הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

רפואה התפטר גם בקיץ, אז זאת בעצם הקדנציה השלישית שלו בחצי עונה.

ברק בכר היה מפוטר גם כן אם לא היו לו שלוש אליפויות בכיס. לא מצליח לייצב את העסק. ירידה כלשהי ברמה אחרי השנים האחרונות היא טבעית, אבל נדמה לי שזה כישלון חריף מידיי. בינתיים חצי סגל מתנדנד: ממן, עזרא, בן בסט, קורהוט, אוגו…

הימור: בקיץ בכר במכבי חיפה ואבוקסיס בב"ש.

לא חושב שבכר יפוטר מב"ש בקיץ במידה והוא ירצה להשאר. אלונה מעריכה אותו ונתנה לו חוזה עד 2022, מניח שהיא לקחה בחשבון שהוא לא ייקח 7 אליפויות ברצף. כל עוד הוא יסיים עם מקום באירופה מניח שהוא יקבל עוד צ’אנס.

אבוקסיס כנראה יילך לחיפה. פשוט מדהים מה שהוא עושה באופן עקבי עם קבוצות בינוניות.

שלוש הערות:

1. הפועל ת"א: בטור ב-‘וואלה ספורט’, אורן יוספוביץ’ קרא לניסנובים להתפטר| הפנטזייה של הפועל בחלון ההעברות היא חן עזרא| קלאודימיר כבר חתם, אין הרבה שמות של חלוצים וגיל יצחק מראשל"צ הוזכר כמועמד| על הקוריוז של שייע כבר שמעתם.
    אני מחכה שיהיה להפועל בעלים שקט יותר ועם קצת יותר כסף ושנחזור כבר להיות קבוצת צמרת או לפחות כזו שלא מביישת את החולצה. ביחס לגדולות תמיד היה לנו פחות כסף. הניסנובים לא מבינים בכדורגל והם קמצנים. לגבי המאמן - זה קרקס אבל קובי לא היה צריך לקבל זבנג בדיעבד ואני מרוצה. שייע פייגנבוים לא איש מקצוע, הראש שלו בגולסטאר, וצריך לשלב שחקני עבר במועדון אבל לא רק ככותרת אלא בתאכלס עם תפקיד, עם דומב ואלימלך ואנטבי כעוזר זה לא צלח, ובטח לא את ג’ימי טורק המרמור הזה. לגבי קלאודימיר - רכש שלא אהבתי, גמר את הסוס, ואם לא יהיה קשר התקפי נורמלי ועוד חלוץ - אבוד.
  2. מכבי חיפה: ירדן שועה הלוהט מבני-יהודה הצטרף! קראתי וחשבתי שזה Fake News, אני משוכנע שהוא היה בפנקס של באר-שבע ומכבי, וכשצריך להחמיא נעשה את זה - כל הכבוד למכבי חיפה. גם אם שועה לא יצליח, והעונה המטורפת בבני-יהודה לא אומרת שום דבר - צריך להמר, אסור למועדון לפתוח עונה מראש ללא שום שאיפות. מכבי חיפה לא תוכל ואולי לא צריכה לבצע עוד רכישות כאלה כבר עכשיו אלא להמתין לקיץ, אבל אני חושב שזה נפלא(גם אם הבעיה האמיתית היא בקישור, ויסלח לי סולליך - אין שחקן שיודע לעשות דריבל מול הגנה עומדת או לתת כדור לגול). צר לי על בני-יהודה שמתעשרת כלכלית אבל זה יפגע בה להמשך העונה.
  3. בית"ר ירושלים: יש לי דיסוננס מסוים עם משה חוגג - מצד אחד הוא מאוד שאפתן וזה טוב, הוא שופך כספים, הוא חושב קדימה. מצד שני - הוא לא ממש עוצר. מצד אחד, הכיוון שלו טוב מבחינת רכש, הוא כן למד מהשגיאות בקיץ וברור שבדקה ה-90 של החלון אתה לא יכול להחתים שחקנים מסוימים(ועדיין - ערן לוי, אם בוזגלו גם כבר בקבוצה, וטב"ח הבלם - נראו לי כרכישות מיותרות, ולגבי בניון אני לא סגור), אבל לא בטוח עד כמה קלינגר מעורב שם. מצד אחד, מה שהוא עושה ‘כשר אבל מסריח’ - ובאותה מידה הפועל חיפה צריכה לשאול את עצמה למה שחקנים בורחים לה שוב ושוב - אין חוזה אז אין כלום, יואב כץ מתמהמה, ומצד שני - כשבאר-שבע עשתה לבית"ר אותו דבר - ידעו ליילל שם.

שייע מתמנה לגורם מקצועי שיתווך בין ההנהלה למאמן. יצטרף לאחר סיום הצילומים של גולסטאר.

עוד שבת של כדורגל - האירועים, בקצרה:

• מכבי חיפה מנצחת בטרנר, 2:0 ביום שבת, זו לא בדיחה, ומרקו בלבול על הגל אחרי ארבעה נצחונות ליגה רצופים, המקום השני אפשרי?
    ברק בכר מנגד לא מצליח למצוא פתרונות, באר-שבע, תחזיקו חזק - מחוץ לפלייאוף העליון נכון לכתיבת שורות אלה. יש דיבורים על כך שסבע בדרך החוצה.
  • מוראד מגמאדוב הוא המאמן השני ש-‘אפקט המאמן החדש’ לא עובד לו. הפועל חיפה מנצחת 4:2 את מכבי פ"ת ביום שאחרי סולומון.
  • בית"ר מרגישה את הפלייאוף העליון בורח לה אחרי תיקו מאופס נגד עירוני ק"ש. משה חוגג מתרגז - ‘מה כבר אפשר לעשות’.

והיום: הדרבי התל-אביבי.
אני מגיע בטירוף וחוזר למנהג ישן ואהוב - הרבה זמן יחסית לפני המשחק. למרות המזג האוויר המחורבן, למרות הקבוצה המחורבנת עוד יותר, למרות שזה לא דומה אפילו לבלומפילד. כמובן שהציפיות שואפות לאפס, לא רחוק מ-‘רק לא להתבזות’. הפועל על הנייר אוהבת את המשחקים האלה של לעמוד מאחורה, בסיבוב הקודם זה לא היה ממש קשה נגד מכבי, אבל מי זוכר את התיקו הזה בכלל שלא היה שווה כלום, עם כל הכבוד ל-‘הדרבי הוא מעל הכל’. מה זה שווה שיצאנו בתיקו אם אחר-כך פישלנו נגד אשדוד(המשחק בי"א במחזור הבא הרבה-הרבה-הרבה יותר חשוב) ולא ניצחנו גם את רעננה.

נראה לי מגוחך לכתוב ולדון טקטיקה כשברור שהפועל רחוקה מלהיות קבוצת כדורגל, תמיד אחד משחקני ההתקפה יביא את הקריזה עם קבלת החלטות עלובה. לפחות אנחנו עולים עם מהירות היום מקדימה - אין מוליץ’, וגם עם שחקנים שרצים ולוחצים - ספורי והצעירים באמצע וגם קלאודימיר זה בסדר, כלומר אין מישהו כמו קאיו שכשאתה מתגונן זה שחקן פחות.
מכבי כל-כך טובה, מגוונת התקפית ובלתי-צפויה גם בסגנון המשחק וגם בהרכב שיעלה, כל מה שאיביץ’ בוחר זה נראה טוב ואני דווקא לא כזה משוכנע שנראה שוב את הרביעייה של אצילי-מיכה-שכטר-עטר. הצעירים שלה שרעבים לשחק יותר מכולם הם לא פחות טובים מכוכבי הליגה. אני מקווה שהפועל לא תחטוף שער מהיר. אני לא זוכר האמת מתי הפועל הגיעה לדרבי כשהיא כל-כך כל-כך אנדרדוג והצליחה לנצח. ואני לא מדבר איתכם על דרבי הטלקיסקי ופאביו ג’וניור כי גם מכבי אז הייתה קבוצה עלובה. ועדיין, בשביל שאני ארגיש טוב עם עצמי: פיני בלילי! #הפועללאתרד

זו אחת התמונות הבודדות שלי מהיציע בשנים האחרונות, דווקא מעונת הירידה, אבל בהתחלה, שהיינו אופטימיים. אני נזכר איך בתחילת עידן הפייסבוק, איפשהו בכיתה י"א-י"ב - רוב הסטטוסים היו ‘בדרך לבלומפילד - יאללה הפועל’, הצ’ק-אין הקבוע וכל המשחקים האלה היו חוויה. עשיתי מנוי דווקא בעונת הלוזון לראשונה בחיי(2007/08), ולמרות שהיה כדורגל רע וחצי עונה שפל - נשארתי תמיד עד לרגע האחרון ועודדתי כמו מטורף, אבל הזדקנתי.

ככה כתבתי באינסטגרם - ‘זה עושה לך חרא על הנשמה, אבל אתה אוהב את זה, ואתה ממשיך’, ולאחר-מכן שיר האוהדים הידוע והמרגש - “ניסיתי להסביר, חיפשתי היגיון”(ומה שיש בינינו…קיים רק בדימיון). גם היום אני יוצא למשחק מוקדם, כיאה למשחק גדול, אגיע הרבה-הרבה זמן לפניי, אבחן את המגרש, אריח את הדשא, השחקנים עדיין לא יהיו לדעתי. רוצה לתפוס מקום טוב בגוש המעודד, בטח במשחק כזה. מי יודע מה יהיה בשנה הבאה, וגם, נו, חייבים לנסות לשמור על מצב-רוח טוב, הרבה במשחק עצמו שיהיה חרבנא - תמיד אפשר להתבאס. ל-1% הזה שיהיה טוב ויהיה כיף לעודד היום כמו במשחק בנתניה, והמושבה מלא לראשונה העונה - אני שם בכל הכוח, בגוש. יאללה הפועל

חזרתי הביתה רק ב-12 וחצי בלילה, החניתי את האוטו, בהתחשב בכך שיצאתי קצת אחרי שש בערב - כמעט 6 שעות הלכו היום לטובת הפועל ת"א - מכובד, מזכיר ימים נשכחים וימים. וזה לא משחק חוץ אמנם אבל גם לא ממש משחק בית. אין גרון, קר חוץ אבל חם בלב, היה קונצרט של הקהל והפועל לא ביישו את הפורמה. את כל הליגה פירקתם - אבל אותנו לא ניצחתם. יש בי אהבה והיא ניצחה.

לא הייתה שמחה אמיתית כזו בגול של הפועל כבר הרבה-הרבה זמן. למה בואטנג הבקיע? כי הוא שיחק בחוצפה, כי הוא העז, עשה משהו לא צפוי בניגוד לחברים שלו. ילד טוב ומרגש, וכמו שאני מכיר את אוהדי הפועל - במשחק הבית הבא כבר תראו כמה חולצות ששמו מתנוסס עליהן בקרב הקהל. בכל מקרה איש המשחק שלי קלאודימיר. היה בכושר מצוין פיזי - פחדתי שייגמר לו האוויר. הנהיג, תיקל, כיוון, ניצח מאבקים, הלידר שלנו באמצע. האמת שגם אליאס נלחם, דגני עם המון עבודה באמצע.
רק אני לא מבין עד מתי זקרי ואחמד עאבד, שיגאלו אותנו מייסורינו כבר, סיבוב וקצת אנחנו סובלים מהשניים החלשים האלה. זיקרי, אלוהים ישמור, הוא לא ישן בלילה. תכוון החוצה ואולי תבקיע, איך הוא לא כבש את ההזדמנות הזו? ועאבד אפילו לא בכבוד שלו ללחוץ את ההגנה של מכבי. הייתי זורק את שניהם בינואר, נמאס לי מהם. גנדה ועגייב הרבה פחות מעצבים.
רפואה הכין את הקבוצה מצוין אבל נוח לנו לבוא כאנדרדוג. השמחה שלו בסיום הייתה אמיתית וכנה והוא סימן לנו על הסמל. אי-אפשר להתעלם מהמהומה המיותר שקרתה בסוף ואולי הפועל הרוויחה מהשופט, אבל היא שוב לא נפלה ממכבי ואפילו הייתה טובה, החמצנו הזדמנויות הזויות. איביץ’ גאון אבל לא בגלל המערך שהציב נגד באר-שבע וגם היום זה היה מיותר, הגול של מכבי היה מתפרצת לפנתיאון אלא שהפועל החמיצה פעמיים לפניכן בהתקפה וחצי.

מקווה שבאמת נצא לדרך חדשה ונתחיל לקחת נקודות, יש לנו עצבים להוציא על אשדוד, עצבים שנאגרו במשך סיבוב שלם, אוי ואבוי אם לא ננצח בי"א, בתקווה שרעננה בחוץ תהיה הבאה יותר. עדיין מוקדם להתלהב חוץ משמחה רגעית, את השמחה של הפועל אפשר להבין.

הפועל צריכה להחליף את כל ההתקפה כדי להגיע למשהו ואם זה היה קורה, ואם הליגה הייתה מתחילה היום או שהיה מדובר במחזור חמישי-שישי אז הייתי אומר שאולי פלייאוף עליון רלוונטי, כרגע זה רק לברוח מהתחתית.

השופט עזר אבל הגיע להפועל תיקו. יש לכם יכולת מדהימה לגרום לכל יריבה לשחק רע.

כשולסקיס יתאושש מהחריף של תאילנד ועם עוד איזה חצי קשר התקפי נורמלי תישארו בליגה לפני המחזורים האחרונים.

אז זהו שלגבי הקשר התקפי או חצי - רצו את חן עזרא, את ממן ובסוף נסתפק באיזה אופיר מזרחי אולי. עצם זה שהפועל מקפיאה את מוליץ’ בשל הרצון ליהנות ממענק של 300 אלף שקל זה בדיחה[חמישה זרים], הניסנובים קמצנים והם לא יחזירו אותנו להיות קבוצה נורמלית לעולם כנראה. אני חושב שהפועל חייבת חלוץ כי מה שקרה אתמול זה ריטואל של כל העונה. שחקנים שרצים קדימה עם הראש באדמה. גנדה נחשב לעילוי בהפועל כי הוא צעיר ויחסית רגוע במשחק שלו, אבל גם לו יש המון ליקויים, והבעיה הגדולה היא עאבד וזקרי - במה חטאנו, למה? בלי חלוץ נוסף לא בטוח שנישאר בליגה, ואם ואלסקסיס בכושר חרא? אני מבסוט מקלאודימיר בינתיים.

מההתחלה היה ברור שהפועל לא באו להפסיד את זה. באמת כל הכבוד להפועל, כי עם כל הכבוד לגאונות המופלגת של איביץ׳ (כמו כל דבר - קצת נסחפו עם זה) - ייני ופיבן הם עדיין ייני ופיבן.

הצד השלישי הוא שאני עם ייני וסבוריט קפטן. אחרי האדום הבנתי שהלך עלי.

מונאס דאבור עובר לסביליה תמורת כ-15 מיליון יורו.

מצפה לו תחרות לא פשוטה עם אנדרה סילבה, בן יידר ומוניר, אבל תג המחיר מעיד שכנראה הוא לא בא להיות נער פוסטר מלכתחילה.

הרבה מאוד זמן לא היה שחקן ישראלי בקבוצה בסדר גודל כזה, שיהיה המון בהצלחה!

אחלה העברה, סביליה זו קבוצה בפרופיל הכי גבוהה שהוא יכול היה לצפות לה, וגם סכום ההעברה מכובד מאד. יופי של עבודה של הסוכן.

זה רישמי? מה עם הקבוצה שלו? הבנתי שהם לא מתכונים לשחרר אותו השנה…

לפי כל האתרים הישראליים הסיכום הוא למעבר בסיום העונה. עוד לא רשמי אבל בפועל דאבור כבר במשרדי המועדון בסביליה.

שינו זוארץ התפטר מתפקידו כיו״ר ההתאחדות לכדורגל:

זוארץ אמר לחברי ההנהלה בטרם עזב בסיומה: “נמאס לי, אני לא באתי בשביל כיבודים, באתי בשביל לעשות דברים, באתי לקדם את הכדורגל ולעזור לישראלי להתקדם, לטפל במבנה הליגות והתשתיות, שמעתי רק ‘לא רוצים’ ולא יכולים, יש לי מה לעשות בחיים, לא באתי בשביל המנעמים והכיבודים”

שינו, ברוך הבא לכדורגל הישראלי.

@KB9 שאלה
מה הקטע שבמשחקים של הפועל חיפה יש גם שלטים של עיר הפועלים?

אני יודע שיש אוהדים שבאים למשחקים של שתי הקבוצות, מניח שהם גם אחראים על השלטים. אני מנותק מכל הרכילויות שקשורות לקבוצת אוהדים… זה אף פעם לא עניין אותי.

בתחילת חלון ההעברות דיברו בהפועל על להחתים שחקן ליגה טוב לחלק הקדמי. ואלסקיס וקלאודימיר זה אחלה אבל אחד לא שיחק כמה חודשים והשני לא ייתן גולים. בואו נעשה סיכום ביניים: ניב זריהן שהיה בעדיפות אחרונה - בדרך לבני-יהודה| עדן בן-בסט קרוב יותר להפועל חיפה אם בכלל| חנן ממן עושה רושם לא יעזוב| וחן עזרא מבוקש במכבי פ"ת אבל סביר שיחזור הביתה למכבי נתניה. והפועל? למה להביא חלוץ ולהשקיע כסף אם אפשר ללכת למכשף או להשתטח על קברי צדיקים, הרי זה מזל רע ולא חוסר יכולת. שימו ביוטיוב ‘גולסטאר’ ותראו את אורן זריף אומר ‘מבורכים’. נמאס לי מכל מה שקשור לקבוצה הזו חוץ מהסמל והקהל.

אז פנייה נרגשת מאוהד שרוף של הקבוצה לבעלים ניסנוב - אתם לא רוצים להיות חתומים על עוד ירידת ליגה. תביאו חלוץ, המשחק נגד חדרה הרגיש עוד מאותו הדבר. מלחמת עולם בי"א ביום שני.

יש מצב ששייע יביא איתו את שיטות העבודה מגולסטאר, אל תאבד תקווה.

גיא, קיבלת תמצית של עידן שמש: אחלה חלוץ אבל פציע כמו גארת בייל.