הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

יום יום אותה שעה רואה אותה ממול…

הכל כבר מוכן להחנות את האוטובוס ולמלא עוד את הכנרת!

לירן ליאני שופט כל-כך מאוס.
אני לא מדבר בכלל אם הוא צודק או לא צודק בהחלטות שלו, יכול להיות שמבחינה מקצועית הוא קולינה אבל כמה תאתרליות שכולם ישימו לב מי השופט. אם הוא היה שחקן היה מקבל צהוב על התחזות. איכס.

ליאני בלתי נסבל, אבל שופט לא רע. היה אדום

אני חושב שעמדנו יפה על המגרש עד דקה 35 בערך, הייתה תחושה שאפשר לשרוד עד המחצית. אסור לעשות טעויות במשחקים כאלה, עשינו אותה ושילמנו מחיר יקר. יואב ג’ראפי הצלם, תודה רבה לו על המתנה שחילק, מכבי תל אביב כבר שלחו פרחים? עד אותה התקפה הם לא עשו שום דבר חוץ מנגיחה מסוכנת ליד השער. עם כל הכוכבים שלהם כמו עומר אצילי שלא נגע בכדור, יונתן כהן שהתקשה מול אבו עביד דווקא, איתי שכטר שכמובן הותיר חותם. ניר (אחלה קלינגר) איחר בחילופים, עמנואל בואטנג ששכחתי מקיומו - היה חייב לעלות לשחק קודם לכן במקום סטפן ספירובסקי כי הוא נייד, מהיר ואגרסיבי ממנו. וגם עומר דמארי היה צריך להיות מוחלף - במאור בוזגלו ואז עומרי אלטמן היה עובר לשפיץ, או באולהה כדי שייחלץ עבירות. ואז ספגנו את השער השני של גולסה שזה באמת גולאסו וקיוויתי שנצא בזול ולא נובס.

מכבי שוב לא נראתה מספיק טוב ואפילו לא מספיק נמרצת. זה לא חוכמה לצאת טוב למתפרצת בדקות המעטות שהיו להם שטחים, לא ראיתי מהם שום דבר מיוחד, עוד 0:3 די משקר כמו בדרבי הראשון אבל לבריאות, זה כן נראה שפחדנו מהם קצת.

בעונה הבאה מקווה שנגיע למשחקים כאלה עם הרכב יותר טוב. כלומר בלי מרווין פירסמן - כשעומד מולו שחקן הוא לא מרוכז, כשהכדור אצלו זה חצי התקף לב. בלי עומר דמארי לב אדום כי הוא שחקן גמור. גם בלי ניר לקס שהוא נגר. ועם שחקן אחר במקום מוטי ברשצקי. אין לנו הרבה טוב ומקווה שנעשה את העבודה במשחק נגד הפועל חדרה זה הכל או כלום.
רוצה לתת מילה טובה לאלטמן. לא חושב שהצליח לבעוט לשער או משהו אבל ניצח בהרבה מאבקים, רץ, השקיע, שמר על הכדור, ניהל את המשחק שלנו, בערך, ראיתי ממנו את ההתקדמות שרציתי לראות.

לוקח את האחריות על התבוסה, עבר עליי שבוע מהגיהנום מכל הבחינות, קארמה רעה. וקצת מסביב: המוזיקה שמכבי מבקיעה שער (רכבת לילה מקהיר) - זה גאוני. הכרוז שלהם שי סידי קצת מגזים. ושני הקהלים מטומטמים, חבל על הרדיוסים שבדרך.

הדגשתי שאני לא מדבר על ההחלטות המקצועיות. מסכים שהיה אדום אבל הוא יכל לגשת לשחקן ולהוציא לו את האדום ולא לרוץ באמוק, לעצור, לסמן לו ״בא לפה!!״, להרחיק את כולם ואז להוציא את האדום בהנפה כאילו הוא מרחיק את רונאלדו.
וזה לא רק המקרה הזה, זה היה ככה לאורך כל המשחק לפני ואחרי האדום.

השופט היה מאוד מאוד ביתי (הגיע אדום והייתי בשער 5 אז אני לא אובייקטיבי מהמגרש לגבי כל השריקות הקטנות והצהובים הקלים), אבל פערי הרמות כמובן ברורים ומהאדום בכלל לא היה ערך ספורטיבי.

מסכים איתך. יש לו את התנועה שהוא נעמד ואז מרים ידיים למעלה ומסובב את כפות הידיים בתנועת ׳תתרחקו מכאן׳.

לדעתי השיפוט היה מאוזן, אם כבר התאפק לשלוף צהובים לחובת הפועל בתחילת המשחק.

מדהים עד כמה לא התרכזת במשחק או שמהיציע פשוט בלתי אפשרי להיות אובייקטיבי (מהטלויזיה זה עולם אחר).

אגב הגול השני שלהם הגיע אחרי חוץ עובר שנתן להם בלי שהוצאנו כדור אחרי זמן באמת לא מוגזם.

כפי שאמרתי פערי הרמות ברורים לגמרי ואין קשר להפסד לליאני, סתם מפתיע אותי שאתה אומר שהיה מאוזן.

מתייחסים אלינו בדרבים כמו קבוצה קטנה לכל דבר, וכנראה בצדק.

עקבתי פה במדריד בדריכות אחרי המשחק שלנו, מי האמין אחרי החורבן של ניסו שיהיה על מה לשחק. קלינגר בחר ב-11 הכי טובים ויצירתיים ומשהו שמתקרב לקבוצת כדורגל בהפועל תל אביב עם בוזגלו ובואטנג (כמובן שההרחקה של אייזן השפיעה). סוף סוף כבשנו שער שדה. זה מאוד מדאיג ששיחקנו רע במאני טיים ואלילת המסל וינקו שהוא שוער ולא צלם בניגוד לג’ראפי - היו שם עד כדי כך. אבל אני שמח ומגיע לנו ביחס לכל הסיבוב. זה ששני זרי החיזוק בחורף פתחו על הספסל…אתם יודעים…ואחלה אלטמן!!
כמובן שקיים חשש שנתבזה בפלייאוף ו-3:0 כבר הפך לעניין שבשגרה וברור לי שלא ישתמשו בשני מליון השקל האלה לחיזוק וכאלה. אבל אמונה ומלחמה הם מהות הספורט וכל מי שחושב אחרת הוא לוזר או במילים עדינות יותר - מפספס.

אלטמן אחראי ל58% משערי הקבוצה העונה, ו75% בעידן קלינגר!

רמת תלות מספרית גבוהה משל בארסה במסי, ריאל ברונאלדו או מכבי בערן זהבי.

שחקן הסיבוב השני בעיניי, הסיבה היחידה שאנחנו איכשהו מקום חמישי ועוד חולמים על גביע.

אחלה קלינגר.

זה היה כואב… למען האמת לא האמנתי שחדרה תוכל לנצח בבלומפילד במשחק על כל הקופה. למען האמת נראה שבהנהלת הקבוצה פחדו מפליאוף עליון, כי פליאוף עליון = מליון שקל מענקים לשחקנים (כסף שאין), וזה היה אחד השיקולים לא להביא חיזוק בינואר ולהסתדר עם סגל ליגה לאומית (שמוציא פלאים לעומת מה שהוא שווה).

אבל… זה היה קרוב, ינקו נתן שם כמה עצירות של מאני טיים, 2 החמצות גדולות של פרץ (שחקן גדול), הדיכאון מבחינתי אומר שבמקום לראות שוב משחקים מול בית"ר, מכבי, חיפה, ב"ש והפועל, אצטרך ללכת למשחקים מול נס ציונה ורעננה, נו טוב… העיקר נשארנו עוד שנה בליגה.

אז כפי ששמתם לב המדינה בכלל והספורט בפרט די בהלם מהקורונה. הפלייאוף העליון יידחה לשבת הבאה מה שנקרא.

בינתיים כחלק מוויכוח רשת עם חברים אחרים - “האם הליגה השתפרה ביחס לעונה שעברה?” - הנה טבלאות הליגה הסדירה:

בגדול התשובה היא כן: מכבי חיפה נפלאה וסוחפת, מכבי תל אביב אמנם רק יעילה אבל היא לא סופגת והיא עם אותן הנקודות פחות או יותר. בית"ר ירושלים גם השתפרה והתפלאתי לראות שהמצב בבאר שבע אשתקד היה עגום יותר. מכבי נתניה נפלה, אבל היא לא צריכה להיות המדד.

טוב אותי זה שעשע

https://twitter.com/odedkramer/status/1237462885976158210?s=19

אז מכבי חיפה, שבוע לאחר שפירקה 0:4 את הפועל באר שבע - הודחה מהגביע ברבע הגמר על ידי השועל יוסי אבוקסיס, כשאיבדה יתרון 0:1 לעיני מגרש ריק. ממש דז’ה-וו לעונת 2015/16 כאשר הירוקים הובסו 6:0 נגד מכבי תל אביב במחזור סיום הליגה אבל ניצחו וזכו בגביע המדינה. ועכשיו מתחילים הדיבורים על עתידו של מרקו בלבול (שליימה כמובן “בראש הצועדים” לפטרו).

בקצרה: מאוד מפתה לפנות לברק בכר, זה צעד מתבקש למרות מה שקרה בסיום דרכו בהפועל באר שבע. הוא הפך קבוצה לוזרית ל-ווינרית, אלה לא רק שחקנים גדולים וסגל על שעמד לרשותו, הוא הצליח באירופה, אני מניח שהוא עושה משהו מועיל בחצי השנה הזו, מתרענן, וזו קפיצת מדרגה שיענקלה צריך לעשות וללמוד מאותה אלונה ברקת שלא הסתפקה באלישע לוי ובמקום השני.
מנגד אני חס חמלה למרקו בלבול. אלה שצועקים “ירדן שועה!” כבר חצי שנה הם פאתטיים כי ההתקפה סיפקה את הסחורה נפלא אבל כעת כאשר דולב חזיזה לא חזר לעצמו לאחר הפציעה, שרי שיחק טוב רק נגד מ.ס אשדוד, ויאניק ווילדסחוט בינוני - כמובן שהחלוץ הסורר היה צריך לשחק. מעבר לכך, בלבול פגע בול בכל שחקני הרכש שלו, וגם לבדר את הקהל זה חשוב. לדעתי ההפסד הזה ישפיע וגמר את העונה של חיפה שתאבד קשר עם מכבי, ועדיין.
מזכיר - הפועל תל אביב של אלי גוטמן ב-2008/09 כשלה ובגדול במשחק העונה, יניב קטן נראה נגדינו כמו רונאלדיניו. בדרבי השלישי באותה עונה עשינו תיקו, הפסדנו לבית"ר ירושלים בטדי. לא ניצחנו את מכבי חיפה גם בבית כשקיבלנו נגדם פנדל. הייתה איזה כותרת ב-Ynet שחשבו על להזיז אותו ובסוף הוא קיבל עוד עונה והשאר היסטוריה

הגבילו התכנסויות ל100. תקף לספורט?

כל המשחקים יערכו ללא קהל.

או שיבטלו כמו בשאר העולם

סעמק, לא מאמין שאני מפספס את הפועל חדרה מול נס ציונה בסופש :roll_eyes:

שחקני ליגת העל, קורונה צילום: ספורט1

משבר הקורונה - ליגת העל נעצרת עד חודש מרץ. דווקא העונה כשיש את חמש הגדולות של הכדורגל הישראלי - מחזור הפתיחה בפלייאוף העליון כבר נדחה בשבוע, ומדיבורים על קהל מצומצם של 2,000 או 5,000 ולאחר מכן משחקי רדיוס - החליט יו"ר מנהלת, ארז כלפון, להקפיא את הליגה לבינתיים בלית ברירה בשל משבר הקורונה ואמר שהוא מתנצל על השינויים התכופים אך הבריאות חשובה מעל הכל.

“בלב כבד אנו נאלצים להודיע על עצירת משחקי הכדורגל בליגות המקצועניות וזאת בהתאם להנחיות הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות. בעת זו, בה אנו נמצאים בעיצומו של משבר עולמי, על כולנו לנהוג באחריות ולהישמע להנחיות הגופים המקצועיים על מנת לשמור על בריאות הציבור”.

“הכדורגל מהווה ציר מרכזי בחברה הישראלית ועצירתו מסמלת את המשבר הקשה אשר פוקד אותנו, אולם אנו בטוחים כי בהתנהגות אחראית נוכל להתמודד עם הווירוס שתקף אותנו ולחזור לשגרה מחוזקים. אנו ממשיכים להיות בקשר רציף עם כל הגורמים המקצועיים ונקווה כי המשבר יחלוף במהרה ונוכל לשוב ולקיים את משחק הכדורגל האהוב כל כך על כולנו. אני מאחל בריאות איתנה לכל עם ישראל ומייחל כי נצא מחוזקים מהמשבר שפוקד אותנו”.

רון עמיקם הציע את סדרת התרחישים שתכריע את עתיד הליגה כשברור שאין אופצייה אחת שתתקבל בזרועות פתוחות.

1. עונה כפולה בכדורגל - כפי שכבר הייתה בעבר, 1966-1968. חפשו קצת שיעור היסטוריה

2. לדחות את מועד המשחקים כמה שאפשר, קיצור העונה הבאה לשני סיבובים בלבד לדוגמא

הבעייה: הבעיה היא האפשרות שאופ"א תבחר לחדש את מפעליה בעונה הבאה לפי הלו"ז הנוכחי. ישראל תצטרך להמציא אלופה כדי לשלוח למוקדמות הצ’מפיונס, ושלוש נציגות נוספות לליגה האירופית. דווקא כאן הנצחת המצב הקיים אינה קריטית. ניתן למשל לבטל את מפעל הגביע ולהכריז על מקומות 2:4 כנציגות ישראל לליגה האירופית).

1. אלופה על סמך 26 המחזורים ששוחקו בליגה הסדירה כלומר בלי הפלייאוף העליון

2. הקפאת העונה הנוכחית וכמובן שיהיו מתנגדים - אבי לוזון ומכבי פתח תקווה למשל (“אני אתבע את הכדורגל במיליונים”)

3. אפשרות נוספת: מבחנים, כפי שהיה ב-1973/74 בשל מלחמת יום הכיפורים.

הבמה שלכם

איך הסושי של @asafbarca מושפע ממשבר הקורונה?