מנצ'סטר סיטי - טרבל היסטורי לחניכים של פפ

זה גם הפריע לך בזמנו, כשעל מנת להתמודד עם ברצלונה הגדולה של פפ (שקיבל קבוצה גבורה שמתחרה על המקום השלישי) וביסס אותה על 7-8 שחקני בית - הוצאתם רבע מיליארד בקיץ אחד והמשכתם לשפוך כסף כדי לקחת בסופו של דבר אליפות?

או שפה זה מפריע לך כי אף אחד לא היה מצפה מפפ להרים את הקבוצה השנייה בטיבה במאה ה21 דווקא בקבוצה ללא מסורת או היסטוריה, כזאת שהתחילה מנחיתות משמעותית והייתה צריכה לשלם פי 2 לכל שחקן כדי שיסכים להגיע דווקא אליה, כזאת שהייתה צריכה להתמודד עם ענקיות כמו יונייטד, ליברפול, ארסנל וצ’לסי שיש להן לא פחות כסף ואפילו קנו שחקנים כמו פוגבה או ואן דייק ושברו שיאי העברות?

סיטי הייתה צריכה להוציא יותר מהיריבות שלה כי נקודת ההתחלה שלה הייתה הרבה יותר נמוכה מהשאר. ובניגוד לשאר הקבוצות שהוציאו מליונים (מוריניו מי?) היא רמסה את אנגליה עונה שנייה ברציפות עם הכדורגל הכי יפה ביבשת, בפער עצום.

נ.ב. ההפסד הבודד של ליברפול זו פיקציה. גם באנפילד סיטי היו טובים יותר, ומאחרז החמיץ פנדל בסוף המשחק. הסיפור הרומנטי הזה על “תחרות” היה צריך להיות גמור הרבה יותר מוקדם.

ריאל מדריד היא הקבוצה הכי גדולה בעולם, היא הקבוצה שזכתה בהכי הרבה אליפויות וצ’מפיונס, היא קבוצה ענקית עם אגדות מהגדולות שיש לכדורגל להציע, ריאל מדריד יכולה לקנות את מי שהיא רוצה, בדיוק כפי שברצלונה עושה(ברצלונה הוציאה על רכש יותר מריאל כולל העונה שאתה מציין), ובדיוק כפי שהיונייטד עושה, כי הם קבוצות עם גב והיסטוריה, בניגוד לסיטי(וגם צ’לסי) שהם קבוצות צעצוע, זה ההבדל, אבל אתה שומע פפ וכרגיל בא לריב.

מה שמפריע לי שלפני שפפ הגיע סיטי קנתה את כל מה שזז וזכתה באליפויות, כבר אז הייתה לסיטי הסגל הכי יקר בתולדות המשחק ואז פפ הגיע וקיבל תקציב רכש בלתי מוגבל, זה לא לרכוש שחקן או שתיים לנקודות חולשה נקודתיות(ואן-דייק ואליסון, פוגבה ולוקאקו), זה להעמיד ברכב שני שיכול לזכות בפרמיירליג בקבוצת פלסטיק כמו הסיטי שאין לה שום זכות !

נקודת ההתחלה של הסיטי הייתה הרבה יותר נמוכה ? עוד שטויות, פפ קיבל סגל מעולה ! סגל שזכה באליפויות והיה יכול לזכות בעוד אליפויות גם בלי רכש וגם בלי פפ, ואז פפ מגיע ורוכש מגן ימני שלישי לסגל ב-35 מיליון, מוריניו שאתה יורד עליו קיבל יונייטד גמורה בלי שחקן אחד שיכול לפתוח בהרכב של הסיטי, והוא הוציא פחות מפפ שקיבל סגל מפואר, ואני בכלל לא רוצה להתחיל לדבר על הסגל שקלופ קיבל ומה הוא בנה.

סיטי לא הייתה יותר טובה לא באנפילד ולא באיתיחד, היא הצליחה לשחק נסוג ולגנוב פנדל שהיא החמיצה, ואז אתה בא ובונה תיאוריות על הנתון הזה, במשחק במנצ’סטר ליברפול הייתה יותר טובה למרות שהפסידה.

אני מסכים לחלוטין. רק לא מבין מה פפ אשם פה. בגדול אתה צודק.

אני לא מאשים אישית את פפ, הוא רק חלק מהצעצוע הזה שנקרא מנצ’סטר סיטי, וכמו שקלופ בחיים לא היה מאמן בסיטי ציפיתי שגם פפ לא.

ההרכבים שפתחו במשחק האחרון בין השתיים באיתיחאד:
אדרסון 35 - 55 אליסון
קומפני 6 - 20 לוברן
סטונס 47 - 70 ואן דייק
לאפורט 57 - 0 ארנולד
דנילו 26 - 8 רוברטסון
סילבה 24 - 23 ויינדלום
סילבה 43 - 16 הנדרסון
פרננדיניו 30 - 0 מילנר
סאנה 37 - 37 סאלח
אגוארו 31 - 21 פירמינו
סטרלינג 44 - 30 מאנה

סה"כ 377 - 280 סה"כ

והנה הספסלים. הדגשתי את השחקנים שעלו כמחליפים:
גאנדוגאן 20 - 39 פאביניו
ווקר - 45 - 13 שאקירי
אוטמנדי 28 - 12 סטארידג’
דה בריינה 54 - 53 קייטה
מאחרז 60 - 12 מורנו
ג’סוס 27 - 25 לאלאנה
מוריץ’ 0 - 9 מיניולה

סה"כ 207 - 164 סה"כ

כל ההרכב שעלה אצל סיטי עלה 34% יותר מההרכב שעלה אצל ליברפול.

כל הספסל של סיטי עלה 26% יותר מהספסל של ליברפול.

הספסל של סיטי, לטענתך, עלה 35% פחות מההרכב הראשון של ליברפול.

מה שעצוב שהקיום של סיטי ופסז מדגימים כמה אופ"א זה ארגון חשוך ומושחת. לא צריך את דר שפיגל בשביל להבין את זה. מספיק לראות את הסגלים שלהם.

שאסוקו, רוב השחקנים של ליברפול נרכשו קודם כל מכספים שנכנסו ממכירת שחקנים כמו סווארז, סטרלינג וקוטיניו, שחקני הסיטי הגיעו תמורת חביות נפט, זה קודם כל(וזה ההבדל ענקי שאני מתייחס אליו).

שנית…רוב הכוכבים של ליברפול נרכשו במחירים של היום אחרי האינפלציה של פוגבה ואז ניימאר ואמפבה, שחקן כמו דה-בריינה היה עולה היום 150 מיליון יורו, אגוארו לא הרבה פחות, וגם סילבה וקומפני היו עולים הרבה ממה שרשמת.
כל השחקנים האלה הגיעו ככוכבי גדולים מקבוצות גדולות ונרכשו רק כי לסיטי יש בור ללא תחתית, השחקנים של ליברפול נרכשו מקבוצות קטנות והיו שחקנים טובים אבל לא כוכבים גדולים וקלופ הפך אותם להכי טובים בעולם, סלאח, מאנה ופירמינו דוגמאות לכך.

רק על ואן-דייק ואליסון הוצאנו כסף ברמה שסיטי מוציאה על שחקני הרכש כי היינו חייבים לייצב את ההגנה.

וגם יש לך כמה טעויות בתבלה שהכנת(קומפאני ב 6 מיליון יורו ? באמת ?) אבל זה לא קריטי.

מי אתה שתחליט למי יש זכות לזכות באליפות?
סיטי שמה את עצמה בנקודה שבה תוכל להתחרות בשאר האנגליות, מה לעשות שרצף החלטות גרועות הוביל לכך שיונייטד וארסנל ירדו מהתחרותיות.

ההבדל היחיד הוא שסיטי תצליח לעשות שינוי עצום בעונה אחת ולא תצטרך תהליך.

אבל בלי קשר זה מאוד צבוע מצד כולכם שמעודדים קבוצות עם כסף ואז באה קבוצה עם קצת יותר כסף ואתם פתאום מתלוננים. מה שסיטי עושה לאנגליות חמור הרבה פחות ממה שהגדולות עושות לאנגליות הקטנות.

אני אישית בעד סיטי כרגע…

מה שלי מפריע זה לא כמות הכסף, אלא המהות שלו. ליברפול, יונייטד, במיוחד טוטנהאם, משיגות את הכסף שלהן בדרכים מקובלות - הסכמי פרסום אותנטיים. זה שליונייטד, ארסנל וליברפול יש יתרון כלכלי בזכות ההיסטוריה זה נכון, ולעיתים לא הוגן, אך קשה לצפות מהן למחוק את מה שהיה לפני 50 או 60 שנה ועדיין שומר להן על בסיס אוהדים של עשרות מיליונים. זו אפילו לא התנהלות מכביסטית, כי לקבוצות הקטנות באנגליה יש כוח מסויים על הגדולות. עברו הימים ששחקן של אברטון מסתכל בעיניים מנצנצות על יונייטד ומגיע תמורת נזיד עדשים כי אין ברירה. הוא יבוא, אם בכלל, אחרי שאברטון תקבל 75 מיליון יורו, ותוציא בעצמה 50 מיליון על שחקן של סוונזי.

סיטי ופריז, לעומת זאת, לא תלויות בשום התנהלות פיננסית נבונה. יש מאחוריהן מדינות, ולא סתם אלא מדינות עשירות במיוחד. הן לא מוגבלות בתקציב כי לבאר שלהן אין תחתית. אם צריך לעמוד בפייר פליי, נמציא חוזי פרסום עם אייר-זיבי או זובי-איירווייז בסכומים מופרכים, והבעלים, המדינה שהיא גם במקרה הבעלים של חברת התעופה זיבי התורנית, תעביר כסף לקבוצה בלי שלגוף המסריח שנקרא פיפא יהיה מה לעשות.
אז לאט לאט הן משיגות גם הסכמים “אמיתיים” עם חברות רגילות, אבל הקבוצות האלו לא הגיעו להכנסות של מאות מיליונים בזכות גאוני שיווק. הרי למי אפשר לשווק את מנצ’סטר סיטי? עד היום, עם הכדורגל המדהים והשושלת, אין לה אוהדים. לכו במנצ’סטר ותראו חנות מזכרות ממוצעת עם קיר שלם של מוצרי יונייטד, ופינה חביבה של מוצרי סיטי, ליד ארסנל וצ’לסי. כל הכסף הגיע ממדינה, שבלי קשר להיותה מוסרית או לא (לא), היוותה יתרון עצום על פני כל מועדון כדורגל אחר, שהתנהל במגבלות של חברה מסחרית (או צעצוע של אוליגרך עם כיסים עמוקים אך סופיים כמו אברמוביץ’).

אין כאן עניין של זכות או לא. בהתחשב בנ"ל, סיטי לא מרגשת אותי. ליברפול, ימח שימה, כן. זה הכל.

גם לסוונזי אין הרבה אוהדים.
זה גם לא פייר שיונייטד תוכל לקנות את פוגבה ב120 מיליון שזה פי 2 ממה שסוונזי שווה (לא בדקתי נתונים, ואם לומר את האמת אני לא מכיר אף שחקן מסוונזי).

מה שסיטי עושה זה בדיוק מה שברסה וריאל עושות לליגה הספרדית (קונות כל שחקן מצליח) ובדיוק מה שבאיירן עושה בגרמניה, ובדיוק מה ש4 המועדונים הגדולים באנגליה עושים באנגליה (ארסנל לא, נכון).
ההבדל היחיד הוא שעכשיו יש קבוצה באנגליה עם קצת יותר כסף מ4 הגדולות ופתאום התהפכו היוצרות. (גם לא באמת התהפכו היוצרות כי זה לא שסיטי יכולה עכשיו להוציא שחקנים מהקבוצות הגדולות).

אני גם לא אוהב את סיטי, אבל לא אזלזל בהישג שלה. ואני הראשון לקטול את גווארדיולה או כל אדם המזוהה עם ברסה. אבל מה שהוא עשה שם ממש מרשים

גב, אני חושב שאתה מפספס את העובדה שהם מבקרים (ובצדק) את ההתנהלות הכלכלית של סיטי: הקבוצה שמה פס על פייר פלי וקונה שחקנים בדרך לא דרך. לריאל, ברצלונה, ויונייטד יש כסף מעצם היותן קבוצות ענק, עם היסטורייה ענקית וחוזי פרסום כאלה ואחרים. אצל סיטי, המצב הוא נטו נפט.

אז לריאל וברסה היה כסף לפני, זה הכל.
או שהיה להם מזל לפני שנים והפ נעשו קבוצה גדולה.
אני נגד האמירה שלקבוצות אחרות אין זכות להצטרף למועדון הקבוצות הגדולות. למה רק למי שהייתה טובה בשנות ה80 יש זכות?

כי ה"זכות" של סיטי ופסז’ לא הגיעה בדרך תחרותית או מקצועית “טהורה”. הקבוצות האלה עושות מה שבא להן. אם כבר, הן פוגעות בכדורגל.

צ’לסי נחשבת היום למועדון טופ לגיטימי באנגליה והיום אף אחד לא מבקר אותם. אבל לפני 15 שנה הם עצרו את ארסנל ויונייטד האליפויות באותה דרך.

לסיטי, כמו צ’לסי, לא הייתה דרך לפרוץ את תקרת הזכוכית חוץ מלהוציא הרבה (הרבה) כסף.

מה שבאמת מפריע לאנשים זה שקבוצה לא “סקסית”, בלי בסיס אוהדים עצום שמשתפך על היסטוריה ענפה ואליפות אחרונה לפני 30 שנה, מצליחה לייצר את הכדורגל הכי טוב בעולם. הרי באיזה זכות הם יותר טובים מהקבוצות שאנחנו אוהדים? זה בטוח בגלל שלהם יש יותר כסף. well, זה לא. לא רק.

בקיץ שבו בארסה הולכת להוציא 150 מליון כדי לקחת את שני השחקנים המרכזיים של אייאקס, אני ממש לא מוכן לשמוע טענות על כמה סיטי לא בסדר שהם לא מנסים להיות אייאקס 2, אלא מתחרים עם הקבוצות הגדולות במה שרק להן היה פעם בזכות הצלחות היסטוריות - כסף גדול.

אם פפ לא היה מאמן סיטי? אתם סוגדים לכל פיפס ברסאי.

*לי אגב מפריע שעל סיטי ופסז משום מה לא חלים חוקי הפיירפליי, לא על זה שהן מצליחות (שזה בדרך ישירה מן הסתם קשור אחד לשני).

ברייקינג ניוז: כסף ישן לא אוהב כסף חדש. אני רק מנחש שכל מי שתומך בליברפול הענייה נגד סיטי העשירה בליגה, תומך גם בטוטנהאם הענייה נגד ליברפול העשירה באירופה.

@titi_camara הרשה לי רק שאלה אחת קטנה ומאוד ספציפית שמסקרנת אותי:

על מה אתה מדבר? יש את ווקר, יש את דנילו… מי אותו מגן ימני מסתורי ביניהם?

איזה ליברפול העשירה ? עד לפני 3-4 שנים טוטנהאם הייתה גונבת לליברפול החתמות, כל שחקן שליברפול עקבה אחריו בסוף חתם בטוטנהאם כי ליברפול לא הצליחה להשוות את השכר.
זה שליברפול יכולה לרכוש עכשיו שחקנים זה כי היא עשתה מהלכים מבריקים בשנים האחרונות, זה התחיל עם הנס בהחתמת קלופ והמשיך בשחקנים שנרכשו בסכומים נמוכים עד מגוכחים וקלופ הפך אותם לוורלד קלאס(סלאח, מאנה, פירמינו, ווינאלדום ורוברטסון) ואז הגיעה ההצלחה באירופה והעונה גם בליגה וגם באירופה וכך נכנס הרבה כסף, וגם חוזי פרסום התחילו להגיע ואז פתאום יש כסף, ככה זה אמור להיות בכדורגל, הסיטי נתמכת ע"י מדינת נפט מהעשירות בעולם, לא צריך שם תהליכים, שנתיים לא לקחנו אליפות ? נחתים את פפ ונשלם לו את השכר הכי גבוהה אי פעם למאמן וניתן לו צ’ק פתוח לרכש.

ומתי אוהדי ברצלונה יפסיקו להפוך כל חור שפפ השתין בו למקום קדוש ?

עד כמה שזכור לי בישראל אתה אוהד מכבי חיפה. לפני שהגיע המיליארדר יענקלה שחר, לא הייתם קרובים למה שאתם היום. לא הייתה שם שום דרך מיוחדת אלא בן אדם עשיר שששפך מלא כסף והפך את המועדון למצליח ביותר בישראל, תחילה כספונסר ואח"כ כבעלים.

לא נראה לי שזה הפריע לך במיוחד לחגוג אליפויות ירוקות בעשרים שנה האחרונות.

ומה הסיבה שליברפול טובה באופן עקבי מאברטון או לסטר? האם אחת מהשתיים תוכל להיות איי פעם ליברפול באמצעות מהלכים מבריקים וללא אוליגרך?

ליברפול תמיד הייתה באזור של העשירות. בשביל להיכנס לחבורה הזאת בסבנטיז לא היה צריך אוליגרך, אבל ב20-30 שנה האחרונות אין באמת אפשרות אחרת. וגם ליברפול, למרות ההצלחה בשנתיים האחרונות, היא לא ריאל/בארסה/יונייטד/באיירן/יובה והיא תתקשה להמשיך להצליח ככה בדרכה ה״טהורה״ לאורך זמן. להיות feeder club של בארסה יכול להביא אותך רק עד לנקודה מסויימת. איפשהו בין סביליה, אתלטיקו, דורטמונד וליברפול הנוכחית.

מכבי חיפה אם לא מאשרים את שער הנבדל של לנדאו הייתה אמורה להיות קבוצת העשור בשנות ה-80, ואז הגיע שחר והשקיע, אני לא נגד בעלים שמשקיעים, הנה מכבי ת"א מצליחה בענק בזכות גולדהאר ואתה לא רואה אותי מתלונן על זה כאוהד מכבי חיפה.
פשוט הסיטי(וגם פסז’) נתמכות ע"י מדינות נפט מהעשירות בעולם, אין שם תקציבים ואין שום פרופורציות בין הכנסות והצלחות לבין ההשקעה, יש בור ללא תחתית ואתה יכול לעשות מה שאתה רוצה.

וזה בדיוק מה שאני טוען…למרות שליברפול קבוצה ענקית עדיין היא לא בליגה של הגדולות באמת למרות שטובי השחקנים בעולם כרגע משחקים אצלה ולמרות שהיא הייתה פעמיים בגמר הצ’מפיונס ולמרות 97 הנקודות העונה, היא צריכה להמשיך לעבוד קשה ולהמשיך להשקיע כדי להישאר במקומה, הסיטי צריכה רק למכור עוד ועוד חביות נפט.
יונייטד מתחילה לשקוע ועוד שנתיים עם חוסר השגיות וגם אתה תפסיק למנות אותה עם קבוצות העל, מישהו זוכר את מילאן ?
אבל עם הסיטי הסיפור שונה, עונה לא טובה ומיד מזמינים פנקס צ’קים חדש ללא הגבלות מהבנק והכל מסתדר.

ולמה פידר קלאב רק של ברצלונה ? אתה יודע כמה שחקנים ריאל מדריד הפילגש שלי גנבה מאהבת חיי ?

אבל כל עוד ממשיכים עם הקו הנוכחי נפסיק למכור שחקנים ושחקנים יפסיקו לרצות לעזוב את ליברפול אלא להגיע אליה.