הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

עכשיו עוד יותר לא ברור לי למה בניון היה חייב לעשות בלגן כזה לפני המשחק הכי חשוב ב30 שנה שלנו באירופה.

טל ודוד, יש לי הרגשה שעם כל השכונה אצלינו אף אחד לא היה מודע לחשיבות של המשחק הזה. ככה זה כשמתעסקים בשטויות ולא מתכוננים ברצינות לכל משחק. והאמת שעם משחקי ידידות זה קצת מסובך: אי אפשר תמיד לדעת אם סתם מדובר במשחק ידידות חסר משמעות או, כמו עכשיו, משחק עם חשיבות.

*ואגב, זו אחת הסיבות שעשו את ליגת האומות — כדי להמנע ממשחקי ידידות מיותרים. אז כך או כך היו צריכים לדעת על זה בנבחרת ולהתכונן בהתאם. לא יודע אם זה אכן מה שקורה בפועל.

שלב הבתים תם עם ניצחון כפול מול אלבניה ותיקו כפול מול איסלנד

תיקון קל: איסלנד ואלבניה עוד צריכות להפגש אך הובטח המקום הראשון

בשל ההגעה למקום הראשון:

1. הנבחרת עלתה לפלייאוף העליה ליורו במסלול ליגת האומות
  2. היא עלתה מהדרג השני לדרג הראשון בליגת האומות
  3. דרג שני במוקדמות היורו
    נבחרת ישראל: הדרגים המסתמנים בהגרלת מוקדמות יורו 2024 - וואלה! ספורט

אם נתחשב בזה שלמרות שישראל עלתנ לפלייאוף כמו בזמנו נגד סקוטלנד היא עדיין תצטרך להתמודד על עלייה ב-2 משחקים מול נבחרות לא פחות נחותות אם לא טובות ממנה ושבתכלס בדרך הראשון של ליגת האומות אין מה לחפש, ההשיג הבאמת חשוב הוא דרג 2 במוקדמות היורו הבא.

בדיוק. אין כמעט ספק שמהפלייאוף אנחנו לא נעלה ליורו, והעלייה לדרג הראשון היא בעיקר לכיף כמו גם נותן לנו בסיכוי סביר כרטיס לפלייאוף הבא אם כל הנבחרות שבדרג הראשון יעפילו אוטומטית לטורניר הבא (אפשרי בהחלט אם כי לא בהסתברות מאוד גבוהה).

ההישג העיקרי הוא הדירוג שאם אני לא טועה מסדר אותנו בשני טורנירי המוקדמות הבאים (נכון?) וזה כבר אחלה בחלה, שכן גם אחרי שנרד מדרג א’ אנחנו חוזרים לדרג ב’, שגם הוא בתכלס מעל הליגה שלנו (אנחנו שייכים לדרג ג’ בכלל).

עכשיו זה כבר עניין של הגרלה ומזל. אם לא יהיה מזל, העלייה הזו לצורך הדירוג תהיה כמעט חסרת משמעות (יש נבחרות טובות משמעותית מאיתנו בדרג ג’ ו-ד’. ליגת האומות הזו עושה קצת בלאגן בדירוגים), אך אם יהיה מזל יש בהחלט הגרלות בהן ישראל תהיה מתמודדת רלוונטית להעפלה אוטומטית ליורו דרך שלב המוקדמות בלי בכלל להצטרך לפלייאוף. וזה משהו שיכול היה לקרות רק דרך הדרג השני, וזו החשיבות האמיתית של הניצחון אתמול.

מסכים עם מה שכתבתם. דרג גבוהה יותר בליגת האומות אומר להתחרות מול נבחרות טובות יותר. אמנם הפואנטה של המפעל זה לשחק נגד נבחרות ברמה שלנו, אבל אולי דרך זה נעלה רמה.

וואו דניאל פרץ! מופע שוערות בפנדלים שלא ראיתי הרבה זמן, גם עצר 3 פנדלים וגם בעט פנימה את הפנדל השלישי.

באשר למאמן הקטן והקומבינטור גיא לוזון, שרון דווידוביץ סיכם את זה מצויין:

איזה מאמן פח. “סידרתי”, הבנאדם עלה בפנדלים מול נבחרת נחותה, ובלי קשר נכשל בערך בכל תפקיד שקיבל בקריירה הלא קצרה שלו. מדובר אולי במאמן החלש ביותר שזכור לי שמסתובב כאן, איזה חוסר מודעות עצמית. בלי קשר, גלוך היה השחקן הטוב על המגרש ביי פאר וברגע שיצא החוצה הנבחרת הפסיקה להגיע למצבים, החילוף שלו היה אחד הדברים הכי מטומטמים שהוא יכל לעשות. הוא גם החליף בשלב מוקדם יותר את עידו שחר שהיה מעולה.

אגב, לאחר צפייה בליאל עבדה של כמה משחקים (סלטיק, נבחרת ישראל הבוגרת והצעירה) - בינתיים אני לא מתרשם בכלל. מרגיש כמו שחקן מאוד מאוד בינוני שייתכן שאיכשהו היה במקום הנכון כדי לשים כמה גולים. נראה אם הדעה שלי עוד תשתנה לגביו.

היה כיף לראות את בלומפילד עם 20 ומשהו אלף אוהדים פעמיים תוך ימים ספורים. העיקר שהנבחרת עשתה את שלה, למרות “המאמן שלה” והתחושה בדקות האחרונות שהיא חוששת לקחת סיכונים ומעדיפה שלא לספוג. כאוהד הפועל תל אביב שמחתי מהפנדל המדויק של אושר דוידה אבל כמובן שהוא לא הסיפור כאן. דניאל פרץ עם סופר-ביטחון, גם כדי לבעוט בעצמו. גיא לוזון גם סטר לזיו מורגן, לעיתונאית לא היה נעים אולי להתעסק בזה יותר מדי והיא הסתפקה בשאלה וחצי לקראת הסיום, אבל זה היה דוחה, באמת מטומטם. הגיע דקה וחצי לפני המאני-טיים וספגנו איזה הפסד מביך איתו. זה בטח לא בזכותו, נקווה שהוא לא יקלקל. “שמות יש רק בספר שמות”.

מה זה ‘לא מתרשם בכלל’ לגבי ליאל עבדה. בהשוואה למי? גם מנור סולומון לא היה תותח בנבחרת מהרגע הראשון לדעתי, זה לוקח זמן. נגד ריאל מדריד הוא בהחלט היה חלש (ליאל). הוא חצי חלוץ וחצי שחקן כנף, צריך להיות באנקר בהרכב.

הנבחרת הבוגרת - הרבה התלהבות, קצב גבוה אבל בת’אכלס הרבה מאוד מזל, זה לא היה רחוק מ-1:1 ביתי נגד אלבניה. התקשינו לייצר מספיק מצבים למרות הרכב די טוב. את המשחק אתמול לא היה שום צורך לראות. עוד לגבי הנבחרת - מבסוט מדורון ליידנר והצעד הראשון הפנומנלי שלו, מרסלו קטן.

בשני המשחקים של הבוגרת היה חסר שחקן שיכול לעשות גול מכלום. ואז אתם נזכרים שערן זהבי יושב בבית כי בניון זבל של בן אדם ומנסה לעשות דווקא לשחקן הכי טוב שלנו בעשור האחרון.

אבל העיקר שמגבים את אצילי, ויוצאים נגד הקהל פעם שנייה כבר (אחרי שפעם קודמת תקפו את הקהל ששרק בוז לדאבור).

ולקינוח, מאמן הצעירה נותן סטירה לשחקן, ואני לא שומע על זה מילה בשום מקום.

הנבחרת הזאת לא מייצגת אותי.

השאלה מה זה המקומות שאתה מקשיב.
אני רואה כותרות בכל המקומות ואפילו בתוכנית האקטואליה (לא ספורט) הכי מואזנת בישראל - קלמן ליברמן בכאן רשת ב׳ - פתחו בנושא הזה.

לדעתי הוא גולר ברמה גבוהה מאד. חוש מיקום וסיומת טובים. יתכן והפיזיות שלו לא תספיק לרמות הגבוהות אבל הוא שחקן

ואומר “סידרתי” חופשה בבוקרשט עם אליבי, כשלכולם ברורה הכוונה. אולי שטרן חלובה ינזוף בו.

האמת שדווקא לדעתי עניין הסטירה קצת נופח מעבר לכל פורפורציות, ראיתי את הסרטון, לא סוף העולם. בואו זה לא שהוא דפק לו מכות, בסה"כ כחלק מסדנת חינוך כזו נתן לו כפכוף קל. אמנם נדיר לראות את זה אבל אם היחסים בין שניהם באופן אישי מספיק קרובים זה לא כזה נורא… ולכאורה לפי העדות שלהם עצמם, זה אכן המצב. סתם עושים פיל מזבוב.

לגבי האמירה של האליבי - הבעיה שלי היא לא עם הרמיזה על מה שקורה בבוקארשט נשאר בבוקארשט (זה דווקא משעשע בעיניי ואין לי בעיה עם זה בכלל), אלא עם החלק של ה"סידרתי": לוזון אשכרה לוקח לעצמו קרדיט על מה שעשו החניכים שלו. מאמנים מאוד נזהרים בדר"כ לעשות את זה, ובצדק. והכי גרוע זה כשזה קורה כשלוזון בכלל לא היה המאמן לאורך רוב הקמפיין, כאשר הוא עולה מול נבחרת נחותה, ועוד בפנדלים, ואחרי שהוא כמעט הפסיד את המשחק בגלל חילופים מטומטמים (“שמות בספר שמות”) - זה מעיד על בנאדם שלא מחובר לקרקע. וזו בעיה רצינית כשהוא גם לכל הדעות מאמן חלש ביותר.

להעיף הביתה, וכמה שיותר מהר. טמבל רציני.

האיביץ הזה מזכיר לי את מוריניו בסגנון המשחק, יש לו קבוצה נהדרת עם שחקנים מוכשרים בטירוף והוא בא לשחק בונקר, איזה מגעיל.
מכהי חיפה מצד שני הייתה חייבת לנצל את המחצית הזאת של מכבי תלאביב.

המשחק מכבי חיפה - מכבי תל אביב הוא היחיד שקשור לכדורגל הישראלי כאן והקבוצה שלי לא חלק ממנו ויכול בכל זאת לגרום לי לציפייה.

לא היה חסר הרבה שפיירו היה מבקיע בכדור הרוחב ואז איביץ’ גם התבנקר (לא אומר לשחק התקפי כאילו פוגשים את בני ריינה, אבל זה סופר-סופר-סופר הגנתי) וגם היה יורד בפיגור עם תוצאה מחורבנת. החילוף הראשון צריך להיות אוסקר גלוך ואולי לא פחות מכך אם הוא לא רוצה שני חלוצים אז יובאנוביץ’. זהבי אמנם נתן כדור עומק גדול אבל הוא מאוד איטי וכבד ומתקשה גם אם הוא רוצה. מפסיד במאבקים הפיזיים. לדעתי חיפה לא שיחקה מספיק על צד שמאל שלה כלומר חזיזה VS ג’רלאדש שגם לא תורם התקפית דבר. דווקא אצילי נכנס למשחק לקראת הסוף והיכולת של שרי לבעוט מהמקום היא מדהימה. תוצאה טובה למכבי, רעה למארחת. אגב פתיחת המשחק הייתה מאוד מבאסת.

אגב לא רציתי להכפיש אותם כביכול בפוסט בפייסבוק כי אני נגד הדברים האלה אבל ספורט5 עלובים שהם העלו על זה פוסט בפייסבוק: “בוז מצד אחד, תמיכה מצד שני: צפו בקרן של אצילי שעוררה סערה בסמי עופר”. גם על הוצאת החוץ המצחיקה של דולב חזיזה על הגב של ג’ראלדש - העלו כתבה נפרדת עם וידאו.

וואו דין דוד!
חיפה הייתה טובה בהרבה רצתה לנצח
מכבי ת"א נראתה כמו קבוצה קטנה.

חיפה קבוצה הרבה יותר טובה
השאלה היחידה היא העומס וכמה הראש,של חיפה בליגה עד מחזור 10 שיגמר האלופןת

זה היה היתרון היחסי היחידי של מכבי תא וגם את זה מכבי חיפה מנפצת

גם לא שקניקובסקי שם את זה דקה שלישית ואז מכבי חיפה יכולה לשחק יומיים והיא לא נותנת גול. כולם יורדים על ההרכב של איביץ’, אבל אפילו בכר הודה שזה הפתיע אותו והם לא הצליחו ללחוץ. לדעתי הבעיה האמיתי של איביץ’ הייתה בניהול משחק, לא בהרכב. בכר עזר לקבוצה שלו ואיביץ’ עשה בדיוק ההפך.

איביץ ירדה לעצמו ברגליים, הוא ניסה לשחק כמו אתלטיקו מדריד, ניסה רק לעקוץ.
ההזדמנות של קניקובסקי גם לא הייתה כל גדולה.
מכבי חיפה הגיעה למצבים גם עם הבונקר של איביץ, העא הייתה צריכה לכבוש ברבה קודם.
אגב, אם איביץ עולה בהרכב נורמלי אני לא בטוח שחיפה מנצחת, יש להם כל הרבה כשרונות והוא פשוט זרק את הכל לפח.

אין שום סיבה שמכבי תל אביב תפחד ממכבי חיפה והנה הצדק נעשה. כולם דיברו אגב על זה שהסגל של מכבי עמוק יותר (לעומת ההרכב של הירוקים שאיכותי יותר) וזה אבסורד ששחקן ספסל ירוק הכריע את המשחק ובשער עצום. מילא לשחק עם שלושה בלמים, אבל גם זה, גם בלי גלוך (למה להכניס אותו דקה 80 רק?) וגם בלי יובאנוביץ’ זה אבסורד. לא חוכמה לפרק את בני ריינה והפועל חדרה. מכבי בשום שלב לא שינתה דבר, היא הייתה פאסיבית ורצתה לחגוג תיקו. איביץ’ אמר שגלוך עייף, עשה לי טובה, מילא הוא לא פתח נגד מ.ס אשדוד. נגד מכבי חיפה צריך את השחקנים הכי טובים. אנשים שוכחים שאיביץ’ היה יכול לפתוח פער של שני משחקים, הוא הגיע למשחק מהפסגה.