הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

דור אלה קלישאות של פרשנים. ברור שמכבי תל אביב צריכה לחשוש ממשחק נגד חיפה בחוץ. עם כל הכבוד, מצד אחד יש לך קבוצה מצויינת שרצה שנה רביעית, לקחה שתי אליפויות ואם זה לא מספיק עשתה חיזוק מאד נכון בקיץ ועברה קבוצות טובות ממנה. מכבי לעומתה היא קבוצה עם פוטנציל עצום, אבל הוא על הנייר. היא עוד לא הוכיחה כלום, יש לה בעיית פציעות, הכוכב סוחב עייפות מהנבחרות והחיזוק שלה חסר בכמה עמדות (עם כמה זרים הם עלו אתמול?). מה ששיחק לטובת מכבי תל אביב וגרם לכולם לחשוב שאולי חיפה לא כזאת פייבוריטית הוא רק הקוף על הגב ואיביץ’. שום דבר שקשור לניתוח מקצועי נטו.

תפריד את זה שמכבי יכולים להתחבר למה שאתה יודע עליהם עד עכשיו

ההרכב של מכבי תל אביב לא היה רק הגנתי אלא היה אוטובוס. אפילו רוני לוי לא שיחק ככה כמאמן הפועל באר שבע. מצטער, לא השתכנעתי. אני אולי נופל לקלשיאות (לדעתך). בפועל, גם בלי יובאנוביץ’, גם בלי גלוך, גבי קניקובסקי כשחקן הכי התקפי פרט לזהבי - זה מוגזם. הוא לא שינה כלום עד לדקה ה-80 וזה ממש מאוחר. מילא היה מנסה לסחוב מחצית אחת. אפילו כשגולסה לא היה יכול להמשיך הוא העלה את הקשר הזר החדש שאין בו יותר מדי והוא איטי. רק ניר ביטון נעדר אתמול מהסגל, את יונתן כהן שחתם דקה וחצי לפני אני לא מחשיב. יובאנוביץ’ יכול היה לשחק מחצית.
ברור שהיה ניתוח מקצועי נטו. זו לא אותה המוטיבצייה אבל מכבי חיפה לא הייתה טובה מספיק באף אחד ממשחקי הליגה שלה עד למשחק אתמול.

אגב, במכבי שאמורים לסגוד לאיביץ’ אתה קורא ביותר ממקור תקשורת אחד ‘זה לא יכול להיות ששיחקנו ככה’ או שזהבי ביקש להפסיק להעיף כדורים. גם הם מאוכזבים

תפריד בין ניהול המשחק של איביץ׳, הסכמתי איתך, לבין העובדה שמכבי באו אנדרדוג שכדי למקסם את סיכוייהם ממש לא מופרך שהם ישחקו הגנתי. ‘אנחנו מכבי’ - קלישאות של אוהדים.

מה שכן, אני לא שולל שמה שפוגע במכבי כרגע זה העובדה שערנוש מנהל שם את העניינים. מאמן כמו איביץ׳ לא עולה איתו אם זה לא זהבי.

יקטלו את איביץ׳ השבוע בלי סוף אבל זה היה Ivic being Ivic - קודם כל לא לספוג

אני איפשהו בין דור לבינך ונראה לי שבסוף שניכם אומרים אותו דבר והדיון הוא על סמנטיקה.

האם מכבי תל אביב פייבוריט מול חיפה בסמי עופר? לא.

האם מכבי תל אביב, בעקבות אי הפייבוריטיות, צריכה לשחק כמו ששיחקה אתמול? לא.

מכבי חיפה לא בשיא שלה ומכבי תל אביב כרגע באותה רמה פלוס מינוס. אף אחד לא היה מרים גבה אם מכבי תל אביב היתה מנצחת בסמי עופר אתמול.
ההרכב וצורת המשחק של איביץ היו מבישים וגם השינויים באו מאווווווד מאוחר. מכבי תל אביב היתה צריכה ויכלה להראות אחרת.

לא כל המשחק. הם ידעו שחיפה יפתחו בלחץ, כל מי שראה אותם השנה ידע שהם יעשו זאת. איביץ’ לא הגיב טוב עם המשחק, זה נכון לגמרי.

סלליך נכנס עכשיו לשחק בהפועל ת"א
עלה על הדשא צעק למאמן “איפה אני משחק?” עם תנועת ידיים.
מקצוענות

זיו אריה לנבחרת

כבר היו להפועל תל אביב עונות קשות ב-20 השנים האחרונות, גם ירדנו ליגה פעם אחת אבל לדעתי זו הקבוצה הכי גרועה. תמיד היו בעיות בחלק הקדמי באותן השנים. זו הפעם הראשונה שיש לנו הגנה כל כך חלשה, קישור אחורי כל כך רע ואפס מנהיגים, אין אופי. עזבו שמעון גרשון או שביט אלימלך ויוסי אבוקסיס ב-2004/05 או וואליד באדיר ב-2007/08. אני מחזיר עכשיו גם את אביחי ידין מפרישה אם אפשר, אוראל דגני ב-2016/17 שנשאר בסופו של דבר ואפילו אריאל הרוש או את האפקט שנתן לנו דן איינבינדר כשהגיע רעב בינואר 2021. ספגנו 14 שערים בשישה משחקים והיה לנו רק משחק אחד קשה באמת על הנייר, הדרבי רק בשבוע הבא להזכירכם. אנחנו מאבדים יתרון כל כך בקלות, וואו.

בן ביטון ואדי גוטליב הכי גרועים אבל כולם לא טובים. אל ים שחקן שמריח את הכדור החוזר והבעיטה שלו טובה, הוא מעיז, אבל הוא לא קשר אחורי. קלטינס היה צריך להיות החיזוק השני בעמדה ולא הוא בלבד.

בעונת הירידה היו לנו חמש נקודות בשלב הזה וכבר קיבלנו את החמישיה בדרבי. גם עם ניסו אביטן היו לנו יותר נקודות- 4 נק’. ב-16-16 היו לנו אפילו תשע נקודות איכשהו. לא ספגנו יותר מ-11 שערים אף פעם. ב-2004/05 היו לנו שבע נקודות.

שמע
אני לא חושב שהפועל תל אביב היו גרועים עד כדי כך. היה להפועל ירושלים הרבה יותר מזל היום, אבל זה בטח לא היה משחק של 3:1. הפרחים לבן ביטון ששבר פעמיים קו נבדל בגולים.

יש לכם כמה שחקנים לא רעים בכלל. לאיוס כוכב כדורגל. אוז’בולט עוד יתן. אייבינדר יחזור והקישור יראה אחרת וגם אל ים יראה טוב יותר. יש לא מעט צעירים שהחלום שלהם זה לשחק בבוגרים והם יתנו הכל.

סלובו יסדר לכם הגנה יותר טובה ומתואמת ויהיה בסדר. הסגל לא כזה רע.

אנחנו לא גרועים כל כך באף משחק אבל סופגים שערים בקלות. אני רואה את זה אחרת - הפועל ירושלים ניצחחה אותנו בלי לרוץ. עדיין לא היה דרבי, עדיין לא פגשנו את מכבי חיפה. ספגנו 14 שערים. החומר בחלק ההגנתי לא טוב. הפועל נאיבית וכאילו שווה מצבים נגד כל יריבה אבל היא תחטוף בלי הכרה. אדי גוטליב מתחת לכושר הבינוני הרגיל שלו. אנטואן קונטה - אתה יודע לבד. שאר השחקנים רכים. אין מנוס משינוי מחשבה - להיות עוד יותר הגנתיים, אולי קונטה כמגן ימני ולמקין במקום ביטון להרכב. אני לא רואה מי יירד לגליץ’ בקבוצה הזו. איינבינדר מנהיג והוא אחלה אבל גם איטי וכבד מאוד ולא מסוגל לעצור מתפרצת. שי אייזן היה עוזר לנו מאוד.

לא מדבר מילה רעה על סלובו אחרי משחק אחד וגם לא אחרי השלישייה בדרבי. אבל הוא חייב להסתכל על הסגל שיש, אי אפשר להעתיק אוטומטית את הרצון ללחץ גבוה וכדורגל התקפי.
לאיוס שחקן אבל מאז הכתבה ב-‘ידיעות אחרונות’ הוא לא משחרר כדור, בכלל-בכלל. אוז’בולט עד עכשיו זה פנדל ומתנה מהשוערים.

אולי אני מדבר מתסכול ואני גם אוהד עם קצת פאניקה. בכל מקרה עונה שהחלה במחשבה על פלייאוף עליון שוב - צריך לעדכן מטרות. לברוח מהתחתית.

אז מכבי חיפה במוצאי יום כיפור נגד יובנטוס בחוץ.
מעניין אותי האם השחקנים היהודים יצומו (כמובן אלה שהיו צמים במצב רגיל) ואם יצומו האם ישחקו ואיך.

קראתי איפשהוא שבמכבי חיפה הופתעו מכמות הקהל שיגיע למשחק (בזמן הכתבה היה רשום כ2500-3000) כי היו בטוחים שיום כיפור יצמצם את כמות הנוסעים דרסטית.

לפי פרסומי תקשורת ישראלים:

חזיזה, אצילי ולביא לא צפויים לפתוח מול יובנטוס בעקבות יום הכיפורים, שון גולדברג מתלבט אם לצום והחלטתו תקבע אם יעלה ב-11
ברק בכר יכול להעמיד הרכב מלא של שחקנים שלא צמים: ג’וש כהן, דניאל סונדגרן, דילן בטובינסיקה, עבדולאי סק, פייר קורנו, עלי מוחמד, צ’ירון שרי, מוחמד אבו פאני, פרנזי פיירו, מאוויס צ’יבוטה וניקטה רוקאביצה

הצמים ישולבו מחצית שנייה

באסה, דווקא מהמשחק הזה היו לי ציפיות, אבל פשוט מורגש שלא היה מי שידחוף את המשחק קדימה מהקישור. גם אצילי וגם חזירה היו מאוד חסרים לחיפה, ולהמשיך לשלוח את פיירו הכדורים ארוכים לא יעזור מול הבלמים של טובה. דווקא להתמודד עם חלוצים גדולים הם יודעים, אבל מול זריזים שעושים תנועה כמו דין דוד קשה להם.

מנגד, בכל זאת משחק חוץ אחרי צום, מה עוד אפשר לבקש. לחיפה הנוכחית מגיע להוציא יותר ממחמאות.

אז ישראל הוגרלה לבית סביר וריאלי בהחלט ואולי הפעם יכולה קצת לפנטז ברצינות, 2 עולות מכל בית.

גוטמן תירגע

אם נסתכל באמת מקצועית רגע אז שוויץ מין הסתם 2 רמות מעל אבל רומניה ובלארוס בירידה גדולה ממש
קוסובו נבחרת משתפרת…לא פוסל שהתחרות תהיה מולה

מה אתם.חושבים על ההגרלה?

התקשורת תדבר על מקום ראשון, המציאות על רביעי.

האמת שזו לא כזו הגרלה קלה… אמנם יכל להיות יותר גרוע אבל גם יכל להיות יותר טוב. אני בכלל לא בטוח שרומניה פחות טובים מאיתנו.

מה שכן - זו הגרלה ריאלית לגמרי והפעם באמת ניתן לחלום על מקום שני (כמובן שנסיים שלישי).

הבעיה היא, שגם בתרחיש האופטימי (שאנחנו כן עולים), אני כבר מדמיין איך זה הולך להיראות, ויוצא לי כל החשק מראש:

אלון חזן: “יש! איך אני שמח שהצלחתי לעשות מה שאף מאמן לפניי לא הצליח לעשות מעולם, ולקחתי בכוחות עצמי את הנבחרת לאליפות אירופה!”

יוסי בניון: “ואתם עוד העזתם לפקפק בהחלטות המקצועיות שלי. בזכות ההחלטות שלי, ובזכות זה שזהבי לא שיחק בנבחרת הזאת, הגעתי, סליחה… הגענו - להישג הזה!”

אייל ברקוביץ’: “נו טוב, עם הגרלה כזאת הייתי מצליח לעשות את זה גם במצבי הנוכחי.”

אלון מזרחי: “עם כל הכבוד, הישג הכיבושים שלי הרבה יותר מרשים מזה. לאף שחקן בנבחרת הזאת לא היה מקום אפילו בנערי הכדורים של מכבי חיפה כשאני שיחקתי שם.”

עמיחי שפיגלר: “כל הכבוד לנבחרת. כמה חבל שעל ההצלחה הזאת מעיבה הגזענות המגעילה של הקהל כלפי מונאס דאבור. כמה הוא חסר כאן היום.”

יורם ארבל (אחרי השער של שון וייסמן, שהעלה אותנו מעשית ליורו): “הללויה! איזה שער נהדר של טוואטחה.”

בית שאנחנו אמורים לעלות ממנו מהמקום השני. בפועל אנחנו נסיים מקום אחד מעל אנדורה מרוב שאנחנו נאחס.
אסור לזלזל לא ברומניה ולא בקוסבו.

חבל שלא קיבלנו נבחרת חזקה יותר משוויץ בדרג א’.

אין לי ספק שהם יקחו לנו על הראש 6 נקודות, אבל זו לא נבחרת שתסיים עם 10/10.

נצחונות בבית על רומניה, בלארוס, קוסבו ואנדורה זה מאסט כדי לדבר בכלל על עלייה. תיקו בחוץ מול 3 הראשונות וניצחון על אנדורה אמור לתת לנו 15 נקודות. לפי המוקדמות הקודמות זה יספיק ב80% מהמשחקים.

אתה מדבר על נבחרת שעשתה רבע גמר יורו ובליגת האומות האחרונה ניצחה את ספרד,פורטוגל ואת צ’כיה.
העשור האחרון שלה מצדיק מאוד את מקומה בדרג 1.

אולי ברמת השמות היא לא מהממת אבל ברמת ההישגים בשנים האחרונות היא לא נופלת ואף טובה מאיטליה, הולנד, קרואטיה, פולין, הונגריה ואולי אפילו דנמרק

פורטוגל ספרד בלגיה טובות ממנה לטעמי היא אמורה לנצח לפחות 8 ממשחקי הבית הזה

אלה עלולים להיות המשחקים שיכריעו את זהות העולה השנייה.