פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

נראה לי ששניכם קצת מקצינים - אומטיטי עדיין הבלם הכי טוב בסגל, אפילו בכושר הנוכחי, אבל בהחלט יש ירידה ניכרת שסביר להניח קשורה לסוגיית החוזה (יותר או פחות). מה שכן, כל סיטואציית החוזה היא אשמתה המלאה של ההנהלה - אומטיטי פשוט מבקש משכורת שמוכנים לשלם לו במקום אחר, וההנהלה בטמטומה (או שזה הסוכן של אומטיטי בחוכמתו, או שניהם) שמה אותו בעמדת כוח משמעותית. אפשר לבכות את מות הרומנטיקה והלה מאסיה ולהגיד שבארטרה היה נוהג אחרת, אבל בארטרה גם בלם הרבה יותר גרוע מאומטיטי, ואם רוצים שישחקו אצלך במועדון המקצוענים הטובים ביותר צריך להתנהל בצורה, ובכן, מקצוענית. בארסה כבר 20 שנה לא מבינה מה זה סעיף שחרור.

אומטיטי לא קדוש בעיני, אין לי כמעט שחקנים קדושים בברצלונה . אבל כמה משחקים חלשים שלו (דרך אגב שוכחים שהוא היה המצטיין ההגנתי במשחקים נגד צלסי ואתלטי) לא ישנו את זה שהוא בלם נפלא.

הסוכן שלו עושה את מה שאני בעצמי היתי עושה, וזה למקסם לו את הרווחים. מי שאשם בזה, זה החובבנים שהחתימו אותו על סעיף מגוחך. מביאים את גרייזמן ב 100 מיליון אירו ולפי כל ההדלפות השכר שלו הולך להיות השני ברמה בברצלונה זה בסדר, אבל לשלם 9 לאומטיטי זה אסון. בכלל ארדה הרויח 8.5 מיליון לישיבה ביציע. (לפי בארסה מניה) זה היה נוח לך?

הזיכרון כל כך קצר, לפני שנה היה פה את חבילת הפקטים ששמה מתייה, אולי מגיע לנו אחד כזה.

בכלל, גם אם אתם עצבניים אש על אומטיטי, ורוצים לתת לו לעבוד תמורת שכר מינמום (אני מקצין בכוונה) אתם לא מבינים שברתומאו משתמש ב"ישראל היום" שלו על מנת להסיט את האש מהביקורת על המאמן וההנהלה? למצוא שעיר לעזאזל? זה באמת קשה להבנה? זה צירוף מקרים העיתוי וההדלפה? אתם לא מבינים שהתגובה הזאת של האוהדים, מעלה חיוך אצל הנחש? הספין הזה, יכול להוביל בסופו של דבר לאסון ספורטיבי שדרך אגב, אף אחד מהצדדים לא באמת רוצה.

יכולת חלשה של כמה משחקים ואתם רוצים להסתכן בלאבד את אחד הכשרונות הגדולים בכדורגל העולמי?
בלם עם האיכויות של אומטיטי מאוד קשה למצוא היום. בטח אחרי ההשתלבות החברתית המצוינת שלו והחיבור עם האוהדים.

Paco-Pavon

לא הבנתי מה קשור בארטרה ? אתה יכול להבהיר?

בהחלט להאשים את ההנהלה המטומטמת. זה לא רק הסעיף שחרור, זה המשכורות חסרות הפרופורציות של קוטיניו, דמבלה ומי שרק רצה בערך.

אבל, מכאן ועד לנקות את אומטיטי מטעויות של זריקת זין רחוקה הדרך. כי אין שחקן בעולם יהיה איכותי ככל שיהיה שיזרוק זין ואסכים שישאר בקבוצה שאני אוהד. גם דני אלבס עצבן אז אבל המחיר לא בהכרח לא היה שווה, כי הדינמיקה שלו עם מסי הייתה שווה הרבה מאוד כמו גם רוחו בחדר ההלבשה. אבל גם אז הוא עלה על העצבים מטעויות של זריקת זין. חוצמזה, אף אחד לא ישלם לו 12 מיליון. חוץ מאולי פריז כדי לדפוק את בארסה (או שהעונה הם במוד לדפוק את ריאל??) ובארסה עצמה הנסחטת הראשית. ויודע מה? הוא לא שווה 12 מיליון משכורת. כמו שדמבלה לא שווה 15 וקוטיניו אולי היחיד ששוה 14. (הסכומים בערך)

הממ איפה ראית “שניקיתי” אותו מטעויות. ? אני ביקורתי, אבל לרגע אני לא שוכח שהוא המנהיג בהגנה אחרי שפיקה יעזוב. לגבי השכר שלו, דמבלה שווה 150 מיליון? בחיים לא. אבל הצורך מחייב.

אני מעדיף שברצלונה תותר ותשלם לו מאשר שאומטיטי יעבור למוריניו. מצד שני, זה יהיה מרתק לראות את ברתומאו מציג את ורמאלן בתור ה"רכש ההגנתי הבא"

מאיפה המספר הזה? ממה שהבנתי עד עכשיו הדירשה שלו היא ל-9 מיליון יורו לעונה (כמעט פי 2 מעכשיו ומשכורת סבירה לבאנקר בקבוצת צמרת אירופית, איפשהו בין רקיטיץ’ לפיקה), ויונייטד מוכנה לשלם. אשמח לשמוע אם אני טועה.

שביט (נדמה לי?) התאבל על אובדן רוח הקבוצה בדיון הצ’מפיונס, ספציפית בהקשר של “שכירי חרב” שבאו על חשבון בארטרה ודומיו. בשורה התחתונה זה אולי נכון שבארטרה לא היה עושה סצנות כאלה, אבל זה לא תירוץ להתנהלות חובבנית מול שחקני רכש.

אני הייתי נפגש איתו באמצע ואם הוא לא רוצה בועט אותו למנצ’סטר. צריך לראות את השכר שלו ביחס לבלמים אחרים בשוק, לא למקרים קיצוניים כמו טוראן.

סתם פיקנטריה, כולכם בטח זוכרים את ג’ובאני דוס סנטוס המקסיקני המוכשר שעלה עם בויאן לבוגרים ב2007 והיו בטוחים שהוא רונלדיניו הבא אחרי שלקח מונדיאל לצעירות עם מקסיקו. הדביל הזה הרשה לשתן לעלות לו לראש ובינואר בעונתו הראשונה בבוגרים דרש משכורת כמו של צ’אבי ואיניסטה. אז הוא לא קיבל והלך לטוטנאהם.
שאומטיטי יזהר לא לסיים בווסט ברומיץ’.

אם לברסה יש בלם אחר להביא שיהיה שר ההגנה, אז שתראה שרירים ככל העולה על רוחה, קצת כמו ריאל ופפה כי היה את וראן על הספסל.
אך לברסה יש בלם 1 טוב בסגל בלי אומטיטי והוא פיקה שלא נהיה צעיר יותר…
אומטיטי בין הבלמים הטובים בשוק היום ועל "מוצר"כזה משלמים.
כמו שמישהו אמר אל תשוו לעבר תשוו למה שיש, היום מצב השוק משתנה וגם קוטיניו לא שווה 150 וגם שמבלה לא, אבל ככה זה

עשית סלט בין סכומי העברה למשכורות, ובאופן כללי אני לא מבין איך אומטיטי קשור ל"אינפלציה" בסכומי ההעברות (או במשכורות לצורך העניין):

אומטיטי מקבל משכורת של שחקן משלים, אותה מדרגת שכר כמו סמדו, קצת יותר מדין, קצת פחות מפאקו והרבה פחות מפאוליניו. תפזול למדריד ותראה שהוא מרוויח פחות מקיילור נבאס ואיפשהו באזור החיוג של קובצ’יץ’ ונאצ’ו. זה לא משקף בשום צורה את מעמדו בסגל ובטח שלא בכדורגל העולמי (בשכלול העונה כולה הבלם הטוב בעולם בעיני, אבל גם אם אני מגזים - בטופ 5. גם עונה שעברה היה מצוין). תוסיף לזה את העובדה שבארסה לא בדיוק חוסכת במשכורות בהווה ובעבר הקרוב על חבריו הבכירים לסגל, וזה טבעי שיבקש יותר. אם יש מועדון אחר שמוכן לשלם לו הרבה, הרבה יותר, אין שום סיבה שיהיו לו סנטימנטים מיוחדים למעסיק הנוכחי שלו.

שביט - ההשוואה לג’יו מאד מוזרה. דוס סאנטוס מעולם לא התקרב לרמה של אומטיטי מבחינה מקצועית ומבחינת מעמד בסגל, פשוט היה מסביבו המון הייפ ובאז מסחרי/שיווקי/וואטאבר. גם הביקוש מקבוצות אחרות היה בהתאם. אומטיטי יהיה בסדר גמור בלי בארסה כנראה.

אני לא משווה ביניהם מבחינת יכולת ומעמד או משהו מקצועי, אני משווה מבחינת קוו החשיבה ושהקארמה לא תדפוק לו את הקריירה גם. שחקנים שחושבים שהם יתפסו את ברסה בביצים מבחינת משכורת אני לא רוצה, אין בהם אמון. אני מעדיף ורמאלן פצוע כרוני שעולה ונותן הכל מאומטיטי שזורק כשהוא לא מרוצה מהכסף.

בואו נעשה קצת סדר:

אומטיטי מרוויח כרגע 1.5M. לשם השוואה, שחקנים שעולים מבארסה ב’ מקבלים שכר דומה (בין 1M ל1.5M).

אומטיטי מבקש 6M, שזה פי 4 מהשכר שהוא מרוויח כרגע. ביונייטד, לשם השוואה, מציעים לו 9M בשנה.

בארסה מוכנה להכפיל את שכרו של אומטיטי, לכדי ל3M או אפילו 4M.

אומטיטי וסוכנו מסתכלים על החבר הטוב שלו, בן ה19, שמקבל משכורת של 12M, ועל מצב השכר בבארסה בו שחקנים כמו ארדה טוראן קיבלו 8.5M לעונה.

הסוכן של אומטיטי מוכן להתגמש, כי משכורת של 4M בקבוצה שהיא שיאנית השכר בעולם זה מעט מאוד. הם רואים איך בארסה שופכת כסף על כל הבא ליד, ופתאום סוגרת את הארנק מול אומטיטי.

בארסה משדרת לשחקן שאם הוא לא ירד בדרישות שלו, הוא יכול לחפש לעצמו קבוצה אחרת. העיתונים מדברים על מעקב צמוד אחר רכש לעמדת הבלם.

הגיוני שמצב כזה ישפיע מנטלית על השחקן. במשך שנה וחצי אומטיטי נתן את הנשמע שלו לקבוצה, אני לא חושב שעכשיו הוא מתחיל לזרוק זין. הסיטואציה הזאת בה המועדון אומר לך שאתה שווה הרבה פחות, ואם אתה לא מסכים אתה יכול לעזוב היא קשה. ברוב המקורות מדווחים על כך שאין התקדמות בין הצדדים כבר לא מעט זמן, כשבימים האחרונים הצד של בארסה אף העלה הילוך והקפיא את ההארכת החוזה בשל “היכולת הלא טובה של השחקן בזמן האחרון, והעובדה שהוא מוכיח שהוא לא שווה את הכסף שהוא רוצה”.

התנהלות קטסטרופלית של מועדון שמבייש את עצמו. דמבלה בין ה19 מקבל 12M בשנה לפני בונוסים, והטיעון המרכזי של ברצלונה היא שלא ישלמו לאומטיטי 6M כי בעתיד יצטרכו להאריך לו שוב חוזה ולהעלות לו את השכר עוד? למה לא חשבו על זה כשנתנו לשחקן שצעיר ממנו ב4 שנים שכר כפול? מה יקרה כשדמבלה יצטרך להאריך חוזה? יתנו לו 20M בשנה? אבל על העיקר מתקמצנים על אומטיטי עם 6M.

מה הבעיה בדרישה של אומטיטי.
נכון הוא לא “ברסאי” אבל שורה תחתונה ברסה זקוקה לו מאוד, ויותר משהוא זקוק לה.
מדובר באחד הבלמים הטובין בעולם היום. טוב מפיקה ותעיר ממנו. הדרישה שלו מברסה הגיונית ולגיטימית.
בסופו של דבר מדובר בהיצע וביקוש. לאומטיטי יש המון ביקוש בשוק, וברסה מאוד זקוקה לו, ומנגד אין הרבה היצע של בלמים טובים אחרים שיכולים להחליף אותו.
עם כל מה שיש לאומטיטי להציע לברסה והיעדר היכולת שלהם למצוא בלם מוכח אחר ברמתו, ובטח שבגילו, הדרישה שלו לגיטימית.
קבוצה לא צריכה לשלם על מה שהיא קיבלה אלא על מה שהיא מצפה לקבל.

אז כן תקראו לזה שאומטיטי מחזיק את ברסה בביצים ואל תאהבו אותו על זה, אבל בשורה התחתונה זה בדיוק מה שהוא עושה, ועל ברסה להחליט אם היא מוותרת עליו למוריניו או שהיא משלמת קצת יותר לשחקן שבהחלט מגיע לו.

אתה בטוח שזה נכון? אני חשבתי שהוא דורש 9m נטו, אם מה שאתה כותב זה נכון, אז השערוריה חמורה יותר ממה שחשבתי,. הסכום הזה הוא לגיטימי לחלוטין. ויותר מזה, המחשבה שבשביל 2 מיליון ברצלונה מסתכנת בלאבד את אחד הבלמים היותר טובים היום בשוק, מבחינתי זה מזעזע.

יש לך סימוכין לכך שהוא מבקש 6 מליון ולא 9? אני ראיתי שהוא דורש מה שיונייטד מציעים לו, וזה 9 מליון.

אומטיטי לא אמור להסתכל על דמבלה ובכללי שחקני התקפה מקבלים תמיד מעל שחקני הגנה. זאת ההיררכיה. ביובה למשל המשתכר ההגנתי הכי גבוה הוא כמובן בופון עם 4 מליון, ואחרי קייליני עם 3.5. שלושת שחקני ההתקפה המובילים שהם היגוואין, דיבאלה ומנדיוקיץ’ מקבלים הרבה יותר, ואפילו קשרי אמצע כמו חדירה, מטווידי ופיאניץ’.
גם בריאל המצב דומה. שתי המגנים הכי טובים בעולם קרבאחל ומרסלו מקבלים ביחד כמו מודריץ’. קרוס מעליהם, ואני לא מדבר בכלל על רונלדו, בייל ובנזמה. גם שם המשתכר הכי גדול בהגנה זה ראמוס. וראן, לשם השוואה, מקבל חצי ממנו.

בקיצור, צריך המון בייצים מצד אומטיטי לדרוש שכר כזה גבוה. זה יוצא מהכלל לשחקני הגנה. אני מסכים שהוא שווה 6 מליון והשכר שלו כיום הוא ביזיון. אבל הוא לא צריך לבקש שכר בהתאם לדמבלה או לסטיית תקן כמו ארדה טוראן.

לא זה לא. הוא מקצוען והוא אמור לשים את כל מה שלא קשור למשחק מחוץ למשחק. חד וחלק.

בריאל לפי מה שידוע לי ראמוס הוא בין המשתכרים הגבוהים.
ולמה אומטיטי חייב משהו לברסה שהוא צריך לקבל 3m פחות?

ולמה לא הגיוני שאומטיטי ידרוש כמו דמבלה?
אומטיטי פאקינג בין הטובים בעולם בעמדתו, דמבלה בקושי שחקן הרכב בברסה. היצע וביקוש חברים, בעוד יש עשרות שחקנים כמו דמבלה וטובים ממנו בעולם שברסה יכולה להביא, אין לה עוד אומטיטי זמין בשוק.

אני הסברתי למה זה לא הגיוני, אם אתה לא יודע לקרוא זה עניין אחר.

ראמוס בין המשתכרים הגבוהים, אבל הוא היחיד. מרסלו וראן וקרבאחל לא. בכל קבוצה יש שחקן הגנה אחד שמשתכר גבוה, ברמה של הקשרים הבכירים בקבוצה ומתחת לשחקני ההתקפה.

אומטיטי לא צריך לדרוש שכר כמו דמבלה, זה נכון, שחקני קישור והתקפה מקבלים יותר משחקני הגנה, זה גם נכון. כל זה לא אמור לעניין את אומטיטי. אם מוכנים לשלם לו את הסכום במקום אחר כנראה שהוא שווה אותו, ואם הוא לא שווה אותו בעיני בארסה אז שלום שלום.

דווקא זאת נקודה שאני לא מסכים איתך. משכורות לא בהכרח אומרות ששחקן שווה את הסכום. ארדה טוראן לא שווה 8.5 מליון, אלבס לא היה שווה מה שדרש ומה שהוא מקבל כמום, ואני בחיים לא ישכח שגלן ג’ונסון קיבל סכום מטורף בליברפול.

לדעתי גם יש חשיבות רבה אם השחקן הגיע בחינם או בדמי העברה זולים לבין מעבר גדול. כלומר, אם היו משלמים על אלבס דמי מעבר של 50-60 מליון הוא לא היה מקבל סכום כזה לדעתי.

הוא שווה את הסכום הזה בעיני מנצ’סטר יונייטד, לזה התכוונתי וזה מה שמשנה. האם הסכום “מוצדק” זו שאלה אחרת ולא רלוונטית בשום צורה לקבלת ההחלטות במצב הנוכחי, לא מבחינת בארסה ולא מבחינת אומטיטי. סעיף ההעברה הנמוך בהחלט משחק תפקיד ומאפשר להציע לאומטיטי משכורת גבוהה, אבל זו סיטואציה שבארסה תקעה את עצמה בה וייקרה עבור עצמה את אומטיטי בטווח הארוך. המחיר שלו נקבע בשוק לפי הביקוש ולפי סעיף השחרור שלו, צריך להחליט אם מוכנים לשלם או לא, take it or leave it. אין כל כך באמצע אלא אם אומטיטי יחליט ששווה לו לוותר על הרבה כסף כדי להישאר בבארסה מבחינה מקצועית (שזה אגב תרחיש סביר סה"כ, יכול להיות שרוב העסק הוא אסטרטגיית מו"מ סטנדרטית).

אתה כל כך טועה. כמו דמבלה אין עוד הרבה ובטח שלא בגילו, זה שהוא לא שיחק הרבה/היה פצוע לא אומר שהוא לא יהלום מהפוטנציאלים הגבוהים בעולם. אומטיטי דפק עונה אחת טובה, אחת!! לקבל כזו משכורת זה גם מבחינת בארסה חתיכת הימור, הנס של בארסה שאומטיטי לא יכנס לסיטואציה כזו בשום קבוצת איכות כרגע. ויונייטד לא קבוצת איכות ולא ברמה של בארסה. הסיטואציה שלו זה הרכב בטוח בנוסף לקבוצה שתמיד תהיה מהטופ שלוש ביבשת כל עוד מסי שם, יונייטד מסופקני אם היא מהטופ 10… תאמין לי שהוא לא רוצה לעזוב.

מונדו נשמעים מאוד חד משמעיים על כך שארתור יגיע רק בינואר, מה שאומר שנישאר עם פאוליניו כשחקן רוטציה בכיר מאוד לכל הפחות עוד חצי עונה. עצוב.