ת'רד היריבות ::

אני צופה ארסנל - ליברפול ומרגיש לי שתי הגנות של ברצלונה משחקות אחת נגד השניה.
מה זה החרא הזה?

לא נעים לומר את זה כי זה קצת נגד הקונצנזוס אבל ההגנות בליגה האנגלית בדיחה.

אחד המשחקים הכי חלשים של ליברפול העונה, אבל דווקא ואן דייק ? :person_facepalming: אליסון ענק אבל כל עונה יש לו את המשחק הזה שנותן לך הרגשה שהוא מכר את המשחק.

להפסיד בחוץ לארסנל זה בסדר, אבל לא ככה, מרחם על קלופ, מסגל בינוני פלוס בנה קבוצה שנלחמת על אליפות בליגה הכי קשה, נלחם בכל החזיתות ועדיין במירוץ ל 4 תארים אבל ההנהלה לא עוזרת לו, בקיץ לא קיבל את השחקנים שרצה, במיוחד לא קשר אחורי שהיה הדרישה הראשית שלו, קיבל סותם חורים בדמות אנדו, וקלופ הפך את היפני לשחקן טוב וקשר אחורי ראוי בהחלט בליגה האנגלית, הגענו לינואר עם סגל דליל בגלל פציעות ובעיקר בגלל האליפויות המוזרות באסיה ואפריקה, מקום ראשון עם סיכוי טוב לאליפות, אבל ברור לכולם שחייבים לחזק את הסגל כדי שאפשר לרוץ עד הסוף ואף אחד לא מגיע :grimacing:
ראינו היום כמה ליברפול מתקשה כשסלאח, סובוצלאי ואנדו (שהוא הקשר האחורי היחיד בסגל) חסרים, ארסנל הלוזרית שלטה לגמרי ואנחנו במשחק נרפה וחלש.

חוץ מסיטי , ולכן היא תיקח עוד אליפות.
אני לא רואה הרבה ליגה אנגלית , אבל נפלתי על משחק עם טעויות של ילדים. נגמר 3-1 לארסנל ורק שער אחד נכבש לא מטעות קשה מאוד של ההגנות.
הסטטיסטיקה אומרת ששתי הקבוצות ספגו רק 22 שעקים ב 23 משחקים, אז כנראה שהם עשו שכונה לכבודי.

תראה למשל את התקציר הבא.

כשהייתי ילד, הייתי שם ריאל מדריד נגד ברצלונה בפרו אבולושן, מוריד את הרמה ל beginner, טוחן שערים וחוגג אותם.

ככה השערים האלו היו נראים.

חלוצים שמפציצים בליגות אחרות הרבה פעמים נחשלים בליגה האנגלית, כנראה הם לא רגילים להבקיע מול הגנות חלשות :person_shrugging:

אתה מתכוון לנונייז? אצלו זה בעיה אחרת, הוא מחמיץ בעיקר מול שערים ריקים :rofl::rofl:

בחייך טיטי מה אתה חושב על השערים שכבשתם שם, לא בדיחה? אתה רואה את ריאל מדריד שמה שערים כאלה לקבוצת אמצע טבלה בליגה הספרדית?

קבוצת אמצע טבלה בליגה הספרדית לא תבוא לתקוף את ליברפול, לכן הליגה האנגלית כל כך מעניינת ופותחת פער ענק על השאר.
הליגה בנויה על התקפה וכדורגל מהיר מה שיוצר יותר מצבים וגם יותר טעויות בהגנה.

נו באמת. זה שהם תוקפים זו לא סיבה מספיק טובה להליכה הזאת של קונאטה, לא סיבה לאיך שהם השאירו את סלאח חופשי על עיגול האמצע כששני הבלמים מטיילים להם איפשהו, ובטח לא איך שנכנסו להם עם דריבל כל כך מצחיק לתוך הרחבה וכבשו להם שערים שגורמים לחשוב שהמשחק היה מכור.

אולי זה לא נראה לך מוזר כי התרגלת לזה, אבל בליגה הספרדית דברים כאלו לא היו עוברים ואתה יודע את זה.

שוב, תקח חלוצים מובילים מספרד והם לא יצליחו בליגה האנגלית מול ההגנות ה’‘חלשות’‘, תביא חלוץ בינוני מהליגה האנגלית יסתדר מצויין עם ההגנות ה’‘קשוחות’’ של הספרדית.

דבר ראשון הבאת עובדת טיטי רנדומלית והתחמקת מתשובה. אהבתי.

דבר שני אני לא זוכר יותר מדיי חלוצים מהליגה שעברו לאנגלית לאחרונה, השמות שכן עולים לי הם איסאק וג’קסון והם דווקא מסתדרים לא רע.

ואתה הבאת עובדת סנטיאגו רנדומלית, איך הייתי אמור להגיב לזה ?

מה הכוונה עובדת סנטיאגו רנדומאלית? סך הכל שאלתי אם אתה חושב שייתכן שיבקיעו שערים בכזאת קלות בליגה הספרדית. אם היית עונה שכן הייתי מבקש ממך להציג תקציר דומה, אבל אתה יודע בעצמך שלא ייתכן דבר כזה. כל כך פשוט.

בעיניי, הליגה האנגלית מנופחת מעל ומעבר. היא לחלוטין הליגה הטובה בעולם, אבל ממש לא ליגה מושלמת. תוציא משם את סיטי, ואחרי שליברפול תאבד את קלופ, והפערים לא יהיו כל כך גדולים. הליגה הספרדית התקדמה מאוד והאנגלית קצת נחלשה בשנה האחרונה. היא עדיין תהיה הליגה האטרקטיבית יותר בלי ספק אבל.

עניתי שאם בספרד ישחקו התקפי ומהיר כמו בליגה האנגלית אז יבקיעו יותר ויהיו יותר טעויות הגנתיות.
אתה לא יכול לבקש מליגה להיות מהירה, התקפית ואטרקטיבית ומצד שני לבקר אותה שהיא לא צינית קשוחה ומלוכלכת, זאת הליגה האנגלית, ולשחקנים יותר קשה להצליח בה מאשר בליגה הספרדית.
רונאלדו ומסי לבדם הם שהשאירו את הספרדית קרובה מבחינת עניין ואטרקטיביות לאנגלית, אם לא הם הפער כבר מזמן היה הופך לבלתי ניתן לסגירה.

ההגנות בליגה האנגלית לא פחות טובות מהספרדית, רק ששם הקבוצות יותר טובות התקפית ומשחקות כדורגל יותר פתוח ואטרקטיבי.

לא, אני לא מקבל את הטענה הזאת, כי בדוגמה שאני הבאתי אין קשר בין קבוצה התקפית לבין מה שהם הציגו שם.

בשער של קורטיס ג’ונס, ההאלף ספייס היה פרוץ לגמרי, הבלם רק ליווה אותו שם, והם ספגו שער מזווית הזויה לגמרי.

בשער של גאקפו שלושה שחקנים הקיפו אותו בעצלתיים ועדיין אפשרו לו לבעוט כאילו הוא באימון. לא רק זה, גם תסתכל על הריצה המצחיקה שם והחזרה העצלנית אחורה של ווסטהאם. תראה בריפליי כשהמצלמה מלמעלה ותופסת את כל המגרש: קונאטה מטייל באמצע וכולם עומדים. בלתי נתפס.

בשער של סלאח אין שום תירוץ למה הבלמים עמדו איפה שהם עמדו ולא ניסו לפחות לעמוד קרוב לסלאח. תראה בתקציר, 1:28. מה בדיוק הם עשו איפה שהם עמדו? איך זה מתקשר להתקפה?

השער האחרון של קורטיס ג’ונס בכלל היה טיילת. סבבה המשחק גמור ועדיין הוא פשוט לקח את הכדור, התקדם איתו ופשוט שם את זה כמו באימון.

אני לא יודע איך כל זה מתקשר להתקפה. זה מתקשר להגנה בדיחה.

בכל אופן אני לא הולך להילחם מול יחסי הציבור של הליגה האנגלית ולשכנע את כולם שההגנות בליגה האנגלית מצחיקות. שכל אחד יחשוב מה שבא לו. אבל אחר כך שלא יתפלאו איך מלבד סיטי האנגליות סופגות שערים בסיטונאות באלופות.

הנה משחק עם ההגנות המשובחות של ספרד

אתה יודע מה ההבדל? שאלמריה היא הקבוצה הגרועה בליגה, 6 נקודות עד עכשיו, ויורדת ודאית לגמרי כבר מן המחזור ה10. היריבה שלה במשחק שהבאת היא ז’ירונה, הקבוצה הכי התקפית בליגה באחד המשחקים שבהם היא כבשה יותר שערים.

ווסטהאם לא ספגה יותר שערים משכבשה, ניצבת במקום ה7 מעל ניוקאסל וברייטון. קבוצת ליגה לגיטימית לגמרי.

אני מצטער אבל לקחת את המשחק הכי קיצוני בליגה והצגת אותו כדוגמה.

סליחה שאני מתערב לכם בויכוח, אבל השערים בלינק שהבאת פחות ביזארים ומצחיקים מהשערים היום.
לא ראיתי חלוץ גונב כדור לבלם ומבקיע בעזרת בלם אחר.
לא ראיתי כזו אי הבנה בין שוער לבלם מאז שאטו כבש נגד ריאל.

הדוגמה שהבאתי היא רק דוגמה. כמובן שניתן למצוא עוד. בדוגמה שהבאתי זה היה בולט כי זה היה מספר גדול של שערים מצחיקים כולם באותו משחק.

דווקא בעבר הוכח אחרת.
הדוגמא הכי קיצונית שקופצת לי לראש זה מיצו שאף אחד לא ידע מי הוא בליגה הספרדית וכבש הרבה בסוואנזי.

אני זוכר רק את פורלאן כאחד שלא הצליח באנגליה אבל כן הצליח בספרד.

מעבר לזה, קון אגוארו, פרדננדו טורס, פדרו ואיזאק של סוסיאדד שעכשיו בניואקסל (רשימה חלקית מהזיכרון) הצליחו יפה מאוד באנגליה.

מי אתה זוכר שהצליח בספרד ולא הצליח באנגליה?