ת'רד היריבות ::

אם לא יצא לך להכיר את המנטליות האנגלית עד עכשיו, אני מקנא בך. יש להם אשכרה מלכה ב-2022, זה כבר היה אמור להיות לספר לך את הסיפור כולו.

לא, נגלסמן זאת ההעברה הכי יקרה.

למה מי מת

אני בעיקר לא מבין מתי לעזאזל ידחפו מחזור שלם באמצע העונה הזאת.

חכו, יש עוד מחזור לדחות בסוף השבוע של הלוויה. אמנם היא נקבעה לשני אבל זה אירוע כל כך מורכב שאני מאוד סקפטי לגבי קיום משחקי כדורגל יום או יומיים לפני.
ההחלטה לדחות את המחזור של סוף השבוע הזה מאוד תמוהה. כשהמלך ג’ורג’ מת שיחקו כדורגל. לדעתי הרבה יותר מכבד לשחק אחרי דקת דומיית (בהנחה כמובן שצריך לציין את מות המלכה - מוסד שאני לא מבין את החיבור אליו אבל בסדר) מלא לשחק בכלל, בטח אחרי תקופת קורונה ופגיעותיה הכלכליות ובטח בשנת מונדיאל של מושחתים. זה לא הזמן לקבוע תקדימים.

מישהו יודע להסביר לי למה חלק מהקבוצות משחקות היום ומחר וחלק לא ? זה בגלל ההלוויה של ההיא ?

כל המשחקים שדורשים אבטחה מוגברת נדחו

צ’לסי עם עוד רכש בדרך , נקונקו מלייפציג עבר שם בדיקות רפואיות בקיץ ואמור לחתום בקיץ 2023 תמורת 60 מיליון יורו ( סעיף שחרור ) .

Christopher Nkunku had a medical with Chelsea, confirmed as called by @BILD. 🚨🔵 #CFC

Chelsea sent long term contract bid to Nkunku to prepare the deal for 2023.

It’s not done yet, as Chelsea & RB Leipzig will speak about fee: €60m release clause, or different deal structure. pic.twitter.com/645YGNjsCc

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) September 30, 2022

דרבי נהדר בין טוטנהאם לארסנל , התותחנים פתחו נהדר ופארטיי נתן יתרון עם בעיטה נהדרת.
קיין איזן בפנדל מיותר שארסנל נתנה במתנה אבל ארסנל נשארה מסוכנת יותר.

ריספקט לארטטה , הוא עושה מהם קבוצה עם סגל לא מהטובים ביותר בליגה.

שאלה:

האם לדעתכם הלאנד סתם הולך להיות החלוץ/שחקן הטוב בעולם או שיש מצב שמתפתחת פה מפלצת שתקרא תיגר על פלה, מראדונה, מסי ורונאלדו?

עד העונה הייתי די בטוח שהאופציה הראשונה היא הנכונה אבל אני מתחיל לתהות בנושא.

השאלה מה הקריטריונים של רק שחקן הכי טוב בעולם לבין מישהו ברמה היסטורית כמו פלה ומארדונה ומסי.

אני חושב ששחקן כמו האלנד הוא לא מסוג השחקנים הנ״ל כי בסוף השחקנים האלה הם הרבה יותר מהרבה גולים והוא מסתמן בינתיים שזה הטיקט העיקרי שלו.

זו שאלה מעניינת שאני לא חושב שיש לי תשובה חד משמעית אליה.

הלאנד יצא מחממת החלוצים של הליגה הגרמנית, ועבר לליגה האנגלית ה"קצת" יותר קשה ומאתגרת, בהחלט. מצד שני - הוא הגיע לקבוצה שגם ככה שולטת בליגה בשנים האחרונות, ככה שאם אפשר להוריד קצת מההישגים שלו עד שלב זה בעונה (ובהחלט יש הישגים), אז זה באיזור הזה, ובאיזור של “עדיין לא נבחן במאני טיים של מרץ-מאי”.

בניגוד למסי, ויש שיגידו שגם כריסטיאנו, הפוטנציאל של הלאנד להתמקם בטופ של הטופ ההיסטורי עדיין לא ברורה בגיל 22. הוא יצטרך להפגין גם עליונות משמעותית, גם להוסיף לארסנל יכולות אחרות (בדומה למה שדובי כתב), וגם לאורך שנים וברגעי האמת, כדי להתחיל להשתחל ללחשושים בנושא. מבחינתי לפחות.

כרגע, הוא “רק” בקצב של להיות אחד החלוצים הגדולים.

אני נוטה לכיוון של האופציה השניה. זה נראה כמו תופעת לברון ג׳יימס/יוסיין בולט - אין עניין להשוות למסי ורונאלדו משום שזו חיה אחרת שלא ממש ראינו לפני זה, מאין פריק אתלטי/גנטי ששובר את כל מה שחשבנו שידענו על סטטיסטיקה במובני כדורגל (אם ימשיך בקצב הזה, ואני לא רואה סיבה שלא, פרט לפציעות). הוא אמנם לא ״קוסם״ כמו מסי/מראדונה, ויותר מהזן של רונאלדו, אבל גם עושה המון דברים אחרים ולראיה כמות הבישולים המכובדת שלו.

אני עם אורי (מן הסתם, אחרת לא הייתי שואל). נכון, הוא לא קוסם, אבל גם רונאלדו לא ממש היה ואין אף אחד שחולק על כך שרונאלדו שייך לגדולים ביותר אי פעם. ובקצב הזה, הלאנד סקורר גדול יותר ממה שרונאלדו יכל לחלום להיות, כמה שזה הזוי בכלל להגיד את זה.

כמובן שזה עוד מוקדם מאוד להגיד, השאלה היא רק האם קיים סיכוי סביר שזה יוביל לשם. לטעמי, יש להלאנד בעיקר חיסרון אחד: הוא כבר בן 22 ולא זכה בכלום בקריירה שלו. העובדה שהוא שיחק עד עכשיו בקבוצות דרג שני ומטה כמובן קשורה לזה, אבל קשה להתכחש לזה שבגילו ליאו מסי כבר היה ענק הענקים.

אבל גם את הקוף הזה הלאנד יכול להוריד די מהר - כל מה שהוא צריך זה כמה תארים בשנתיים-שלוש הקרובות מה שלגמרי אפשרי, ואם יעשה זאת עם הקצב כיבושים הזה גם כדור הזהב יגיע מאוד מהר והדיבור עליו יתחיל להשתנות. רק שלא ייפצע.

זה גם תלוי באילו תארים מדובר. זכייה באליפות הליגה האנגלית זה לא דבר של מה בכך, בכלל, אבל אם סיטי תתחיל/תמשיך לקטוף אליפויות בקצב מוגזם, ובלי תחרות - זה קצת יוריד מהנורווגי. על הישג מבחינת הנבחרת אין יותר מידי מה לדבר, אז הרבה יהיה תלוי בהישגיו בליגת האלופות. וכל עוד הוא אצל פפ, הוא עוד יכול למצוא את עצמו קשר אחורי בגומלין רבע הגמר מול ריאל, ולעוף.

I see what you did there @Dovi
200w (2)

אבל האמת שזה נוגע בדיוק לשאלה, כפי שכבר התחיל לעלות פה. מבחינת רבים, גם כריסטיאנו ומסי לא יכולים להיזכר באותה נשימה.

ולכן, אם השאלה היא האם הלאנד יוכל להיכנס לשורה אחת עם כריסטיאנו - בהחלט כן, אם רק ישמור על הסטטיסטיקות שלו (וישפר את מצב התארים שלו כאמור).
ואם השאלה האם הלאנד יוכל להיכנס לשורה אחת עם מסי - כנראה שלא, מהסיבות שדובי הזכיר בהתחלה.

בערך אותה זווית שכבר נאמרה פה, טרי טרי מהמאמן של שני היצורים.

להאלאנד יש פוטנציאל להיות בליגה שהיא קצת מתחת למסי אבל מעל לכל האחרים, יש בו משהו מיוחד שאני עדיין לא מבין לחלוטין.
הוא טוב יותר מאמבפה לטעמי ואם לא ייפצע אז הוא יהיה טוב יותר מכל בני האנוש.
אני לא יודע אם הוא ימשיך להיות 9 קלאסי, נראה לי שהוא עוד יתפתח ויתחיל לעשות דברים חדשים. יש פניקה מוחלטת ואימה בהגנה כשהוא נוגע בכדור וזה משחרר שחקנים אחרים שיכולים לנוע לשטחים. אולי הוא יתחיל לבשל יותר.

הוא מאוד מזכיר לי את הסגנון של טרזגה עם בעיטות בנגיעה וחוכמה בתנועה, רק ברמה אחרת לגמרי.

הוא גם לכם מאוד בבחירת השטחים אליהם הוא רץ ובתזמון ועם האתלטיות שלו הוא יכול ליישם את הדברים בצורה מושלמת.

רק שלא ייפצע.

בדיוק מה ש-@EJB.

כדי להיות הגדול מכולם לא מספיק לכבוש בלי הפסקה. לראיה, גרד מולר, סקורר אגדי, מעולם לא הוזכר בנשימה אחת עם פלה, מראדונה, קרויף או די סטפנו.

רונאלדו מעולם לא נכנס ליריבות עם מסי בכוחות עצמו, אלא נשאב לשם ע"י ואקום מטורף. תמיד היו בעולם כמה שחקנים גדולים בו זמנית, ואז מגיע מסי ובגיל 20 נכנס לשלישייה של כדור הזהב, בגיל 21 מקום שני ובגיל 24 משלים ארבע זכיות רצופות, כשהוא הפנים של הקבוצה הגדולה בכל הזמנים.

הסיבה שרונאלדו נשאב לואקום הזה היא ברורה. מעבר להיותו שחקן ענק, הוא היה שם מעל מסי בדירוג כדור הזהב ב2007 ו2008, הוא נלחם ראש בראש עם מסי על ליגת האלופות ב2008 ו2009 ומשם הוא עבר ליריבה הגדולה ביותר של ברצלונה ומסי - ריאל מדריד, כשהוא בבירור הגיע להיות הפנים שלהם. וגם הצליח שם בצורה יחסית.

וכמובן, שכשמסי התחיל לכבוש בכמויות חריגות (בנוסף לכל האסקפטים האחרים במשחק שלו) היה רק שחקן אחד בעולם שהצליח להתקרב אל המספרים האלה, מה שהפך את הצורך ביריבות למשהו שאפשר למדוד במספרים.

מי שעקב אחרי הפורום של ברצלונה בשנה האחרונה, יכל לשים לב שבזמן שרוב הפורום שלנו תהה מה הגבול שכדאי לשים במרדף אחרי האלנד, הייתי מאוד קיצוני בדעה שלי ששווה לשים עליו כל סכום מתוך נקודת הנחה שהוא הולך להיות מפלצת שאף שחקן לא מתקרב אליה. גם לא אמבפה. ועם זאת, כשמסי עדיין חג מעל הכדורגל האירופי, וכששחקנים כמו לבנדובסקי, ניימאר, מודריץ, בנזמה עדיין פה - אין את אותו הוואקום שנוצר כדי לשאוב את רונאלדו למעמד ההוא.

ובתכלס, גם זכייה של סיטי בטרבל לא תהיה כדור זהב קל להאלנד. סביר להניח שזה יגמר מאוד צמוד בינו לבין דה בריינה. כי אין מה לעשות, פנטזיסטיים תמיד יקבלו יתרון על כל השאר. הם הכיף של הכדורגל, ושחקני הגנה, קישור אחורי וחלוצים תמיד ישארו מאחוריהם. אלא אם כן יווצרו תנאים ייחודיים כמו שכבר ראינו לפני עשור.

אני יוצא מנקודת הנחה שבסוף עיניין של מרקטינג ואיך יחליטו לשווק את האלאנד, אבל אם מדברים על כדורגל פרופר בסוף:

קל יותר להשוות את האלאנד לרונאלדו וגם לזלאטן יותר מאשר מסי, כי בסוף הם בעיקר ימדדו בפרמטר של מספר שערים והמשחק שלהם הוא כזה שהוא מאוד מופנה למימד הספציפי הזה. מסי חתום על שיאי דריבלים, אסיסטים, מסירות מפתח וכ’ו.

הוא ישרוף הרבה חלוצים שקדמו בו, ועשוי להיזכר כאחד החלוצים הגדולים בהסטוריה, אבל לא בהכרח בתור השחקן הגדול בהסטוריה.