הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

עונה שעברה היה טוב, אבל העונה החמיץ הרבה ואיבד לגמרי את הביטחון, אצילי מחצית שנייה לפחות הגיע למצבים הכניס כדורים וניסה.

2 הבלמים אגבה מצויינים, חזקים אתלטים ומהירים, בליגה יהיה קשה מאוד להבקיע נגדם, בשער הראשון מי ששבר את הנבדל היה דווקא שון גולדברג וחבל.
שלישיית בלמים הכוללת את שני הזרים החדשים פלוס סונדגרן יהיה עוד יותר טוב, במיוחד אם המגן הצרפתי ישחק.

מקווה שהפציעה של עלי מוחמד לא רצינית, בלעדיו כמעט ואין סיכוי לעשות משהו.

דין דוד זה שחקן פחות בחלק ההתקפי לדעתי במשחקים האלה עד כמה שמפתה לחשוב שאולי הוא יעשה תנועה נכונה ולא יהיה בנבדל לשם שינוי ועם המהירות יקרה משהו. עומר אצילי שחקן חכם יחסית, הוא יודע למסור, הוא יודע להרים. עם דוד אי אפשר להניע כדור כשמפעילים לחץ טוב וזה שיקול שצריך לקחת. הוא גם יותר מדי זמן משחק רע. אולי הוא ידפוק איזה שלושער פה בליגה נגד הגנה בינונית כשהחבר’ה יסדרו לו מצבים אבל עד אז - מבחינתי אין שאלה בכלל. אי אפשר לשפוט שחקן התקפה רק על סמך עזרה בהגנה. אגב, רכישת עדן קארצב יכולה להיות רעיון מצוין ומכבי חיפה צריכה ללכת על זה כי הוא שחקן שלא רק ‘יסתום חור’ אלא לשנים קדימה. שווה ניסיון, במחיר נורמלי.
כמו שצפיתי, חבל שאצילי למשל לא עזר בהגנה באותו המהלך אבל עזבו. כל קבוצה ישראלית מקבלת ‘שוק’ במשחק הראשון. חיפה הייתה סבירה והיה צפוי שהיא תפסיד ‘על קטנות’. כדי לקחת נקודות צריך מזל, זה תלוי בתזמון, עד כמה היריבה רוצה את המשחק וכן הלאה.

בנושא אחר, עמכם הסליחה!

שביט אלימלך חוגג יום הולדת 51| “אלימלך הוא המלך של הפועל”, שיר השחקן שלו - ולא סתם. 11 עונות באדום - 1996 עד 2007, מדורג חמישי בטבלת ההופעות בליגה עם 344. ארבעה גביעים, דאבל אחד - דאבל 2000 כשנבחר לשחקן העונה (הצגות בפנדלים), ועונת רבע גמר גביע אופ"א 2001/02. אבל אתם יודעים מה, הרבה יותר מכל טיעון מקצועי כזה או אחר (לדעתי בשיאו נעשה לו עוול מבחינת נבחרת ישראל ולא היה אף שוער שהציג יכולת באירופה כמו שהוא הציג באותה עונה קסומה, בין 1997 ל-2003 הוא היה מדהים, ובעונה האחרונה בלי שני הבלמים הבכירים הוא עדיין נעל את השער) - לדעתי אלימלך הוא הסמל הכי גדול של הפועל בעידן הנוכחי . מה לעשות שיוסי אבוקסיס כבר מאמן את בית"ר ירושלים, שמעון גרשון זה שמעון גרשון, שלום תקווה שיחק הרבה פחות בקבוצה, כוכבי דאבל 2010 - אתם יודעים, ושחקנים כמו יגאל אנטבי וסלים טועמה היו תמיד פחות מנהיגים או חשובים ממנו. לא אסלח להנהלה הפושעת שלנו ב-2006/07, מוני הראל וחבריו - שהם השעו אותו ולא נתנו לו להיפרד כמו שצריך והוא עזב כמו מוקצה.

בדקתי קצת מספרים : שמר על שער נקי ב-168 משחקים מתוך 452 הופעות ליגה, ספג 431 שערים והוא מדורג גבוה-גבוה בממוצע הפנדלים.
-עונת רבע גמר גביע אופ"א - שמר על שער נקי לפחות פעם אחת בכל שלב, ספג שבעה שערים ב-11 משחקים.
-עונת 1997-98 בליגה: 29 משחקים| 14 ספיגות| שמר 18 פעמים על שער נקי
-עונת 1999-00 בליגה: 37 משחקים| 27 ספיגות| שמר 16 פעמים על שער נקי
-עונת 2000-01 בליגה: 38 משחקים| 29 ספיגות| שמר 18 פעמים על שער נקי
-עונת 2001-02 בליגה: 28 משחקים| 27 ספיגות| שמר 12 פעמים על שער נקי
-עונת 2002-03 בליגה: 31 משחקים| 20 ספיגות| שמר 13 פעמים על שער נקי

כמה רגעים זכורים:

1. הזכייה בגביע המדינה ב-1998/99 - הפועל “נוקמת” בבית"ר ירושלים שנה אחרי מה שקרה.
  2. תצוגת השוער בחצי הגמר נגד מכבי חיפה ב-1999/00! הדף שלושה פנדלים.
  3. בחירתו לשחקן העונה בשנת 2000 אחרי הצגה גם בגמר הגביע נגד בית"ר ירושלים.
  4. המשחק המדהים נגד צ’לסי בסטמפורד ברידג’ - ציון 10 ובקלילות.
  5. הבכי לאחר הניצחון על לוקומוטיב מוסקבה בכפור הרוסי - “הבאנו לעם ישראל דמעות של שמחה לשם שינוי”.
  6. הודף את הפנדל של באדיר בדקה ה-90 בקריית אליעזר (2002-03) ועושה צדק - רוסו צלל!
  7. מביא את הגביע ליעקב חודרוב בבית החולים ב-2006 ומראה איזה ספורטאי הוא.

אז אחרי שכבר שנים זהבי ישן בחדר לבד בכל פגרת נבחרות - בניון וחזן הציבו לו אולטימטום לישון בחדר עם עוד מישהו או לעוף מהנבחרת.

אדם שמאחל מוות ליהודים - תמיד הוזמן לנבחרת.
אדם שבעל קטינה ולכאורה השתמש בסמים - מוזמן לנבחרת.
מי שמתעקש לשלם לעצמו על חדר לבד - מודח מהנבחרת.

לא זוכר תקופה שבה נגעלתי ככ מנבחרת שאמורה ליצג אותי.

וחשוב לציין שיש לו הסבר מאוד ברור למה הוא רוצה (וצריך) חדר לבד, הסבר שבעיני הוא הגיוני מאוד גם אם הוא מחרטט והוא סתם רוצה לבד כי הוא עם מניירות של כוכב.

חבל.

למיטב הבנתי מהפוסט שלו - ההסבר הוא מקצועי גרידא. זהבי חושב שההכנה המקצועית שלו למשחק עדיפה ככה.
מרגע שמדובר בשיקולים מקצועיים בלבד (ולא אישיים או רפואיים כמו במקרה של ייני למשל), ומרגע שהמאמן חושב שמקצועית הדבר הנכון לנבחרת הוא שישנו בזוגות - וואלה, גם אם זהבי חושב שהוא טועה, זה לגמרי באזור האחריות והסמכות של הצוות המקצועי, וזהבי צריך לקבל את ההחלטה שלהם.
זו כמובן לא בקשה כל כך מטורפת מבחינה אובייקטיבית, שיישן עם עוד חבר נבחרת בחדר, ובוודאי לא תקדים ביחס למה שעושות נבחרות אחרות.

וההנפצה החדשה שותיקים מקבלים חדר לבד וצעירים מקבלים חדרים בזוגות - זה פשוט הרע מכל העולמות.

בואו נעשה סדר מחדש:

• יש לנבחרת מרכז שדה מצוין וצריך להמשיך להשתמש בשלושה שחקנים, בטח בהתחשב ביריבות, ושלא נראה יותר לעולם שלושה בלמים. אני מניח שקארצב ישים מאחוריו את מה שקרה, גם אבו פאני וגם לביא מעולים במכבי חיפה.
  • בהתקפה: עומר אצילי רק כמחליף של ליאל עבדה ולא מעבר לכך, מקצועית הוא שווה מקום בסגל וטוב ששון פתח את העונה מצוין בליגה הספרדית, זה תמיד מעניין לראות את הנבחרת בלי זהבי.
  • מצב הבלמים שלנו מדאיג כמו תמיד כי מיגל ויטור ושון גולדברג זה לא מספיק ואולי אני עושה עוול לניר ביטון אבל הוא כל כך ‘שם ישן’.

לגבי פרשת זהבי-בניון: מגעיל אותי איך יוסי מסתכסך עם כל אחד, כנראה שבעוד כמה שנים הוא ישים מקל בגלגלים לסולומון, לזהבי לא מגיע סוף כזה בנבחרת. זה משהו שהוא כבר שנים כך לפי מה שהבנתי, זהבי לא הפיל אותי מהכיסא הפעם בתחושה מוגזמת, אני חושב שבאו לעשות לו דווקא. בניון היה השחקן שהיה הכי כיף לראות בכדורגל פה בליגת העל לדעתי, יותר אפילו מאייל ברקוביץ’, הוא

@Ender סליחה? המאמן יחליט לו שהוא יתכונן לא טוב למשחקים? למה את המאמן יקטלו אחרי שהוא ישחק חרא?

זהבי כבר שנים ישן לבד לילה לפני משחק. אפילו שי לא ישנה איתו בלילה שלפני משחק. הוא הציע לשלם על החדר שלו, והיה מוכן לכל פתרון.

בניון הוא איש דוחה. עד כמה? כשהיה בבית"ר הוא חסם בגופו הגעה של אצילי. כיום? לכו תבדקו מי נמצא בתמונה שדור צירף, בועל הקטינות או הבן אדם שצריך חדר לבד.

סליחה? המאמן יחליט לו שהוא ישחק מגן ימני? למה את המאמן יקטלו אחרי שהוא ישחק חרא?
סליחה? המאמן יחליט לו שלא נחוצה הכנה טקטית ליריבה ועדיף לעשות עוד סשן רונדו באימון המסכם? למה את המאמן יקטלו אחרי שהוא ישחק חרא?

לא רלוונטי, כי אני לא אמרתי שזהבי טועה שעדיף לו לישון לבד.

לא רלוונטי, כי השיקול של הצוות המקצועי לא היה כלכלי.

לא רלוונטי ואני מסכים.

להזכירך שאפילו פפ הלך ללאפורטה והורה לו לשחרר את מסי לאולימפיאדה כי אתה לא נכנס ראש בראש עם הכוכב הכי גדול שלך.

אם המאמן הולך ראש בראש עם שחקנים בכוונה להכשיל אותם הוא צריך להיות מפוטר.

שוב, יש פה שני דיונים מקבילים.

1. בסמכות של מי להחליט האם ישנים ביחידים או בזוגות. (הקלה לצורך הדיון - כשאין בעיה אישית או רפואית)
  2. האם עדיף מבחינה מקצועית שישנו ביחידים או בזוגות.

אני חושב שזהבי מגזים עם הפגיעה שתהיה לו. כאמור, א’ לא מדובר על שינוי כל כך גדול (זה לא שביקשו ממנו לשחק מגן ימני, הדוגמה המוקצנת שלי), וגם מהנימוקים שהוא פירט לא התרשמתי יותר מדי, ובעיקר ב’ זה דיי הסטנדרט ברוב הנבחרות אני חושב (או לכל הפחות בארגנטינה).

אבל אלה טיעונים של (2), כאשר הנקודה המרכזית פה היא (1) - ושם אני חושב שזה דיי ברור שהחלטות מקצועיות הן באחריות הצוות המקצועי. והם בוודאי לא הולכים ראש בראש עם זהבי במטרה להכשיל אותו, והם לא מקבלים החלטה מופרכת (אפילו אם היא לא אופטימלית, זה בוודאי לא מופרך ובוודאי אין פה קונצנזוס נגדה - כי כאמור, הם עושים בסך הכל מה שרוב העולם עושה).

ולכן, בעיניי, ההתנהגות של זהבי היא דוגמה מובהקת לשחקן שעלה לו השתן לראש.

עמי זהבי, אבא של, טוען שהציעו לערן לקבל חדר לבד לכל הימים, חוץ מהלילה לפני המשחק. שום דבר חברתי, רק לעשות לו דווקא.

אם אתה באמת חושב שהם רק עושים לו דווקא אז אין לי המון מה להוסיף לדיון, סורי.
אולי זו הנאיביות שלי וחוסר ההיכרות שלי עם הנפשות הפועלות, כמובן.

לא יודע, ביחס לכל המקרים בהם יוסי בניון מעורב והאגו המנופח שלו, אני לפחות כן הולך בגישת ה-‘לעשות דווקא’ ולהוכיח מי הכי חזק ועל פי מי יישק דבר. לא קשור אפילו לזימון של אצילי שהתעייפתי מזה ואני שופט אותו רק מקצועית. שווה מקום בסגל אבל רק כמחליף לליאל עבדה שמוסיף לנו מהירות וגיוון. אם אני לא טועה, סתם אנקדוטה - בניון היה יכול לדחוף למינוי ברק בכר בבית"ר ירושלים, הוא העדיף בזמנו את רוני לוי הבובה שהיה חבר שלו, פחד מכוח. בניון הצליח להסתכסך עם כל מי שזז. הוא פרש בליגה כשחקן בית"ר אבל הצליח לסיים בחרא בכל מקום אחר.

אני חושב שבעונת קאמבק בכדורגל הישראלי שבינתיים לא מצליחה מי יודע מה וכשזהבי יודע שכל משחק בנבחרת הוא כנראה האחרון וברמת ההישג הקבוצתי משהו התפספס במשמרת שלו - הוא שבע ממלחמות שבעבר היה נכנס אליהן ורק רוצה להתמקד בכדורגל ולא לבזבז כוחות. ולמה לחדש נהלים כאלה בכלל? למה לא להמשיך עם מה שעבד טוב? אני גם משוכנע שישנן פריבילגיות קלות לשחקנים גדולים בנבחרות גדולות. ניימאר, אמבפה, גם מסי. גם כריסטיאנו.

אני לא יודע מי צודק ומי טועה, אני כן יודע שמהפוסט של זהבי זה ממש מרגיש בקשה לגיטימית. צריך לזכור שזהבי לא מקבל שכר מנבחרת ישראל וזה “התנדבותי”. לא מדובר במועדון מקצועי שמשלם לו שכר ויכול לבוא אליו באותם הדרישות. ככה שאני די בצד של זהבי פה.

מעבר לזה, שאמנם לכל צד יש את הנראטיב שלו, אבל זה כבר מתחיל להרגיש מסריח. מהיום שבו בניון הפסיק לשחק כדורגל ועבר לצד הניהולי של המקצוע, אני כבר לא מסוגל לספור על יד אחת את כמות התאקלים והריבים שהיו לו והגיעו להתפוצצות ברמה שהתקשורת מעורבת. יש כאן כנראה בעיה עם הבנאדם. אחרי סיפור אחד או שניים יכולתי להגיד לעצמי שאני לא יודע הכל ואין לי דרך לשפוט איזה צד צודק, אבל כשזה הופך להיות סדרתי זה כבר הגיוני להניח שבניון תמיד טועה. כנראה שמדובר בבנאדם קקה שלא יכול להסתדר עם אף אחד.

לא מבין מה הוא עושה בנבחרת בכלל ואיזה ערך מוסף יש לו שם.

לא מבין אין איזה יושב ראש התאחדות שיתערב פה? הוא הגיע לסיכום עם זהבי שישמור על זה.

אגב, מאחורי כל החרא הזה גם יש משחק.

ניצחון פה בבלומפילד על אלבניה מבטיח לנו עלייה לדרג א’ (שאנחנו לא שייכים אליו בשום צורה) בליגת האומות.

איזה בושה שלפני משחק כזה מתפוצצת פרשה כזאת.

הבעיה עם הטמטום של המפעל זה שהאינטרס שלנו הוא לא לעלות לדרג א’…

בגדול, אתה צודק. האינטרס הוא לרדת לדרג ד’ ולנצח שם בשנה שבה יש מוקדמות יורו ואז אתה מקבל העפלה מובטחת.

אבל זה לא שמדרג ב’ אי פעם נוכל להעפיל, זה קרה חד פעמי כי רוסיה. אז אם כבר, יהיה טיול נחמד.

עוד בתור שחקן

ואם למישהו היה ספק עד עכשיו, אז ערן זה אבי
image