ליאו מסי :: אלוף עולם

אני רק מקווה שאני לא ישמע את מסי מבלבל לנו בעתיד את המח על זכויות של ילדים פלסטינים או פליטים או זכויות אדם. איבד את הזכות המוסרית להטיף מוסר . (לא שזה יפריע לו. פפ וצאבי עושים את זה בלי הפסקה)

“בזכותו” קטאר מקבלת עוד תמיכה ועוד לגטימציה ופחות ידברו על העבדים שמתו בבנייה של אצטידונים. ובתת תנאים.

מצטרף לחבורה שלמה של צבועים דוגמה פפ זידאן צאבי שעשתה דברים דומים. אבל אף אחד לא תרם להם מבחינת “הלבנת התדמית” בטח לא ברמה שלו (אולי צאבי מבחינת היחסי ציבור שהוא עשה למונדיאל שם)

אני “יכריח” את עצמי לאהוב את מסי הכדורגלן. ופחות הבן אדם.

עדיין גם עכשיו אני מודה לו ומתגעגע ללא הפסקה .

נו באמת, בגלל שהוא חתם בפאריס ״מסי הבנאדם״ פחות ראוי בעינייך? ואני אוהד ריאל עם אפס צורך להגן עליו.

מסי לא הבעיה והוא לא מוסיף לבעיה. גם בלעדיו הרימו עכשיו אולימפיאדה שנהרגו בה מאות אם לא אלפיי פועלים. המעבר של מסי לפרריס הוא גרגור חול לעומת הכסף של הקאטרים ושל שאר הנסיכויות ולכן המצב שתיארת ישאר ללא שינוי. המעבר שלו לא מעיד עליו מאומה, בטח ובטח שכולנו בטוחים שעוא עשה הכל מהצד שלו להישאר בבארסה.

פסז זה לא סתם קבוצה שמומנת ע"י ספונסר קטארי, אלא קבוצת בת של מדינת טרור. הקטארים שולטים שם ומשתמשים בה ובשחקנים שלה על מנת להלבין את התדמית שלהם בתור מדינה.

הם לא סתם רדפו אחרי פפ זידאן צאבי ועכשיו מסי. דרך אגב סין עושה דברים כאלו רק בקנה מידה יותר גדול.

וזה הרגשה אישית שלי. אתה מוזמן להרגיש מה שאתה רוצה כלפיו.

פסז זה קבוצה בת של מדינה טרור ומדינה של עבדים העונה לשם קטאר. הכסף שממן את החוזה שמסי הולך לחתום עליו הוא כסף דמים שהושג בין היתר בגלל עובדים שהגיעו מנפאל חיו בתת תנאים שם ומתו במספרים שעד היום לא יודעים כי קטאר מונעת גישה אליהם. הערכה מדברת על אלפים.

אין קשר למסי הכדורגלן ואיך הוא סיים בברצלונה, שהרי אין לי טענות אליו בהקשר הזה.

אני לא מסוגל להרגיש ניטרלי כלפי קטאר בין היתר בגלל שטיל שמומן בעזרת קטאר, נפל כמה מאות מטרים מהבית שלי בזמן שישנתי וללא המזל כנראה שהייתי הופך להיות ז"ל ,לפני כמה שבועות , אז אני מצטער שקשה לי להרגיש ניטרלי… או להתעלם מזה. או לחשוב שזה סתם מועדון ספורט שממומן בכסף מלא של מדינת עבדים תומכת טרור.

אני מבין מה שאתה אומר אבל בסוף מסי הוא כדורגלן שנאלץ לעזוב את הבית שלו למקום היחיד שיכול לקבל אותו.
מה רצית שהוא יעשה?! יישאר בלי קבוצה?

וגם אם היו לו עוד אופציות, אני לא חושב שהוא צריך כל-כך להחשיב את המסגרת.
הוא משחק בקבוצה אירופאית לגיטימית, לא שהוא עבר לחזק את נבחרת קאטר.

איפה היו התלונות שהוא הסכים להמשיך לשחק עם הקרן של קאטר על החולצה של ברצלונה? שהוא פרסם ביחד עם בראיינט את חברת התעופה שלהם?

לשחק עם החולצה של קטאר להזכירך זה לא היה החלטה שלו או בשליטה שלו. ואני זוכר טוב מאוד שגם שזה עלה על הפרק בברצלונה חשבתי שזה דבר מתועב מה שברצלונה עשתה.

ראית אותי מתלהב מהפרסומת שלו עם ברייאנט?

אני מרגיש כך כלפי מסי, זה לא משליך על מסי האגדה או מה שאחרים אמורים להרגיש נגדו.

אני גם לא יכול לגנות ספורטאים אחרים כמו לברון לדוגמה והשכר שהוא מקבל מהסינים שכולאים מוסלמים במחנות ריכוז ואז להביט לכיון השני ששחקן שאני מאוד אוהב עושה דבר גרוע בדיוק כמוהו.

חשוב להדגיש, מייקל גורדן למשל, נקט בגישה מקסמלית של לא לערב “פוליטיקה וספורט” אם הספורטאים של היום היו נוקטים בזה, אני הייתי משלים עם זה. אבל הבעיה שהם לא נוקטים בגישה הזאת. שמסי צריך להסביר לך שישראל מתאכזרת לפלסטינים בעזה או שספורטאי אחר רוקע ברך וצועק BLM הם מערבבים בעצמם פוליטיקה וספורט. רק מה הבעיה שזה נוח ופולטי קורקט בשבילם. צאבי לדוגמה יכול לבקר למחנה פליטים של פלסטינים ביום ואז להטיף לישראל מוסר. אבל הוא חוזר ויושן כמה מאות מטרים מאזורים שפועלים נפאלים מוחזקים בתת תנאים ועוברים התעללות.

אני חושב שמציתי את ההסבר שלי. מי שיקבל יקבל מי שלא לא.

קודם כל זכותך להרגיש מה שאתה מרגיש.
אני רק אומר, מסי הוא שחקן כדורגל ואם פריז היחידה שמוכנה לקלוט אותו אז אילו עוד אופציות נותרו לו? אתה לא באמת מצפה שהוא יוותר על חוזה של 40 מיליון לעונה ויעבור לשחק בקבוצה שתשלם לו רבע מזה בלחץ. דבר שני לכל אדם יש פרשנות שונה. אם להתסכל על העולם כמו שאתה בוחר אז גם נייקי חברה שבעבר שילמה גרושים לילדים קטנים ממקומות נידחים שיעבדו בתעשיית הטקסטיל והנעליים. אומנם לא ביזיון באותו היקף, אבל תסכים איתי שזה סוג של כסף דמים…סוג של

תאמין לי שאם מסי היה מוכן הוא היה מקבל קבוצה טובה וקבוצה בכירה שרצה לכל התארים בשכר גדול יותר ממה שהוא היה מוכן לחתום בברצלונה (להזכיר לך היה מוכן לקצץ בחצי). אני חושב שצלסי למשל מועמדת בכירה.

הוא פשוט ראה 40 מיליון אירו לשנה נטו או ברוטו (לא זוכר) וזהו נגמר הסיפור.

דרך אגב גם מבחינה ספורטיבית לעבור לקבוצה שתיקח ברגל אליפות בצרפת ולמעשה הוא מגיע רק בשביל לזכות איתה בצמפיונס זה לא נראה לי אתגר גדול כל כך.

זה רק אני שמוטרד שניימאר אמר בתחילת הקיץ שמסי בדרך לפ.ס.ז?

כאילו, פתאום כל מיני דברים נראים כאילו תוכננו מראש.
מזכיר לי קצת את העזיבה של ניימאר לפאריס כשהוא חזר ואמר שהוא נשאר.

שלא יהיו טעויות. אין לי שום ביקורת על לאפורטה בהקשר הזה. גם אם היה ברור לכולם שמסי עוזב עוד באפריל או מאי.

ותראו… יש מצב גבוה שזה היה ברור להם במאי שלא יהיה איך להעביר אותו בבקרה התקציבית.
העלוקות שאנחנו לא מצליחים להפטר מהם היו פה עוד קודם. הם לא חדשים לאף אחד במועדון… גם לא השכר שהם מקבלים.

אבל חייבים לעשות הצגה בשביל האוהדים. חייבים.

אני מבין את התאוריה שלך וזה משהו ששמעתי. רק לפשט. תאורית הקונספרציה אומרת משהו כזה. מסי ולאפורטה לשתיהם לא היתה כוונה לחדש את החוזה שלו כל אחד מהסיבה שלו. אבל בשביל לצאת בסדר מול האוהדים הם יצרו מצג שווא של משא ומתן של הסכמה ואז כאילו בחרו את טבאס בתור ה"איש הרע" ובתור מי שאשם. התאוריה גם אומרת שזה היה מוסכם בין שתי הצדדים עוד לפני הבחירות והתמורה שלאפורטה קיבל זה הניצחון בבחירות. ומסי לכאורה שמר על השם הטוב שלו מול האוהדים.

אני לא מאמין לזה. אני חושב שאנשים לפעמים מחפשים יותר מידי דברים נסתרים. וקונספרציות

תסכלו ברור לי שפסז היה מה שנקרא “תוכנית ב” כי היה ברור מהתחלה שברצלונה בצרות. אני גם חושב שזה היה חכם מצידו. אבל אין לי ספק שתוכנית א היתה מבחינתו לחדש את החוזה.

ניימאר אמר את מה שאמר כי כל העולם הבין שברצלונה בביש והיה לה כמעט בלתי אפשרי לחדש איתו את החוזה. ואני מניח שמסי גם שיתף אותו שבמקרה שזה יקרוס הוא יגיע לפסז.

אני לא חושב שמסי מתוחכם וציני להתנהל בצורה הזאת.

גם היו כאלה שאמרו שיגיע לסיטי וכאלה שאמרו שישאר.
כמו שיש אדם שצדק בנוגע למספרי הלוטו כך גם לגבי העתיד של מסי (אם כי פה זה לא 1 למיליון).
ניימאר גם אמר כבר שנתיים שהוא ישחק בברסה.
גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום.
בקיצור, אין סיבה להתקע על זה

מתי מסי ערבב פוליטיקה וספורט?
אולי לא הצהיר על זה מפורש אבל לא זכור לי אמירה כלשהיא שלו שלא היתה קשורה לספורט.

אולי למעט הראיון נגד ההנהלה, אמירה שהגיעה מאוחר מדי (בלשון המעטה) ומעט מדי, וגם היא קשורה לספורט בסופו של דבר.

זה לא קשור .

אבל לדעתי מיצתי את הדיון. אני לא מרגיש שאני יכול לתרום יותר פה . ואני לא רוצה להשמע “אנטי מסי”. מאוכזב מאוד מהקבוצה שהוא בחר. ואני יאחל לו לזכות במונדיאל אבל שלא יפסיק להפסיד במדי פסז.

מה הבעיה עם הבחירה של מסי? אני באמת שואל, לא תוקף אותך. מאמין שבטיימינג הזה זו הייתה האופציה היחידה כשסיטי כבר סגרה את העברתו של ג’ק גריליש. איחוד עם גווארדיולה נשמע מרגש יותר אבל אין מה לעשות. ראמוס היה זה שעשה את הצעד הגדול כשהגיע לשם, בונים קבוצה מטורפת והוא רוצה לזכות בליגת האלופות ולשחק עם ניימאר וזה בסדר. הוא גם הסכים לקצץ 50% שזה לא טריוויאלי כשהוא רואה כמה אפסים בסגל מרוויחים (ריאל למשל תקועה עם החוזים של הזאר שהגיע כגלאקטיקו ובייל שב-2016 משום מה קיבל שדרוג בשכר וחוזה עד 2022, והשכר של מריאנו ויוביץ’ גבוה אבל אני משוכנע שמדרגות השכר אצלנו נורמליות יותר - בוסקטס וראקיטיץ’ שהיו אצלכם מרוויחים יותר ממודריץ’ לדעתי, ואראן היה כאן מעולה עשור וחצי מהזמן שחקן הרכב והשכר שלו צנוע לעומת אומטיטי ועוד ועוד). הציפיות היו שיילך לארגנטינה או ארה"ב? למה, הוא יעשה את זה עוד שנתיים.

אני פה מסכים קצת עם משה.

אמנם זכותו של מסי ללכת לאיפה שמשחקים חברים שלו (ולפי נדב יעקובי, גם המאמן) ואיפה שמשלמים לו הרבה אבל הייתי שמח יותר אם היה בוחר ללכת לליגה וקבוצה בכירה יותר גם בסכום נמוך יותר.
הרי הוא בכל מקרה היה מקבל בברצלונה שכר נמוך.

משהו בסגנון של יונייטד, צ׳לסי, דורטמונד, נאפולי, מילאן, אינטר, כלומר ליגה מאתגרת וקבוצה מרגשת עם עבר יחסית.

הליגה הצרפתית רמה נמוכה מאוד ובצמפיונס אני לא סגור בכלל שהם לוקחים בהליכה, להפך.

זה בדיוק מה שאני חושב. מסי הרוויח בקריירה יותר מ500 מיליון יורו בין כדורגל לספונסרים אם לא יותר מזה. ואם היה מוכן לשחק בברסה עם קיצוץ של 50% בשכרו אז גם הוא מודה שבשלב הזה בקריירה יש לו מספיק כסף לכמה וכמה חיים על הOne blu dot הזה.

לא מבין למה הוא לא בחר בקבוצה קצת יותר מאתגרת בליגה קצת יותר מרגשת. פס6 הרי תמחץ את כולם שמה בניוטרל, ואז לא יהיה להם קל בכלל להעלות הילוך ברבע האלופות, אם יגיעו לשמה, מול באיירן, צ’לסי או אתלטי (סתם אני צוחק בקשר לאתלטי)… הן כנראה יעופו לפני הגמר אנשאללה.

חבל, הוא היה יכול לצאת גדול במהלך האחרון בקריירה… אבל יצא קצת תאב בצע.

וכן חברים, גם אם מסי לא מעורב פוליטית, מישהו בסביבה שלו בטוח מודע למה זה קטאר… שחקן עם הסטטוס שלו שמצטלם עם המיץ של הזבל הקטארי ונותן לו לגיטימציה זה מחליא ביותר. חבל.

למה מסי בחר בפריז?

1. אחת הערים המרשימות באירופה.

2. 4-5 חברים טובים שלו משחקים שם.

3. קרובה גאוגרפית לברצלונה.

4. משמר את השכר שלו.

5. סיכוי גבוה לצ’מפיונס.

קצת מצחיק לראות את הביקורת המקצועית על הבחירה בפריז. ועוד לכתוב פה בדיחות לא מצחיקות כמו דורטמונד, נאפולי, מילאן או אינטר.

אם היו מציעים לי משכורת עתק ברפא"ל, לא הייתי מהסס.
מה אכפת לי אם כמה אנשים בעולם חושבים שאני עוזר לייצר נשק כדי להרוג ילדים? על הזיין שלי האנשים האלה. אני חושב אחרת.

שוב,
הסיבות ידועות לנו (למעט הצמפיונס שאני חולק, אבל נחיה ונראה) והמהלך של מסי מובן.
עדיין מותר לנו להתאכזב מהבחירה, גם מבחינה רומנטית (מועדון שעשה לברצלונה את המוות בהעברות + פרשת ניימאר) וגם מבחינה מקצועית.

אפילו ערן זהבי ויתר על סכומים מטורפים רק כדי לשחק במקום מאתגר יותר.

לזהבי ישב קוף על הכתף, והוא נפשית לא היה מסוגל לסיים את הקריירה עם השאלה “מה אם”.

מסי השחקן הכי טוב בהיסטוריה, ויכולת לשמוע במסיבת העיתונאים שמה שמעניין אותו כרגע זה לטרוף תארים, לעבור את אלבס במס’ התארים האישיים ולזכות לפחות בליגת האלופות לפחות עוד פעם אחת.

באמת, אני לא מבין מה רומנטי בללכת לסיטי ולשבור את הליגה האנגלית. הם עושים את זה גם בלעדיו. הסיכוי לצ’מפיונס? פחות או יותר זהה בשני המועדונים. איטליה? ליגה מפורקת ומפוררת, משעממת למות. אז אולי היה צריך לעבור לבאיירן? נו באמת.

אם אתה לא מבין מה ההבדל בין קבוצות באיטליה או גרמניה לבין קבוצה שכולה חייה באמצעות נפט וביום שהקטארים ימאס להם אז הקבוצה הזו תתרסק אז אני לא יודע מה לומר לך.