הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

חשבתי שאני מקורי בזה שחשבתי על היקה.
הפועל מסתמנת כקבוצה המיותרת בוובי. אפילו הטיקט של ההגנה כבר לא קיים.

מה אתם חושבים על בית’'ר אחרי פציעת אוחנה? איפה היא תסיים? ומה יותר דחוף בלם או חלוץ? (חלוץ)
ואם כבר, איך יראה הטופ 4 בסיום העונה?

לדעתי חד משמעית בלם. אזולאי/וראן ובמידת הצורך גם פלומה או גארסיה זה מספיק טוב.

גם עם אוחנה וגם בלעדיו בית"ר יכולה להתרסק או לקחת אליפות. הרבה תלוי בכשירות של עלי מוחמד כי הקבוצה ממש על הגב שלו.
מבחינה מקצועית נטו הפציעה של אוחנה דווקא פותרת בעיות לרוני לוי. קינדה יזוז קדימה ואיינבינדר יעזור למוחמד. זה קישור מאוזן יותר. מכל בחינה אחרת - שיווקית, אטרקטיבית, אנושית - הפציעה מבאסת רצח.

הטופ 4 יכיל העונה את כל הקבוצות הטבעיות: מכבי תא, מכבי חיפה, ב"ש, בית"ר. עם הסגלים הנוכחיים אפילו יהיה מאבק מעניין על האליפות, למרות שמכבי תל אביב עדיין פייבוריטית ברורה בעיניי.

ההתקפה של בית’'ר מפוארת עם המון שמות גדולים אבל בסופו של דבר מה שראינו משחק אחר משחק זה חוסר מימוש גדול של מצבים, לא אזולאי ולא וארן סקוררים ובית’ר נמצאת בבעיה רצינית מהכיוון הזה.
גארסיה שחקן מאוד מאוד טיפש ואגואיסט שאוהב מדי את הכדור, יכולת טכנית יש לו אבל אני לא מצפה ממנו לדבר. פלומה שחקן מעולה אבל לא יביא הרבה שערים.

זה נכון כשאתה חושב על קבוצה אידיאלית, אבל גם למתחרות של בית"ר אין מבקיעים גדולים. לב"ש אין התקפה בכלל והחלוץ של מכבי הוא שכטר. הסקורר הכי גדול בארץ הוא בן שהר וגם הוא חצי מנודה.

פלומה, אזולאי ו-וראן יבקיעו כל אחד באזור ה10+. השניים הראשונים הבקיעו 9 בעונה שעברה ו-וראן 7 נדמה לי, בקבוצה נורמלית והתקפית הוא יבקיע.

:point_up:

“תתחזק בשחקן הסגל שלה” זה פשוט נהדר

הניסנובים הפכו מועדון מפואר בכדורגל הישראלי לבדיחה עצובה. מישהו שאוהד הפועל יכול להסביר מה הסטטוס של המועדון מבחינת העברת בעלות? האם הוא על המדף/יש מתעניינים כלשהם? נראה לי תמוה שמועדון בסדר גודל כזה לא מצליח למצוא בעלים נורמליים.

בתרושלים מחתימה בלם. לטעמי משמעותי מאד, היו חייבים לחזק שמה. בניגוד לשנים קודמות, אולי השנה תיהיה צמרת מובהקת בליגה.

מבחינת רזומה נראה כמו רכש מבריק. צעיר, רעב, גדל באקדמיה המשובחת של פורטו, כל נבחרות פורטוגל הצעירות, שתי עונות שלמות בהרכב בסראגוסה. בלי לראות אפילו דקה שלו אני בטוח שיש לו טכניקה טובה עם הכדור. בלמים מחצי האי האיברי מתאימים לסגנון פה. אם במקרה הוא שמאלי ברגל אז הוא בכלל יהיה מושלם לצד קונטה.

אגב, הסקאוטר של בית"ר הוא זיו להבי שהיה חבר קבוע בפודקאסט ציון 3. נשמע כמו בחור רציני ביותר ויפה לראות שהצליח למצוא תפקיד כזה במדינת פארטץ’ שלא משקיעה בסקאוטינג משום מה.

ולכן השאלה המתבקשת היא אם לא קצת מחשיד ששחקן שנראה עם רזומה מרשים יחסית מגיע לליגה פה לקבוצה שלא משחקת באירופה ולא מצא אף מועדון אירופאי בינוני שירצה אותו

זרים בקבוצות גדולות בארץ מרוויחים יותר כסף ממה שנדמה.

כל ליגיונר שחוזר או כל זר טוב - תמיד מלווה בקורטוב של חשד בריא. הליגה הישראלית זה לא מקום שאחד כמו שרי או פריי או כל בעלי שיעור הקומה מגיעים אליו כי הקריירה שלהם במומנטום חיובי

זה נכון במידת מה לגבי כל שחקן שלא משחק בקבוצה מהטופ (למה פקיר בבטיס? למה זייך עדיין באייאקס?). אם שחקן בגיל סביר, מצב פיזי תקין, שיחק כדורגל בשנה האחרונה ואין לו היסטורית התנהגות יוצאת דופן לרעה - סיכויי ההצלחה טובים מאוד.

הוא כנראה לא מספיק טוב ל4 הבכירות בפורטוגל או ל10-15 הקבוצות הבכירות בליגה הראשונה בספרד. קבוצות התחתית לא מסוגלות להתמודד כספית עם הקבוצות הגדולות בארץ - מוזר ככל שזה יישמע. מכאן ועד בית"ר אין הרבה אופציות שגם ישלמו לו טוב, גם יבטיחו לו מקום בהרכב וגם נמצאות במדינה שדיי כיף לחיות בה. התחרות היא מול קפריסין וקבוצות כמו לודוגורץ, פרנצוורוש או מזרחה משם.

אגב הבנתי שהוא מנודה בסראגוסה בגלל שהוא לא מסכים להאריך חוזה…כלומר כסף דיי מעניין אותו כרגע.

מזל שהוא נמצא בכדורגל שלנו, ככה אף פעם לא משעמם. בספורט1 התעסקנו כולנו במכבי חיפה ומסיבת העיתונאים המשעממת עד מוות מצידה, אותן הקלישאות, ואז התחילה המסע"ת של הפועל חיפה ולמרות ששלחנו כתב לשם אמרתי לעצמי: “דור, שים ברקע, תראה”, ואז יואב כץ הגאון עולה עם הסקייפ ואומר: “כבר שלוש שנים אנחנו מנצחים את מכבי חיפה” וזו אחלה כותרת. מסיבת עיתונאים מושקעת ברמות מה שנקרא - הציגו, סוג של, את כל שחקני הרכש, חיים סילבס קישקש בלי הפסקה והיה במצב רוח טוב וגם שלושה קפטנים דיברו - כתבה שלא נגמרה.

רוצה לשים בצד לרגע את פרשת חן דילמוני שהייתה קצת עצובה - מהראן לאלה זה פלוס ענק, חיזוק בלתי צפוי, סילבס אמר שהוא הופתע מאוד לגביו וחד משמעית שינה את עמדתו. כשהכדור יגיע לורמוט אני תמיד אאמין שמשהו טוב הולך לקרות ואני מקווה שעדן ייתן עונה רגילה במדי הקבוצה היחידה בה הצליח בקריירה חוץ מצרפת. עם פתיחת עונה טובה - רואים גם פלייאוף עליון ביום בהיר.

לגבי הפועל תל אביב - עשיתי מנוי על הדקה שפתחו, אני נחשב לקהל שבוי, לאוהד האידיוט המצוי. עד מתי הניסנובים ירכבו על הגל הזה של “הצלנו את הפועל?” אין לנו עתיד עם בעלים כאלה. הם אומרים שזה התקציב הגבוה בתקופתם - והמועדון מתנהל רק מההכנסות שזה בושה, ככה גם אני יכול לנהל בשלט רחוק. שני השחקנים הכי טובים בקבוצה נמכרו ולא הגיע חיזוק מתאים, סכסוך עם הקפטן (למה להוציא את כל החרא החוצה? וברור שדגני לא תמים), ניסו אביטן משמש כבובה - חבל, עצוב עוד לפני שהתחיל.

לא רק.
קח את פריי, לכאורה ‘רמה מעל’. אחרי כמה משחקים מתבררת התמונה: כנראה שמדובר בשחקן שלמרות שמוצב בעמדה קדמית לא יספק מספרים וזו הסיבה שכישרון כמוהו מצא את עצמו במכבי חיפה.

מסכים, ל’רמה מעל’ יש תקרה, ואפילו אם יגיע לפה בטעות תותח על הוא לא יישאר הרבה זמן. אבל אם הצלחת להביא בלם שהוא אחד מה2-3 הטובים בליגה, והוא נשאר פה כמה שנים - זו הצלחה.

“רמה מעל” מגיע כי המניה שלו בירידה. אם הוא עוזב אחרי שנה זה כנראה יהיה בגלל שהמניה תעלה שוב אחרי עונה. ואז לכל הפחות הקבוצה תעשהאת הכסף שלה על השחקן ובמחיר של המכירה תוכל להתחזק יותר

תזכורת - כדאי לכם להצטרף כדאי לכם

כדאי להצטרף לאן ? אפשר לינק ?

ליגת החלומות, מרכיבים קבוצה, מס’ ליגה 300295