הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

בפעם הראשונה כתבתי את ‘סיכום המחזור\פתיחת הפלייאוף העליון’ לאתר ספורט1:
השבט אמר את דברו: מכבי חיפה צריכה להיפרד ממרקו בלבול
זה לא רק ההפסד לפני משחק העונה אלא בעיקר הדרך. ובעוד לירוקים אין עתיד עם המאמן, קלינגר צבר עוד נקודות בהפועל ת"א המרגשת מזה שנים. וגם: חידת איביץ’ וחזון אבוקסיס

בשעה טובה הגיע לו ה-30 במאי, יום שבת החגיגי והכדורגל הישראלי חזר, וזה לא מובן מאליו. לפחות לרגע הייתה התחושה: “ניצחנו את הקורונה”. גם אם האווירה, הטירוף והתשוקה מהיציעים הייתה כה חסרה והתוכניות על פלייאוף עליון יוצא מגדר הרגיל עם חמש הגדולות - התבדו. סוף סוף אפשר היה לחכות לדבר האמיתי ולא לעוד פרק של הישרדות VIP או “חתונה ממבט ראשון”.

בנקודות:

• מרקו בלבול הקפיץ את מכבי חיפה לנקודה מסוימת וכעת כדי להגיע לטופ הוא כבר לא מתאים. יענקלה צריך ‘לעשות אלונה’ ולהסתער על ברק בכר.
  • ניר קלינגר מועמד לגיטימי למאמן העונה. הוא בדיוק מה שהשחקנים הצעירים האלה צריכים. היה חשש של התפרקות מסוימת בפלייאוף ויכול להיות שמדובר דווקא במשחקי ברכה, אבל דבר החשוב באמת - הגביע. מוטי ברשצקי הזכיר מדוע נחשב לכישרון עולה בזמנו.
  • ולדימיר איביץ’ לא מסתפק בפער ורוצה לנצח את מכבי חיפה שוב. אצלו כל מטאטא יורה. דור מיכה יסופסל למרות שהוא היה שחקן העונה שעברה, יונתן כהן בפסק זמן, ואז מתן חוזז יכבוש. אבל מבחינתי הוא יישאר חידה על אף הפסד ליגה בודד ב-63 משחקים. באירופה הוא לא הביא ערך מוסף.
  • החזון של יוסי אבוקסיס היה קרוב להתממש בטדי. קבוצה לוחמת ומסודרת שיוצאת בצורה חכמה קדימה. אקולטסה החייה את משחק האגפים הרדום והראה מדוע צריך להיפרד מקונטה שמביא יותר נזק מתועלת. המרוויח הגדול מהמחזור, לטווח הרחוק, כי ברור שחוזז יחזור לספסל - תומר יוספי. המפסיד הגדול - רמזי ספורי.
  • מנגד, בית"ר, על אף היעדר הביתיות באמת - הייתה פייבוריטית ברורה, יכלה לעשות צעד לעבר הבטחת המקום השלישי ולענג את האוהדים מהבית, וזה מה שנותר לה העונה. אפילו מהלכים אישיים לא ראינו וזו הייתה תצוגה מאכזבת. רוני לוי צריך להוכיח שהוא מסוגל להוציא יותר מהמובן מאליו מהסגל שיש לו.

סחטיין על הטור

אם לחיפה הייתה רביעיית הגנה שכוללת את אמאדור, טיבי, סבוריט וג׳ראלדש ולמכבי ת״א הייתה את ההגנה שיש לחיפה, לדעתך בלבול לא היה מביא אליפות?
אותה עונה ולחיפה היה את בכר במקום בלבול, לדעתך הוא היה לוקח אליפות?

מעבר לעובדה שגיא תפר אותנו עם עומרי אלטמן, יש לנו רשמית אלופה חדשה. מכבי חיפה תמשיך כרגיל לברבר במקום להבין שיש לה בעיה בניהול המקצועי המזעזע שלה. פעם המערכת שלה הייתה לוקחת אליפויות בלי קשר למאמן, היום היא גרסה עשירה של הפועל חיפה.

תראה אני חושב שב-2003-2006 לא באמת הייתה לה יריבה, נניח התקופה של רוני לוי. כשאתה מתמודד מול מכבי תל אביב הזו של איביץ’ אתה צריך ערך מוסף. אם היו ספקות כלשהן לגבי בלבול הרי שהן נעלמו לחלוטין. בכל מקרה הפלייאוף העליון של מכבי חיפה מבזה עד עכשיו. ידעתי שאין להם סיכוי באמצע, על אחת כמה וכמה כשפתאום במשחק הזה ראינו הרכב התקפי אבל עם כל כך הרבה כישרון הם לא יצרו שום מצב. הגיע הזמן לתת קצת קרדיט לשועה כשהכל גמור. אתמול זה ממש הרגיש כמו בוגרים נגד ילדים.

אני חייב מילה על הפועל ת"א - מי היה מאמין שהפלייאוף הזה יהיה כל כך כיף אשכרה, יש הרבה מספרים סביב הניצחון על בית"ר ירושלים ולמרות שהתוצאה לא משקפת - זה לא מעניין אף אחד, אין צורך להתנצל. בוזגלו תרם כרגע את מה שציפו ממנו לתרום, עמנואל בואטנג שולט באמצע ומראה שכאשר הוא לא הקשר האחורי - אפשר לסמוך עליו.
הסיפור לדעתי היה מה שקרה אחרי המשחק, ראיתי את הסרטונים האלה של הקהל והשחקנים איזה 50 פעם, מהתמונות המצמררות שאני זוכר. כמה הקהל של הפועל צמא לכדורגל ולניצחונות, אפילו יש שיר חדש: “השכנה עולה, הו, השכנה הולה”.
כמובן שזה פתח דיון, יחד עם האירועים שקרו אתמול - לגבי הקהל במגרשים…

בלבול כמובן בינוני, עדיף להם בכר. אבל, כל עוד יענקל’ה לא מסוגל להרפות הם בבעיה. אני לא קונה את זה שדמות מקצועית רצינית חשבה שלהשאר עם קשר אחורי אחד זה רעיון טוב. גם לא בלבול.

מה שכן, כמו שלקח למוריניו זמן לנצח את בארסה של פפ, משהו דומה קורה עכשיו. מתישהו יבוא איזה ניצחון בשיניים. מכבי תדעך קצת כי איביץ׳ ילך, שחקנים יצאו לאירופה והסגל יחוש מיצוי. ואז מכבי חיפה תקווה להיות שם כדי להחליף אותה כמו שבאר שבע הייתה. הם צריכים להמשיך לפגוע בזרים והם יהיו באזור.

מה שקורה בהפועל זה לא יאומן. אני לא יודע אם יש מה לבנות על בוזגלו לעונה הבאה בתור שחקן מוביל. לא שזה אותו דבר, אבל גם ברשצקי טוב כשאין חדות וכושר גופני.

השיר על השכנה גדול, איך שהיא זורמת על הגג.

אני חושב שמגזימים עם חשיבות המאמן בכדורגל באופן כללי אבל במקרה של הירוקת בלבול הוא לא האיש. ברק בכר צריך להגיע בקיץ. הוא לא היה לוקח אליפות מול קבוצה שלא סופגת ולא מפסידה, אבל הוא גם לא היה מפסיד להם שלוש פעמים בעונה בביטול כזה. מכבי חיפה התקדמה העונה כי היא פגעה ברכש. זה כנראה לא קשור לבלבול, שחלק משחקני הרכש בפירוש נחתו לו על הראש (פוקס, ווילדסחוט).

יש סגלים שלוקחים אליפות גם בלי מאמן. לא חושב שיש כזה סגל בארץ כרגע, גם לא במכבי.

לגבי הפועל ת"א - מהפך הזוי שיהיה מעניין לראות אם יימשך לתוך העונה הבאה. אני מהמר שלא, קלינגר לא יסיים את עונת 20/21.

אני כמובן מסכים על המסקנה ועל בכר.
ההבדל הוא שבעיני מכבי הרבה יותר מדי טובה מכדי שזו תיהיה אשמתו. רביעיית ההגנה + קש"א שלה הינה כנראה החזקה ביותר שראיתי בארץ ¹. אמאדור הוא פשוט מפלצת. אני כמובן רואה את הלקונות שאתה רואה בתפקודו. למשל, משחקים נגד מכבי וברגע שסוגרים לו שחקן אחד הקבוצה לא מצליחה להעביר את הכדור קדימה. ויש עוד המון כמו ניהול סגל, רכש, וכו’. להגנתו, כל הדברים הללו לא היו גם לפניו. לפחות השכיל למצוא שיטת משחק אפקטיבית לצבירת כמות נקודות נאה מאד, לפחות עד הפלייאוף. מ. חיפה הייתה במצב שהיא צריכה את זה הרבה יותר מאשר פילוסוף כדורגל. לגבי העתיד, כל עוד מכבי ברמה הזו הם בבעיה. ברגע שתחלש, גם אם זה אומר אחרי עוד אליפות (נורא, פשוט נורא), מכבי חיפה אמורה להיות שם. בשמונת השנים האחרונות המועדון הזה הוכיח שהוא האויב הגדול ביותר של עצמו. אם רק יתנהל בשפיות ולא יאפשר ליצר ההרס העצמי להשתלט, אליפות או שתיים זה לגמרי אפשרי. גם אם לא יחזיק בניהול מקצועי מפואר או מאמן גדול, המחזוריות עשויה לעשות את שלה. הרי כמו שכתבת, ובטח בהשוואה ל-95% מהמאמנים בארץ, זר אחד מעל הליגה שווה הרבה יותר.

¹ והיו גדולות, למשל:

• טלקר, רב"ש, אלון חלפון, גרייב כשזיתוני ואוליאנוב בקישור.
  • אלון חרזי, אריק בנאדו, אדורם קייסי, אבישי ז׳אנו, כשריימונדס ז׳וטאוטאס, וננאד פראליה בקישור.

אין ויכוח שלא צריך להחליף את מרקו בזרים תמהונים כמו שהם הביאו בשנים האחרונות. לצורך העניין, גם לא בשביל יוסי אבוקסיס אם הוא היה פנוי.

חייבים קודם כל בלם רציני וקישור שיכול להתמודד פיזית מול זה של מכבי ת"א, הנחיתות(הפיזית בעיקר) של מכבי חיפה בלטה מאוד במשחקים מול מכבי ת"א והקישור של בית"ר, הכי פשוט זה לרכוש את הקישור של בית"ר.

ואז להחליף את מרקו בבכר, או ברן בן-שמעון שאני עדיין ארצה לראות איך מתמודד עם סגל טוב, לא אבוקסיס ובעיקר לא רוני לוי.

לא יודע מי אחראי על הרכש ההתקפי של מכבי חיפה, אבל מה שהשאיר את בלבול עד עכשיו על הקווים זה ההתקפה שלו למרות שהוא ברוב המקרים התעקש להשתמש בו לא נכון.

סלליך, סן מנחם ושחקנים ברמה הזאת עדיף שלא יהיו בחיפה, בשבילם יש חדרה, אשדוד וכאלה.

אלי גוטמן אומר ‘מזל זו הזדמנות שפוגשת מוכנות’. הנקודה שלי היא שבנסיבות הנכונות זה יכול לקרות גם איתו, כלומר הוא הפקטור שפחות משנה במשוואה הזו.

@titi_camara לדעתי אפילו שני בלמים. סיינסברי, למרות שאומרים שמשחק בצד שמאל בניגוד לשאר הקריירה, לא נראה מדהים. ערד וחבשי - עדיין לא זה, אולי בעתיד.

אם אפשר עוד בלם אני לא אתנגד, אבל סיינסברי סביר, עדיף להביא מגן שמאלי נורמלי לפני שמחליפים את האוסטרלי.

בכל מקרה, קישור הרבה יותר פיזי ואתלטי זה חובה.

כלומר להחליף את שרי ואשכנזי? או שאתה מעביר את שרי לשחק בהתקפה?

איך אתה מדמיין את ההרכב האידיאלי של מכבי חיפה בעונה הבאה?

בנוגע להפועל, אם דגני ואלטמן ישארו (סביר ביותר) ויצליחו להביא חלוץ טוב אז קלינגר יסיים גם יסיים את העונה הבאה ונהיה שוב בפלייאוף. הדור החדש באמת מוכשר הפעם (בעיקר אייזן וליידנר בעיניי) ונעול בחוזים ארוכי טווח (מאיר, רז שלמה וליידנר כבר חתמו ואייזן לקראת חתימה). גם בואטנג יכול להשתפר עוד, הוא שחקן מוכשר.

אייזן אחלה ממש!

לגבי חיפה, אם יורשה לי לנסות

כהן

הגנה:
רכש למגן שמאלי, בלם רגל שמאל, סיינסברי, רכש למגן ימני

קישור:
להביא 6 בסטייל של פוקס וקשר 50 50 איכותי ולשחק עם הקומבינציה של שרי לביא אשכנזי ושני שחקני הרכש

התקפה:
שחקן לכנף ימין. חלוץ מחליף לרוקאביצה (?)

ישנה אפשרות ליהלום עם שועה כ-10 ואפשר גם לאלתר 442 קווים

לפי סדר חשיבות לטעמי: בלם, מגן שמאלי, 6 ואז השאר

לא חושב שיש צורך אמיתי להחליף את מאבוקה. יהיה קשה למצוא מגן זר ברמה גבוהה יותר וישראלים בשוק בעמדה הזאת בטח אין.

בנוגע לכנפיים, אולי צריך יותר עומק אבל ווילדסחוט שחקן טוב לליגה שלנו ואני מאוד אוהב את דולב חזיזה. חסר למכבי חיפה עוד כמה עם ההתלהבות והתשוקה שלו וגם יש לו אחלה כדורגל.

לגבי השאר כמובן מסכים.

לכן כתבתי לפי סדר חשיבות.

• אני לא בטוח שמאבוקה זה זה אם משקללים את הפן ההגנתי
  • ווילדסחוט טוב כבר עכשיו אבל הוא פוטנציאל ענק. ג׳רלדש התקשה מאד מולו
  • חזיזה עשוי להתברר כשברירי ופציע

הכי חשוב להביא בלם מהסוג שמנהיג, זה לבד יכול לעשות אפקט ואן דייק ולסדר את הכל. אפילו מישהו כמו תמאש של לפני שלוש שנים ומינוס כמה ליטרים טובים של צויקה. סיינסבורי זה לא זה, הוא יכול להיות הבלם המשלים אבל את זה גם חבשי והילד השני יכולים. להבדיל מ6 טוב בלמים טובים נופלים הרבה בליגה שלנו, בימים כתיקונם הייתי ממליץ לחפש בבתי האבות בספרד אבל אתם יודעים…

את נטע קשה לאכול, מצד אחד השתפר מאוד וקפטן והכל, מצד שני הוא לא יגיע להיות אלברמן או גלזר. שיתאמצו לפגוע בזר הבא ואולי יעברו לדאבל פיבוט.

לגבי מגן שמאלי ישראלי אני ממליץ על החבר החדש של דור ואסף :slight_smile:

תזהר ממני.

חוץ מזה, אני בונה עליו ליורש של ג’ורדי אלבה ביום מן הימים :wink:

מעודכן למחזור ה-28:

אני חושב קודם כל שקלינגר אמנם לא הצליח הרבה זמן חוץ מבהפועל חיפה, אבל הוא מאמן כדורגל בניגוד להרבה שעברו אצלנו בשנים האחרונות. עם פתיחת הפלייאוף חששתי שנתבזה למרות שזה אחרת ללא קהל. קלינגר עשה את זה בשלבים - איחד את חדר ההלבשה, החזיר את המלחמה ובסוף הגיע גם בונוס כמו כדורגל ושילוב צעירים. מאמן העונה שלי אם הוא מביא גביע.

בעונה הבאה יהיה קשה יותר או לחילופין אם קלינגר היה פותח את העונה זה לא שהיינו רצים לסגנות. הציפיות יהיו מעט יותר גבוהות, ההנהלה שלנו תיכנס לתמונה - רגילה לעשות הכל הפוך, אולי גם משה סיני לא ימשיך, לא יהיה כסף בלי קהל (תקציב 20 מיליון וכאלה). אני הייתי מחתים אותו להרבה זמן ונותן לו לעבוד, עם סעיף יציאה לנבחרת ושולח אותו הביתה רק אם הייתה קטסטרופה. אני חושב שעל ההגנה הנוכחית הייתי שומר (אבו עביד מפתיע), מחפש חלוץ וקשר התקפי. אפילו בוזגלו חזר להיות שחקן כדורגל. השאלה אם יש מאמן אחר בכלל שיכול לעשות את הפועל קבוצה טובה יותר. גם אם ברק בכר היה מגיע להפועל היא הייתה נשארת על הקו הזה של 4-5 במקרה הטוב. הסגל של ב"ש עדיין טוב משלנו ויש להם זרים טובים. צריך שיבוא מישהו עם כסף…

הקישור של מכבי חיפה מספיק טוב מול כל קבוצות הליגה שהן לא ביתר י-ם ובעיקר מכבי ת"א, ברוב המשחקים יכולים להשאיר את שרי בקישור, במשחקים הקשים להעביר אותו קדימה או שישחק מתחת לחלוצים ב442.
קשר אחורי פיזי ואתלט (ועדיפות לשחום עור) חייב להגיע בכל מקרה לדעתי, בכל המשחקים נגדנו מכבי ת"א שלטה בקישור בעיקר בגלל יתרון הפיזיות.

גם למכבי תל אביב יש את המשחקים שריקן (לפחות עד הקורונה) פתח בהם. ואני מכיר עוד קבוצה שיש לה את היהלום של האיומים. פלאן בי זה אחד הדברים שהכי חסרים לקישור של מ. חיפה. בהתקפה כבר יש יותר שחקנים מעמדות.

התנגשות אולטראס בקריית חיים. @KB9, תוכל לאשר שאתה בריא ושלם?