל לסקאוזרים האסימון שאין ברירה מלבד לשלם סכומים נכבדים. ניסו להביא את ואן דייק ונכשלו, אך בינואר שמו הון תועפות חסר תקדים והביאו אותו. בקיץ, אחרי פארסת קאריוס, שמו שוב סכום חסר תקדים והביאו שוער.
    אבל, הסכומים האלו אין משמעותם שלבאר של ליברפול אין תחתית. זו פריווילגיה של בארות הנפט לבדן. הבעלים נתנו לקלופ 150 מיליון במחשבה שזה כל מה שעומד בינם לבין קבוצה לאליפות. אין להם יכולת (או רצון) להנחית בקיץ וחצי שלושה שחקני על. וחשוב לזכור, אפילו 150 מיליון זה כלום לעומת מה שסיטי משקיעה (50 מיליון על מנדי ו-ווקר, כל אחד. 65 על מאחרז שאפילו לא פותח בכל המשחקים!!).

2. הייתי במשחק האחרון מול ליברפול, וכשפירמינו יצא הלך לליברפול משחק ההתקפה. אוריגי אחלה חלוץ אבל לא פירמיניו. לאלנה, אחרי עונה טובה אחת, פח אשפה. שאקירי (רכישה עצומה מבחינת ליברפול) נכנס לרוב במקום אחד הקשרים ולכן לא רלוונטי, וסטארידג’ לא רק שלא מה שהיה, הוא מבייש את המדים הגם ככה פח שהוא לובש. גם הוא שיחק נגד יונייטד והתביישתי בשביל אוהדי ליברפול שהאפס הזה משחק אצלם. חסר חשק לחלוטין, ועל היכולת אין מה לדבר.

קלופ בנקודה בה הוא לא יכול להרשות לעצמו להפסיד שום נקודה בליגה. יתכן והמשחק מול ווטפורד היה שונה קצת כי הגיע אחרי ‘משברון’ שהיה צורך פסיכולוגי לצאת ממנו עם תצוגה. אבל, לרוב, יתרון 3-1 לדוגמא בדקה 80, אפילו בבית, לא מקנה לקלופ מספיק ביטחון להחליף את אחד התותחים מקדימה, בפרט ששיא כוחם הוא כאשר היריבה נואשת ויש להם שטחים לטוס.
הוא התחיל לאחרונה להחליף את סלאח או מאנה בדקה ה-80, אבל זה לא מספיק. להוציא אותם בדקה ה-60 בליגה הוא לא יכול, וכשהוא נותן להם מנוחה הם מפסידים לברומיץ’ (נכון, לא רק להם, אבל הנקודה ברורה).

תסתכל אפילו על יונייטד, האופציות ההתקפיות שלה הן ראשפורד, לוקאקו, לינגארד, מרסיאל, מאטה ואלכסיס סאנצ’ז. סאנצ’ז ומאטה לא בשיא כוחם כמובן, אך את מה ששכחו ללאנה, אוריגי וסטארידג’ לעולם לא ילמדו.

בכל אופן, לדעתי ליברפול נמצאת, וצריכה להיות, בהיסטריה סביב זכיה באליפות. הסגל הקצר בתותחים ושחיקתו על ידי קלופ לא מותירים לו הרבה ברירות מלבד להתמקד בפרמייר ליג, אלא אם כן כמובן ההגרלה תאיר לו פנים. נראה.

צ’לסי וארסנל מעפילות לרבע גמר הליגה האירופית, חדשות טובות מבחינתנו, יוסיף להן עומס.

סיטי וליברפול מעפילות לחצי גמר ליגת האלופות. סקאוזרים מסריחים.

איך אתה כל כך בטוח שסיטי מדיחה את יובה? עם כל הכבוד, סיטי ממש לא פייבוריטית.

אני בטוח במאה אחוז שסיטי לא תדיח את יובה ברבע הגמר, כי היא משחקת מול טוטנהאם…

אני די בטוח שהוא משאיר את אייאקס וטוטנהאם בבית. אני חושב שסיטי פייבוריטית מול כל אחת מ3 האחרות עד הגמר. יהיה מעניין.

בסדר, אני רק אמרתי שסיטי העפילה לחצי, לא לגמר. את רונאלדו אני לא מספיד בחיים.