הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

אני אוהב במיוחד את הנהי של מכבי כי הוא נהי אסטרטגי. אצל חיפה הם באמת משוכנעים באותו רגע שמכרו אותם, אבל זה בגלל משהו שקרה. אצל מכבי המדיניות היא קודם כל להתלונן. אם לא יועיל אז כסוג של טיפול מונע.

ברור, גאונות. אחרי הדרבי הם יצאו בקמפיין שבכלל מכרו אותם.

והם לעולם לא מודים שנהנו מטעות שיפוט כאסטרטגיה, פעם זה היה ״טעויות קורות תמיד, פעם לטובתך ופעם לרעתך״ כאשר אתה גונב, היום אפילו זה אין. זה תמיד הם קופחו או שהשיפוט לא טעה בכלום.

מה קרה אסף, נפגעת מהפוסט של נמרודי על הדאבל? :wink:

מי שלא ראה איך גנבו להפועל פ"ת בעונה של גרנט את האליפות לא ראה גניבה של אליפות בימי חייו!

לא נשכח ולא נסלח!

סתם נזכרתי בזה עכשיו שאתם תוקפים את מכבי ת"א כאילו שמכבי חיפה ושחר צדיקים

הייתי במגרש שזה קרה. אין שום סיכוי שזה היה טעות תמימה מקילוטר היה ברור שאין נבדל.

נו והיום אתה רוצה קצת משחקים?

אני מניח שהתכונת “רואה”

אני כבר כמה שנים טובות לא צופה בליגה ישראלית.

עד ששחר לא יפרוש ממכבי חיפה אני לא ישכח לו את זה.

כשיוסי אבוקסיס הגיע הייתי בטוח שדי ברור מה קורה: הפועל תל אביב - >>>תתייצב ותבטיח את ההישארות מהר מאוד| בית"ר ירושלים - >>>תהיה אובדת עצות. אני כבר לא שמח לאיד רחוק מזה, מתעסק רק בקבוצה (חרא שלי). לאט לאט אני מבין שזה אבוד ואנחנו יורדים ליגה. אפשר להגיד שהשחקנים חדלי אישים ובלי אופי, שזה גם עניין מקצועי ויש כמה שחקנים שאני ממש “שונא” בקבוצה שלי…אבל זה גם על יוסי שמאוד חשבתי שהחיבור שלו למועדון מהעבר יעשה טוב. אנחנו שוברים שיאים שליליים והכי גרועים בליגה.

פעם עוד בזמן המשחקים עצמם הייתי מקלל וכו’, למשחקי הבית הייתי מגיע (ומצליח להתנתק מיד כשזה נגמר). כעת זה הגיע למצב שביום שני היו לי תוכניות ולא התאמצתי בכלל להזיז דברים. נפגשתי ולא התעדכנתי בכלל כמה היה במחצית השנייה, לא מסוגל לראות משחקים.

דור
הבעיה של הפועל תל אביב כרגע זה העבר וה’גודל’ שלה. לדעתי הציפיות שלה מעצמה לא ריאליות. המועדון בלופ של תקווה ואכזבה. כל הזמן בציפייה לאיזה סופרסטאר ומאמן על שיחזיר עטרה ליושנה. הראש אולי יודע שהסיכוי קטן, אבל הבטן מרגישה שזו הפועל תל אביב ודורשת יותר. אם מסתכלים אובייקטיבית, הפועל תל אביב עם תקציב של פלוס מינוס 35 מיליון שקלים. 4-5 בליגה, ביחד עם נתניה. זה בפירוש יותר מהליגה השניה אבל לא באמת מתקרב למפלצות שהיא שואפת להתחרות איתן. מספיק לא לשייט לפלייאוף העליון או כמה משחקים בלי ניצחון כדי להכריז על כישלון ולהתהפך על המאמן. ברוב העונות זה מצב בלתי אפשרי. כמובן שתמיד אפשר לעשות עונה טובה, לפגוע בינגו עם איזה זר או לקחת גביע, אבל היומיום לא קל. בטח שעבור כמות גדולה של קבוצות הליגה אותו מאזן בדיוק נחשב איפשהו בין עונה סולידית להצלחה. סילבס, לדוגמה, מאמן סבבה וכנראה שעדיף היה לעשות איתו עוד שניה שנתיים מאשר להחליף.

אבל תראה כמה משחקים לא ניצחנו, תראה את היכולת נגד הקבוצות החלשות בליגה. תתייחס או תבודד את 2023/24, עזוב את כל העשור האחרון. נעשו טעויות והאמצע שלנו הכי חלש בליגה. אבל אנחנו לא “אמורים” לרדת. ברור שהלחץ בשיא כי אנחנו שם גדול. בית"ר נראית מופת ניהולי ומקצועי ביחס אלינו

אתם תיאורטית במצב סביר: יש לכם יותר קהל כסף עניין וכו’ ואין סיבה לא לעשות עונת פלייאוף עליון ולנצח דרבי פעם בשנתיים. מצד שני, אין לכם ממש הרבה יותר כסף. לכן כדי לממש את היתרון צריך לבנות מסודר. בנוער העמידו דור טוב, חבל שלא מתרגמים אותו לשלד שהקהל יזדהה איתו. לדעתי אתם במרחק מאמן טוב וקצת סבלנות משם.

לגבי העונה - הרבה טעויות אבל לדעתי רודריגז זה הדבר הכי קריטי שקרה. לגבי אבוקסיס - הוא צריך שטנץ די ספציפי כדי להצליח (שלושה בלמים, מוסר טוב, חלוץ מהיר ומגנים תוקפים). מה שהיה לו בביתר זו רמה אחרת של איכות וגם הסיבה היחידה שלידכם הם ‘מופת ניהולי’.

כן אבל אתה רואה כאן עונה שהפלייאוף העליון לא התפספס בנקודה-שתיים ובצורת של שחקן כזה או אחר. אנחנו בדיחה כבר שלושה חודשים למעשה. זה הרבה מעבר לכך שקבוצה בסדר גודל בינוני טובה מאיתנו. אני לא רואה בקבוצה הזו שום דבר שקשור לכדורגל. בחלק הקדמי, אמנם לא עפתי על מאוויס צ’יבוטה אך הוא, עומרי אלטמן כשהוא משחק, הישאם לאיוס ואלן אוז’בולט לא שווים גול? זה קצת הזוי. חוסה רודריגס שחקן טוב אין ספק, האמצע בלעדיו לא קיים. אבל הוא היה פצוע הרבה זמן ולא באמת נהנינו ממנו.

אולי אין לנו נוער באמת טוב. אור ישראלוב פצוע כבר שנה בערך, אל ים קנצפלוסקי שחקן שאין בו כלום, נבחרת הנוער זה תמהיל אחר לגמרי. עומר סניור סילון אבל סתם שחקן.

שווים. אבל כאן בא לידי ביטוי שמה שנסבל במועדונים אחרים גורם ללחץ אצלכם ואז עוד יותר קשה לתפקד

לגבי הצעירים - הם לא צריכים להיות אוסקר גלוך. שיהיו שחקני כדורגל ישראלי לגיטימים, לא צריך המון בשביל זה. ראש במקום, עקביות ואתה יכול להיות שחקן. אנחנו בשנה שכל צעיר פוגע ואין סיבה שאל ים לא יהיה קשר אחורי סבבה לליגת העל או שלאיוס לא יתן יותר

בכר סירב לנבחרת, יחזור לחיפה כנראה
בן שמעון יגיע לנבחרת

אני באמת ומרחם על מסאי דגו, עשה עבודה נהדרת העונה ובסוף מאשימים אותו בכישלון, יש לזכור שהוא קיבל סגל מאוד מוחלש, בלי אצילי, נטע לביא, אבו פאני, ג’וש כהן ובעצם גם בלי סבע, שרי וחזיזה ועדיין הצליח להגיע למקום הראשון עד שהפציעות הכריעו סופית.

השחקנים שהגיע הפגרה חלשים מאוד, סייף וקינדה לא תורמים כלום וכל זאת מול מכבי ת’'א שהתחזקה מאוד בקיץ וגם בחלון של החורף.

לחיפה נשאר רק שחקן אחד יצירתי בסגל והוא כבר זקן מאוד ולא יכול לסחוב לבד קבוצה כמו חיפה, עונה שעברה היו שרי, אצילי, אבו פאני, חזיזה וסבע שהצטרף בחורף, אי אפשר להשוות לסגל הנוכחי.

כל פעם מחדש, כשאני שומע פרשנויות וניתוחים של אלי גוטמן בערוץ הספורט אני מתאכזב מחדש.

לחשוב שהוא היה נחשב מגדולי המאמנים פה. מעיד למה הכדורגל שלנו נראה כמו שהוא נראה.

רק אני מרגיש ככה?

אם הייתי עדיין שומע את הפרשנויות של גוטמן בערוץ הספורט אני בטוח שהייתי מרגיש כמוך.

ואבי נמני שהיה מגדול שחקני ישראל?

היו יכולים לבנות אחלה אולפן, חבל.

אבל אבי נמני היה שחקן, לא חושב שמלכתחילה מישהו החזיק ממנו כאיזה מוח כדורגל.

גוטמן היה נחשב לטקטיקן מבריק ואחד ממוחות הכדורגל הגדולים שלנו.

לשמוע אותו מדבר ומפרשן מביך, מה לזה ולמה שסיפרו לנו על המאמן אלי גוטמן. מביך אותי כצופה לשמוע את זה.

לדעתי אלי אוחנה הוא הגרוע מכל, בעיקר כי הוא מחנך את הדור הצעיר, ולשמוע ממנו דעות ריקות כמו “שום דבר לא משנה” או ש"המאמן פחות משנה" זה עצוב. הצרה היא שיש הרבה כמוהו מהכדורגל שמדברים ככה.

משחק חשוב מאוד היום נגד הפועל פתח תקווה באצטדיון בלומפילד, מעניין מתי הסיוט הזה יגמר. בכל מקרה - הפועל תל אביב כמובן מנסה לקדם את המשחק ויעני עאלק מחיר אחיד של 50 ש"ח לכרטיס או משהו כזה - למה לא לעשות כמו לפני 20 שנה בעונת 2004/05, עונת ההישרדות המרגשת עם שייע פייגנבוים (גם כשלא הצלחנו לחבר שתי מסירות - שמעון גרשון, יוסי אבוקסיס, שביט אלימלך - עם מנהיגים כאלה ושחקנים עם אופי ידעתי שלא נרד, וגם קצת ביסקוט והרפסודה, איבזיטו אוגבונה) - הפועל עשו מתווה יפה של כניסה חינם לנשים וילדים באדום או כרטיס בעשרה שקלים וכל משחק היה 12-13 אלף אוהדים. חבל.