ליאו מסי :: אלוף עולם

קשה לי להגיד. בטח לא גריזמן.
הזאר ב 100 מיליון הייתה עסקה טובה על הנייר. גם דמבלה, ותראה מה יצא בינתיים.
אבל להוציא 200 מיליון על חיזוק הספסל - זה לא נשמע לי ניהול מבריק. וגם אחרי ההשקעה הזאת עדיין אין לכם חלוץ אפילו ברמה של סוארז, שלא לדבר על מסי או כריסטיאנו.
ולנו יש בלם וחצי וסגל מזדקן ובעיקר חסר מוטיבציה.

נראה בשנה הבאה מי תהיה פחות גרועה.

הזאר ב100 מיליון יורו לפני שנה זו עסקה מדהימה, לא יודע איך אתה משווה אותו לדמבלה בכלל. השחקן הטוב באנגליה בכ100 מיליון פחות משווי השוק שלו, לעומת ילד שלא קרע זוג נעליים וללא ספק היה Over-priced. בדיעבד כולם חכמים, בקיץ שעבר הקנייה של הזאר הייתה בול פגיעה בזיל הזול.

אפילו אין חלוץ ברמה של סוארז, מסי או כריסטיאנו? אתה מודע שאתה מדבר על מאגר של אולי 3 שחקנים שכולל את קיין, ניימאר ולבנדובסקי, נכון? למעט האחרון (והזקן), השניים האחרים היו מסיימים את מסע הרכש שלנו רק ברכישת חלוץ. לעומת זאת הבאנו את הזאר, מגן שמאלי מעולה, בלם נהדר, 3 ילדים ש-2 מהם כבר קפצו במחיר משמעותית וחלוץ אחד שלא הסתדר, אם כי יחסית לקיץ שעבר שולם עליו סכום מאוד הגיוני והוא עוד לא אמר את המילה האחרונה. המיתוס הזה שנפוץ בפורום של ריאל ששולמו 300 מיליון יורו על שחקני ספסל הוא שטות. ההכי זוטרים ביניהם הם ילדים עם פוטנציאל צמיחה מטורף וכוונה להיכנס להרכב. לא נרכש שחקן ספסל מובהק אחד.

זה אולי לא ניהול מבריק אבל אל תתבלבל, ההנהלה שלכם רחוקה מניהול כזה הרבה הרבה קילומטרים. המון.

בוא נגיד שבתור אוהד ברצלונה, אני שמח שקניתם את מי שקניתם.
אני פחדתי שתביאו את מבאפה שימלא את החור שהשאיר רונאלדו.
הזאר זאת קניה טובה, ואני שמח בדיעבד שהוא נפצע כל הזמן ולא תרם לכם כלום. לא מבין למה החלטת שמחיר השוק שלו היה 200 מיליון. אם היה בן 20 אולי, אבל הוא היה בן 28.5 .
מגן שמאלי מעולה ובלם נהדר יושבים לכם על הספסל ולא מסוגלים להזיז את הזקנים מההרכב.
יוביץ’ היה אוברפרייסד מטורף. הילדים הברזילאים זה נחמד, נראה אם הם ימשיכו ככה. אם בייל היה חושב על כדורגל, ויניסיוס לא היה רואה דשא.
שוב, אצלנו המצב חרבנה עוד יותר, אבל לא עליכם אנחנו אמורים להסתכל. צריך להסתכל על סיטי, ליברפול, באיירן, דורטמונד. קבוצות שלא מוציאות 100 מיליון על שחקן אחד אלא קונות שחקנים שמתאימים לקבוצה.

מנדי שיחק יותר ממרסלו העונה ופתח ברוב המשחקים הגדולים. להביא בלם שלישי נהדר עם פוטנציאל להרכב זו משימה לא קלה, מיליטאו בלם נבחרת ברזיל ושחקן טוב בפני עצמו.

צודק לגבי מנדי.
מיליטאו שחקן טוב בפני עצמו אולי, אבל הוא עדיין שחקן מחליף אצלכם.
גם אצלנו קונים שחקנים צעירים בברזיל ובספרד, ואפילו מקדמים שניים ואולי שלושה לקבוצה הראשונה.
עדיין זה ניהול גרוע כי לא מחזקים את העמדה שהכי זועקת, או מביאים שחקנים שנכשלים בהמון כסף…

בוא נבדוק כמה הוצאתם בקיץ. אני הולך עם הסכומים של הטראנספרמארקט, אם יש לך נתונים אחרים, שתף.
הזאר 115 מיליון
יוביץ’ 60 מיליון
מיליטאו 50 מיליון
מנדי 48 מיליון
רודריגו 45 מיליון
ריינייר 30 מיליון
סה"כ 350 מיליון יורו.

כן, הרבה שחקנים צעירים עם פוטנציאל, והזאר אחד. מי מהם יצליח לא ברור.
בינתיים הקלישאה “שחקני ספסל פלוס הזאר” דומה למציאות, גם אם תפסת אותי עם מנדי. גם הוצאתם 350 מיליון, לא 300.
אני מקנא בסיטי וליברפול, שמוצאים 200 מיליון בקיץ אחד (אל תתפוס אותי בסכום מדויק) ופתאום יש להם חתיכת קבוצה. לא לנו, ולא לכם, אין את זה. אז אני רוצה להיות כמוהם, לא כמו ריאל.

אגב, אנחנו בדיון של מסי. כבר כמה הודעות שזה לא קשור למסי, אולי כדאי להזיז למקום אחר.

זה כי הציפיות שלך לא ריאליות. לצפות שריאל תביא שחקן התקפה משמעותי גם אנחנו ציפינו ואכן זה לא קרה ומבאס שכך. לצפות שגם יובא שחקן בקליבר של אמבפה וגם שאר הקבוצה תתחזק זו פנטסטיקה.

בלם - אנחנו לא צריכים בלם הרכב, יש לנו 2 מצוינים. היינו צריכים בלם צעיר עם פוטנציאל להחליף את ראמוס ותחליף טוב בהרכב כבר עכשיו. קיבלנו בלם מצוין והוא בן 21 בלבד.

הזאר - שנים שהיה דיבור שיעבור לריאל. מאז ניימאר פעם אחת לא הוזכר בשום מקור שיגיע בפחות מ200-220 מיליון. בד"כ הם פוגעים באזור, ועובדה ששנה לסוף החוזה באמת שמנו להם מאייה על השולחן.

ויניסיוס אומנם לא נרכש בקיץ שעבר אבל הנקודה שלך על בייל אכן נכונה. עם זאת, בייל לא החליט לשחק כדורגל ולכן זה פחות רלוונטי.

יוביץ’ אוברפרייסד מטורף? נכון לקיץ שעבר, גם פה אני חושב שאתה טועה ידידי. בשנה שהזאר עולה 100 מיליון יורו וזה רק כי הוא שנה לתום החוזה, חלוץ בן 21 ששם מעל 20 שערים בגרמניה ב60 מיליון לדעתי נשמע כמו התחלה של עסקה שווה והוא (לא) שיחק עונה אחת בלבד בינתיים. כל זאת כשלפני רגע ההשוואה הייתה בין דמבלה שכבר 3 שנים משחק פלייסטיישן עם כל ה100 ומשהו מיליון על גבו ואדן הזאר.

מסכים עם השאיפה למסעות רכש כמו ליברפול והלוואי על כולנו. עם זאת המיתוס הזה שריאל שמה 300 מיליון יורו על חיזוק ספסל חייב להיפסק. זו שטות גמורה.

אתה אמנם חוזר על המשפט הזה כבר כמה פעמים אבל לא הבנתי איפה בדיוק המיתוס. מנדי שחקן הרכב (אם כי בערך ובמקרה, מרסלו כשיר כנראה עדיין מספסל אותו) וכך גם הזאר, חוץ מהם כולם לספסל/קסטיליה. נדמה לי שאתה טוען שזה חיזוק טוב/חכם לספסל, מה שלא סותר את הטענה העיקרית שלי ושל אחרים, והיא: החיזוקים, מי מוצלח ומי פחות, הלכו למקומות בסגל שאותם אתה מחזק כשיש לך לוקסוס של הרכב חזק. לנו אין כזה, בטח בחלק ההתקפי ובקישור הקדמי, עם כל הכבוד למה שזידאן הוציא מהעונה. כל זה בסכומים גבוהים שיכלו להספיק לשחקן הרכב אחד במינימום, אם רק היתה לזיזו מוטיבציה להזיז איזה ילדון ברזילאי/מודריץ’/קרוס מההרכב.

לגבי הזאר - גם כן פרופורציות. מדובר בשחקן מבוגר וברכש היקר בתולדות המועדון, כל זה שנה לסוף חוזה. רכישה מצויינת, גלקטית, מוצדקת וחכמה בעיני (גם אם תיכשל בסופו של דבר), אבל לא צריך להגזים בשבחי כישורי המו"מ של פלורנטינו במקרה הזה.

אגב, יוביץ’ תכף בן 23, כלומר היה בן כמעט 22 כשרכשנו אותו.

אלכס, אני לא כל כך מבין מה אתה רוצה להגיד.
כל השחקנים פרט להזאר, כולל ויניסיוס, היו מיועדים לספסל. אולי יש להם פוטנציאל, אבל כשנרכשו הם היו מיועדים לספסל.
לא זכרתי שהזאר היה שנה לתום החוזה. זה רק מחזק את הטענה שלי ש 100 מיליון זאת רכישה טובה, לא וואו. הוא בשום פנים לא מתקרב ל 200. לא בגילו ולא שנה לפני תום החוזה. לא היית מעדיף לחכות שנה ולקבל אותו חינם?
אם אתה רוצה להגיד שהרכש שלכם יותר טוב משלנו, אז עם זה אין לי ויכוח. מסכים לחלוטין.
אם אתה רוצה להגיד שבארסה צריכה לשאוף לרכש כמו שלכם, אז לא. בארסה צריכה לשאוף למשהו הרבה יותר טוב. ב 350 מיליון אפשר לבנות קבוצה לכמה שנים כמו שסיטי וליברפול הוכיחו.
לכם עדיין יש בור במרכז ההתקפה וזה יעלה הון.
אולי טעיתי כשאמרתי שיוביץ’ היה אוברפרייסד מטורף. לוקח את זה בחזרה.
כשקראתי להזאר דמבלה בלגי, התכוונתי שהוא נפצע כל הזמן. לא שדמבלה שחקן מוכח כמו הזאר. אני גם לא חושב שמה ששילמנו על דמבלה היה מוצדק, אבל זה היה צעד בכיוון הנכון. לא כמו גריזמן למשל.

ראשית מתנצל על התגובה המאוחרת, לצערי היה לי שבוע מאוד עמוס אז לא התאפשר לי להגיב כמו שצריך.

לא אכנס ממש בעובי הקורה, אך אגיב לגבי עניין הרכש. “300 מיליון על שחקני ספסל” נשמע רע מאוד. כשמבינים ש100 מתוכם הלכו על כוכב שעלה חצי ממחירו (וממליץ למי שטוען שהוא איכשהו דומה לדמבלה לבדוק את היסטוריית הפציעות שלו) ועוד 200 על שחקנים שבמקרה הטוב כבר העונה תפסו את מקומם בהרכב ובמקרה הכי רע ימכרו בהמשך ברווח. זה לא מה שמבינים כששומעים את האימרה על שחקני הספסל וזה דגש חשוב ביותר. לשם הפרופורציה, הם שחקני ספסל כמו שסמדו ודה יונג הם שחקני ספסל. אלו השקעות מעולות במקרה הגרוע וזה סיפור אחר לגמרי שלא מקבל ביטוי מספק כשאומרים “300 מיליון על שחקני ספסל”.

סיפור אחר לגמרי.

בואו נהיה כנים עם עצמנו רגע, נאמנות למועדון, את זה נשאיר לאוהדים. שחקן ספורטיבי רוצה להתחרות ולשחק, אם אתה במקרה מסי אז אתה גם רוצה לזכות בהכל, או לפחות להיות במקום שמאפשר לך את הסיכוי הסביר לכך. מסי נתן לזה צ’אנס 5 שנים, מאז הגביע האלופות האחרון שלנו. ה-8-2 שבר אותו. שבר את רוחו, כולנו ראינו את הפנים שלו בשלל רגעים במהלך המשחק מול באיירן, ומסי כזכור לא מסוגל להפסיד אפילו במשחק קלפים.
יש בי צד כאוהד שמאוכזב ממנו, מאוכזב מנטישה. אבל יש בי גם צד שגאה בו שהוא מעוניין להמשיך ולהתפתח, להמציא את עצמו עוד קצת- אולי פפ ייתן לו את זה, ברתומאו כבר מזמן לא מסוגל לאפשר לו לגדול. מסי כידוע, מגיע למועדוני כדורגל כדי לגדול.

ויסקה בארסה, אי אפשר לבנות על גבי משהו שבנוי עקום. חייבים להרוס.

מסי היוצר, מסי היצירה:
כולנו גידלנו וגדלנו על הפרעוש, בלב פנימה תמיד ידענו שאין סיבה למסובב הזה ולהיפך. קראנו לזה ‘החלקיק האלוהי’ קראנו לזה ‘חייזר’ ובעיקר לא מצאנו מילים כיצד לקרוא לזה, שוב ושוב ושוב. אי אפשר לעצור אמן ביצירתו, ואם מסי מרגיש שיש תקרת זכוכית מעליו, חובתו לפרוץ אותה. הוא זקוק להתקפה חושבת, לקישור לוחץ, לרעיונות שיתגשמו הלכה למעשה ולא לצאת שוב ושוב עם חצי תאוותו ברגלו. הוא ימשיך את התנועה בצבעים אחרת, של תכלת ככל הנראה, העיקר שהתנועה תימשך ויווצרו עוד יצירות. המוזיאון של עולם הכדורגל טרם שבע.
אנחנו משחררים אותך ילד, תמשיך ליצור.

אני מקווה שמסי יהיה מספיק גבר להסביר מה גרם לו לרצות לעזוב אחרי שהוא הצהיר הרבה פעמים, בדגש על ראיונות בעונה האחרונה, שאין לו רצון לעזוב ושהוא מעוניין לסיים את הקריירה בברצלונה.

אני מניח שאני יודע את התשובה אבל רוצה לשמוע אותה ממנו מכלי ראשון.

הניהול שלנו לא מדהים ואני מסכים שהרף צריך להיות אחר. נגד מדיניות הצעירים המוגזמת הזו, ומתגעגע יותר לרכישות חכמות סטייל ואראן או אסנסיו. מה שכן לטעמי אתה מחמיר איתנו. דמבלה פצוע כרוני כבר שנים, הזאר עם עונה מחורבנת אחת. בצ’לסי הוא היה קראק לכל דבר. הנה מספר ההופעות שלו בליגה במדי צ’לסי, בפרמיירליג שנחשבת לקצת יותר קשוחה וחזקה: 34, 35, 38, 31, 36, 34, 37. כששיחק הוא לא היה מדהים אבל בחודשיים האלה בין ספטמבר לנובמבר הייתה בי קצת אופטימיות על אף המספרים. עונה אחת הלכה לפח אבל גם פיגו וזידאן הגיעו בגילו פחות או יותר ונתנו שלוש שנים טובות.
מעבר לכך הגיעו שחקנים לעוד הרבה שנים, בעיקר אדר מיליטאו שעוד מוקדם לפסול אותו. לך תדע, אולי גם מרודריגו ייצא משהו, יש פוטנציאל לגולר ובמשחק נגד סיטי ראינו ממנו הרבה דברים טובים אחרים.

כשריאל איבדה את כריסטיאנו חשבתי שהיא הייתה חייבת לפעול כמו בארסה, רכש פאניקה זה מונח שלדעתי קראתי אותו פה (דמבלה, ואז קוטיניו). ואולי דווקא צדקנו, כי הזאר היה עולה 200 מיליון אז.

אתם לא דוגמה טובה לרכש מוצלח, גם אם אתם פחות גרועים ממה שרשמתי.
הצורך הבהול ביותר שלכם הוא חלוץ מרכזי אימתני, ואין לכם את זה וגם לא יהיה באופק.
תמשיכו לקחת אליפויות בספרד ולהיות לא רלוונטיים באירופה.

חכה עם הזארד. גם דמבלה לא היה פציע לפני שהגיע אלינו (בהרבה פחות עונות מהזארד כמובן), אז מה? הזארד גם לא נראה מקצוען גדול, הוא השמין והוא אפאטי.

אולי ייצא לכם משהו מכל הצעירים האלה. אבל גם לנו יש הרבה צעירים - טרינקאו, פאטי, פוץ’, פדרי, דמבלה, דה יונג ואולי יירכשו עוד. אבל אין לנו קבוצה, ואין כבר מי שיציל לנו את התחת.

כל מיני דיווחים על זה שמסי הולך להוציא הודעה רשמית לאוהדים ולתקשורת, בשעות הקרובות.

מעניין מי יהיה הראשון שיכתוב #התחלנו בגול הראשון של מסי בסיטי :sweat:

האם הסיפורים על זה שמסי החליף סוכן (אחיו היה סוכנו) ועבר לחורה מנדס, ובנוסף בתקאל עם אנזו פאטי נכונים?

אבא שלו (חורחה) היה וגם עכשיו הוא הסוכן שלו. אנסו פאטי החליף סוכן למנדש (אח של מסי היה הסוכן שלו).

אבא שלו עושה חרא של עבודה דרך אגב. סיבך אותו לא פעם ולא פעמיים עם רשויות המס.

אוקיי, עכשיו זה נשמע יותר הגיוני. ועל התאקל בין מסי לפאטי, יש איזשהן אסמכתאות? זה נשמע שמסי כביכול לא רוצה שפאטי ייתקדם כשחקן בברצלונה? אני שואל בתמימות (לא טרול).

תביא מקור מוסמך שטוען את זה, אני ברצינות לא שמעתי את זה. ודרך אגב, לא אהבתי שאח של מסי היה בכלל סוכן שלו. זה לא אתי ורק מזמין צרות. טוב שהם נפרדו. הצרה היא שהוא בחר במנדש. נו טוב יכל להיות יותר גרוע, יכל לבחור בסוכן של פוגבה , שמשום מה שכחתי את שמו חחח.