ליאו מסי :: אלוף עולם

חייבים לעדכן את הפרסומת הגדולה בכל הזמנים:

מה אוהדים נורמלים חושבים: “כן טוב, ידוע שאסור לגעת בגביע לפני הגמר, זה מביא מזל רע”
מה אני חושב:

לאו מסי היה היחיד שכבש חמישייה בשמינית גמר ליגת האלופות (נגד לברקוזן) עד הערב.

מפלצת ההאלנד הזה.

עדיין היחיד אי פעם שעשה את זה בצ’מפיונס (בכל שלב) ללא פנדל.

מסי בשיאו היה חיית גולים שלא נראה שוב לעולם.

טוב הליכלוך מתחיל לצוף כצפוי אחרי ההדחה. מעניין מאוד.

כתבתי את זה בדיון של רונאלדו אחרי הראיון המביך שלו לפירס מורגן.

ואני מקשר את זה למה שקורה עכשיו בפוליטיקה (זהירות) לנתניהו - שהיה צריך לקחת את הסדר הטיעון ולפרוש בכבוד אחרי הקמת ממשלת בנט-לפיד, במקום להתדרדר לממשלה הנוכחית שהתנהלה (מדגיש - אני לא מדבר על אידאולוגיה אלא על התנהלות) בצורה אולי הכי גרועה שאני זוכר שהייתה פה בשנים האחרונות, ולדעתי יהיה לו קשה מאוד לחזור מזה. סיים ברע, מה זה ברע.

ואיך אני מקשר את כל זה למסי? כי צריך לדעת מתי לפרוש.
בנאדם לא מקבל שני ריקודים אחרונים. הרוב לא מקבלים אפילו אחד.
מסי קיבל. הוא זכה בתואר היוקרתי מכולם, בתואר שהוא רצה יותר מכולם, בתואר היחיד שהיה חסר לו.
זכה, וזכה בסטייל.

הוא יהיה בן 36 הקיץ, הגיע הזמן לקפל.
ליאו - מיאמי מחכה לך :heart:

נקודות השוואה בין רונאלדו לביבי:

רונאלדו: מביך את עצמו בגיל 37
ביבי: מביך את עצמו בגיל 73

רונאלדו: מתבכיין שכולם נגדו, בייחוד התקשורת
ביבי: מתבכיין שכולם נגדו, בייחוד התקשורת

רונאלדו: התחיל בימין, אבל בהמשך עבר למרכז-שמאל
ביבי: התחיל בימין, אבל בהמשך עבר למרכז-שמאל

רונאלדו: לא היה אמור להיות הכוכב הראשי (אלא נאני)
ביבי: לא היה אמור להיות הכוכב הראשי (אלא יוני)

רונאלדו: מקיף את עצמו ביותר מוכשרים ממנו, כדי לעזור לו לנפח הישגים אישיים
ביבי: מקיף את עצמו בפחות מוכשרים ממנו, כדי לעזור לו לנפח הישגים אישיים

רונאלדו: מוכן להפיל את מועדון נעוריו, העיקר הוא
ביבי: מוכן להפיל את מפלגת/מדינת נעוריו, העיקר הוא

רונאלדו: תכלס היה עדיף לו להישאר עם הלבנים
ביבי: תכלס היה עדיף לו להישאר עם (שבט) הלבנים

רונאלדו: ויתר על הערכים שלו כדי לקבל טובות הנאה מסעודיה
ביבי: ויתר על הערכים שלו כדי לקבל טובות הנאה מסעודיה

יש לו אישה ושלושה ילדים שבשבילם ברצלונה היא בית. אנשים שיש להם הכל בחיים צריכים להגלות למיאמי? עבור איש משפחה זה נו בריינר.

אני לא מסכים. מסי עדיין בטופ 3 בעולם. נכון, הוא זקוק לקבוצה שתרוץ מסביבו אבל זה בסדר.
מסי עדיין יכול לתת בקלות שתי עונות טופ, אם לא יותר.
אני בטוח ב10000% שהוא ייתן עוד טורניר קופה והוא כבר סוג של הצהיר על זה.
סקאלוני גם אמר שיש לו מקום במונדיאל הבא. אכן נשמע מוגזם, אבל אפשרי בהחלט, במיוחד אם ייתן קופה טובה.

חוץ מזה, למה ארה"ב? לבן אדם יש עדיין כדורגל, אז אם לא ברסה, בבקשה שיחזור לארחנטינה או ילך לנאפולי.

שמעתי שכיף שם, הרבה שמש, הרבה דרום אמריקאים, הרבה ים :man_shrugging:
ומסי יוכל לשחק עם בוסקטס ואלבה שוב :heart_eyes:

דווקא בגלל שאני חושב שאתה צודק, אני מציע לו לעבור עכשיו. לא צריך לסחוט את הלימון עד הסוף, אפשר גם לעצור רגע לפני הסוף. את השיא של מונדיאל (גם מבחינת ההישג וגם מבחינת היכולת שמסי הציג במשך חודש רצוף) יהיה קשה לשחזר. וזה לא שיש לו עוד חמש-עשר שנים בטופ של הטופ, אלא יותר משהו כמו שנתיים. מילא אם (י)היה פרויקט נורמלי בפריז, אבל המועדון הזה מתנהל כל כך רע שהישארות שם זה בעיקר מתכון לאכזבות (ולתארי אליפות שמעניינים את אף אחד). אז עדיף בעיניי לעזוב את אירופה כשהמונדיאל טרי בזיכרון הקולקטיבי, וללכת להנות מכדורגל במקום רגוע יותר. וגם נחמד להגיע לשלב הזה של ההנאה כשהיכולת שלו עדיין גבוהה.

לגבי מעבר לבארסה כתבתי בדיון אחר שבעיניי חזרות זה רעיון רומנטי שבדרך כלל נכשל. ואם אני ממשיך את הקו פה, אז הדבר החיובי היחיד שיצא מהעזיבה הכפויה של בארסה זה שהוא עזב את המועדון כשחקן הטוב בעולם. אני אשנא לראות אותו משחק לא טוב (ביחס לסטנדרטים של עצמו) במדי ברצלונה. ועוד יותר אשנא אם זה איכשהו יתורגם לשריקות בוז מהקהל הביתי שלו.

למה דווקא ארה"ב - כי סיימנו לשחד את הקטארים עם המעבר לפריז ועכשיו צריך להתחיל לשחד את האמריקאים לקראת 2026…

מבחינה הגיונית אתה צודק. אבל פאק מבחינה ריגשית אני לא מסוגל להגיד למסי לך לארה"ב אני רוצה פאקינג שנה אחרונה איתו בברצלונה.

חח משה, אפילו אני רוצה לראות אותו שוב בבית. אנדר צודק, זה לא הגיוני וזה לא רציונלי. זה נטו רגש.

אני רובוט ואני לא מתבייש בזה

שלא תגידו שאני נגד הידברות
מעבר למיאמי, משחק גביע גאמפר הקיץ, מחצית במדי האמריקאים מחצית במדי הקטלונים
יש עסקה?

ההודעה כמעט זכתה להתעלמות, מבחינתי הודעת השנה בפורום שמחוץ לתרד המימז.

אפשר חצי עונה שם ואת חצי השני בברצלונה.

אפשר לסגור עם הנשיא.

ושהם משלמים את המשכורת באותו הזדמנות

לא אכפת לי איך זה יסתדר. מגיעה לו ולנו עונת פרידה נורמלית.

אני בכוונה שם את זה פה

אני לא רציתי להכנס לכל השמועות על החזרה של מסי כי זה היה בעיקר בתקשורת הקטלונית אבל אם פאבריציו רומז שזה מתחיל להיות אפשרי אפשר להתחיל לחשוב על זה.

https://twitter.com/ReshadRahman_/status/1642090691508555777

בכל מקרה לדעתי לא ימשיך בפסז.

צד אחד אין ספק שזה היה סיפור עצום ולמסי מגיע לסיים הרבה יותר מכובד בלשון המעטה את התקופה שלו בברצלונה אבל להיות אם להיות “הסניגור של השטן” האם זה לא יפגע בצעירים של ברצלונה האם ברצלונה עכשיו יכולה להראשות עצמה שחקן שלא לוחץ בהתקפה?

אני חצוי. מבחינה ריגשית אי אפשר להגיד לא למסי וזה באמת היה סיפור מהאגדות אבל מבחינה הגיונית וקרה לא יודע איך אפשר גם מבחינה כלכלית ומקצועית להחזיק את זה.

מבחינתי המקום של מסי בקבוצה הנוכחית זה בעמדה של פדרי. בהינתן ואנחנו טוחנים את פדרי כל כך שהוא עוד שניה הופך לאבק ונפצע כל יומיים, לא יזיק בכלל לדעתי, בחלק מהמשחקים, שהוא יקבל קצת מנוחה.

מסי לא יישאר בברצלונה לנצח. יש לו עוד שנה לתת? שנתיים? לפדרי לא יזיק פחות דקות וקצת פחות לחץ.

לנו ולמסי מגיעה פרידה נורמלית.

לא

כן

אם רוצים לשמור על כמות פנסיונרים קבועה אז מציע על חשבון בוסי, ושכולם יתקדמו משבצת:

זה עדיין מאוזן מבחינת כמות שחקנים עם אוריינטציה של הגנה / קישור / התקפה, ומבחינת פריסה טקטית על המגרש.
ראפיניה ואובא גיבוי בהתקפה, גונדו ובוסי גיבוי בקישור, מרטינז ואלבה גיבוי בהגנה, רוברטו גיבוי בכל עמדה קיימת, ואנחנו בטוב.

שלוש, מונדיאל, ויאללה למיאמי
(מהמגזימים)

אני לא יודע מה אני חושב שעדיף למסי עצמו (לברצלונה אין שאלה מה עדיף מבחינתי - כל שנייה של מסי במועדון היא רווח מקצועי וכלכלי עצום), אבל התשובה מאוד שונה אם הוא מרגיש שנשארה לו עונה אחת לתת ברמות הגבוהות, לעומת אם הוא מרגיש שנותרו לו שלוש עונות לתת ברמות הגבוהות.

לא בהכרח אם יעלה במקומם, אלא שגם התקפית לצעירים יהיה פחות משקל במשחק ההתקפי.

אולי פה נוכל גם להשתמש בגאבי באמת.

אני עדיין לא יודע אם פרנקי יוכל להחזיק בקישור אחורי לבד. ולצפות מגאבי שגם ילחץ בשביל מסי, וגם יעזור לפרנקי זה ממש קשוח, אפילו בשביל גאבי.

מסי לא יכול להיות שכיר חרב. בשלב הזה בקריירה זה מאוד קשה לעשות סוויץ’ כזה ואני חושב שלא סתם ראינו הבדל עצום בין מסי של פריז למסי של ארגנטינה. גם לגרור את המשפחה שלו לקבוצה אחרת באירופה כמו מינכן, או למנצ’סטר או ללונדון בשלב זה זה לדעתי לא סביר. אם מסי רוצה עוד עונה באירופה, והוא לא רוצה להישאר מפריז, נראה לי מאוד הגיוני שיגיע לבארסה, ומהרבה בחינות זה הדבר שהכי נכון לו.

אני רק מקווה שצ’אבי יצליח לנהל את זה.