ליאו מסי :: אלוף עולם

ראיולה. ואני לא מצליח למצוא את המקור. כנראה היה מפוקפק וניסו לעשות כותרות.

אנדוני זוביזרטה מספר על פעם בה מרטינו אמר למסי: ״אני יודע שאם אתה מדבר עם הנשיא אני בחוץ, אבל לעזאזל, אתה לא צריך להזכיר לי את זה כל יום״.

ניימאר ל-ESPN אחרי הניצחון של פ.ס.ז’ הערב: “מאוד מתחשק לי לשחק עם מסי שוב. זה מה שאני הכי רוצה, להנות איתו ביחד על המגרש. בשנה הבאה עלינו לשתף פעולה אחד עם השני, בטוח. אתן לו לשחק בעמדה שלי אם צריך! אני מקווה שזה יקרה”.

נראה שהוא רומז פה על פריז (אתן לו לשחק בעמדה שלי), לצערי נראה יעד הגיוני ביותר. מהמר על זה. עוד בסוף מסי וראמוס ישחקו ביחד בפריז…

זאת אותה פאריס שלא שחררה את ניימאר כשהצהיר שהוא רוצה לעזוב. אם אני מסי, אני לא שוקל אותם אפילו, כאשר יש את סיטי ופפ ממול.

לדעתי מסי יישאר.
גם אם הוא יילך, קשה לי להאמין שזו לא תהיה מנצ’סטר סיטי.
נראה שהכסף פחות מדבר אליו כרגע ובכל מקרה בסיטי לא חסר כסף ובנוסף יש לו שם את פפ והצוות שלו, אגוארו וגם זו הליגה אנגלית שהיא רמה הרבה יותר גבוהה מהצרפתית.

ניימאר ימשיך לחלום, יש לו הרבה זמן לזה, גם כשהוא משחק הוא רוב הזמן שוכב.

העיקר שהחיבור הזה לא היה בברצלונה…

אם הוא יעזוב לפסז אכזבה קשה בשבילי.

למה אכזבה? מישהו אמר מתישהו שמותר לו לעזוב רק לפרמיירליג? מסי רוצה לזכות בליגת האלופות ואם הוא חושב שבפ.ס.ז’ יהיה לו הסיכוי הכי טוב, זכותו המלאה. הוא גם מסיים חוזה כך שאנחנו לא צד בעניין בהנחה שירצה ללכת.

לעזוב לקטאר, יפן או ארה"ב (באותו גיל ואף צעיר יותר) כמו אגדות קודמות זה היה יותר טוב מבחינתך?

בחירה בפריז לא תהיה מאינטרס כספי, בסיטי הסכומים שיציעו לו הם לא פחות גדולים אם לא יותר. הוא יהיה בן 34 ולא בטוח שהרפתקאות באנגליה - עם קבוצה בעייתית, עם כל הכבוד לחיבור עם אגוארו הגמור (שמסיים חוזה בעצמו בקיץ), כל כך קוסמות לו כרגע.

בורופקס שעשוי ממפית

מסי התראיין ואמר כמה דברים מאוד מענינים (לא מבין איפה האמירה שהבטיחו לנו שתזעזע את העולם אבל לא חשוב)

תרגום של עידו בן חמו :

ליאו מסי, הראיון המלא:

״כשהייתי קטן תמיד ביקשתי משהו שקשור לכדורגל בחג המולד, חולצות… כדור… נעליים… ההורים שלי עשו הכל כדי לשמח אותי״

״אני אפילו זוכר שקיבלתי כדור שהיה יקר מאוד, כדור רשמי של הלה ליגה, ההורים שלי עשו כמיטב יכולתם״

״אני לא מהשחקנים שמדברים הרבה עם התקשורת, אני מעדיף לדבר יותר עם אנשים שקרובים אליי, אבל הבטחתי לך את הראיון הזה״

״יש הרבה ספורטאים שאני מעריץ, לברון, נדאל, פדרר… אני מעריץ בכל ענפי הספורט כמעט, בכדורגל זה כריסטיאנו, הרבה ספורטאים שנותנים הכל כדי להצליח״

״ברצלונה היא כל החיים שלי״

״היום אני בסדר, לקח לי זמן עד שהתחלתי להרגיש טוב, אני רוצה להילחם על כל התארים שאנחנו מתחרים עליהם״

״מבחינה כלכלית המועדון במצב רע, ממש רע, יהיה קשה לחזור לאיפה שהיינו״

״אף פעם אני לא עושה דברים כדי לגרום לדברים אחרים לקרות, אני פועל לפי הרגשות שלי, עם הלב שלי, זה לא מתוכנן״

״הרבה אנשים מדברים מבלי לדעת דבר, אנשים מאמינים כי אומרים בטלוויזיה, כי אומרים בעיתונים״

״אני כן מוכן להילחם על התארים, אני יודע שהמועדון במצב קשה אבל אני לא יכול לחכות כדי להילחם על הכל״

״סבלתי הרבה, בכיתי בגלל דברים אחרים שיש לי בחיים, לא בגלל הספורט״

״באותה תקופה כשעזבתי את ארגנטינה הייתי ביישן מאוד, קצת תקוע, כל מה שהיה חשוב לי זה להגשים את החלום שלי״

״הילדים שלי משתמשים הרבה ביוטיוב, הם הרבה שם, אנחנו מנסים שלא לבזבז כל כך הרבה זמן מול המסכים אבל אין שום דרך לעצור את זה״

״החיים שלי הם קצת יותר מנורמלים, לפעמים הם די משעממים, אני לוקח את הילדים לבית הספר, אני אוכל ארוחת צהריים ואז אני הולך להתאמן…״

״מעולם לא קראתי לברתומאו נוביטה, חלק צחקו על זה בחדר ההלבשה, אני לא… חחחח…״

״ברור שזכיתי, על כל מה שעברתי בחיים ועל ההווה, לפעמים, בוודאות הייתי רוצה להיות אולי קצת אנונימי כדי ללכת למסעדה או לקולנוע בשקט״

״בלי קהל ועם הלוז הזה, הכדורגל רק נהיה יותר ויותר מכוער, לא חושבים יותר מדי על הספורטאים, יותר על חוזים שצריך למלא ועל אינטרסים כלכליים״

״אני עדיין לא מעכל שדייגו איננו, ההלוויה? אני לא חושב על זה, אבל זה נורמלי שזה היה ככה אחרי כל מה שהוא נתן למדינה, אם יש שחקנים שלא הוקירו את דייגו, יש להם את הזכות לעשות זאת, כל אחד יכול לגבש דעה משל עצמו, אני לא שופט אף אחד״

״אני משתדל שלא לחשוב על המוות, אולי לפעמים זה קורה לי ואני חושב על זה״

״ללבוש את החולצה של דייגו? הייתי בטוח שאני אכבוש, היה לי קשה להבקיע באותו היום אבל הייתי משוכנע שזה יקרה״

״דעתי הפוליטית? אני מנסה לפעמים להקשיב וקצת להתעניין בזה, יש לי את הדעות שלי ואני שומר אותם עם החברים והקרובים שלי, אני רוצה את הטוב ביותר עבור המדינה, שדברים ישתנו כדי שהסובלים לא יסבלו יותר, אלה שלא מרוויחים דבר״

״ה8-2 היה קשה מאוד. אני לא משחק כדי להיות הכי טוב בעולם, אני משחק כדי לנצח ולתת הכל לקבוצה שלי״

״הפקס ששלחתי למועדון היה כדי שזה יהיה רשמי, בחצי שנה האחרונה שלו אני אמרתי לנשיא שאני רוצה לעזוב, הוא לא רצה להקשיב לי״

״הגיעה תקופה שחשבתי שהדרך שלי כאן הסתיימה, שצריך לעשות שינוי, שהראש שלי צריך מקום אחר, ידעתי שהשנה הולכת להיות שנת מעבר ואני עדיין רוצה לנצח בהכל״

״רציתי באמת באמת לעזוב, הנשיא לא רצה, הוא סינן פרטים כדי לפגוע בי ולגרום לי להיראות רע מול כולם״

״אני חושב על אלו שתומכים, ההחלטה הייתה נוראית, לא היה לי קל לומר את המילים האלו, שאני רוצה לעזוב את המועדון שלי, את העיר שלי״

״אין עיר טוב יותר מברצלונה, גם המשפחה שלי רצתה להישאר״

״ברתומאו רימה אותי כל כך הרבה פעמים, אני לא יכול לספר מה הובטח לי, אבל הרבה פעמים הוא שיקר, במשך כל כך הרבה שנים״

״העזיבה של סוארס? זה לא שינה אצלי כלום, אני החלטתי לעזוב לפני זה, אבל זה שיגע אותי לראות איך טיפלו בכל העניין הזה, הוא עזב בחינם, למועדון יריב. לא העזיבה הפריעה לי, האופן בו הוא עזב זה מה שהציק לי"

״ידעתי שאם אלך לבית המשפט עם ברצלונה אני אנצח את התיק, אבל לא רציתי לעזוב בדרך הזו״

״כן, דיברתי עם פפ, שאלתי אותו איך הולך לו בסיטי, לא דיברתי איתו על הצטרפות לקבוצה שלו, לוצ׳ו ופפ הם הטובים ביותר שאימנו אותי, גם מהבחינה של הכדורגל וגם מבחינה הטקטית״

״שנים אומרים שאני מחליט בחדר ההלבשה, שאני בוחר שחברים שלי ישחקו, זה מפריע לי. אנשים מאמינים שאני זה שמחליט מי חותם בקבוצה, זה כל כך רחוק מהמציאות״

״עם קומאן חזרנו להיות רציניים, יש לו רעיון ברור מאוד. הוא עושה עבודה מעולה. אמרתי את זה כבר, יש הרבה צעירים אבל זה תהליך״

״הנשיא הזמני אמר שהוא היה מוכר אותי? אין טעם לדבר על זה, זה היה בעבר, הוא נשיא זמני, הוא לא יכול לעשות שום דבר"

״אני מעדיף לא לקחת צד של אף מועמד לבחירות, אחר כך יגידו שאני מנהל את המועדון״

״הנשיא החדש יתמודד עם מצב קשה, אני מקווה שמי שינצח יעשה דברים טובים, אף אחד לא התקשר אליי, אבל זה נורמלי, קודם ננצח ואז נשב לדבר״

״אם אחד המועמדים יגיד לי שצ׳אבי יהיה המאמן אני לא יודע עדיין אם אשאר, אנחנו צריכים לסיים את העונה, ביוני… אני אראה, אני לא יודע״

״אם יבטיחו לי את ניי בחזרה? אה… אתה צריך שיהיו לך גם שחקנים להילחם על כל התארים אבל אתה צריך גם כסף למשכורות…״

״תשאל את ניימאר למה הוא אמר שנשחק ביחד, אני לא יודע, עדיין יש לנו את הקבוצה שלנו בוואטצאפ (msn) ואנחנו מדברים כל יום עם לואיסיטו״

״יהיה קשה להביא שחקנים. אין כסף. אתה צריך שחקנים חשובים, להביא את ניימאר זה הרבה כסף, יהיה מצב מסובך לנשיא החדש, הוא צריך להיות חכם״

״לא אנהל משא ומתן עם אף מועדון, נחכה לסוף העונה, ואחליט״

״אני יודע שיש הרבה אנשים שרוצים שאשאר במועדון, יש גם כאלה שלא רוצים, אני אעשה מה שטוב בשבילי ולמועדון, מה שהלב והראש שלי יגידו לי״

״אם המגרש היה מלא באוהדים, בטוח הייתי יודע מה הם חושבים, הם היו עוזרים לי להחליט״

״תמיד היה לי חלום לשחק בארצות הברית, אבל אני לא יודע אם זה יקרה, אני לא יכול לתת תשובה לגבי מה אעשה, אני בעצמי לא יודע"

״לשחק בריאל מדריד או אתלטיקו מדריד? אין סיכוי״

״אם אעזוב, אני רוצה שזה יהיה בצורה הטובה ביותר, כדי לחזור בעתיד ולתרום למועדון. ברצלונה גדולה הרבה יותר מכל שחקן״

״אחרי שאפרוש ארצה להתעסק בכדורגל, לא כמאמן, אולי אהיה מנהל ספורטיבי״

״אני מקווה שהשנה המחורבנת הזו תסתיים כמה שיותר מהר והשנה הבאה תהיה טובה הרבה יותר לכולם, תודה"

שער הספורט עם “מיתוס מסי” :

לכבוד הופעתו ה-750 במדי ברצלונה בכל המסגרות, בעיתון נכתב שוב על הקפטן שזקוק ל-18 משחקים כדי להשיג את השיא היחיד שחסר לו במדי הקבוצה - לחלוף על פני צ’אבי במספר ההופעות ולהיות השחקן ששיחק הכי הרבה משחקים בברצלונה| “אני מאוד גאה להגיע לציון דרך כזה במועדון”, אמר מסי, ושום מילה על עתידו| המאזן של מסי: 524 משחקים, 138 תוצאות תיקו ו-88 הפסדים בכל המסגרות. 500 משחקי ליגה כאמור, 252 מהם בקאמפ נואו ו-248 מחוץ לבית. בליגה בלבד יש לו 369 ניצחונות - 211 בבית ו-158 בחוץ. הוא כבש 451 שערי ליגה (265 בבית ו-186 בחוץ). המאזן הטוב ביותר שלו היה עם פפ על הקווים - 138 שערים ב-136 משחקים לעומת 106 שערים ב-105 משחקים עם לואיס אנריקה.

חבל שלא יהיו אוהדים ביציע: בזמן שברצלונה תארח הערב את הואסקה ותוכל להתקרב עד כדי ארבע נקודות מהמוליכה אתלטיקו מדריד, ליאו מסי ישתווה לצ’אבי כשיאן ההופעות במדי ברצלונה עם משחקו ה-767 בכל המסגרות. הוא מחזיק כמובן בשיא השערים, הבישולים והתארים ויוסיף עוד תואר לאוסף. “הוא מעצים את האגדה שלו” שיבחו גם במדריד. עד היום יש לו 659 שערים ו-289 בישולים. זו העונה ה-17 שלו במועדון, בדומה לקשר המרכזי האגדי. מסי רשם 62,427 דקות לעומת 58,680 של הספרדי. צ’אבי מוביל במעט במשחקים בליגת האלופות (170 משחקים לעומת 145 של מסי) בעוד הארגנטינאי שיחק יותר בסופרקופה הספרדי, בגביע המלך וגם בליגה. למסי עשר אליפויות לעומת שמונה של צ’אבי. “זו גאווה גדולה שהשחקן הטוב ביותר בהיסטוריה שובר את השיאים שלי”, בירך צ’אבי. זו תהיה ההופעה ה-510 של מסי בליגה והוא ישתווה לאיקר קסיאס במקום השביעי.

לו היינו מדברים

שומע? רק רציתי להגיד תודה. מוזר לי להגיד את זה, אבל מעולם לא היית האהוב עליי. כולם רצו תמונה או חולצה שלך, אבל תמיד העדפתי את צ’אבי ואינייסטה בבארסה או מסצ’ה ואיימאר בארגנטינה, אבל דווקא בשנים האחרונות הצלחת להיכנס לי ללב.

שתדע שאני גם מצטער. אם אני איכשהו הייתי יכול לדבר בשם אוהדי ארגנטינה לפני הפרישה שלך או בשם אוהדי בארסה שראו אותך סובל בשנים האחרונות. בחיי לא עשית שום דבר חוץ מלשמח אותנו בדבר שאתה עושה הכי טוב בעולם. נראה שרוב הזמן לקחו אותך כמובן מאליו, אבל בחרת להישאר נאמן לסמלים, למשמעות שלהם ולנו.

שתדע שאני אתגעגע. זה לא הגולים, זה לא הבישולים או הדריבל. זו הפשטות שלך. בעולם בו אתה נמדד בעוקבים ולייקים אתה לא עושה שום דבר מיוחד חוץ מלהיות אתה, וזה מספיק בשביל כולם.

אתה אגדה, אתה סמל ואתה בן אדם, והלוואי והייתה לי ההזדמנות להגיד לך את זה בפנים.

פרגוסון אמר שתמיד יש כוכב בשמי הקאמפ נואו. אולי עכשיו כשהכל נראה חשוך יותר מתמיד נצליח לראות אותו.

תודה לאו שנכנסת לכולנו ללב ובהצלחה לבארסה בעידן הבא.

לא יודע איך כתבת את זה, אבל בעיקר לא מבין למה.

יש לי טקסט שלם של פרידה במוח, אבל הוא לא יעלה על הכתב עד שזה לא יהיה סופי. וכן, אני יודע שזה סופי, וכן אני יודע שאני משלה את עצמי. אבל כל עוד הגמד מרואסריו לא לובש חולצה של קבוצה אחרת, אין השלמה וקבלה מלאה של המצב.

ככל שהידיעות מצטברות אני מכיר בזה יותר. זה מתחיל לחלחל.

לדעתי זה לא נגמר פה. הוא יחזור לברצלונה, גם אם לא לשחק, לפחות לגור בעיר.

אני מסרב לבכות או להיכנס לדיכאון, פשוט מקבל את הבשורה כי זה בסוף רק כדורגל. אבל יהיה בסדר.

דבר אחד אני זוכר, כבר לפני שנים הבטחתי לעצמי שביום שמסי יפרוש אני אקנה חולצה שלו עם מספר 19. פתאום נזכרתי בזה וזה מרגיש לי מוקדם מדי. הוא עוד יחזור.

מבחינתי ליאו מסי פרש מכדורגל מועדונים.

אני לא יודע איך לכתוב כמו נדב ואין לי סיכוי, לא יודע מה לכתוב או לנסח, (לא פייר נדב) אבל רק מילה אחת תודה לך ליאו מסי (לא שמילים יכולות להביע את רגשות התודה שלי אבל זהו). אני מאחל לך לזכות במונדיאל ולפרוש לביתך שנה הבאה בחרת לקבל הרבה מאוד כסף דמים ממדינת עבדים שאלפי נפאלים מסכנים הקריבו את חייהם (בלי שאף אחד שאל אותם ) בשביל שאנחנו נצפה באצטדיונים של חבורה של גברים שרודפת אחד אחרי השני. מבחינתי קריירת המועדנים המופלאה שלך הסתיימה אצלי. מבחינתי פרשת מכדורגל של מועדונים ואתה קיים רק בארגנטינה וזהו.

עדיין לא אשכח את כל הטוב והאושר שהגיע ללא הגבלה ממך . אוהב אותך

משה

שחקן הכדורגל יחד עם מראדונה הכי טוב בכל הזמנים. אשרינו שזכינו לראות שחקן כזה משחק אצלנו ובכלל. לא נזכה לראות שחקן כזה יותר בחיים.

מחר ב 13:00 יש מסיבת העיתונאים של מסי בקאמפ.

תיאורטית, אם מסי מסכים לשחק בחינם או בממש ממש זול (ושאר השחקנים מקצצים בשכר) או לשחק בחינם ושיישלמו לו עוד כמה עונות כמו שלאפורטה הציע, אי אפשר להעביר אותו בבקרת תקציבים? למה זה חייב להיות הסוף?

בזהירות אניח שיש פה עוד שיקולים, והמרכזי שבהם הוא כנראה רמת התחרותיות של הקבוצה. ברצלונה פשוט לא במצב של להעמיד קבוצה תחרותית סביבו בשנים הקרובות, ועם מיעוט השנים שנשארו לו בטופ, אולי עדיף בשבילו לעזוב כעת גם מהסיבה הזו.

מגחיך אותי לשמוע מכל מיני שדרים “בטח אוהדי ריאל מרוצים”. טמבלים.

מסכים, אבל אני חושב שהגעת אגוארו כן גרמה למסי להשאר. אגוארו לא היה מגיע בלי מסי. לכן אני ממש מופתע. אם מישהו באמת רוצה (מסי בעיקר?) אפשרי שהוא יישאר. העניין הוא מה הפואנטה עם אגוארו? אני מרשה לעצמי להיתפס על זה כי זו הסיבה שהוא הגיע.