הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

אמנם כרגע פורסם בתקשורת רק בדיווח בגל״צ אבל צנציפר ועומרי קנדה ועוד כאלה מה׳גווארדיה׳ טוענים בוואטסאפ שערן זהבי חתם במכבי לשנתיים.

עריכה:
צנציפר טוען ב103 שההקלטה שלו היא הסתלבטות על עומרי קנדה ולמיטב ידיעתו אין כלום.

נתן את הגול שלו אתמול.
כבר היום אני אומר לכם בוודאות שהוא שחקן טוב יותר מהגיאורגי הזה של הפועל ויסיים עם יותר שערים.

הוא מפלצת. הולך להיות הדבר הבא בליגה

בואו נפתח את זה- ערן זהבי ומיקומו בגדולי כל הזמנים בכדורגל הישראלי?

לדעתי טופ 5 בטוח וגם צפונה משם.

הכל שאלה של איך מגדירים את גדולי כל הזמנים? לטעמי, הגורם המכריע ביותר הוא קריירה מצליחה באירופה ועד כמה שם, בליגות הכדורגל האמיתיות, הוא השאיר חותם. על כן, העובדה שאת חלק הארי של ההצלחה הספורטיבית שלו עשה בסין מעיבה מאוד. כשניסה להראות שהוא שייך לרמות הגבוהות באירופה, הוא נכשל כישלון חרוץ.

לא בליגה של בניון, רביבו, טב"ח, ברקוביץ’ ורוזנטל. וחבל, כי מבחינת כדורגל נטו כנראה שהוא כן שם, אבל הבחירה ללכת עם הכסף הגדול די דפקה אותו בכל הקשור לדיון מסוג זה.

אם גוטמן היה שם אותו חלוץ מההתחלה הוא היה היום מלך שערי הסריה אה בכל הזמנים. אם יובה תביא אותו עכשיו במקום את סוארז אולי הוא עוד יספיק…33 זה כמו ילד שם

דאבור ווייסמן משחקים בליגות בכירות באירופה ועדיין אם אני מאמן נבחרת הוא פותח לפני שניהם בכל יום נתון, ובכלל רואים שהוא משהו אחר לגמרי.

אין לי בכלל ספק שהיה מצליח בליגה גדולה (כשהלך לפאלרמו זה היה לפני שינוי התפקוד והשיא) כנראה גם היה רושם הישגים שאף כדורגלן ישראלי לא היה רושם באף ליגה, בטח מבחינת מספרים.

בגלל שלדעתי יש לו שתי יכולות שנמצאות בטופ 10 העולמי (הבעיטה+סיומת והתנועה ללא כדור) פלוס המספרים ההיסטוריים והעובדה שהוא יסיים כמלך שערי נבחרת ישראל בכל הזמנים זה כבר שם אותו בטופ של הטופ.

מסכים שהקריירה שלו בסופו של דבר מחווירה מול ברקו ויוסי והספק של “מה היה קורה אם” תמיד ילווה אותו. הבזבוז הכי גדול שהיה בכדורגל הישראלי.

זה אם ואם אבל לגבי הליגות הגדולות צריך לזכור דבר אחד: כשאתה בקבוצה גדולה אז אתה צריך להיות באמת ענק כדי שהקבוצה תשחק עליך וכשאתה בקבוצה קטנה יותר אז הקבוצה לא מבקיעה הרבה. לא כל כך מהר עושים 20 שערים בעונה בליגה הספרדית.

לא חושב שיש ספק שיכל להצליח לפחות ברמות שרביבו וברקוביץ’ שיחקו בהן. אם עשה את זה בליגת האלופות ובכל משחק נבחרת אין סיבה שלא יצליח מול לגאנס. לדעתי היה מצליח הרבה יותר משניהם.

בניון ורוני רוזנטל וקבוצות טופ זה סיפור אחר.

שחקן כזה בהכרח ישחק רוב הקריירה בקבוצות טופ, שחקן כזה לא ישחק רוב הקריירה בליגה השישית הכי טובה באירופה ובסין, לכל קבוצה יש מיליון וחצי סקאוטים שמחפשים בדיוק שחקנים כאלה.

שחקן טוב, היה מצליח בלגאנס וכאלה.

זהבי פרץ מאוד מאוחר. עד 2014 הוא לא היה קרוב לרמה הזאת בכלל, וגם אז זה היה נראה שהוא סתם עבר עונה יוצאת דופן של 35 גולים עם סוזה. דוגרי גם אחרי העונות הגדולות במכבי לא הרבה אנשים העריכו אותו יותר מדי. כשההצעה מסין הגיעה, לא זכורות לי הצעות מפתות אחרות - וגם לא יותר מדי אנשים שחשבו שהוא ראוי לכאלה.

וכמובן שהכסף הסיני משחק פה תפקיד. שחקנים כבר עזבו מועדונים כמו צ’לסי ואתלטיקו כדי לעבור לכסף הגדול של סין, אז זהבי? לא חושב שיש הרבה אנשים שהיו מוותרים על הסכומים האלה כדי ללכת למועדון בינוני-קטן באירופה.

העקביות של זהבי בשנים האחרונות מדהימה. המספרים שלו לא יורדים, בגלל העובדה שהוא מנצל מצבים בצורה מופלאה. הוא יודע לזהות שטחים, ולתת גולים במינימום נגיעות. סוג של רונאלדו לעניים.

אין לי ספק שאם הוא לא היה בן 33 היו לו הצעות מלפחות כמה מועדונים דרג א-ב באירופה.

להצליח כן. לתת שלוש עונות של 20 שערים בלגאנס - יתכן שכן ויתכן שלא. לא טריויאלי בכלל

בכלל לא טריוויאלי אבל לדעתי הוא שווה יותר מלגאנס ובקבוצה יותר טובה הוא גם יכבוש יותר.

אחרי עונה אחת של 15 הוא כבר לא היה בלגאנס. אנ-נסיירי וברייטוייט השתדרגו על הרבה פחות מזה.

אני חושב שבמקום דה יונג בסביליה הוא שם הרבה יותר מ10.

משה חוגג מיועד להיפגש עם אנשי עסקים מאבו דאבי שמעוניינים להשקיע במועדון, מהלך שיכול לשנות את ההגמוניה של מכבי תל אביב ואת פני הכדורגל הישראלי. אולי סוף סוף נראה קבוצה ישראלית דומיננטית בליגת האלופות בשנים הבאות. מה אתם חושבים?

אני מאוד מאוד פסימי שייצא מזה משהו וגם אם ייצא אני לא חושב שזה ישפיע ברמה הבינלאומית.

אני בעיקר צחקתי, על סמך ההסטוריה של הקבוצה וחלק מאוהדיה…

אני עדיין מעכל את שיש שיח.
[https://twitter.com/kaisos1987/status/1304840082277437442]
[https://twitter.com/kann_news/status/1304847915379232769]

ואני אומר… הלוואי!
הסיכוי היחיד שלנו להתמודד על תארים בשנים הקרובות. דעת הקהל מאוד מאוד חיובית בנושא הזה (כנראה שמדובר בכסף, זה כבר לא מעניין אף אחד מאיפה הוא מגיע).
מצד שני, בית"ר זו רכבת הרים, ומהלכים כאלו סופם להירשם כאנקדוטות עצובות בהיסטוריה של בית"ר.
מצד שלישי אני כן חושב שחוגג בן אדם שקול והגיוני ולא יכניס את בית"ר להרפתקה שתיגמר במפח נפש.

והתמונה הזו אומרת הכל לאלו שזוכרים:
image

תשמעו…זה נראה טוב, זה נראה מרשים, זה נראה כאילו זאת העונה שלנו !

ברק בכר עד עכשיו עושה עבודה מצויינת, ניצחון חוץ מרשים ברוסיה בלי 3 זרים(אחד שיחק רק 10 דקות), הבלם החדש נראה מרשים מאוד, כמה רמות מעל כל הבלמים שהיו לנו בשנים האחרונות, רוקאביצה ממשיך להיות מדהים והוא למעשה זר שלא תופס משבצת של זר.

ואבו פאני נראה העונה כשחקן שיגיע לנבחרת ומשם לאירופה.