הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

עצם העלאת נושא החדרים כל כך קרוב למשחק מראה שהראש של זהבי לא בדיוק במטרות הנבחרת.
שישב בבית עדיף לכולם.

אני כלל לא טועה. דוגמת העבדות לא תומכת בטענה של אף אחד מאיתנו (אתה העלית אותה, אני מראה לך שהיא גם לא בדיוק תומכת בעדיפות המוסר של כל אדם פרטי).
הרי נכון שהעבדות הייתה חוקית, אך זה בגלל שבעיני אנשים רבים היא גם עמדה ברף המוסרי, הרי בסוף אנשים החזיקו עבדים.

אני טוען שבעוד החוק הוא חד משמעי, המוסר רחב הרבה יותר. תסתכל על כל האוכלוסייה הרחבה פה במדינה. חלק ימניים וחלק שמאלנים. יהודים, נוצרים ומוסלמים, דתיים וחילונים. כל אחד מאמין בדברים שונים לגמרי. מה שעומד ברף המוסרי שלך לא עומד בשל אחר, ולהפך.

יש דבר אחד שהוא כן עקבי - החוק. לחוק יש חסרונות כמובן אבל אני די בטוח שבלעדיו תהיה פה אנרכיה.

זו הנקודה שלי.

עכשיו הדיון שלנו הוא מתי אדם אשם במעשה כלשהו. האם ברגע שיש האשמה? או האם ברגע שמוכיחים שהוא אשם?
פה אי ההסכמה בינינו.
עכשיו כמובן שכל מקרה לגופו, אבל בגלל שכל מקרה לגופו תומך במוסר פרטני, אני חושב שבהחלטות הרות גורל עדיף להתבסס על חוק. חוק שהוא אחיד (נכון לפרק זמן מסוים).

אז אני אתן לך הזדמנות למחוק את מה שכתבת :wink: קח כמה דקות ותחשוב שוב.

אני לא טוען שאסור לשמוע לחוק אני אומר שקודם כל צריך להיות שיקול דעת .

העבדות היתה חוקית. אם היו הולכים לפי הכלל שלך העבדות היתה קיימת עד היום, כי “חוק זה חוק” אבל קמה קבוצת אנשים (רפובלקאנים) שאמרה החוק הזה לא צודק. פרצה מלמת אזרחים והעבדות התבטלה.

זה בלי קשר לאצילי כן או לא.

בוא נמנע מהדיון הרדוד שבו אתה מסביר לי שקבוצת אנשים שחשבה שהחוק טועה הובילה לשינוי חיובי ואז אני אראה לך קבוצת אנשים שחשבה שהחוק טועה והובילה למעשי זוועה…
יש מספיק דוגמאות לכל הצדדים.

כמובן שהחוק משתנה עם השנים, ולטובה, וזה נהדר.
הנושא שאנחנו מדברים עליו היום היא קביעת האשמה.
אני תומך בגרסת החף מפשע עד שתוכח אשמתו. אני לא חושב ששיטת ה״אשם עד שתוכח חפותו״ עדיפה.

צריך לפעול לפי המוסר, אבל יש מצבים בחיים שצריך לפעול בהם לפי החוק גם אם הוא לא לגמרי תואם את הדעה שלך.

בצבא למשל המוסר עולה על החוק רק במקרה של ״פקודה בלתי חוקית בעליל״. אני לא חושב שזימון אדם לנבחרת זו פקודה בלתי חוקית בעליל. לשעבד אדם למשל זה כן (היום).

לא כל-כך מבין את הטיעון.
זהבי לא העלה את זה אלא אלון חזן במסיבת עיתונאים במענה לשאלה למה זהבי לא זומן.
הוא ענה שזהבי רצה חדר לבד ולכן לא זומן אז זהבי היה חייב להוציא הבהרה כי הצורה שחזן הציג את זה היתה קצת שטחית בלשון המעטה.

לא שאני עוקב אחרי כדורגל ישראלי אבל תראו את הדבר הזה…

אני חושב שביתר ירושלים צריכה לרדת ליגה כדי להתחיל Rebuild רציני. היא אפילו לא הבדיחה של הליגה, יותר בכיוון של אומללה.

הנבחרת היא מסגרת וככזו יש בה חוקים והנחיות. מי שלא עומד בחוקים הללו, ראוי שלא יהיה חלק מהמסגרת גם אם הוא גדול (?) כמו ערן זהבי.
ההצעה שלו לשלם על החדר מראה כמה שהוא בן אדם קטן.
עשית כמה שקלים בסין? אתה עכשיו מממן חדרי מלון לנבחרת? עבד כי ימלוך. זה שהוא אדם קטן כבר ידענו לפני רק לא ידענו כמה.
שישב בסלון ויתמוך בנבחרת מרחוק.
ייטב לכולם.

אתה החלטת שהוא רוצה חדר לבד כי הוא סנוב ומרגיש מורם מעם בעוד שאין מישהו שטוען את זה (למעט השונאים שלו כי הוא ערן זהבי).
גם בנבחרת מסכימים שכל העניין הוא מקצועי אבל הם החליטו שלמרות הצורך המקצועי הם החליטו אחרת. למה?! ככה!

לא חושב שיש מה לבוא אליו בטענות, בטח אם זה מה שהובטח לו.
אנחנו באמת נבחרת כל-כך מוצלחת מקצועית וחברתית שרק בקטע הזה עם החדרים שניה לפני משחק חשוב זה מה שאיים על כל מבנה ההצלחה המסחרר.

אני לא רואה איך בקשה לחדר לבד היא מקצועית. אם מה שמפריע לאדון זהבי הוא הרעש ואורח החיים הפרוע של חבריו לנבחרת אז מדובר בבעיה חמורה שצריכה התייחסות.
זה לא החדר, זו לא העלות וזה לא חיסול חשבונות, זו בקשה בטעם רע.
בגלל שאנחנו לא צרפת ולא ספרד אז אנחנו לא צריכים לאשר בקשות מסוג זה.

אחדות, קבוצתיות וערבות הדדית הן סלע היסוד של הצלחת נבחרות חלשות בזירה האירופית. כוכבים מתבגרים אחרי השיא עם גינונים של פרינססה ויצירת מעמדות - פחות.

אני דווקא מאוד מבסוט על בניון וחזן שהכתיבו קווים אדומים - אולי יש תקווה

מעניין, כי בניון וחזן, שאתה מעריך אותם על הקווים האדומים, כן רואים איך זה מקצועי ומודים בזה ואפילו הם אמרו שנשקלת אפשרות ששחקנים עם 60 הופעות ומעלה (רמז: יש רק לזהבי ונאתכו בסגל הנוכחי) יקבלו חדר לבד למרות החשיבות ההו כה גדולה לגיבוש בנבחרת קטנה.

אני לא עו״ד של זהבי, הוא לא צריך אותי ואני גם לא אוהד את הקבוצה שלו או קבוצה שהוא שיחק בה בעבר, לי נראה שזה הפסד בעיקר של הנבחרת בגלל אגו מטופש של בניון.

רק מחדד שזהבי ונאתכו כבר 7 שנים (אל תתפוס אותי על התקופה, ככה קראתי) עם חדר לבד, זו לא בקשה שהגיעה עכשיו משום מקום. להפך, זה בניון שמגיע ערב משחק חשוב משום מקום ועושה כללים חדשים. זכותו כמובן אבל חבל.

אני בדר״כ נגד כל השכונתיות הישראלית הזו, אבל הפעם אני דווקא עם זהבי. נבחרת זה לא קייטנה, אני לא צריך לישון עם מישהו בחדר כדי להרגיש יותר ׳מחובר׳. אלה דברים שאפשר לעבוד עליהם לפני/אחרי אימונים. יש משהו מאוד אינטימי בלהתעורר מוקדם בבוקר ולהתפלל ולעשות הכנה מנטלית עם עצמך. מה לעזאזל רע בזה?

יש כאלה קמים, דופקים חירבון, יושבים קצת על הטלפון והולכים לחדר אוכל. אז כנראה שיתאים להם להיות בחדר עם עוד מישהו, הכל טוב.

אבל יש אנשים שיש להם טקסים אינטימיים על הבוקר וזה לא הכי נעים לעשות את זה ליד מישהו אחר. נגיד זהבי כל בוקר ולילה לפני משחק שומע איזה הקלטה שהוא אמר לעצמו בשביל מוטיבציה ואז הוא עם עצמו בחדר חוזר על זה בקול. באמת אי אפשר לראות איך זה לגיטימי? וזה חל על כל סוגי ההתפללויות למינהם.

זה לא שזהבי ביקש חדר לבד כי הוא כוכב וחצה את ה50-60 משחקים בנבחרת אז הוא יכול לדרוש חדר לבד (משהו מטומטם כזה שקראתי שהנבחרת הציבה בתור תנאי). הוא ביקש חדר כדי שההכנה שלו למשחק תהיה אולטימטיבית. לא רואה בזה שום פסול, במיוחד אם בהחלט מדובר בעניין רוחני/דתי/טקסי.

אני יכול לכתוב רגע על נושא שלא ממש קשור לכדורגל? הפועל תל אביב שלי שהיא אמורה להיות קבוצת כדורגל? יש לי הרבה מאוד טענות לניסנובים אבל לצערי הם לא יזוזו לעולם. אז אחרי אתמול - קובי רפואה צריך ללכת. הקבוצה איבדה את זה לגמרי, הייתה מופקרת על המגרש. סקציה נס ציונה לא כובשת ארבעה שערים באימון שלה. זה היה מביך, התקפה אחר התקפה הם יצרו יתרון מספרי בקלות - ולא היה שינוי. קובי משתף צעירים ונמצא במלכוד אבל אין הצדקה ל-3 מ-15. עונת גיהנום ב"שנת המאה החגיגית". אדי גוטליב בלם גרוע מאוד, דרך אגב.

אומרים שתוך שבוע ימים סלובודאן דראפיץ’ יהיה המאמן החדש. הוא כן מאמן מעל הממוצע כאן בליגה ומגיעה לו הזדמנות בהפועל. אבל הוא יקבל שחקן חיזוק אחד במקסימום. בשלב הראשון צריך לשחק לצערי קצת יותר הגנתי, אין ברירה. לא עם שלושה בלמים אלא עוד קשר באמצע ועל שי אייזן כתבתי פה מהמחזור הראשון כבר. אל ים הוא קשר 50-50 לדעתי ולא אחורי, דן איינבינדר כבד מאוד. זו העמדה שהכי דחוף לחזק, אולי אפילו יותר מהשוער.

אני באמת כואב את זה שחידשתי מנוי כמו בכל שנה, אני אוהד מטומטם, אבל כמוני יש עוד איזה 9,000. היה עדיף לבוא כל שבועיים לבלומפילד להתאחד שם מחוץ לבר, לשיר עם האוהדים קצת ואז להישאר לראות באיזו טלוויזיה או לתפוס קורקינט וזהו (גר קרוב). לא מגיע להם.

יכול להיות שהחטא התחיל בפיטורים של קלינגר והמינוי של רפואה?

לא. המועדון נתן לו את הגיבוי אחרי ההשתוללות בגמר הגביע וקיבל יד חופשית בבניית הקבוצה ב-2021/22 ולמען האמת עשה עבודה טובה. אבל הוא פוטר אחרי שרשרת תוצאות נוראיות. למשל בדרבי נגד מכבי תל אביב עוד עשינו 1:1 אבל אחרי השער של אושר דוידה ירדנו אחורה לחלוטין, מול יריבה שהייתה די במשבר, ואוהדים יצאו מתוסכלים. הפועל הודחה מהגביע נגד בני יהודה שהייתה קבוצת ליגה לאומית וקלינגר הלך בסה"כ אחרי 7-8 משחקים ללא ניצחון כשהקבוצה הזו נטולת כיוון. הוא פוטר בזמן. זה קרה ב-19 בדצמבר 2021, כלומר אחרי סיבוב מלא בליגה. הפועל של העונה שעברה הייתה צריכה לחשוב אחרת, לא כמו קבוצת תחתית.

ממה שאני יודע ושמעתי, בניון סימן את זהבי מההתחלה ורק חיפש את הטריגר. מניח שהרב פה לא מכירים את הסיבה לשמה אוהדי מכבי חיפה כעסו עליו כשחקן (לפני שעבר למכבי ת"א), אבל ככל שתשמעו יותר סיפורים על האיש תבינו מה הקטע.

הוא נהיה סוכן שחקנים כבר כשחקן, קידם שחקנים שלו, עכשיו הוא מעורב גם בנבחרת. כשאוהדי מכבי חיפה הגיעו לשוחח איתו ולהסביר לו ביפה שזה פוגע בקבוצה, הוא יצא נגד הקהל והשיא היה כשהודיע בראיון שאחרי הזכייה בגביע שהוא חתם במכבי ת"א.

בניון הבטיח לדאבור את הנבחרת כדי שלא יפרוש, ואחת ההבטחות שלו היו שזהבי לא יהיה בנבחרת בקרוב. בתור אחד ששומע הרבה דעות על האיש בתקשורת, אני מבין באמת מה היה פה.

ואני לא מחובבי זהבי והדמות שהוא. הייתי שמח שגם זה וגם זה לא יהיו בנבחרת ושיתחילו לבנות את הנבחרת בצורה בריאה.

סוף סוף. יש פה אוהדי מכבי חיפה והם שותקים.

אם אני לא טועה והוא ואואט ניסו להפוך את מכבי חיפה לסוכנות השחקנים שלהם.

לא מבין איך מישהו יכול להחזיק מבניון כאדם רציני. הבן אדם מוקיון. זה שהוא היה שחקן גדול, לא קשור בשיט לאישיות שלו.

בבית"ר הוא איים להתפטר מתפקידו כמנהל מקצועי אחרי שמשה חוגג כבר סיכם עם אצילי על חוזה, והייתה חסרה רק חתימה. בנבחרת פתאום זה משהו שהיה לפני זמנו אז הוא לא מתערב.

ואז במה שהיה עם זהבי לפני זמנו הוא כן מתערב. כי מה שזה משנה זה שאתה ישן עם עוד מישהו בחדר, לא משנה אם הוא בן 15 או 35.

והכי מגוחך זה שהוא רוצה ליזום עכשיו תקנון שבו לשחקנים עם מעל 60 הופעות בנבחרת מותר לישון לבד. כדי שהשחקנים אחרי זהבי, גם אם הם לא חשבו לבקש אפילו - יוכלו לישון לבד.

הוא כזה בן אדם אהבל, באמת. אפילו אם כל הסיטואציה הזאת לא הייתה מכוונת (והיא כן, לכל התמימים פה) הוא עשה נזק לנבחרת על משהו שיכל לשמור בשקט ולהחיל את החוק הדבילי שלו על כל השחקנים החדשים. מעולם לא היה קונצנזוס כזה על זה שבניון הוא פח זבל.

בניון בנאדם עם אגו גדול ויחסי אנוש בעיתיים מאד, אבל תשאלו את עצמכם אם ככה מתנהג בנאדם שלא מעוניין לפוצץ את מערכת היחסים עם הכוכב שלו ומלך שערי הנבחרת בכל הזמנים. ואיך כל זה קורה בול ביום שמודיעים על הזימון של אצילי. לגיטמי לא לראות את זהבי כחלק מהפרוייקט אבל בואו לא ניהיה תמימים

מבחינתי בניון (איש ההנהלה) הוא סמל לכל מה שרע בכדורגל הישראלי (באתי לכתוב ‘הכדורגל שלנו’ אבל אז החלטתי שאני לא רוצה לקחת שום אחריות על האירוע הזה).

מישהו החליט שבניון שווה משהו כאיש מקצוע, אז פתאום הפרוספקט הזה נמצא בכל מקום ש"בונה פרויקט" עם שאיפות כלשהן (לרוב שאיפות שקופצות מעל הפופיק). חיפה הייתה הראשונה לעשות את הטעות ומהר מאוד הבינה אותה, אחרי זה - כמובן בית"ר, שלא מפספסת הזדמנות לשגות ניהולית, ואחרי זה הנבחרת ראתה כי רע, והחליטה לחזור על הטעות (עם אלי אוחנה, הטעות החליפה צד בכיוון ההפוך). אני לא אופתע אם אחרי הפרק בנבחרת בניון יעבור לאיזה הפועל ת"א כדי “להחזיר אותה לגדולתה”. פשוט משתמשים שוב ושוב באותם תחתונים משומשים מסריחים, מתוך תקווה תמוהה שמתישהו באורח פלא הם יפיקו ריח נעים.

אני זוכר מצויין את מה שהיה בזמנו עם בניון במכבי חיפה, ואיך אוהדי שאר הקבוצות טענו שאוהדי חיפה בכיינים וכפויי טובה. גילוי נאות - אני לא אוהד של מכבי חיפה, ובכל זאת היה לי קל לראות איזה אדם קטן זה בניון. וזאת הבעיה - הכדורגל הישראלי מלא באנשים קטנים. רואים את זה היטב בשחקני העבר - אלון מזרחי, ברקוביץ’, בניון, אוחנה, נמני, איציק זוהר - שלא פעם גם תופסים תפקידים רשמיים אחרי זה, ולכל הפחות לוחשים על אוזנם של חבריהם במנהלת. גם ערן זהבי עצמו, גיבור הסיפור הנוכחי וככל הנראה גם צודק לגמרי במאבקו הנוכחי - הוכיח בעבר ממה הוא עשוי, עם כל סיפור זריקת סרט הקפטן והתגובה שלו לביקורות. זה ממשיך בחברי המנהלת כמובן, בשופטים, ובכל מקום אחר.
לא סתם הפעם האחרונה שהגענו למשהו בכדורגל העולמי, הייתה גם בפעם האחרונה שלשחקנים שלנו הייתה קלאסה - מוט’לה שפיגלר לדוגמה. אל תטעו, הקלאסה היא רק תסמין למוכנות לשמוע ביקורת ולהשתפר. וזה העניין - אנשים קטנים מהווים מנהלים קטנים, שמספקים בתורם כדורגל קטן.

האמת, שטעינו.

מסתבר שיש המון יתרונות לניצחון והעפלה לדרג א’ ואם ישראל לא מנצחת בשבת (משחק שהיא לגמרי יכולה לנצח) זה כנראה הולך להפוך לפספוס ברמה היסטורית:

בלי להתכוון המשחק בשבת משום מקום הפך אולי למשחק החשוב ביותר שזכור לי מהנבחרת מזה שנים ארוכות.