הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

אז…אלו העונשים בעקבות אירועי הדרבי התל אביבי האחרון -

השנה כבר לשני משחקי בית לא הלכתי. אני קודם כל מקווה שגזר הדין הזה לא יהיה גזר דין מוות על הגופה הזו שנקראת הפועל. זה נורא לשחק ללא קהל, זה סיכוי גבוה יותר לאיבוד נקודות. כל התחתית מנצחת חוץ מאיתנו, הקהל מפולג. אני מצד אחד חושב שזה עונש ביזיוני - המשטרה לא יודעת לטפל בשום אירוע ולא לוקחת אחריות, לא יודע אם המועדון עושה את המאה אחוז שלו - למה לא להשתמש בצילומים ואפילו להרחיק 50 אוהדים מתפרעים? חבל על העונש הקולקטיבי, מה אני דור רומנו יושב שער 5 התמים, באמת, אשם? ומעבר לכך כן, אני יכול להבין.
מקווה שכל המגניבים האלה באולטראס יבינו כמה זה חמור ואידיוט ומטומטם והם לא ‘גיבורים’ שמנעו תבוסה היסטורית עאלק. זה עצוב כי כמה אוהדים שדיברתי איתם ואני מחשיב את דעתם, לא מהפורום הזה דוווקא - התשעשעו\מבינים את הקהל והמחאה'לא ישברו אותנו’ ובלה בלה בלה.

חיפה יכולה עוד להצטער מאוד על זה שלא נתנה ליובה את השלישי בסמי עופר (וזה לא חזירות כי היא היתה ראויה לזה).
עכשיו היא בשיוויון איתם במאזן הפנימי ובהפרש שערים יובה במצב טוב משמעותית.
בכל מקרה, אם המצב נשאר כמו עכשיו (חיפה ויובה מפסידות) יצא בתרחיש סביר לגמרי שיובה לא מנצחת את פריז וחיפה מנצחת את בנפיקה בבית והיא במקום השלישי.

מה אתה מעשן אחי? פריז לא הצליחה לנצח את בנפיקה :rofl:

אתה משווה את הסיטואציה?
בנפיקה לא תצטרך את המשחק

לא נכון בכלל
הקרב על מקום ראשון לקבוצה כמו בנפיקה יכול להיות ההבדל בין ריאל לליפציג וסיטי לדורטמונד

לדעתי המקום הראשון ייסגר לפני.
לא יהיה לבנפיקה אפשרות לסגור את הפרש השערים.

כרגע, הפרש השערים של פסז הוא +7 ושל בנפיקה +6. גם אם פריז כובשת פה עוד 2 בנפיקה תבוא לפרק את חיפה כדי לעלות ממקום ראשון.

בנתיים יובה כבר ב4-3

עלה לבכר השתן לראש קצת. זה מעורר הערצה לא לעשות בונקר ולנסות לשחק פתוח וגבוה כשזה עובד, אבל בסוף המחצית הראשונה כבר היה ברור שזה הולך לכיוון של התבזות. יכל בקלות להיגמר דו ספרתי.

כמובן שלא משנה מה, אין המון מה לעשות מול ההתקפה הזו בכלים של מכבי חיפה. ועדיין, יש הבדל בין תבוסה לבין ההתפרקות הטוטאלית ללא תגובה הזו (לפחות מהגול החמישי והלאה).

אני חושב שהוא גם היה הולך למשחק מבוקר אילולא השער השני של חיפה שעוד נתן תקוות (4-2 זה לא תוצאה כזו רעה).

אבל הוא היה צריך להרגיש את הדינמיקה של המשחק ולהבין שגם ב-4-2 עדיף לוותר ולהסתגר. זה לגמרי עליו.

צריך לפרגן למכבי חיפה בלי קשר לזהות הקבוצה שאתה אוהד אבל לא ללכת שבי אחריה. ואם היה נגמר 10:2 גם היו אומרים מילה טובה? אם המשחק היה נמשך עוד רבע שעה ליאו מסי כבר היה נוגע בכריסטיאנו רונאלדו במלכות השערים. מכבי חיפה הייתה נהדרת בסמי עופר גם נגד פריז סן ז’רמן וגם נגד יובנטוס. אתמול היא כבשה פעמיים פחות או יותר כשפ.ס.ז’ הורידה את הרגל מהגז, ממש אבל, שני שערים במצבים נייחים אחרי הגבהות מעולות של עומר אצילי. זה פחות קשור לכדורגל נטו. זה בסדר גמור, אבל כן הייתה נאיביות וכן היו קצת יותר מדי שטחים לליאו מסי, לקיליאן אמבפה ולניימאר לעשות מה שהם רוצים. הגולים הם אותו הדבר. לא לחינם נכתב בלא מעט מקומות שזה היה המשחק הכי קל שלהם. מכבי חיפה לא באמת הובסה חלילה פשוט אתמול ספציפית לא רואה טעם להחמיא לה. לא עשתה משהו יוצא דופן. לדעתי היה צריך רק קצת יותר זהירות ומשחק מבוקר, קצת. לא אוטובוס. עם איך שבנפיקה נראית העונה בשלב הבתים אני לא יודע אם אפשר להוציא ממנה משהו בסמי עופר אבל אני בטוח שיהיה קרנבל. לקהל - ציון 10.

אני לא יודע אם שמעתם את ברק בכר (ונטע לביא) אתמול אחרי המשחק אבל היה נשמע שהם צעדו לתוך זה בעיניים פקוחות לגמרי ולקחו בחשבון שיכולה להיות תוצאה כזאת ועדיין העדיפו לשחק את המשחק הרגיל שלהם.
גוטמן (הנוראי) אמר באולפן שהוא אישית היה מסתגר למוות כדי לא לקבל שביעייה אבל הוא מעריך את בכר על הרצון לשחק את הכדורגל שלו וגם אמר שאם חיפה רוצה סיכוי לנצח שבוע הבא זו חייבת להיות הדרך ולא בהסתגרות.

אני יודע שלא הגבת ספציפית אליי אלא ברוח הכללית: אני לא חושב שזו השפלה או שזה טמטום. השאלה למה אי אפשר קצת יותר באמצע. לשחק טיפה יותר סגור, לשים את ההגנה קצת פחות גבוה. זה אפילו לא חייב להיות הרכב אחר. אלי גוטמן עלה ‘להתבנקר’ נגד המבורג ב-2009/10 בעונת הדאבל, ספגנו שני שערים מהירים במשחק בגרמניה בליגה האירופית ואז הוא העלה את איתי שכטר שכבש ובישל ובסוף הפסדנו 4:2 מכובד כזה כאילו. גוטמן אגב, כיאה לאוהד הפועל שבכה איתו בטדי - מאמן שמאוד אהבתי ובשנים הראשונות כפרשן חשבתי שהוא אחלה שחקן חיזוק - אבל נוראי לשמוע אותו.

מעבר לכך מכבי חיפה בפן ההתקפי, ואני לא אומר כביקורת אלא מציג עובדות: לא עשתה כמעט כלום. שני הגולים במצבים הנייחים. הבלם בעצמו לא חלם בלילה אפילו שזה יקרה.

יש לי הרבה הערכה למכבי חיפה של ברק בכר. הרי בואו, הם לא היו מוציאים נקודה בפריז גם אם היו מחנים אוטובוס או שניים. הבדלי הרמות ככ גדולים שאולי הם היו סופגים 2-3 שערים פחות. לראיה גם במשחק ענק שלהם, בסמי עופר, מול פריז ישנונית הם קיבלו שלישייה.

לבוא לתקוף את פריז, בבית שלהם, ולהגיע לכמה מצבים יפים (מעבר לגולים שהגיעו דווקא ממצבים נייחים) זה בדיוק ההבדל בין הליגה האנגלית שכולנו נהנים לראות לבין הליגה הספרדית שכולנו סובלים ממנה. חיפה הובסה אתמול, אבל היא הובסה בכדורגל. ועל זה מגיע להם כבוד.

אני חושב שברק בכר, אם רצה לעלות לאירופאית, טעה היום.

אני מבין את ההגיון בלשחק פתוח מול פריז בחוץ כי רוצים להשאר במשחק שלהם וגם אוטובוס לא היה עוזר אבל בבית מול בנפיקה היה צריך להתבנקר ולהתאבד על תיקו שיעלה אותו.
משחק פתוח ולחץ גבוה לא היה במקום.

בטח לא אחרי שהצליח לסיים מחצית בתיקו והיה ברור שחיפה תיפול מהרגליים במחצית השנייה.

חבל, באמת שהייתה לו הזדמנות לעשות משהו די חד פעמי בכדורגל הישראלי.

אגב, עם כל הפסז’ והיובנטוס, מי שהכי הרשימה אותי בבית הזה זאת בנפיקה, ובפער. כאילו, ברור שלפריז יש שחקנים מדהימים שבנפיקה יכולה רק לחלום עליהם, ושיכולים לגמור משחק ברגע. אבל המשחקים של מכבי חיפה מול בנפיקה (וגם של בנפיקה באופן כללי), אלה המשחקים שהרגשתי את פערי הרמות עם הכדורגל האירופאי בצורה הכי ברורה - הקצב, האינטנסיביות - הכול.
קבוצה מרשימה ביותר.

תשמעו היו פה קבוצות ששלטו בליגה אבל מה שמכבי חיפה עושה זה לבל אחר

נשמה בוא זאת הפועל תל אביב. זה כמו להחמיא לקבוצה בליגת האלופות שתשפיל את ברצלונה.