הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

אני חושב שיש הבדל גדול בין המקרה הזה למקרה של אבי מלר.
לדעתי אבי מלר סתם סבל מתרבות PC, לא אמר משהו גזעני אלא משפט שפירושו ״קשה לי להבדיל בינהם כי הם נראים אותו דבר״. לא משפט מוצלח ובטח לא חכם בעידן הנוכחי אבל לא בטוח שגזעני.
שלמה שרף שלח לאכול בננות, זה מקרה גזעני לחלוטין.

קרא לשחורים צבעוניים, מילת גנאי גזענית באמריקה, קשה לי להאמין שמלר לא יודע זאת.

בקשר לשרף, הוא כבר שלח שחקנים בחזרה לאפריקה בכלוב והוא עדיין איתנו.

שלמה שרף: "ממני עשו גזען? פנמה ידועה בבננות״
(וואלה)

טוב, אחי

אבי מלר אמר משהו שמקביל ל (אני לא חושב כך למען הסר ספק) - ״אין הבדל בין הסינים האלה הם כולם דומים עם עיניים מלוכסנות״. אני מוצא את זה יותר מתנשא ממה ששרף אמר, שכנראה לא באמת התכוון למה שאמר במשמעות שמיוחסת לאמרתו. הוא בעיקר, לטעמי, אדם מבוגר שרגיל לתקופה שבה דברים כאלה היו עוברים (בדומה למשל לאמירות שוביניסטיות שהיום כבר לא אומרים). תחשוב שעוד 20 שנה להגיד ״שחקן פח״ יחשב מחוץ לתחום כי זה פוגעני, ואז מתישהו בשליש האחרון של חייך זה יתפלק לך… אצל מלר זה ״הם כולם נראים לי אותו דבר אלה״. אצל שרף זו יותר בדיחה גרועה.

דווקא people of color זה השם הפוליטיקלי קורקט

אבל colored זה רע מאד. נדמה לי שצבעוניים זה העברות המקובל לאחרון ואת people of color לא טרחו ליבא.

(הערה טכנית לגמרי ואני מסכים עם הפרשנות)

אני חולם על ימים אחרים בהם יפסיקו לתלות אנשים בכיכר העיר בגלל התבטאות כזו או אחרת.

סביר הרי מאוד להניח שלא מלר ולא שרף באמת גזעניים, אז למה סתם לעורר מהומה. אני כל-כך שונא את תרבות ה-PC…

מסכים ושונא את תרבות הPC, אבל מי שרף בכלל שישלח שחקן לקטוף בננות? מאמן כושל, פרשן כושל ואדם כושל.

הוא האחרון שיכול להעביר ביקורת על כל דבר שקשור לכדורגל.

גם אני סולד מPC וחושב כמו @whykds שזה הדור שממנו הוא בא. לא צריך לתלות אותו רק להרחיק ממנו את המיקרופון, זאת ספק גזענות אבל בטוח לא עבודת פרשנות טובה.

להגיד דבר כזה מילה במילה זה גזעני.
להתבלבל בין שחקן ולהגיד שהם דומים זה לא גזעני בעיני.
בחייאת, גם כל הישראלים נראים אותו דבר (בסדר נשים בלונדינים וג׳ינג׳ים בצד רגע). כמעט כולנו עם אותו צבע עור, אותה תסרוקת, ואותו זקן. אפילו אותם שיערות חזה.
בחייאת לא צריך להגזים.
אומר את זה בתור אחד שכשטייל בחול תמיד אמרו לו שהוא נראה ישראלי (או צרפתי לפעמים, מהמבטא שלי בספרדית משום מה).

צריך להבדיל בין אמירה של:
״כולכם אותו דבר״ לאמירה של ״קשה לי להבדיל ביניכם״.
זה שווה ערך לזוג תאומים, מי שמכיר ורגיל אליהם יבדיל ביניהם, מי שלא רגיל יחשוב שזה אותו בן אדם.

התעלמות משחקנים שחורים כי קשה לפרשן להבדיל ביניהם זה חמור בהרבה בעיני, וזה מה שיקרה פה.
בנוסף גם לפעמים בלי קשר נפלט לשדר שם של שחקן אחר, לפעמים בגלל שם דומה ולפעמים סתם דמיון כללי או מיקום על המגרש. כמה פעמים קיללתם שחקן ואז ראיתם שאתם מקללים את הלא נכון? או מחמיאים לשחקן ופתאום קולטים שבטעות החמאתם לבנזמה כי חשבתם שזה שחקן שאתם אמורים לאהוב?
יאללה די עם זה, משהו הוא גזעני כשמישהו נעלב מזה, כשאין כוונה להעליב, ואין פגיעה מכוונת אז זה כבר סתם פיסי מיותר.

יצא לי להיתקל בקטע המלא, וממש מפתיע אותי ההתעלמות מההתבטאות של יונתן כהן שהגיעה לפני כן “איפה משטרת ההגירה?”. זו אמירה הרבה יותר חמורה בעיניי.

כי הוא היה סרקסטי. זה היה בתגובה ל’עכשיו אני מגרש אותו’. הוא כבר שנים הבייביסיטר של שלמה, מנסה לרכך את האמירות שלו ולהוציא אותו בסדר.

אין לנושא הזה תשובה אחת פשוטה. כמעט כל תוכנית טלויזיה שתראה מפעם אתה תמצא בה אמירות שהיום יגרמו לך להרגיש אי נוחות. אולי הפי סי הלך רחוק מדי, אבל גם בלעדיו לא הכל היה מושלם.

בכל מקרה, מה שכן קורה זה שאנחנו מפספסים את הגזענות האמיתית שיש לנו מתחת לאף. הרי יושב אייל ברקוביץ’ בפריים טיים, ועוד כמועמד לאימון הנבחרת, ואומר שנאתכו לא יכול להיות קפטן ושהוא לא היה רוצה 11 שחקנים ערבים בנבחרת. אז יוצא שאנחנו מדברים על אדם מבוגר (שמי ששמע אותו יודע שכבר הרבה זמן הוא רק חצי איתנו) שנוטה להתבטא בבוטות קצת מגעילה, אבל מפספסים את הגזענות (יש שיגידו פשיזם) האמיתית שיש לנו באופן קבוע בפריים טיים

כן, ברור שזה היה בתגובה למה ששלמה אמר. אבל זו תגובה מזעזעת. אין לי ספק שהוא לא היה מגיב בצורה כזאת עם שחקן לבן. מפנה או ניגריה.

עצם זה שאמירה כזאת מגיעה מאדם שפוי (בערך) כמו יונתן כהן, הרבה יותר חמורה מאשר אם הייתה יוצאת משרף לדוגמה.

לא חושב שיש גזענות במה שברקו אמר. הוא אמר שמבחינתו שחקן שלא שר את ההמנון לא יכול להיות קפטן. לא יודע אם הוא צודק או טועה, אבל לחלוטין יש פה השקפת עולם לאומנית, שאולי היא קיצונית, אבל לא גזענית.

ברור שלא.
יש גבול שאותו לא צריך לחצות, לטעמי הגבול הזה הוא בבחירת שחקנים לפי מוצא ולא על ידי ציון עובדה על צבע עורם.
כמו ההבדל בין יהודי ליחתיכת יהודי, בין תיאור לכינוי.

מזכיר לי סיטואציה כשטיילתי, ניסו לתאר לי את ג׳וש. תיארו אותו בתור הגבוה, נו האנגלי הגבוה (מדבר על הוסטל של אנגלים).
לאף אחד לא היה נעים להגיד שהוא שחור. תיארו אותו כשמן לפני שתיארו אותו כשחור.
עכשיו אני לא רואה בזה משהו לא נעים לציין שהוא שחור, זה חלק ממנו, אין בזה משהו רע. אני חושב ההפך, שעצם החשש לפגוע בבן אדם באמירת עובדה שהוא שחור זו הגזענות האמיתית, כי חשש כזה בעצם אומר שמבחינתי שחור זה משהו שלילי.

תשמע פה החל מ- 07:00:
https://open.spotify.com/episode/2izzLzPJ2EhJAZcX2zirqP?si=5oe24bHQSpip_RBGYz5k6g

הדעות וההכללות שלו הרבה יותר גזעניות מכל אי אמירת פוליטיקלי קורקט.

@Gev אתה צודק. פי סי עלול ליצור סיטואציות הזויות שבהן אתה מגן על מישהו בלי שהוא צריך והופך אותו למסכן סתם. אין לנו ויכוח על זה.

חייב לציין שלא שמעתי משהו יוצא דופן. הוא בן אדם קצת בוטה, קצת מטומטם, אבל לא שמעתי משהו גזעני.

בלי אירופה דוניס כבר היה אורז מזמן, אמרתי לחברים לפני המשחק שזו ההזדמנות הגדולה של מכבי חיפה שכן מכבי תל אביב בלחץ עצום. הליגה היא הלחם והחמאה, על אחת כמה וכמה בהתחשב בפתיחת העונה. המאמן כנראה לא הבין לאן הגיע וממשיך בהרכבים מרושלים, הייתי מבצע חילוף משולש במחצית. איפה שכטר? מי מגן ימני? למה לא יונתן כהן? סבוריט לא ממש הגיע לעונה הזו.
מכבי חיפה? רק הנוכחות של ברק (כדי להימנע מבעייה מנטאלית לאור המפגשים האחרונים) כנראה והגולים של רוקאביצה, אפשר לבחור בו כבר כשחקן העונה? איזה סיומת אלגנטית בסיבוב, חלוץ גדול, הגיע ל-50 שערים במדי מכבי חיפה בליגה ולדעתי עשה זאת מהר מכולם. ההגנה על הנייר לא טובה אבל ידעתי שהפעם יהיה מאבק טוב יותר באמצע בניגוד לעונה שעברה, וחיפה תנצח את המשחק בגלל הכישרון הגדול שלה. חבל שאין קהל בסמי עופר.

לגבי הפועל ת"א - אם נקבל פנדל בכל משחק אז אלטמן יתמודד על תואר מלך השערים ואולי לא נרד ליגה. קלינגר כבר ניסה הכל. רז שלמה כרגיל - אחרי כתבת ה-8,000 מילה ב-One - לא חזר לשחק. חבל שלא שמרנו על קצת יותר קור רוח והיינו גונבים ניצחון.

אני לא חושב שאפשר להגיד שמכבי חיפה שלטה באמצע. גם הבליץ היה תוצאה של משחק לחץ ומתפרצות טובות (הגול של שרי הוא בעיקר מתנה ממכבי). עוד עשר דקות-רבע שעה וזה 3:2 לפינגווין.

ההגנה של מכבי חיפה עדיין לא שם, שום דבר קרוב לרביעייה של מכבי תל אביב בשנה שעברה.

למרות זאת, לדעתי מכבי חיפה עדיין תיקח אליפות

יואב כץ, שבינתיים הפך לפרשננו הפוליטי בוושינגטון, מחתים את חנן ממן ודר’ רוסלן ברסקי - קשר 50 אחוז אחורי ו-50 אחוז כירורג בפנימית ג’ בבלינסון.

יכול להיות שכדי להחזיר איזה ורמוט או בן בסט, יואב צריך יהיה לפטר את המאמן שלפי הדיווחים רצה לעשות ניקוי אורוות. אולי אנחנו בפני פיוס היסטורי עם קלינגר?

במקביל אבוקסיס הופך את אלטון למאני מייקר עם אחד השערים הכי יפים בקמפיין אירופאי שאני זוכר. הופעה מכובדת של ב"ש.

רוסלן ברסקי סטודנט למדעי המחשב, סתם שתדע.

יפה!
ברסקי תותח, יש לו נסיבות שגורמות לי להעריך עוד יותר את המקום שהוא הגיע אליו. אלמלא הפציעה מניח שהיה הופך לשחקן יותר משמעותי במכבי