ת'רד היריבות ::

טוב אם זה יסתיים כך, המשחק סיטי מול ליברפול יהיה ההזדמנות האחרונה של סיטי ולא ליברפול…

היינו כבר הרבה פעמים במצבים האלה, אפילו במינוס 2 שערים, גם סיטי וגם ליברפול, אינספור מהפכים העונה, עד שאין שריקה לא נגמר

אני חייב להודות שפעם ראשונה תחת קלופ אני מודאג ממשחק, כל העונה כנראה ותלויה במשחק הזה, גם בהרכב מלא שלנו איכותית אנחנו נחותים מול סיטי, והיום אנחנו בלי אליסון ובלי מאטיפ וקונאטה בהגנה, וסלאח לא כשיר לשחק 90 דקות ולא פותח, גם ארנולד שתמיד מסדר משהו מכלום במשחקים הקשים פצוע, וגם ג’וטה שאתה יודע שיבקיע את השער המכריע לא בסגל.

יהיה מאוד קשה, אנחנו מגיעים למשחק הזה חבולים ופצועים, הסיכויים 65-35 לטובת הסיטי.

בתחילת העונה ציפיתי שנחזור להיות קבוצה טובה ונסיים מקום שני, לא ציפיתי שנוביל את הליגה עם סיכוי אמיתי לאליפות בשלב הזה.

קשה לי לראות אותכם משיגים 3 נקודות. אבל קלופ כבר הוכיח שהוא מסוגל לעשות ניסים גם בהרכבי כאלה.
נ"ב, הרבה פצועים בקבוצות הגדולות. לא ישכנעו אותי שאין קשר למונדיאל בדצמבר. החלטה אומללה של פיפא שפוגעת ישירות בקבוצות הגדולות. במקומם הייתי שוקל ברצינות להתאחד ולהגיש תביעה נגדם.

הבעיה שהפעם זה מול סיטי של פפ.

עם סלאח, אליסון, ג’וטה וקונאטה בהרכב הייתי מרגיש הרבה יותר בטוח.

זה ממש לא רק המונדיאל.
יש עומס משחקים מטורף (כולל כל מיני פגרות נבחרות מיותרות) וכל מאמן בכיר ביבשת דיבר על זה ששחקנים לא רובוטים והם נופלים כמו זבובים אבל את הקודקודים מעניין רק כסף וזכויות שידור.

עד שלא יהיה ארגון שחקנים חזק שיגרום ששחקנים לא ישחקו את כל זה, רק יוסיפו עוד ועוד משחקים.

עם הרכב חסר מאוד ליברפול נראתה במחצית הזאת יותר טוב ממה שציפיתי, הגענו למצבים אבל רואים שחסרים שחקנים, כל האיבודים האלה של סיטי ליד הרחבה, סלאח היה עושה מזה הרבה יותר.
בנוסף פעמיים בראדלי המגן הימני במצבים מצויינים שארנולד היה מייצר הרבה.

מקווה שסלאח כשיר ל 45 דקות

איזה כיף לראות משחק כל כך גדול, בעל כל כך הרבה משמעות, ואין מניפולציות, אין התקרבנות, אין מחאות על השריקות של השופט. הלוואי עלינו.

עוד מעט יש משחק של מדריד, ואין לי טיפת חשק בשבילו בגלל שאני יודע מה אני הולך לקבל שם.

משחק שנפתח בבליץ של סיטי. אחרי שליברפול התייצבה והקבוצות היו מאוזנות סיטי עושה לליברפול מה שליברפול עשתה לבארסה ועולה ליתרון. גול זול, זול מידי במיוחד כשמסתכלים על הטבלה. אחרי הגול שליטה אבסולוטית של ליברפול ורק נאיביות מונעת מהם לכבוש.
2 נקודות לא חשובות במיוחד שלי-
1- טיטי אני מבין אותך יותר מתמיד כשאני רואה מה קלופ עושה עם הקשרים שלו. לחץ בלתי פוסק. חטיפה וישר מסירה קדימה. לחשוב מה הוא היה עושה עם פדה, קאמא, טשומאני ובלינגהאם זה מפחיד.
2- קייל ווקר זה שחקן שיוצר לך מיס מאצ קבוע, גם בגילו המתקדם הוא עדיין המגן ההגנתי הטוב בעולם לדעתי. יותר מיזה, אם הוא היה משחק באחד המועדונים הגדולים מסורתית (אפילו בליברפול) הוא היה נכנס לדיונים של המגנים ברמה ההיסטורית. אצלי הוא בטוח טופ 5 מגנים ימנים בהיסטוריה.

וזה על סיטי של פפ, תחשוב מה היה עושה עם אתלטי העל שלנו בליגה הספרדית.

מקאלסיטר עושה את הסדר במשחק של ליברפול. זה בערך כל מה שהוא עושה שם.

טיטי רוצה לשחק בלי סדר. רק סוסים בקישור. זה לא עובד ככה.

אגב במשחק הזה אנחנו רואים איזה מאמן ענק זה קלופ. עם סגל רבע מהכישרון של סיטי הוא עושה להם בית ספר. שנה הבאה ליברפול יצטרכו להתרגל למציאות חדשה.

אל תכניס לי מילים לפה, קמא צ’ומה ופדה יכולים לעשות סדר יותר ממקאליסטר.

דיאז מכר אותנו

יותר טוב מויני לא?

ארסנל הולכת לבעוט בדלי במשחק הקרוב. אין משהו יותר צפוי מזה.

היה משחק עם קצב פסיכי ומלא אינטנסיביות אבל לא כזה איכותי. מתחיל להבין את הפער של האנגליות באירופה אל מול הליגה. למה ריאל נותנת 5 לליברפול באנפילד.

מלא איבודי כדור, בלאגן, לצופה הניטרלי כמוני זה היה תענוג כי הקצב פשוט מטורף ויש מלא אירועים אבל מבחינת רמת כדורגל נטו לא עפתי.

ליברפול אגב היו הרבה יותר טובים עם חצי הרכב, סיטי אכזבה בענק.

ליברפול שלטה והייתה חייבת לנצח. כמות ההחמצות שלה לא מובנת, משחק שהיא עוד יכולה להצטער עליו מאוד. מעבר לאיבוד של המקום הראשון ואי הניצחון ליריבה ישירה כשאתה שולט לחלוטין היא גם הייתה פותח פער 4 על סיטי, מה שהיה נותן לה אפשרות לשרוף משחק 1.
סיטי מנגד, משחק שהיא לא הצליחה להכתיב קצב בכלל. לא זכור לי את פפ במשחק עם נחיתות כזאת בולטת. בטח שבשנתיים האחרונות.
לגבי המשך העונה, לסיטי לוח המשחקים הקל ביותר מבין שלושת המובילות. ארסנל עם לוח המשחקים הקשה ביותר. לא רואה את ארסנל מצליחה להגיע למחזורי הסיום כשיש לה סיכוי ממשי לתואר.
בעוד 2 מחזורים ארסנל וסיטי נפגשים. כרגע קשה לי אפילו להרהר מה ייקרה שם.

ליברפול הפתיעה מאוד עם הרכב חסר מאוד, חבל על כל ההחמצות האלה, ולדעתי גם היה פנדל על מקאליסטר שאם זה היה נגד ליברפול היו שורקים מיד.

קצב מדהים, כדורגל התקפי ומותח עד לשנייה האחרונה, כדורגל במיטבו.

מה ? האנגליות דורסות את הצ’מפיונס ליג, זה או האנגליות או ריאל באלופות.

קודם כל לא דיברתי רק על ליגת האלופות, והאנגליות לא דורסות את הצ’מפיונס ליג. בינתיים רק נציגה אחת ברבע הגמר והשנייה כרגע הפסידה לקבוצה מפורטוגל את המשחק הראשון.

הפריימרליג הליגה הכי טובה בעולם כיום, אבל לדעתי לא בפער שעושים. באינטנסיביות בהחלט, אבל אינטנסיביות זה לא הכל בכדורגל בעיניי, הרבה פעמים זה בא על חשבון סדר וארגון, היום לדוגמא היו הרבה יותר מדי איבודי כדור. השחקנים שהיו היום על המגרש, בטח שדה בריינה יצא, לא הרגישו לי כל כך מפחידים.

היום 2 הקבוצות הכי מאומנות הכי אינטנסיביות והכי לוחצות גבוה בעולם נפגשו, ליברפול וסיטי לא מאבדות ככה כדורים נגד שאר היריבות, נגד שאר הליגה הן מראות דומיננטיות.

אגב, במשחק היום שוב ניתן היה לראות למה פפ הוא מאמן נוקאאוט הרבה-הרבה פחות טוב מאשר הוא מאמן ליגה. מגיע עם הקבוצה שלו למשחק גדול כשהיא לא מוכנה מספיק (בטח לאור פערי האיכות, בעיקר על רקע הפציעות), ניהול משחק בינוני וללא פתרונות של ממש תוך כדי משחק, ובסופו של דבר ממזער נזקים וסיכונים כי הוא מבין שהליגה עוד ארוכה אז יהיה זמן לתקן. בנוקאאוט זה לא היה מספיק, ואז אם היה מודח היו מתרצים שזה סתם “חוסר מזל”.

אתם יכולים לספר לי עד מחר למה ליגה היא כ"כ יותר משקפת מאשר נוקאאוט, ולמה ראוי שמשחקים נגד שפילד יהיו לא פחות חשובים מאשר משחקים מול ליברפול. אבל בעיניי קבוצה שמגיעה למפגש מול היריבה הישירה על התואר, ונראית ככה, גם אם היא זוכה בסופו של דבר באליפות - לא יכולה לטעון אחרי זה לאיזו עליונות ‘מובהקת’ בגלל שסיימה בפער של 3 נקודות בסוף העונה.