הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

אז היום דרבי. קודם כל קניתי כרטיס ו’חיכיתי’ שלוש שעות בלאן, לא יודע למה עשיתי את זה לעצמי. בחיים לא כתבתי כאן “אנחנו הולכים לקבל חמש”, זה קרה אמנם לצערי פעמיים (בשנה שעברה אחרי מחצית ראשונה בעדיפות שלנו יחסית - מי האמין?) וזה שרט בלב, אבל לפני כל דרבי, אפילו ב-2014/15 כשהם רצו לטרבל עם ערן זהבי ואנחנו עלינו עם שחקנים שלא קשורים לענף - האמנתי שאולי כן, נוכל בזכות מלחמה, פרובוקציות, מוטיבציה, זלזול שלהם ומזל - לסחוט איזה תיקו. הפעם אני יודע שאין סיכוי, נהיה שטיח, זה יהיה כואב. זו הפועל תל אביב הכי גרועה שראיתי מאז שאני אוהד, וזה לא סתם ביטוי שזורקים בעת משבר. אין כבר עצבים, רק עצב ורחמים. זה בכלל לא משנה לדבר על הרכב, מי ארבעת הליצנים שיפתחו ברביעייה האחורית, הקשרים באמצע, העובדה שקייס גאנם חסר, הכושר של ערן זהבי שיבוא בטירוף או זה שהם הפסידו למכבי חיפה ומאוד-מאוד חיכו למשחק הזה.

התכנון שלי הוא כזה: יוצא מהבית בערך ב-18:00, עובר דרך הטיילת, נרגע, שומע שירים קצת, שעת הגעה משוערת למגרש: 18:30, מחפש את ‘האווירה’ בחוץ מה שנקרא. מעודד בטירוף עד ל-2:0 שלהם ואם יהיה 3:0 אז הולך הביתה.

רק שזה יהיה כמה שפחות מביך, שלא יעשו מהסמל שלנו יותר סמרטוט ממה שהוא. כולם מצפים להפסד אבל אם זה יהיה כואב במיוחד לכו תדעו כמה המועדון יכול לקום מזה. כמה סבלנות יש לקהל. אגב, כל התחתית אוגרת נקודות ורק הפועל תל אביב לא. הנה בני ריינה ניצחה את מכבי חיפה, סקציה נס ציונה נראית נהדר. טוב, גם בית"ר רק מפסידים אבל זה כבר לא מנחם.

לא רוצה ‘לסתור את הדרך שלי’ ולא לדבר על כדורגל בכלל: להעיף כדורים ולא להתחכם, לנסות לבודד את לאיוס כמה שאפשר. גוטליב צריך לשחק גם על הקריירה שלו לדעתי, עונה הבאה הוא בליגה הלאומית אולי לא רק בגללנו.

פעם עוד הייתי מעלה גולים ישנים כסטורי באינסטגרם וכותב ‘בוקר טוב - היום דרבי’, התבגרתי, הזדקנתי, התייאשתי. גול שכן צפיתי בו הרבה: ה-0:2 של טועמה בכדור חופשי ב-2007 ומיד אחריו הוולה של רמי דואני שעשה 0:3 מבישול של דני בונדר, כשמאיר איינשטיין האגדי ז"ל שידר את המשחק.

מה שקורה בדרבי עכשיו הוא לא פחות מביזיון, שיש קבוצות שהיו חוטפות על זה עונשים כבדים, עוד לפני הדקה ה-30 (שבתכלס היא דקה 2-3).

אפשר לקפל, כדורגל לא יהיה פה. גם לא כזה ישראלי.

אוהדי הפועל נותנים פייט לאוהדי בית"ר בתור האוהדים הכי דוחים ומטומטים שיש בכדורגל הישראלי.
חייבים לטפל אישית בכל אחד מזורקי האבוקות+להפסיק להביא קהל אורח למשחקי דרבי, לא פעם ראשונה שהחרא הזה קורה עם הפועל.

למה החלטת שלא יהיו פה עונשים כבדים?

הבעיה בעיני היא שהעונשים כנראה יהיו זהים או כמעט זהים ובעיני ברור לגמרי שמי שצריכה להענש בחומרה רבה משמעותית זו הפועל תל אביב.

זה הפתרון היחיד בעיני. עשו אותו תקופה בכדורסל וחבל שהפסיקו.

נתחיל מזה שהמשטרה החליטה שהיא לוקחת על עצמה את המשחק ולא חברת האבטחה שיודעת ומכירה אז האשמה הישירה לבלאגן היא שלה.
למשטרה נוח לעצום עין
הרי את האבוקות האלה לא הכניסו האוהדים עכשיו, זה מאתמול באיצטדיון או היום בבוקר,זה ידוע שעובדי איצטדיון או מועדון מכניסים את זה, זה סיפור ידוע ולא חדש.

אבל חלילה יסיירו לפני יחפשו יחקרו יתשאלו…העיקר עשו לכל האוהדים ינשוף בכניסה.

בלי קשר וסליחה דור אבל אוהדי הפועל זה בעיני הקהל הכי מגעיל בארץ, זה לא קומץ והם לא לה פמיליה זה נרטיב כולל ונמשך שלהם הרבה זמן.
באו להרוס כי מקצועית על המגרש אין להם מה לחפש אבל התקשורת תדבר על בית"ר כי זה נוח (לא אוהד בית"ר וגם להם לא חסר).

נ.ב. לשופט יש מילה ברמת המרגרינה

אני כותב מהטלפון מהגוש של שער5: זה היום שאני הכי מתבייש בו כאוהד הפועל תל אביב. זה יותר משפיל מכל חמישייה, ירידת ליגה או מה שההנהלה לדורותיה עשתה. יותר הזריקת כדורים והרצון לפוצץ משחק אשכרה בחוסר ספורטיביות מטורף בגלל הפחד לקבל חמישייה כשזורקים כדור לקקן וגם אחת האבוקות עברה סנטימטר מהפנים של שוטק. זה לא משנה איך ייגמר המשחק ולדעתי הוא לא ייגמר. אני בהלם שממשיכים בכלל. בדקה 25 התחילו לשחק. את הדרבי כבר הפסדנו ואת הקבוצה הפסדנו.

הרי לא כל השנים היינו ככה מסכנים ומעוררי רחמים. הייתה צמרת, היו אליפויות, גביעים, אירופה, דרבים בלתי נשכחים. היינו אימפריה. זה משחק ברמת כתם היסטורי.

הלוואי והיו מוצאים את כל העבריינים האלה שזרקו ומענישים במלוא חומרת הדין.

שאלת תם, כי אולי אני לא מבין עד הסוף: למה בעצם הפועל תל אביב צריכה להיענש לדעתכם?

אני מכיר שקבוצות כדורגל בישראל משלמות לא מעט על אבטחה. בין אם למשטרה או לחברות אבטחה.
בהינתן שכך הדבר, ובהינתן שהמתפרעים אינם עובדי מועדון, למה העונש הוא למועדון? המועדון עשה את המוטל עליו - שילם לגוף אבטחה שידאג לאבטחה, בהתאם לדרישות הליגה. הכישלון באבטחה הוא לא של מועדון הפועל תל אביב (אלא של המשטרה), והעבריינים לכאורה אינם חלק ממועדון הפועל תל אביב.

*אם יש לכם טיעונים שתקפים רק לעונשי רדיוס - אז תדמיינו שהשיחה היא נטו על הורדת נקודות (למרות שגם בעונשי רדיוס יש בעייתיות עצומה).
*אם לא דייקתי בפרטים אז בבקשה תסבירו, אני מודע לכך שאני מדבר על נושא שאני לא מבין בו יותר מדי.
*השאלה תקפה גם לעונשים שספגו קבוצות אחרות בעבר על התנהגות אוהדים, לא ספציפי להיום.

אני לא עוקב אחרי כדורגל ישראלי אבל כל הזמן אני שומע על מעללי אוהדי הפועל. לינצ’ים ושירי שואה זה הלייפסטייל שלהם. אוהדי כדורגל בכללי זה עם דפוק אבל אוהדי הפועל לקחו את זה צעד או שניים קדימה. קבוצה מסריחה.

אתה צודק מאוד בעיקרון ולא רק לגבי הפועל תל אביב. הבעיה שיש בישראל משהו שערורייתי שנקרא ׳אחריות שילוחית׳ שאומר בגדול שהקבוצה אחראית על מעשה אוהדיה.

משה חוגג שנלחם בלה פמיליה ובגזענות היה משלם קנסות על קריאות גזעניות של אותם חברי לה פמיליה. לפני כ20 שנה אוהדי מכבי רצו שלוני הרציקוביץ ימכור את הקבוצה והיו עושים אבוקות כל משחק כדי שהקבוצה תספוג קנס והוא ישלם מכיסו מאות אלפים.

הפתרון הוא תביעה אזרחית ישירה של המועדון נגד האוהד/ים שעשו את זה אבל המועדונים לא רוצים לתבוע את האוהדים כי זה מבוא לבעיות וחרם (למרות שזה עבד פלאים במקרים שכן עשו את זה) - נראה לך שחסר עכשיו לניסנוב צרות והפגנות נוספות מחוץ לבית?!

גם החוק במדינה מאוד מקל באירוע ספורט, העצורים משוחררים כמעט מיד והעונשים בדיחה, אם בכלל מקבלים עונש, והאכיפה ברצפה.

שורה תחתונה, הפועל תל אביב לא אשמה (אולי רק בזה שלא תובעת את האוהדים) אבל במציאות המעוותת הקיימת שהקבוצות נענשות על התנהגות האוהדים, היא צריכה להענש בחומרה.

הפועל תל אביב צריכה להענש ללא קשר לכך שגם צריך להעניש את האוהדים שלה[האלו שזרקו אבוקות, לא כלל הקהל] במעצר+תביעה אזרחית של המועדון כנגד האוהד.
ברגע שיתחילו לתת פה עונשי מאסר זה יגרום לירידה משמעותית בחרא הזה. לממש את זה לא רק על הפועל אלא גם על בית"ר, חיפה, ב"ש וכל קבוצה בליגה.

בתור אוהד יונייטד אני רגיל לראות קבוצות ‘קטנות’ מנצחות קבוצות ‘גדולות’ באירופה, ובפרט במגרשים גועשים. אבל, את מה שמכבי חיפה עושה ליובנטוס היום עוד לא יצא לי לראות. גוברת עליה בכל פרמטר ומובילה בשני שערים בצדק מוחלט. השדר הבריטי אמר ש-‘Juventus have been bested in every single department’. וכל זה כשראביו על המגרש. מדהים וצריך להוריד את הכובע בפני השחקנים ובפרט בפני ברק בכר שאם לא היה ישראלי היה מאמן בפרמייר ליג בקלות.

אכן מחצית מרשימה (וכמובן שההערה שלך על ראביו :rofl::rofl: )

בעיני 2 הגולים, שבהחלט הגיעו לחיפה, היו טעויות גדולות של השוער אבל לא רואה שמישהו מדבר על זה.

מכבי חיפה מדהימה, תהיתי ביני לבין עצמי האם היא תוותר קצת על לחץ גבוה או קו הגנה גבוה. היא משחקת כדורגל התקפי כמו הקבוצה של 2002/03, נגד כל יריבה ובכל מגרש, היא גורמת לנו להרבה מאוד כבוד ומנצח על התזמורת ברק בכר שחייב לעזוב בתום העונה הזו, אולי עם אליפות שלישית, עשה שלב בתים, מיצה את עצמו בכדורגל כאן והוא תמיד יוכל לחזור.

לא רציתי להתחיל בזה בזה שיובנטוס סירחון-סירחון-סירחון ואין לה אף שחקן שיכול לייצר מצב בפעולה אישית אחרי שאנחל די מאריה יצא, באמת מסקרן אותי אם תהיה רעידת אדמה שם בטורינו אחרי הפסד מסתמן(?) כי הפעם זה לא רק גול אחד הפרש. מכבי חיפה פנטסטית, לא ניסתה להעביר את הזמן ולשמור על ה-0:1 הזה עד המחצית. לחצה גבוה, תקפה עם הרבה שחקנים. עומר אצילי עם סיומת כאילו היריבה היא סקציה נס ציונה, לא הרבה שחקנים שלנו כבשו שערים בליגת האלופות. זה הזמן “להתנצל” בפניו מקצועית. לא החבר’ה כאן, אולי כל מיני פרשנים בתקשורת וטוקבקיסטים. לקחו שניים-שלושה משחקים לא טובים שלו וירדו עליו. אני לא אומר שהוא צריך לצאת לחו"ל אבל אין לו במה להתבייש.

תארו לכם נשאר ככה 0:2, יובנטוס נראית מפורקת עכשיו. זה ניצחון ששווה עוד 20 הפסדים מייאשים כאלה לבני ריינה עם אפס בעיטות לשער. שיבוא כאן אוהד ירוק ויגיד את האמת שלא הייתה לו צמרמורת כשעומר אצילי הבקיע את השער השני. ליגת האלופות זה כיף ענק.

אגב, האימרה הזו הוכחה הערב כלגיטימית לחלוטין גם אם התוצאה תשתנה. לביא פשוט דורס את ראביו בכל הזדמנות.

אני יודע שיובה בקאנטים ועדיין! יש שם שחקני על, וורלד קלאס. ולאחוביץ’, לוקאטלי, קוסטיץ’. מדהים. באמת כל הכבוד להם ולמאמן שלהם שבא לשחק כדורגל.

ואפשר שניה לדבר על יובה? עד לפני לא הרבה שנים רעדתי כשפגשנו אותם בגמר ליגת האלופות. איזו התרסקות.

עם שני הבלמים החדשים ופיירו ברחבה בכדורים חופשיים וקרנות בכר פתר את הבעיה הכי גדולה של העדורגל הישראלי, כדורי גובה, פיירו לקח את כל הכדורים ברחבה שלנו.

וכמובן גם 2 מגינים זרים מהרמה הכי גבוה שאפשרי בכדורגל הישראלי.

קבוצה ענקית חיפה, עכשיו הפסד נגד נס ציונה בליגה :joy:

לטעמי ניצחון יותר גדול משל ההוא על יונייטד.
פה באה יובה( אומנם יובה פח) עם הרכב מלא למשחק שהיא חייבת לנצח

אמרנו עוד מהמוקדמות, מכבי חיפה הזאת מדהימה ולא דומה לשום דבר שראינו עד כה בכדורגל הישראלי

מכבי חיפה הזאת ענקית!
היא לא דומה ולא מזכירה שום דבר מקבוצה ישראלית “טיפוסית” שאנחנו מכירים.
אם זה ממשחק הלחץ של ההתקפה, אם זה שום רגשי נחיתות של שחקני הקישור מול הגדולות ביותר, לא של הקישור האחורי ולא של הקישור ההתקפי.

וכדי להשלים את החלק הקשוח ביותר בא המוח של ברק בכר, מי שנראה כרגע בדרך הבטוחה להיות גדול מאמני ישראל ופותר את מחלת הההגנה של הקבוצות הישראליות באירופה- כדורי הגבוה.
הוא עושה את זה עם 2 מפלצות ברחבה ולפעמים גם חלוץ החוד הגבוה שמצטרף+ בינגו במגנים שלא מפסיקים לחרוש את האגף ומכבי חיפה שקטה במשחק ההגנה שלה מול הקבוצות הגדולות ביותר.

בעיני הניצחון הזה של חיפה גדול יותר משל יונייטד הענקית ההיא לפני 19 שנה רק בגלל הרצון של היריבה לנצח בסגל מלא לא פחות מהירוקים עצמם.

מכבי חיפה היא שאפו לכדורגל הישראלי והיא גאווה…גאווה ירוקה :green_circle::white_circle: