הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

זה משהו מאוד ייחודי לליגה הישראלית. יש איזה 7-8 מאמנים שכל עונה מפוטרים מקבוצה אחת ועוברים לקבוצה אחרת.

כי בתכלס אין בארץ מאמנים שבאמת מספקים תוצאות לאורך זמן.
מלבד ברק בכר, אבוקסיס ודראפיץ’ את ברדה, מישהו יכול לציין מאמן שלא נכשל כמעט בכל קבוצה שהגיע אליה בעשר שנים האחרונות?
ניקח נגיד את רוני לוי שנתן כמה עונות נהדרות עם חיפה, ומאז מה? רן בן שמעון כנ"ל, אלישע לוי גם כן ואפשר להמשיך עוד ועוד.
יש פה שוק מאמנים מאוד מוגבל ומאמנים מתחלפים בין קבוצה לקבוצה בכל שני וחמישי ללא קשר לתוצאות.

אריק שרון אמר פעם שבפוליטיקה לפעמים אתה למעלה ולפעמים למטה, מה שחשוב זה להשאר על הגלגל. ברגע שאתה נכנס לפול הדמיוני של מאמני ליגת העל קשה לצאת ממנו והפרנסה מובטחת.

לא הייתי יכול לנסח את זה טוב יותר.

הפועל תל אביב רושמת ניצחון ראשון בעידן קלינגר, אבל (אולי לא) חשוב מכך שרידן מחטיא פנדל ועוד מעיז לחטוף צהוב שמעניק לי מינוס שלוש נקודות שלמות.

כל העולם מאמץ להרכיב שחקני באר שבע ומקבלים כינים, אני מתבייש להגיד שצפיתי במשחק (ועוד בחברה), 90 דקות ללא מהלך כדורגל אחד. מבחינת ניקוד אני מניח שזה מתקזז ויוכרע על חיפה ביט״ר (משחק של משולש).

נתניה מגיעה למשחק שסומן מזמן כמאסט ווין ולוקחת אותו.

מכבי מנצחת כרגיל אבל חשוב מכך משתפרת התקפית. כרגיל עם גולסה זה נראה אחרת לגמרי. כל שבוע חוזר אליהם שחקן אחר לסגל, לדעתי בקרוב נגלה שערן זהבי חוזר מפציעה ויעמוד לרשות איביץ׳ בקרוב.

מצד שני צ’יקו נפצע אתמול ויעדר בין שבוע לשנתיים וחצי.

רגע השיא של השבת: בחורה עושה קוק על גג של אוטובוס במשחק של הפועל תל אביב. הראש מתפוצץ מרוב פאנצ’ים…

כדורגל לא בטוח שיגיע גם בסגל מלא, היה חשוב לנצח שם בק"ש, אני כן מרגיש שאנחנו בידיים טובות ויש מאמן נורמלי על הקווים. ההגנה שלנו בבסיסה היא הגנה טובה ביחס לליגה, למזער את הטעויות ונוכל להישאר בליגה. בוזגלו נותן מעט מאוד וזה מאכזב.

הלאה: מכבי שוברת שיאים בלי לספוג אך מצד שני קשה לנתק את זה מהכישלון באירופה, גם של ההגנה, וזה לא שקנבארו ונסטה המתינו על הספסל. אתמול לשם שינוי היה גם קצת יותר כדורגל משלה.

הפועל באר שבע לא זוכרת מתי היא שיחקה טוב לאחרונה במשחק חוץ, מאוד בינונית העונה, בנו שם לרוחב, אפורים, מליקסון בגילו לא יוכל להוות שוב פקטור גם כשיחזור. רק אחרי משחק כזה אולי יתעוררו, קצב צבירת הנקודות סינוור אותם כנראה.

יש היום משחק גדול, מקווה שהתוצאה אתמול פתחה את התיאבון לשתי הקבוצות האלה, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים, עם הקהל המטורף הזה ושהמאמנים לא יהרסו את החגיגה. לבית"ר עוד כביכול יש יותר סיבות לשחק סגור, משחק חוץ וכדומה וברור שהרצף שלה מחוץ לטדי מרשים אך מצד שני היריבות היו בינוניות. למכבי חיפה אין סיבה לברוח, היא צריכה לשחק התקפי, לדעתי הכוח שלה זה במערך שני חלוצים ורוקאביצה עשוי ללכת לאיבוד אם הוא לבד. כביכול תיקו משאיר את שתיהן קרובות, באיזור, והגיע הזמם לראות קבוצות בליגה הזו שבאות לנצח בכל מגרש. אפשר להגיד את זה העונה רק על מכבי ת"א, מה נעשה. באר שבע באה לבלומפילד להחנות את האוטובוס, חיפה לא באה לשחק נגד מכבי, ועוד ועוד ועוד.
אם ההגנה של בית"ר תשחק בקו הגנה גבוה זה עלול לעלות לה ביוקר, יש למכבי חיפה שחקנים שיודעים למסור. אם אני בלבול, אני לוחץ כמה שאפשר את עלי מוחמד שבניגוד ליתר הדריבלסטים של בית"ר גם יודע לשחרר את הכדור בזמן.

פשוט קאלט ישראלי, כדורגל שפל במיטבו.

בכל אופן, שכחתי לעשות חילופים בפנטזי הסופ"ש ונתקעתי עם לפחות 3 שחקנים בהרכב שלא ישחקו עקב פציעות/ הרחקות.
בכל עונה יש את השלב הזה שאני שוכח לעשות חילופים ופורש, כנראה שהשלב הזה הגיע הפעם.

סבוריט וג’ראלדש לא היו בעניינים באירופה, והם שני שוברי שוויון בליגה שבה אין לאף אחד מגינים שעושים הגנה ברמה סבירה. אם הם היו ישראלים היינו במונדיאל.

עדיין מסכים שאת סודובה הם היו צריכים לעבור ובכל מקרה לא חושב שזאת קבוצה ברמה של בתים בליגה אירופית. חסר באנקר בהתקפה.

אין למכבי חיפה שום דרך להתמודד עם עלי מוחמד, לא נטע לביא ובטח שלא אשכנזי. הם יצטרכו להפעיל את הלחץ שלהם על שחקנים אחרים. לבית״ר יש שני מיסמצ׳ים בולטים: עלי מוחמד בקישור וגארסיה שיהיה מאד קשה לעצור את הדריבל שלו (מה קורה אחרי שהוא עובר שחקן זו שאלה אחרת).

אני חושב שההימור הסביר הוא תיקו כיוון ששני המאמנים היו מסכימים על זה מעכשיו, אבל ביט״ר זו קבוצה של מומנטום ולך תדע. אצל הירוקים לא ברור למה פוקס לא קיבל דקות בשבוע שעבר, כדי לנסות להכניס אותו לעניינים היום.

ג’ארלדש רק הגיע למכבי, אם הגיע בכלל בזמן המשחקים האלה וכל שחקן חדש היה זקוק לזמן להשתלב. סאבוריט שחקן טוב, אני מסכים. אני חושב שאצילי הוא השחקן הכי טוב בארץ היום כשהוא בריא - דריבל, מהירות, יכולת לכבוש, יכולת לבשל, קשה לעצור אותו. הוא השובר שוויון האמיתי לדעתי אפילו יותר מדור מיכה שהוכתר לשחקן העונה שעבקה. הנחתי שכאשר הוא יחזור אז ה-0:1ים יהפכו ל-02:ים וכן הלאה. איביץ’ ייקח פה עוד אליפות בפער גדול אבל הכישלון באירופה ירבוץ מעליו. בלי קשר לדעתי קשה לראות אותו ממשיך לעונה שלישית. אם כבר סקורר, אגב, לא מופרך מבחינתי שעטר בינואר מחליט שנמאס לו ומתקבל בכבוד מלכים בטדי.

עכשיו יוצאים לפגרה של שלושה שבועות, כמה אופייני, אבל עבור כל אוהד הפועל מדובר במנוחה הכרחית אולי לקראת הטירוף האמיתי - בית"ר ירושלים ומכבי ת"א תוך ארבעה ימים, ככה מתחיל לו חודש דצמבר.

בהקשר הזה, צריך להוסיף את זה שבצד ימין משחק לא רק גרסיה אלא גם אנתואן קונט.
שני השחקנים האלו על סאן מנחם זה פשוט לא כוחות.
מצד שני בית"ר מגיעה עם בעיות בהתקפה כשקינדה, אולי השחקן הכי טוב העונה מורחק, פלומיין עדיין די פצוע ובכללי לא הגיע לעונה הזו, ורד כמובן בחוץ גם כן, אזולאי לא באמת חלוץ מסוכן במיוחד ומי שיפתח בקישור ההתקפי כנראה יהיה רוטמן האנמי.

אני מאמין שבית"ר תשחק היום על התקפות מתפרצות בעיקר מצד ימין כדי למנוע מרוקאביצה את היתרון הגדול שלו שהיא מהירות במשחק במעבר.
הרבה תלוי באיזה יום יגיע וארדסקה שיפתח לצד אור זהבי הבינוני ומטה.

אני לא בטוח שבמשחק כזה הוא לא עולה עם בן חיים, אבל לא התעדכנתי בהדלפות.
לביטר אכן יש התקפה לא שלמה, אבל הקבוצה עובדת והיתרון שלהם יהיה לדעתי בקישור ובהגנה. מסכים לגמרי לגבי קונט, אחד הטובים בארץ בטח כמגן.

בן חיים כנראה לא כשיר למשחק.

הכינוי פאברגאס עושה עוול לעלי מוחמד. השחקן הטוב בישראל

בינתיים אתה עובר אותי כי בלטקסה לא סופג. בלי מכבי אני עם 11 נקודות, מזל שיש לי חוזה עד סוף השנה

שאתה מכתיר שחקן לטוב בישראל שהוא כמעט ולא מביא מספרים- כנראה באמת מדובר בשחקן מיוחד :blush:

אף אחד פה לא נותן מספרים. זאת הליגה היחידה בעולם שכדאי לשים בה שוער כקפטן בפנטזי

צ’ארון נתן לי עוד דחיפה קטנה בסוף :slight_smile:

בלבול אומר אחרי המשחק שהקבוצה צעירה ולכן יש עליות וירידות ביכולת תוך כדי משחק. היה נשמע לי מוזר אז בדקתי:

נו טוב, זה מרקו