הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

@KB9 דור מלול או בלילתי?

לא ראיתי את בלילתי משחק, ואני מת על דור מלול. ייתן את הבישולים שלו.

עונה טובה שתיהיה. @asafbarca אני ממתין לראות את ההרכב שלך בעקבות הבילד אפ שהיה פה

שרי נראה כמו שחקן טוב מאוד, אבל בלי הגנה ועם הניסיון לחנך את שועה במקום “לתת לו את הקבוצה” - מכבי חיפה עדיין רחוקה מאוד מלהיות קבוצה. הם חייבים פגיעה בול בבלם ו/או בקשר האחורי הזרים, לחזור לקו של ארבעה ואם היינו במאי-יוני אז גם להחליף מאמן אבל זה כבר מאוחר מידיי.

מכבי ת"א על שלל בעיותיה, חזרה לקומפורט זון שלה ותמשיך לייצר נצחונות משעממים כאלה כמו בעונה שעברה. בלי ליגה אירופית ברקע יהיה קשה לקחת לה את הצלחת. יפה לראות שדור מיכה לומד לבעוט בכדור בגיל 27, אתמול שער נאה מחוץ לרחבה ועוד כדור לקורה.

עצם העובדה שמכבי חיפה לא השאירה את מנג׳ק וריינן, שני שחקני ליגה לא רעים, כנראה מרמזת על העובדה שהם רוצים יותר מזה. המנהל המקצועי שישב אתמול ליד שחר אמור להיות מקושר מספיק כדי להנחית כזה שחקן. המשחק של אתמול דווקא עלול לשרת את בלבול כיוון שכל גנב דעת יכול היה לראות שישנה בעיה בחוליה האחורית. יש מצב שישנם 2-3 שחקנים על הפרק ושחר כבר הבוקר נתן את האור הירוק.
אגב, גם בעמדת המגן כנף שמאל הם לא במצב אידיאלי.

אשדוּד כצפוי נראית הרבה יותר טוב מבעונה שעברה.

בהצלחה לגמלים

אז כולם דיברו כל הזמן על בלם זר… בסוף הסתדרנו מעולה עם אשכרה קריאף ומה שהיה חסר באמת זה חלוץ נורמלי. אז כן… אני יודע שאי אפשר לסמוך על קריאף לכל העונה אבל זה כבר לא משחק ראשון שמסיימים בתחושת ההחמצה הזו ש’שיחקנו כל כך טוב הגענו לכל כך הרבה מצבים וכמעט לא נכנס’ (או במקרה שלנו, בכלל לא נכנס).
שמח שבסוף כן הביאו בלם מצויין אבל חלוץ היה דחוף יותר והמשחק היום מוכיח את הנקודה הזו.

מחזור ראשון זה לא הסוף.

חוץ ממכבי חיפה לאף קבוצה בליגה אין חלוצים טובים יותר משמעותית מאזולאי ו-וראן. זה לא שהאלטרנטיבה לאזולאי היא להביא את איקרדי, אלא יותר אולנארה. בלמים לעומת זאת יש הרבה יותר טובים מזהבי וטב"ח אפילו בקבוצות תחתית, וגם קונטה בסימן שאלה כבלם (ובריאותית).

רוצים כן, אבל לפחות לגבי מנדג’ק הם טעו לדעתי. גם אם אפשר במזל למצוא טובים ממנו אי אפשר להחליף כל שנה חצי הרכב. מנג’ק מספיק טוב כדי לייצר איזשהי המשכיות. אותו דבר היה נכון לגבי קגלמאכר, ראיוס ואחרים בעבר.

יפה שקלטת שאת הטיפים שלי צריך לממש הפוך, לתשומת ליבך @asafbarca

אז אתמול פתחתנו עונה מול כפ"ס, ואיכשהו הצלחנו לנצח בזכות פוקס של אלי בלילתי.

מחצית ראשונה זוועה. בלי גילי אין מי שייצר מצבים, ובהגנה בולט החיסרון המנהיגותי של תאמש למרות שקפילוטו ו-והבה אחלה באופן אישי (אבל שניהם “בלמים שניים”). כפ"ס ללא שמות מוכרים חוץ מהקפטן עומר פדידה נראתה לא רע.

במחצית עברנו מ4-3-3 ל4-2-3-1, גילי וסרדל נכנסו במקום גל אראל הנוראי וטאפוקו (לא רע אך עם צהוב ומעצבן בהתנהגות את סילבס). גילי השתלט על המשחק וטאטא מגינים כמו שהוא אוהב, כפ"ס נעלמה, הצלחנו לעקוץ ואחר כך אלמוג בוזגלו החטיא עוד מצב מצויין.

הטוב: הרכש הגינאי-פורטוגלי ג’וניור מתגלה כפגיעה גדולה, מזכיר את עלי מוחמד.
הרע: אין התקפה בלי גילי. בן בסט נראה כמו שחקן עבר. חושש מאוד ממעמד באנקר לא מוצדק בגלל אגדות על יכולתו כמנהיג. אם לפני שנתיים עוד היה בזה משהו נכון והוא נתן את הנשמה על המגרש (ואפילו הבקיע 12 גולים איכשהו), אתמול הוא ממש לא זז.

לגבי ללה, הוא לא שיחק אתמול אבל אני מת כבר לראות אותו. אולי בדרבי בשבת. ממליץ לקרוא את מה שהוא עשה בשנתיים האחרונות בוואלה, מעורר השראה:

כמה מילים שלי על מחזור הפתיחה:

• לגבי מכבי חיפה, עם המאמן הזה היא לא תגיע רחוק. שום סיבה שבעולם לפתוח מול האוטובוס של הפועל רעננה עם שלושה בלמים. שרי נראה כאילו הוא משחק בסמי כבר עשר שנים, להתקפה יש פוטנציאל גדול ואפילו רוקאביצה כבש לא בגארבץ’-טיים. קבוצה שלא תרוץ לאליפות אבל עם מאמן טוב יכולה להיות באיזור. אגב, לדעתי מערך של שני בלמים גם ימנע את כל הפסים המיותרים האלה לאחור.

• המשחק אתמול: הפועל באר שבע הפתיעה עם מערך יותר התקפי מ"מוד אירופה", תמוה בעיניי למה קאריו משחק ולא בן שהר (איתו ועם ממן על המגרש מול מרכז הגנה לא מתואם - אולי כדור עומק היה מביא ל-0:1), ככה זה בעשרה שחקנים. באר שבע הגיעה עייפה ולא הפסידה וזה לא רע אך היא נטולת ברק. בית"ר תצטרך למצוא פיתרון מול הגנה עומדת, הרוב יתגוננו בטדי. לוי גרסיה נפלא, החלוצים של בית"ר מאוד שונים ובעלי יתרונות אחרים אבל החיסרון זהה - איטיים.

• משחק הקאמבק של אצטדיון בלומפילד, מתרגש בטירוף אבל לצערי אני לא אגיע, עשיתי שמיניות באוויר כדי להחליף משמרות (זה נקבע חודש מראש). אני שהייתי שם ברגעים הגדולים וגם בחרא. בטוח שיהיה מופע לפנתיאון מצד הקהל שלנו. ברמה המקצועית: אולי נפתח חזק ונכבוש אבל שחקני נתניה לא ילדים, יש להם את אלמוג כהן המנוסה, שחקני התקפה טובים בניגוד אלינו. זו עלולה להיות מפלת בכורה, בהחלט.
    מעבר לכך כתבתי טור לאתר ספורט1: יש חוק לא כתוב שכל עשור הפועל לוקחת דאבל עצום ושונה בתכלית. השנה? רק רוצים פלייאוף עליון. לקהל כזה מגיע קבוצה טובה יותר, שאפתנית, שרוצה לחזור להגיע לצמרת, לנצח במשחקי הדרבי. חלומות של אחרים. ובכל-זאת, למרות שזה עוד מאותו הדבר: כשאת עולה למגרש עוברת בי צמרמורת, בלומפילד שם ביפו זו הכתובת.

זה בגלל הטיית הליגה הלאומית שקיימת בי. בכל מקרה, זה לא מחזור להתפאר בו. ואני לא אבכה לך שהתלבטתי בין גוזלן לאזולאי ובן האירי לאדניי, וכמובן שטעיתי בשניהם. כמובן שגם גדיר היה אצלי בסקיצו, וגם רוקאביצה.
כשזה קשור למכבי חיפה יש לי כלל - לעולם אל תשים שחקן של מכבי חיפה כי הוא תמיד יאכזב. בעונה שעברה הייתי חזק רוב הזמן ונמנעתי מכך. העונה הפרתי את הכלל כבר במחזור הראשון ומגיע לי להיענש.
לגבי @asafbarca, מקווה שהוא לא מאלה שמתחילים עם 15 קבוצות, נשארים רק עם מה שרץ טוב ורק אז מצטרפים לליגה.

מסכים לגבי מנג׳ק, בתוחלת עדיף להשאיר אותו כי כמובן יש סיכוי שאתה מביא איזה פלופ בעמדה חשובה שכזו. לגבי ריינן, שמעתי את אוהדי חיפה מתלוננים לא מעט במהלך הקיץ, אבל בשביל לרוץ ברצינות כדאי שיהיה בלם ברמה קצת יותר גבוהה (מכבי של שנה שעברה היא מבחינתי היוצא מהכלל, וגם זה בגלל שהם פיצו על כך עם מגנים טובים שאחד מהם לדעתי הוא שחקן העונה).

מרגש ממש

מבחינתי מדובר בגידור: או נקודות לפנטזי או שהם יהיו גרועים. כמובן שקבוצה הזאת לא מסוגלת לעשות שום דבר כמו שצריך: שועה בעונש, מאבוקה חוטף שלושה שערים, לא מבשל וגם נוגח למשקוף. טפו.

שלוש השנים האלה הרגישו כמו נצח. הערב, בשעה טובה, הפועל ת"א חוזרת לאצטדיון בלומפילד. כיושב שער 5 אני מצטמרר רק מעצם המחשבה, אך ברור שעם כל הכבוד לקאמבק המרגש: הפועל ת"א רחוקה מימי הזוהר שלה ועם ההנהלה הנוכחית לעולם לא תחזור עטרה ליושנה. אם לאוהדים היה פעם חוק לא כתוב - “כל עשר שנים דאבל” - בין אם זה הדאבל של תינוקות קשטן וה-0:1 או כעבור עשור עם אחת הקבוצות המלהיבות בכדורגל הישראלי - הפעם נסתפק בפלייאוף עליון. בעיקר מתגעגע לקבוצה שלי, האושר הפשוט. הטור המלא

@whykds, אני הוא התמנון ואני כבר בליגה.

אם אתה חושד שנכנסתי עם ההרכב החזק שלי מבין כמה, כי היה לי מחזור בינוני, כנראה שהליגה חלשה… :slight_smile:

אוי לעיניים אשר רואות.

היה מרגש לחזור לבלומפילד, אבל מעבר לזה פשוט כלום ושום דבר. קלאודימיר ודמארי סוסים מתים ואם לא יגיעו שני שחקנים ברמה גבוהה לעמדות שלהם אנו נסבול עוד עונה.

חייבים להוסיף ולומר את האמת שגם נתניה אכזבה מאוד.

שטקוס או משפתי?

משפתי לא יספוג השבוע

עקב טעות מצערת לא בוצעו חילופים. לפרוטוקול, זו הייתה הכוונה:

גיא, בהצלחה

כמה מילים:

• הדרבי החיפאי: אכזבה גדולה הייתי אומר, מכבי חיפה עלתה בהרכב נכון (אסור להגיד “הרכב התקפי”, כך היא צריכה לשחק) אבל זה לא הספיק. הפועל חיפה נתנה חצי שעה טוב בזכות ורמוט שנראה ממש באותן הדקות כמו בדאבל אבל הבעיה שאין לו אוויר ליותר מזה וגם באותו הזמן אספקת הכדורים לא הייתה מספיק שוטפת. מעבר לכך, חסרה להפועל חיפה מהירות. יואב כץ התערב לסילבס ואמר לו שהקבוצה זקוקה לחיזוק בהתקפה ולא בהגנה - זה מעניין.
  • לגבי הפועל ת"א - ניסו מרגיש את האדמה רועדת, הפסד קלאסי שלנו מהעונה שעברה, היינו לא רעים בכלל אבל זה לא מנחם. דמיינו כאן פסקה ארסית נגד הניסנובים, בתאכלס נמאס לי. ג’ראפי רשם סדרת הצלות גדולות לקראת הסיום אבל נקודת האור היא בוזגלו עם שער ענק, הבעיה שאין לו עם מי לשחק. אומרים שדמארי גמור אבל גם עם הירש היינו בעשרה שחקנים. יש לכם ספק מה הצעד הבא? קלאודמיר ישוחרר…

אני מהמר על מאמן חדש, נניח מישהו כמו:

https://www.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.64.323005.html

מכבי חיפה באמת טובה יותר העונה, מעריך את גניבת התיקו שלנו. אם הם פגעו בבלם ויפגעו בקשר האחורי יש מצב שיתחרו עד הסוף (או לפחות עד הפלייאוף). כמובן שחסר מגן שמאלי ואולי גם מאמן טוב יותר אבל הרמה בצמרת לא גבוהה ואפילו מכבי תא רחוקה מלהיות קבוצה מושלמת.

אם בוזגלו לוקח את הנייחים…

דרבי:

1. אני באופן אישי מאד אוהב את סילבס ומקווה שיצליח, מחזיק ממנו איש מקצוע טוב
  2. מנחם עדיף לדעתי על רז מאיר
  3. נטע לביא - לא ברור עדיין כמה הוא טוב. מצד אחד פעולות טובות ואגרסיביות, מצד שני נדמה שזה מעט מדי ושיכולות הנעת הכדור שלו לא מספיק גבוהות. אם מכבי חיפה תנחית קשר אחורי טוב, לא ברור מה זה עושה להרכב. 442 כמו של אתמול זה אומר לוותר על לביא או על אשכנזי. 433 כביכול יותר מתבקש, אבל קישור של שלושתם הוא עדיין קצת בני יהודה וזה כנראה גם אומר לוותר על חזיזה (ושום מילה על וילדסחוט).

מה שהמועדון הזה צריך יותר מהכל זה להיות קצת מכבי תל אביב של העונה שעברה ולאסוף נקודות ליגה בקלות. הגנה יציבה ו’בהתקפה כבר תסתדרו’ זו דרך אפשרית מאד לעשות את זה, בטח בכדורגל הישראלי וברמת הכישרון שיש שמה בהתקפה. סאבוריט אחד יכול להיות שווה כמה וילדסחוטים ביחד