ת'רד היריבות ::

לוקאקו פצוע, לא ישחק מחר.
זה מעולה לנו, זה אומר שצ’לסי ישחקו שוב עם האברץ[יותר קל להתמודד איתו פיזית מאשר לוקאקו]או ישחקו עם ורנר כמו בשבת[נראה שזה הולך לכיוון הזה]. בעצם שזה חדשות מעולות לנו, אם ורנר פותח זה כמו לשחק 11 מול 10.

עם איך שלוקאקו נראה השנה בפרט ועם איך שהוא נראה נגד קבוצות גדולות בכלל, לא הייתי כל כך שמח שהוט בחוץ.

אני כבר כתבתי שהייתי מעדיף אותו על פני ההתקפה שפתחה נגדנו במשחק הקודם.
כנראה עדיף לו איטליה.

כן, בפעם ה20 העונה.

הוא מנסה לרמוז לך שיש קשרים יותר טובים היום מפדרי. :slight_smile:

הבנתי אותו יפה מאוד.
תוציא את דה בריינה מסיטי והם עדיין הקבוצה אולי הטובה בעולם.
תוציא את פדרי מברצלונה והיא מתקשה מול לבאנטה.

אני מבין את הבעייתיות באמירה שלי ולמה אנשים חושבים שהתחרפנתי, אבל לתחושתי אנשים לא מבינים כמה פדרי תורם כרגע, ואני לא מדבר על השערים שלו.

כמובן שהוא צריך להוכיח את עצמו לאורך זמן ואין ביטוח שהוא ימשיך ביכולת הנוכחית ואף ישתפר, וכן הלאה. ובכל זאת. היכולת הנוכחית שלו, והתרומה שלו, לא נופלים מאף קשר בעולם.

אם הנוסחה היא כך אז תחשוב מה דה בריינה היה נותן לברצלונה העונה יחסית לפדרי.

אגב, זה עוול גדול כלפי פדרי לנסות להשוות אותו לדה בריינה, הילד קוסם, אסור להעמיס עליו יותר מדי.

ההשואה שעושים בטויטר זה בין פודן לפדרי.

אני לא מבין אף פעם למה אנשים אובססיבים להשואות שהם לא מסוגלים להנות מכדורגל בלי לנסות ולהכנס כל הזמן למי יש יותר גדול.

שני שחקנים שונים, אבל אפשר להבין למה רוצים להשוות ביניהם.

פדרי יכול להפוך לאחד הטובים בעולם, כרגע הוא בפריצה ענקית, עוד מעט קבוצות יתחילו לשמור עליו יותר חזק ויותר צמוד, יתחילו להציק לו הרבה יותר, אז המבחן האמיתי יתחיל.

בתיאוריה, כמובן. בפועל אין הבטחה שזה היה קורה. בתיאוריה יונייטד בלי רונאלדו שווה מקום 2, עם רונאלדו היא תתמודד על המקום הראשון. בתיאוריה ויאריאל לא תנצח את באיירן מינכן ובנזמה לא יהפוך למה שהוא היום בגיל 76. בתיאוריה רודריגו היה אמור להיות טוב מויניסיוס, וגיא אסולין המסי הבא.

כמובן שיש תסריט שדה בריינה עושה מה שעשה פדרי ואף הרבה יותר. אני לא מכחיש שלדה בריינה סט יכולות מוכח יותר. עם זאת התרומה של פדרי כרגע יותר גדולה.

אם בברצלונה עושים את זה אז למה שאני לא אעשה? העומס שיש עליו הגיוני? ועד שהוא מקבל כמה דקות מנוחה אז היריבה שעומדת לרדת ליגה נראית כמו ברצלונה?

פדרי all the way! עם כל הכבוד לפודן ויש כבוד.

כי זה הספורט בערך. מנסים לנצח אחד את השני. אני לא מבין את זה כשעושים את זה במוזיקה למשל. בכדורגל הכי טבעי להתנצח מי טוב יותר.

אני מחכה שתייחסו לברצלונה ולשחקניה כמו שאמורים להתייחס אליהם. בונקרים שמירות אישיות ומשחק חזק. אפשר לראות את השערים של ויני העונה ולראות כמה חופש נתנו לו בהתחלה, ואיך השתנה היחס כלפיו במהלך העונה. עם פדרי לעומת זאת אני לא רואה את זה קורה. הוא משחק בעמדה אחורית יותר, הוא משחק עם הרבה תנועה וזה הרבה יותר מסובך לשמור אותו מאשר את ויני. משחק לחץ עליו לא אפקטיבי כי אי אפשר להוציא לו כדור מהרגל. מאוד מסקרן איך זה ילך.

זה אף פעם לא היה אפילו בתיאוריה, בתחילת העונה כתבתי שהם ילחמו על המקום הרביעי במקרה הטוב.

תיאוריה או לא תיאוריה, אין מצב שדה בריינה מגיע לברצלונה ולא מצליח לתת יותר מפדרי, אם לא נפצע כמובן.

לדעתי אתה מגזים מאוד, השינוי בברצלונה זה הגולים שלא נגמרים של אובימיאנג וזה שנתנו לדמבלה לשחק באופן קבוע, ברצלונה בנוי בעיקר על זה.
נכון פדרי מבריק ועושה קסמים, אבל בכדורגל מה שקובע זה הגולים, וברצלונה כרגע זה דמבלה מבשל ואובימיאנג מבקיע, כל הביטחון שפתאום יש במשחק שלהם והמשחק המשוחרר מגיע כתוצאה מהשערים שהאיש עם התספורת המוזרה תוקע כל משחק.

בלי אובימיאנג ודמבלה ברצלונה הייתה ממשיכה לדשדש, בלי פדרי עדיין הייתה עושה את מה שעשתה, יכול להיות שלא באותו סטייל ופחות רגעי קסם ואולי 2-4 נקודות פחות אבל הייתה מסיימת במקום השני.

לא מנסה להוריד מפדרי, אחלה שחקן שאני אוהב לראות, אתה מדבר על תרומה, ואני מדבר על תרומה נטו.

אין בטוח בכדורגל, זו הנקודה. מצבים שאתה לא מצליח לדמיין אפילו קורים. אני לא יכול להסכים עם משפט כזה. “אם” אין בכדורגל. לא פוסל גם שזה יקרה, יותר מסביר שאם הוא מגיע לברצלונה הוא מחבר אותה כמובן אחרי שישתלב בעצמו.

יש שלושה שינויים עיקריים. זה שמבקיעים עכשיו גולים, זה שההגנה סופגת פחות וזה שהקבוצה מניעה כדור טוב, לוחצת ושולטת במשחק.

השערים בתכלס שייכים ברובם לדמבלה ואובמיאנג, בזה אין לי צל של ספק. החמאתי להם וגם התכסחתי עם אוהדי ברצלונה כאן בפורום על דמבלה עוד לפני שזה היה כל כך ברור שההתקפה שלהם תלויה בו.
עם זאת, מי שמאפשר למשחק של ברצלונה לזרום לכיוון ההתקפה הוא פדרי. ללא פדרי, דמבלה יקבל מעט כדורים, רחוק מהאיזורים המסוכנים. מי שמוביל את הקבוצה קדימה ומאפשר את הבישולים של דמבלה והשערים של אובמיאנג הוא בעיניי פדרי.

בנוסף, הוא מפעיל המון לחץ, הוא משתף הרבה שחקנים בהתקפה ובכך גורם ליריבה לסגת לאחור. הוא מעניש קבוצות שלא מתגוננות כראוי ואתמול ראינו איך לבאנטה שהיתה נראית טובה עד הכניסה של פדרי, הפכה להיות מסננת לאחר מכן. זה לא מקרי, הוא יודע לזהות שטחים פנויים ולנצל אותם. הוא הדבק של הקבוצה. יש לו המון קרדיט בלא מעט שערים שהקבוצה מבקיעה בגלל שהוא מוביל את הקבוצה לפוזישן כזה שמאפשר הבקעת שער.

לא תמצא אותי מוריד מהערך של אובמיאנג ודמבלה, פשוט כי אני מסכים שבלעדיהם לא היו מובקעים שערים באותה הקלות וברצלונה עדיין הייתה מדשדשת, אבל לעומת זאת אני חושב שגם בלי פדרי לא היה קורה השינוי המיוחל. פדרי הוא כל משחק הנעת הכדור, הלחץ. לפני שהוא עשה את הקפיצה הזאת אנשים, אפילו כאן בפורום, לא היו מבינים את הלחץ של בוסקטס ורצו להעיף אותו לכל הרוחות. פתאום עם פדרי הכל מובן, הכל ברור והגיוני. יש עם מי לשחק פתאום.
אתה אומר דמבלה ואובמיאנג? אני מוסיף לשם גם את פדרי.

זה דיון שאנחנו מנהלים כבר שנים בפורום של ריאל, הדיון הניצחי אם הקישור שלנו תורם מספיק התקפי, בהסבר הזה אני השתמשתי אינספור פעמים כדי להסביר למה הקישור שלנו מצויין ועושה את העבודה.
אבל אף פעם לא טענתי שהתרומה של הקישור שלנו יותר חשובה מהתרומה של רונאלדו ובייל שהיו אחראים על השערים, כן זה עבודה חשובה מאוד, הקישור שולט ומנווט ומאפשר להתקפה לעשות את העבודה, אבל עדיין השחקנים היותר חשובים, התרומה המכרעת היא של ההתקפה.

לא מתווכח איתך שפדרי חשוב וקוסם, והאם הקישור חשוב או לא, כמובן ! אני מת על שחקנים כמו פדרי, מודריץ’ אצלנו הוא השחקן האהוב עליי, אוהב קוסמים, אבל מדבר איתך תרומה נטו.
אם מחר אין פדרי לברצלונה יהיה הרבה יותר קל להסתדר מאשר אם מחר פתאום אין דמבלה ואובמיאנג, גם בלי פדרי ועם קשר פחות טוב אובמיאנג ודמבלה יספקו מספרים, בלי שני החלוצים כל העבודה של פדרי תהיה שווה כקליפת השום.

בקיצור, מודריץ’ השחקן האהוב עליי, רונאלדו כמה רמות מעליו מבחינת חשיבות ותרומה.

אם זה ורנר או לוקאקו שפותח מולינו, אני לוקח את ורנר בכל יום.

ורנר מחמיצן אבל הוא נהדר עם הכדור ולוחץ מעולה.
גם את שנה שעברה, שהייתה שנה נוראית שלו שגרמה לכולנו להסתלבט עליו, הוא סיים עם 27 שערים ובישולים (הוא לא בועט חופשיות ופנדלים). לא נתון כזה טוב, אבל לא משהו שאפשר לזלזל בו.
הוא שחקן שיעשה לנו הרבה צרות.

בעקבות הדיון על דה ברויינה ופדרי כאן, אנצל את ההזדמנות לעשות fork לדיון דומה על יונייטד.

אם נחליף את ברונו בדה ברויינה, לי אישית ברור שאנחנו נישאר קבוצה פח זבל וסיטי תיקח אליפות בהליכה כשברונו מלך ההכל בפרמייר ליג. יותר מזה, אם ניקח את קאנסלו, המגן הטוב בליגה, הוא יראה כמו וואן ביסאקה עם הגבהות שלא מגיעות לאף אחד, כי במקום 6 שחקני סיטי יחכה ברחבה רק רונאלדו. אם נשים את לינדלוף בסיטי הוא יהיה אחד הבלמים הטובים בליגה כי הוא מושלם למשחק של פפ. רובן דיאז, לעומת זאת, יאכל קש לצד הארי מגווייר.

המצב הזה דומה למה שהיה לנו פעם ביונייטד. שימו את ג’ון אושה (לא שאני משווה את קאנסלו לאושה) בכל קבוצה והיא לא מגרדת ליגה אירופית. ביונייטד של פרגי הוא לוקח 10 אליפויות (אושה הוא שם קוד לבראון, באט, פארק, וולבק וכו’). פעם הייתה לנו מערכת כדורגל בריאה שמנוהלת על ידי גאון כדורגל/ניהול אנושי. היום יש לנו מועדון רקוב שלא משנה מי יגיע אליו, אפילו אחד משני השחקנים הטובים בהיסטוריה או המאמנים הכי מעוטרים, ימשיך להיכשל ולהיראות כמו בני סכנין. חוץ מברונו כל (!!!) שחקן שהגיע אלינו בעשור האחרון נקבר - די מאריה, ממפיס, בלינד, מרסיאל, מגווייר, מקטריאן, לוקאקו, פוגבה וזה רק על קצה המזלג. לא יכול להיות שכולם כל כך גרועים. אני מת שנמכור איזה שחקן לסיטי או ליברפול רק כדי לראות איך המועדון שלנו גמר לו את הקריירה ולא להפך (ואני לא מנקה אשמה מהפרימדונות שלנו, הם פשוט לא היו מתנהגים ככה מול פפ או קלופ כי היו בועטים להם בתחת).

בקיצור, דיכאון. הדשא של השכן נראה כמו האולד טראפורד של 2008. האולד טראפורד של 2022 נראה כמו הקופסא בנתניה אחרי שהרסו אותו.

אולי הגיבור ההולנדי יבוא להציל אותנו אחרי עונה כזו :upside_down_face:
לא מגדיל ציפיות לעונה הבאה אבל אין ספק שהסגנון שלו מלהיב , ציפיתי האמת להרבה יותר מרגניק ולא ממש ראינו שיטת משחק שדומה למה שצופה ממנו.

מדכא האמת לראות את הפערים מהמתמודדות לאליפות , במיוחד סיטי שאתה מבין שאם תתקרב אפילו היא פשוט תוסיף עוד כוכב של 100 מיליון למכונה משומנת.

אפרופו כוכב של 100 מיליון, גריליש מאוד מאכזב. שחקן העונה של הליגה בשנה שעברה לא עושה יותר מדי. לי נראה שהוא היה פרס ניחומים על זה שקיין לא בא (עם קיין היו מפרקים את הליגה כפי שכתבתי בעבר) ולא באמת היה בו צורך. ככה זה כשאפשר לזרוק 100 מיליון על שחקן ואם לא הולך לא נורא, שנה הבאה נקנה חדש.

גריליש עם מספרים הזויים ( 2 גולים ו-2 בישולים ב-21 הופעות ) וזה בקבוצה שמחזיקה בכדור באחוז גבוה מאוד , כנראה תג המחיר מכביד עליו .
סיטי תהיה מאוד שמחה אם במקום קיין תקבל את הלאנד ( ועוד בהנחה בסכום ההעברה ) , אם הנורבגי לא יבוא פשוט תנסה ללכת עוד פעם על קיין.

והנה הליגה האנגלית משווה את יכולות ה-var העלובות של הליגה הספרדית, ומעלה.
פנדל הזוי נשרק לקראת סוף המשחק של צ’לסי וארסנל, וה-var משום מה מחליט שלא להתערב. הזיה ברמה הזאת בערך.