ת'רד היריבות ::

אתה גם יכול לספר עד מחר שהקבוצות של פפ נראית ככה באופן קבוע במשחקי העונה בליגה. הוא באופן ברור גם לוקח יותר נק במשחקים הישירים מול היריבות שלו, אבל איזה כיף ומגניב זה לרמוז שהעליונות שלהם היא בעיקר מול שפילד.

משחק גרוע אחרי 3 אליפויות ברצף וטראבל, הירידת מתח כל כך טבעית שאם זה לא היה קבוצה של פפ אפילו הייתי מתחיל לחשוב שמשהו לא בסדר.

תקרא מה כתוב (ולא מה שרצית לקרוא), לפני שאתה מגיב.

תמצא מקום שבו כתבתי שפפ לוקח אליפויות רק מול שפילדים ותחזור אליי.

היו כאן שני טיעונים נפרדים, ולא קשורים אחד בשני:
א. פפ מאמן נוקאאוט פחות טוב מאשר הוא מאמן ליגה (קונצנזוס די מוחלט, גם אצל הפאנבויז הכי גדולים של פפ).
ב. בניגוד לטענה היחסית רווחת כאן בפורום, בעיניי לרוב אין מובהקות גדולה לטורניר ליגה על-פני טורניר נוקאאוט בקביעת הקבוצה הגדולה ביותר בעונה מסויימת (בין היתר בגלל האופן שבו אני מגדיר ‘גדולה’ של קבוצה, אבל זה להודעה אחרת בפעם אחרת).

אתייחס ברשותך לסעיף ב’- התייחסת למשחק היום, ובצדק, כמשחק שיש מה להסיק ממנו. אז אני טוען שסטטיסטית באופן ברור הקבוצה האלופה בכל ליגה שתקח לוקחת בצורה מובהקת יותר נק מהטופ 2,4,6 (תבחר איזה מדגם שאתה רוצה), מהשנייה בטבלה.

לרוב הקבוצה שמנצחת גם את הקטנות מנצחת גם את הגדולות. הליגה היא פשוט פורמט הרבה יותר משקף מנוק אאוט, אני בכלל לא מבין איך אפשר לטעון אחרת. כשרצו לתת פייט למכבי סל מדוע עברו למודל פיינל פור במקום ליגה? הסיבה ברורה, כי בפורמט נוק אאוט אפשר לצמצם עליונות.

אם יכריעו את האליפות בין בילבאו לריאל מדריד, תבחר במודל ליגה או משחק בודד על כל הקופה? אני יודע מה הקבוצה הפחות טובה, בילבאו, תענה.

וכשסיטי דורסת את באיירן, ריאל וארסנל בתוך תקופה של חודש חודשיים, אז פפ כן מאמן נוקאאוט מדהים? ניחא.

משהו שתפס אותי מהמשחק זה הלאנד ועוד משחק שלו שבו אם הוא לא מקבל שטח לרוץ אליו או מצבי דחיקה ברחבה, התרומה שלו למשחק כמעט אפסית.
אין ספק שהוא סקורר ברמה היסטורית, השאלה אם התפקיד שהוא מבצע מספיק משמעותי בכדורגל של היום כדי להצדיק את הסכומים שהוא עולה.
הוא צריך להתפתח משמעותית במשחק שלו.

על מה אנחנו מדברים לעזאזל? סיטי וליברפול סיימו פעמיים העונה ב-1-1.

וזה עוד בעונה הכי גרועה של סיטי מאז האליפות הקודמת של ליברפול, והעונה הכי טובה של האחרונה.

קלופ בפעם המי יודע כמה מוכיח שבחצי תקציב רכש הוא יכול להעמיד קבוצה לא פחות טובה ואף יותר טובה מזאת של פפ.
הבעיה שזאת ליגה ולא רק ראש בראש והסגל ההרבה(הרבה הרבה) יותר רחב שבארות נפט יכולות לרכוש עושה בסוף את ההבדל של הנקודה עד 3 נקודות כדי להכריע.
כפי שכתב כבר ידידי @EJB הסגל הרחב הזה יאפשר את אותו ניצחון דחוק ביום חורפי קר ומושלג בשפילד ומצד שני הילדים מהנוער שקלופ חייב להשתמש בהם יצאו עם תיקו וזה יכריע את האליפות ואז מועדון המועדדות של פפ יבוא ויטען שהוא המאמן הטוב בעולם.

ראיתי עכשיו את הפנדל שלא שרקו לליברפול בסוף.
מטורף, אפילו שופטים ספרדיים שורקים את זה.
ראיתי שקלופ דיבר על זה אחרי המשחק, בספרד היה מורחק מ 4 משחקים על הדיבורים.

הבעיה שזה רק אחד מכמה פנדלים קריטיים שהגיעו לליברפול ולא נשרקו, כשמהצד השני כל מקרה גבולי נשרק נגדנו.
וכמובן יש את השער שנפסל לנו על נבדל שלא היה נגד טוטנהאם וכמה אדומים גבוליים שהרסו לנו משחקים.

אז אנחנו מקטרים יותר מידי על הספרדי והאנגלי יותר גרוע?

תלוי את מי אתה אוהד, אוהדי סיטי ויונייטד מרוצים מהשיפוט :roll_eyes:

LOOOL

ב-10 משחקים ראש בראש פפ יפרק אותו ב7-8 פעמים. זה קל כשכל המטרה של הקבוצה שלך היא להבריק במשחק אחד מול הקבוצה הטובה בעולם ואתה יכול להביא את השחקנים שלך למוטיבציית שיא. תנסה לשחזר את זה אחרי שהצלחת פעם אחת (וגם בה לא ניצחת, בבית, כשהיריבה שלך בעונה של אחרי השיא)

בכל אופן, אין בזה שום דבר להוריד מקלופ. אחד המאמנים האהובים עליי, אני בספק אם יש מאמן שיכול להציק רקורד כזה מול פפ:

image

לא יותר גרוע, אבל גרוע גם.
מדהים בעיניי שמשקיעים מיליארדים כל שנה בשחקנים ותשתיות ובסוף דביל שמקבל 5000 יורו קובע את התוצאה.
השופטים צריכים להיות מקצוענים ולקבל שכר גבוה, ולהיפגע כלכלית על טעויות גסות או שיפוט לטובת אחת הקבוצות.

אתה על סמים אחי?
הסגל של סיטי הוא פי 1000 יותר טוב מזה של ליברפול, זה שסיטי לא ניצחה את ליברפול העונה זה תעודת עניות לסיטי ולא תעודת הערכה לליברפול.

אני חושב דווקא שפי 19,000.פי 1,000 זה מעט מדי.

Missed opportunity להשתמש בmeme האגדי הזה.

השקל שלי לויכוח המאוד מעייף וישן הזה. שתי מאמנים אדירים שלדעתי קרובים הרבה אחד לשני מאשר נותנים להם קרדיט פה. אני אישית מעדיף ל"חגוג" ולהנות מיריבות כזו במקום כל הזמן לחשוב מי פחות טוב … אבל כל אחד וטעמו…

דבר אחד אני שם לב. שתי תוצאות תיקו של שתי מפגשים השנה, לקלופ נותנים free pass אבל פפ מקבל את כל החצים המורעלים…

מזכיר לי את הויכוח של רונאלדו מול מסי, שרונאלדו נכשל במונדיאל או בתחרויות האחרות זה אף פעם לא היה אשמתו אלא תמיד הסגל שהיה לצידו היה אשם בזה, אבל שמסי נכשל אז האחריות תמיד נפלה עליו…

מה שנקרא טיעונים של bad faith actors.

זה קורה והסיבה לזה, כי מלבד טיטי הגבר פה (לא בציניות), כל אלו שתוקפים את פפ אין להם באמת ציפיות מקלופ כמו שיש להם ציפיות מפפ. יותר מזה, קלופ בעינים הוא הכלי שנועד לשימוש לאגנדה שלהם.

אני מת על שתי המאמנים כמעט בצורה זהה. הלואי שהיריבות בינהם תשרוד עוד הרבה מאוד שנים.

שפפ ישאר בסיטי וקלופ בליברפול. זה היה אגדי.

בשנה רגילה הייתי מסכים עם עניין הציפיות. עם מגפת הפציעות הנוכחית של ליברפול זה לא פחות ממדהים שקלופ הצליח לא להפסיד הפעם, ועוד בלי שום דבר שמזכיר בונקר.

זה למה במקום לנסות כל הזמן לחפש איזה מאמן יותר רע מהשני, צריך להודות לאל שאנחנו זוכים למפגש בין שתי ענקים כאלו. כל אחד מסמן כדורגל התקפי אבל שונה מהשני…

כל אחד וטעמו שלו, אני משוחד כלפי אחד ולא קשה לנחש מי, אבל אני באמת מבין את הגדולה של השני.

לא מבין את הצורך המעייף והמתיש הזה כל הזמן לחפש לשים ליד אחד המאמנים האדירים והקבוצות האלו תמיד איזה כוכבית , בטח שחוץ מטיטי כולנו פה אמורים להיות ניטרליים

זה זכות לראות אותם בפעולה אחד מול השני, רק להסתכל על המאזן שלהם אחד מול השני זה די צמוד.

אתה מאמין למה שכתבת? תראה לי אוהד בארסה אחד שלא מוטה (וזו מילה עדינה מידי) לכיוון פפ. יותר מזה, על עצמך ציינת “אני משוחד כלפי אחד ולא קשה לנחש מי”. אבל גם אני אודה על האמת- כלל אוהדי ריאל מוטים חזק מאוד כלפי השני בעיקר מאותה סיבה.
והכי עצוב - המבחן האולטימטיבי לעולם לא יתקיים- פפ לעולם לא יקח על עצמו משימת אימון בקבוצה מאותגרת כלכלית או לפחות שתקציבה אינו בטופ 4 של מדינתה. מודה שהוא הרוויח ביושר את הזכות הזו, ועדיין. מצד שני זה גם מה שמשמח את מעריצי פפ - הוא לעולם לא יבחר במודע לסכן את המורשת שלו ברעשי רקע.
גם על פיל ג’קסון אפשר לומר דברים דומים, ומן הסתם זה ילך עוד אחורה למאמנים שלקחו אליפויות מדהימות ומן הסתם לא ילכו לקבוצות שאינן מועמדות, כי הם רוצים להיות עם הסיכוי הגבוה ביותר לשחזור ההישג שנה אחרי שנה