הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

סאן מנחם זה מנדי הישראלי, שחקן כל כך גרוע שאין לי מושג איך הוא נמצא במכבי חיפה.

הוא גדל איתי בבית ספר, היו בשנתון שלו שחקנים יותר טובים, אחד מהם מאור קנדיל שמשחק במכבי תל אביב וגם הוא פה ושם בסגל הנבחרת. אני חושב שהוא לא כזה נורא. אבל כן הייתי בהלם שהוא חתם במכבי חיפה. איך זה קרה? שחקן התקפה שעובר הסבה לעמדה אחורית בגיל מוקדם. הוא מהיר יחסית, מרים די טוב, שחקן שנלחם ומעריך מה זה להיות במועדון ובעיקר ‘מנצל’ את היעדר השחקנים הנורמליים בעמדה הזו בכדורגל שלנו מאז יגאל אנטבי ואדורם קייסי בערך.

ולכדורגל האמיתי: יש היום דרבי. אחד השירים של הפועל זה “ניסיתי להסביר - חיפשתי היגיון”, וזו אולי הדרך לתאר את הכל. לא יכול לוותר על משחק כמו דרבי למרות שאני יודע שזה יהיה כואב בנשמה, ועצוב איך משנה לשנה הניצחון שלנו רק נראה רחוק יותר, תן לי לצאת בשלום לא רק עם נקודה אפילו 1:0 להם אני קונה. גם לפני הקונצרט שלהם נגד מכבי חיפה זה היה נראה כמו משימה קשה עד בלתי אפשרי. זה באמת מצחיק לדבר על טקטיקה. נניח הישאם לאיוס השחקן הכי טוב בסגל, גם אם הוא היה משחק ועובר חצי קבוצה ומגיע לרחבה שלהם - מה הוא יכול לעשות לבד? במשחק כזה שלומי אזולאי לא מתאים כי הוא לא עושה הגנה וקצת איטי. הפועל צריכה לפתוח אגרסיבי עם שתיים-שלוש עבירות, מקווה שהרוב ביציעים (ובלי לזרוק כדורים) יעשו אווירה מחשמלת ושיהיה כיף עד שנספוג את השער השני. אני כבר לא זוכר אם אדי גוטליב משחק או לא וזוכר מה קרה בשנה שעברה. שישמרו על הכבוד שלנו לשם שינוי, יאללה הפועל

מישהו פה שעוקב אחרי הליגה הזאת יודע להגיד אם שניר לוי הזה באמת שופט טוב ברגיל או שהוא סתם שובץ לדרבי כי אבא שלו במקרה באיגוד השופטים?

שיפוט נוראי שלו בדרבי ואני לא מדבר על 2 הפנדלים שאני מהבית ראיתי שלא היה כלום עוד לפני הVAR

האוהדים של הפועל טמבלים ברמות שלא ראיתי בחיים שלי, הם גם עוצרים את המומנטום של הקבוצה שלהם וגם נותנים זמן למכבי להתארגן.

כדורגל בארץ אין וכנראה גם אחרי היום לא היה בזמן הקרוב.פשוט בושה של משחק רק
במדינות עולם שלישי רואים דברים כאלה.

בתחילת המשחק, כשהאוהדים מצאו דרך חדשה להרוס את התקדמות המשחק - רימוני עשן, אחרי ששמו להם רשתות כדי למנוע את הפארסה שהייתה בדרבי הקודם - לא הבנתי את האוהדים. למה הם נהנים להרוס לעצמם פעם אחרי פעם, ולא נותנים למשחק להתנהל?

אחרי צפייה בחלקים נכבדים מהמשחק - אני לגמרי מבין אותם.

ועדיין טוב יותר מהשופט הספרדי הממוצע :smiling_face_with_tear:
בחיי שאם יתנו ל-ChatGPT לשפוט, הוא יעשה עבודה טובה יותר ממרבית השופטים בשתי הליגות האלה.

אני מקווה שהיום זז משהו בהפועל תל אביב ואם נחגוג הישארות הירואית בעונת המאה במועדון ניזכר בדרבי הזה ה-28 בינואר בו לא היינו שטיח למכבי תל אביב. וברצינות: מבאס, מתסכל, רבע שעה או יותר נגד עשרה שחקנים ולא הצלחנו לנצח ואולי לא העזנו מספיק למרות החילופים, זו באמת תחושה של ‘אם לא היום אז מתי’ והם גם לא ממש הגיעו למצבים. מצד שני יש קבוצה בהפועל עם חיים סילבס. לפעמים לא טובה, לפעמים פחות גרועה, לפעמים מנסה לשחק כדורגל. מחבקים את הנקודה הזו ומעכשיו צריך להתחיל לנצח את הקבוצות בלבל שלנו שזה חצי ליגה בערך. מתי ננצח אותם? כשהפועל תבנה קבוצה נורמלית, בעונה שעברה כמעט (3:2).
אני מודע לכך שזה משחק שצריך לעשות בו רק הגנה וזה אמנם לא פשוט אבל גם לא חוכמה גדולה וסומך על כל האדי גוטליבים והיהב גורפינקלים (מעולה היום) שיחזרו לחלק מתנות, ועדיין מגיעה להם מילה טובה וגם לאור ישראלוב הלא מנוסה שניצח מאבקים ושיחק עם ביטחון. עם אמיליוס זובאס ההגנה פחות רועדת. מחמאות גם לדן איינבינדר

אלן אוז’בולט, אלוהים יודע איך הוא הצליח לבעוט על דור פרץ או על מי שזה לא היה, יותר קשה להחמיץ מהמצב אליו הגיע, הרג אותנו היום, חבל שלקייס גאנם ששיחק הרבה יותר חכם והיה פחות אגואיסט - אין את המהירות שלו. זה היה צריך להיות ה-“פירקנו אותם 0:1”. דור אלו שחקן ליגה לאומית לכל דבר ועניין.

וכמובן מילה רעה לשופט הליצן שפעמיים שרק לפנדל והכניס אותנו לאשליות, איך שראיתי את המהלך בטלפון עם זה שישב לידי בשער 5 - רואים שאין פנדל בשני המהלכים. סתם שורק, לא צריך VAR אפילו, המשחק הזה היה גדול עליו. ומילה רעה גם “לרשת” החובבנית הוזו שכמובן לא מנעה את הבלאגן. מכבי חיפה צריכה לנשק לנו את הרגליים. הפועל לא תרד

טוב אז לחובבי הז’אנר - אתמול היה ערב כדורגל ישראלי משובח.

ניר ברקוביץ’ מסיים את תפקידו בקריית שמונה לאחר דקה ורבע ומוצא את עצמו מקלל קללות הדדיות את פרשן רדיו חיפה איציק אהרונוביץ’, קריקטורה בפני עצמו:
https://twitter.com/avi_atias/status/1624500268795674624?t=kIMEyqeSh0JN9tK2D3We_w&s=08

ליאור, הבן של, לא חוסך עם
“אני איתך דוד יקר ניסית לא הלך
נחכה לתחנה הבאה
נ.ב
הימרתי שאתה הולך עוד לפני פורים והימרתי נכון אני מצטער”
ו- “תוספות כאילו הוא חזר מהפורום ולחץ בוולט על כל התוספות האפשריות”

וגם ניר בעצמו רומז שהוא מתכוון להנות מהשכר המתגמל שאיזי משלם לו:

תודה ניר, נחכה למתנה הבאה (כנראה תגיע מכיוון נס ציונה בקרוב מאד)

עוד זה מדבר וזה בא, אוסקר עם ראיון שבשום אופן לא מתעלה, אבל מזכיר את איי סיי אונלי ווין:
https://twitter.com/FCRBS_en/status/1624470972626796545?t=hjCEVvo0kfsZf1iJJmQjMA&s=08

במקביל בתל אביב מוטי פשכצקי מעודד אוהדי מכבי להפגין נגד המועדון בכנס סגור ואז מנסה לייצר מזה אייטם.

הגרסה שלנו למשחק :heart:

בטח שמתם לב שבשעה טובה ומוצלחת אוסקר נוסף לפיפא.
קיבל פוטנציאל 84, שזה אחד מעל מנור ובפרט הכי הרבה לשחקן ישראלי.
עדיין לא ה-88 של Antonio Nusa (מי?), אבל מכובד מאוד לכל הדעות.

דיא סבע פשוט שחקן ענק, מוסר בחסד, תענוג לראות אותו משחק.

ברגע שהוציא את סבע והכניס את אצילי, שרי וחזיזה הרמה של חיפה ירדה.

תוספת הזמן של 3 דקות זה בדיחה עצובה, רק מעודד קבוצות לבזבז עוד יותר זמן.

שלמה שרף שעדיין מפרשן זה כבר הזייה.

הקטע בו הוא התעקש על הפנדל היה ממש הזוי, אשקרה הראו 10 פעמים שאין נגיעה והוא עדיין חשב שזה פנדל, הזייה.

טעות טקטית של בכר שנגרר למשחק של מעברים שנתניה רצתה לכפות עליו, במקום להחזיק בכדור ולשחק שמרני, בטח אחרי שאתה מוביל בבית. שלושת הגולים ממעברים.

https://www.israelhayom.co.il/sport/other-sports/article/13862302

מנפלאות תחום החיים הישראלי, שנקרא בטעות “ספורט”.

לא הצליחו להגיע להסכמה על זהות הזוכה בפרס ישראל לספורט השנה, אז… פשוט לא יהיה זוכה השנה.

אני מרגיש שאיכשהו מדובר במשל למה שקורה באופן כללי במדינה שלנו בימים אלו: לא מצליחים להגיע להסכמות, אז - אין מדינה.

אלו הם מקבלי ההחלטות שלנו, בכל תחום ובכל מקום בעולם. הפולטיקאים שלנו , ראשי הועדות שלנו, המורים שלנו והבוסים שלנו.
הבעיה הגדולה היא שאנשים שלא מונעים מאינטרסים אישיים ואגו לרב לא ילחמו מספיק בשביל להגיע לעמדות המפתח השונות בחברה שלנו.

חייב להבין מי חסר המושג שאישר במשחקי ליגת העל את הפרסומת הבאה:
“האם שופטי המסך ישנו את החלטת הVAR?”
(פרסומת שרצה בבדיקת VAR ועמיחי מקריא אותה)

מילא הקופרייטר של משרד הפרסום אולי לא מבין בכדורגל אבל המנהלת/התאחדות/גוף השידור אף אחד לא שם לב לסתירה המובנית?

אלא אם כן פספסתי כאן משהו ויצאתי נעל.

גם אם נאמין לרגע ב-100% לגרסת הקטינה, איך יכול להיות שהתיאור של מה שהלך שם מוגדר כאונס? מה זה לעזאזל הזילות הזו של המושג?

ליבי על המוני נשים שבאמת נאנסו ופתאום שמים אותן באותה השורה עם נשים אחרות שמישהו העז לגעת להן בציצי.

וזה בלי קשר לזה שאני מאוד מאוד מקווה שזה שהוא נעצר מעיד על כך שיש ריאיות מאוד ברורות שתומכות בגרסת הקטינה, אם כי לצערי בעולם המגוחך של היום, בכל הקשור לענייני הטרדות מיניות, מסתבר שחזקת החפות זה כבר לא ערך עליון.

גרסת הקטינה לפי הכתבה ששמת:

בהתחלה הוא התחיל איתי ודיברנו. לאחר מכן הוא הציע שנלך לאיזור אחר, קצת פרטי יותר, ואז הוא התקרב אלי בצורה אגרסיבית והדפתי אותו. בשלב מסוים הוא הרים את החצאית שלי, הכניס את עצמי ונגע באיבר מיני. ביקשתי ממנו להפסיק. אמרתי לו שאני לא רוצה שום דבר איתו, ודחפתי אותו. הוא תפס אותי, אחז בי והלך לתקוף אותי מינית.

אני מסכים שזה פחות מאונס, אבל זה גם יותר מ “העז לגעת להן בציצי”.
(אם אני מוציא מהקשר והתכוונת לאמירה כללית ולא ספציפית למקרה הזה שאליו התייחסת במשפט הקודם אז סורי)

מאמין שהמקום היה מרושת במצלמות ויש מי שיודע את האמת. במקרים כאלה לפעמים עיתונאים מקבלים מידע מאנשים שיודעים יותר ואז מפרסמים (לא אומר שזה המצב). תוסיף את זה לדיבור כלשהו שיש על בנאדם (ובמקרה הזה יש), מה שמוסיף לקלות ששמו לכאורה מושחר.

זה לא אומר שזה תקין אבל אני טוען שבדרך כלל דברים כאלה לא קורים ביום בהיר למישהו שעד אותו יום היה כומר.

התכוונתי כאמירה כללית. המקרה המדובר הוא כמובן יותר מסתם נגיעה בציצי, אבל בוא נגיד שהוא יותר קרוב לנגיעה בציצי מאשר לאונס. זה שקוראים לזה אונס זה הוזלה של המושג.