ת'רד היריבות ::

יש פה שאלה גם של סגנון לא? תקן אותי אם אני טועה (אני בכנות לא עוקב אחרי ליברפול כל שבוע), אבל אחת המטרות של להביא את תיאגו כקשר הייתה היכולת שלו לייצר פתרונות גם ממשחק סטטי יחסית. ליברפול של לופ (כמו גם דורטמונד שלו בזמנו) בעיקר ידעו לייצר מצבים דרך לחץ גבוה ומשחק אינטנסיבי במטרה לייצר יתרון מספרי מהיר מול היריבה. כשקבוצה מתבנקרת נגד ליברפול ולא מייצרת עבורה שטחים בשום שלב הולך לה קשה. בלינגהאם שחקן מצויין, אבל קיבלתי את הרושם שגם הוא פורח במצבים של לחץ גבוה ויצירת יתרון מספרי בחלק הקדמי כמה שיותר מהר.

לדעתי זה בגדול יוכל לשדרג את מה שליברפול כבר מאומנת לעשות, אבל בניגוד לתיאגו, זה לא יאפשר לשבור את התבנית הזאת בשעת הצורך לא ככה?

הבעיה של ליברפול הייתה חוסר יצירתיות בקישור, קלופ הביא את שני השחקנים שהוא הכי רצה, קשרים שהוא אמר עליהם שהם הקשרים הטובים בבונדסליגה, טיאגו ונאבי קייטה, קייטה לא הצליח כי מאז שהוא הגיע הוא פצוע ולא הצליח לחבר 4 משחקים רצופים, טיאגו גם נפצע המון, ולכן הבעיה נשארה, מייצרים בעיקר מלחץ וחטיפות כדור ובמשחק עומד בעזרת המגינים המצויינים.
בנוסף בגלל הקישור הלא טכני במשחקים מול קבוצות לוחצות היינו בבעיה, כי חוץ מפאביניו לא היה קשר שיכול להניע כדור תחת לחץ גבוה וחזק, טיאגו פותר לגמרי את הבעיה הזאת כשהוא כשיר, אבל לבד הוא לא מספיק לפרוץ בונקרים(וקייטה כאמור פצוע), טיאגו עם הנדרסון כקשר קדמי לא מספיק, גם לא אליוט הצעיר.
קבוצות למדו את ליברפול, מסתגרות וסוגרות את המגינים ואת סלאח עם שמירה כפולה ואפילו משולשת ועושים לנו המון בעיות.
בלינגהאם משדרג את הקישור שלנו, ממה שאני התרשמתי מהאנגלי הוא מצויין בלייצר מצבים לחברים גם מול קבוצות שמתבנקרות ופלוס גדול זה שהוא מאיים על השער גם מחוץ לרחבה וגם בהצטרפות מגל שני לתוך הרחבה, פאביניו כאחורי טיאגו כבונה משחק ומשחרר לחצים ובלינגהאם כקשר היותר התקפי זה החלום של כל אוהד ליברפול כרגע.

צ’לסי עם עוד החתמה של בלם ( אחרי שבקיץ הגיעו קוליבאלי ופופאנה ) , בדושיל ממונאקו יחתום בקרוב תמורת 35 מיליון יורו בערך .
בלם צעיר ומעניין , הם חייבים עדיין עוד חלוץ לחלק הקדמי .

Negotiations are progressing to final stages for Benoit Badiashile to join Chelsea, expectation is for the deal to be completed soon for €35/40m fee. 🚨🔵 #CFC

There’s an agreement in principle on personal terms with Badiashile, he’s now keen on the move as reported yesterday. pic.twitter.com/iAW8mCjjym

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) December 27, 2022

עפ"י היסטורית ההחתמות של ליברפול בקיץ צריך לקרות משהו יוצא דופן על מנת שהוא יחתום אצלכם בקיץ.
לעומת החורף שאתם תמיד מביאים איזה שחקן כי יש את האופציה להביא אותו והוא יעזור להרכב, ג’וטה ודיאז זה דוגמאות מעולות לזה.

בקיץ האחרון הבאנו את נונייז בכמעט 100 מיליון יורו, רצינו בנוסף גם את צ’ואמני ב 80 מיליון אבל הוא בחר בסוף לשחק בריאל, אז אני מאמין שאם קלופ ממש רוצה הוא יכול לשכנע את הבעלים להביא את השחקן שחייבים להרכב.
קייטה ו צ’מברליין מסיימים חוזה בקיץ ולא יחדשו להם, מצב הקישור שגם ככה לא טוב יהפוך לעוד יותר קריטי.

זו הרעה הכי חולה בעידן הנוכחי.
אם פפ רק מלמל , אפילו לא מבקש, מהשייח את בלינגהאם - הוא יקבל.
אני לא חושב שליברפול מסוגלת להציע חוזים שמדגדגים את החוזים שמציעות קבוצות הנפט.

אנחנו חיים בעידן שבו קבוצות מחזיקות אצבעות שסיטי או פסז לא יפזלו אל עבר שחקנים מבוקשים ,וגם אם הן יורדות מהם בסופו של דבר, נפיחה לכיוונם מקפיצה את המחיר שלהם במאות מיליונים.
עכשיו, כשניוקאסל קיבלה שייח, הסיכוי אפילו יותר נמוך להחתים וורלדקלאס.

רצונות לחוד ומציאות לחוד. זה שרציתם את צ’ומאני והבאתם את נונייז בסופו של דבר זה לא אומר שיכלתם להביא את שנהיים.
הרי נונייז הוא חלוץ וצ’ומאני הוא קשר, אבל לא הבאתם קשר אחר במקום[במחיר זול יותר אפילו].
מובן שאתם צריכים קשרים מחליפים, אבל בסוף הכל עניין של כמה כסף אתם יכולים להשקיע. ליברפול מבחינת השקעה היא לא סיטי ולא פסז, או אפילו לא יונייטד לפני סגירת הברז.

קלופ רצה גם וגם, ורצינו להביא את שניהם בלי קשר אחד לשני, זה שלא הצלחנו להביא את צ’ואמני לא אומר שקלופ יביא מישהו אחר בגלל שהשחקן שרצה לא הגיע, הוא לא עובד ככה, הוא רוצה שחקנים מסויימים ואם לא מצליח להחתים מוציא את המיטב ממה שיש.
מבחינה כספית אפשר היה להביא את שניהם, היה מספיק תקציב, הנה רק לפני יומיים החתים שחקן ב 50 מיליון, אפשר היה לשים 80 על הצרפתי בקיץ, בכל השנים שלו בליברפול הנט-ספנדינג של קלופ נמוך בהרבה מכל קבוצות הצמרת ומכמה קבוצות מרכז טבלה וזאת למרות שהכניס המון כסף מאז שהגיע בעיקר מליגת האלופות.

הנט-ספנדינג של ליברפול מהקיץ עד עכשיו כולל ההחתמה של גאקפו מלפני יומיים הוא רק 56 מיליון, כלומר בסגירת חלון הקיץ היה רק 14 מיליון במינוס, שווה ערך לתקציב השנתי לחליפות האיטלקיות של פפ בסיטי, הנה לינק -

אני לא אשקר. קוויתי לרגע שזה לינק לתקציב החליפות השנתי של פפ :slight_smile:

נגמר הכסף של הנפט, לכן הוא עבר לטרנינגים כבר לפני חמש שנים :slight_smile:

לא מאמין לי? הנה תראה, הנט-ספנדינג של סיטי מהקיץ עד עכשיו, כולל אפס החתמות בינואר, הוא פלוס (!) 20 מיליון, כלומר סיטי מכניסה יותר מאשר מוציאה. מטורף.

מכיר את צורת העבודה של קלופ, אבל צ’ומאני הוא קשר אחורי ואתם עדיין הייתם זקוקים אז והיום לקשרים נוספים חוץ מקשר אחורי.
מבחינה כספית?מילים לחוד ומציאות לחוד, בפועל אף לא הוצאתם כמות כזה גדולה של כסף ללא מכירה של שחקנים אחרים.
צ’ומאני עלה 100 מיליון, לא 80. זה רק שפסז’ נכנסה להתחרות מול ריאל, זה יכל להגיע למחיר יותר גבוהה עם עוד תחרות. מי אמר שליברפול הייתה מוכנה לעשות זאת?

הבאת לי את הנט ספנד להראות מה?שפפ שופך כסף ללא הפסקה ואם הוא היה במצב של קלופ הוא לא היה מצליח ככה?
ידוע ממזמן, ויכוח נטחן רצח שלא מעניין איש חוץ מהפאנבויז של פפ.
נט ספנד זה סה"כ מראה כמה הכנסת לעומת הצאת, זה לא מעיד על דבר על כניסה למינוס או הוצאה חריגה ללא הכנסה במקום.

וגם חוץ מהאנשים שמבינים ש287>242.

לפפ יש נט ספנד של 242 מיליון ב5 העונות האחרונות, לעומת 287 של קלופ.

קלופ הגיע לליברפול ב 2015

Total Spent: £643.06million
Total Sold: £435.74million

Total Net Spend: £207.32million

פפ הגיע לסיטי ב 2016

Total Spent: £1.1billion
Total Sold: £518.2million

Total Net Spend: £581.8million

אבל אם לוקחים רק את החלון של החורף שעדיין לא נפתח אז קלופ הוציא פי 47 מפפ :stuck_out_tongue_winking_eye:

יש לציין פה כמובן שקלופ הגיע לפני פפ לפרמיירליג וקיבל סגל שבעונה טובה אמור לסיים מקום 6-9
פפ הגיע עונה אחרי וקיבל סגל שזכה באליפויות, אולי הסגל הטוב בליגה כשהוא הגיע.

אין על פפ, כשמשעמם רק צריך להזכיר אותו.

השאלה הנשאלת מדוע הולכים על 5 שנים אחורה ולא כמו שטיטי עשה והולכים על תקופת ההגעה של שנהיים לקבוצות?
מעוניין גם שנכנס לפונקציות יותר קטנות ונראה איזה שחקנים היו בכל בקבוצה בעת הגעת המאמן ומשחקים כיום?
זה חשוב על מנת להבין את ההוצאות וההכנסות על שחקנים.

שמתי לב שנטספנד זה הנתון המועדף שנכנס לשימוש כאשר מדברים על קבוצות אנגליות.
מעניין למה[רציני, למי אכפת מזה].

שסיים מקום 4 בעונה לפני שפפ הגיע, בשוויון נקודות עם מקום 5, במרחק 15 נקודות (!) מלסטר (!!) האלופה הגאה.
נו טוב, כל אחד בוחר לספר מה שנוח לו לספר, אין חדש תחת השמש.

כמו שארתור אמר, זה

באופן כללי, עם ההזיות של אוהדי ליברפול מסוימים, כאילו הקבוצה שלהם חזקה כלכלית כמו קריסטל פאלאס ורק בזכות קלופ הגאון הם מצליחים להתמודד כמעט כשווים אל שווים מול סיטי, אני לא מנסה להתווכח - כל אחד ומה שגורם לו להרגיש טוב עם עצמו.
סתם הצחיק אותי השימוש בלינק ההוא כהוכחה למשהו, בזמן שבאותה תקופת זמן סיטי הוציאה 76 מיליון פחות מליברפול…

panda-oh-no

הטבלה מספרת שהנט ספנדינג של קריסטל פאלאס ב 10 השנים האחרונות הוא 262, של ליברפול 385, לא רחוק, הבדל של נונייז אחד בלבד, מרחק של 120 מיליון, סיטי לעומת זאת 982 מיליון בנט ספנדינג, “רק” 600 מיליון מעל ליברפול

כלומר כלכלית אנחנו ברמה של קריסטל פאלאס בערך, סיטי נמצאת בפלנטה אחרת.

הלינק ההוא רק כהוכחה לכך שליברפול לא הוציאה הרבה והייתה יכולה לרכוש את צ’ואמני אם היה בוחר להגיע לליברפול(ויכולה להביא את בלינגהאם אם ירצה להגיע).
החליפות של פפ זה רק כי התגעגעתי אלייך ולשוסאקו.

לא נקבתי בשם שלך כשכתבתי “אוהדים מסוימים”, כי באמת לא הייתי בטוח אם אתה אחד מהם.
עכשיו אני יודע שכן :slight_smile:

הדדי :heart:

אכן, אחד יכול להתבלבל מרוב אוהדי ליברפול כאן בפורום, קשה לזכור את כולם.

אחי אתם לא מנצ’סטר סיטי
יש לכם מלא אוהדים, גם כאלה שלא כותבים בטוטאל פוטבול