פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

אדריה ברנבה עוד כישרון שלנו עוזב לסיטי . סרחיו גומש כישרון נוסף שלנו שעזב לדורטמונד אמר בריאיון היום, שהוא עזב כי ברצלונה כבר לא סומכת על צעירים ודורטמונד הבטיחו לו דקות.

ברצלונה ב מפסידה היום ויורדת מתחת לקו האדום. ברצלונה ב מורכבת כמעט כולה משחקני רכש זולים. אחרי זה אומרים שלה מאסיה כבר לא מיצרת כישרונות. ואו מעניין למה.

עצוב,

חשבת אולי על האפשרות שזה הפוך? והרי הרבה יותר סביר להניח שברצלונה ב’ הפסיקה לייצר כשרונות ולכן היא מתחת לקו האדום, מה שגורם למועדון לסמוך על השחקנים שם פחות, מאשר שעצם זה שהמועדון סומך עליהם פחות גורם לברצלונה ב’ להיות קבוצה פחות טובה.

עם כל הכשרונות הצעירים שעוברים מברסה לסיטי. תנו לי שם של שחקן שמצליח שם.
וזה כשהמאמן של סיטי הוא פפ, הבן אדם שלפי אנשים פה הופך כל צעיר למסי.
לא אומר שלא צריך לסמוך על צעירים כלל, אבל זה מוזר לי שאתם שלא ראיתם דקה מאותו צעיר טוענים שזו טעות לא לתת לו דקות בקבוצה הבוגרת.

גם לנו כאוהדים יש קטע של לחשוב ששחקן שלא משחק בהרכב הפותח לא משתפר, מה שממש לא נכון.
החשיבות של לתת דקות היא בעיקר לשחקנים שלא מצליחים להציג את היכולת מהאימונים במשחקים בגלל ביטחון

לא חושב שהבנתם, לא מדובר על לתת דקות בקבוצה הבוגרת, מדובר על לתת דקות בברצלונה ב

ברצלונה ב הייתה אמורה להיות הנקודת מבחן של כישרון שגדל במשתלה בדרך להשתלבות בבוגרת, אבל ההנהלה הרקובה שלנו מציפה את ברצלונה ב בשחקני רכש, שרובם הם שחקנים שלא אמורים מראש להגיע לבוגרת בכלל.

השחקנים בנוער מבינים שזה לא רק משימה בלתי אפשרית בשבילם להשתלב בבוגרת, אלא באופן הזוי משימה בלתי אפשרית להגיע בכלל לברצלונה ב. ולכן בצדק עוזבים.

עכשיו, אתם תוכלו להעלות את הטענה המאוד הזויה, שחייבים שחקני רכש, אבל ברצלונה ב מורכבת ברובה משחקני רכש, ועכשיו היא בדרך לליגה השלישית. ואו מעניין מה היה קורה עם היא הייתה מורכבת משחקני לה מאסיה …

אתה מבין שאריק גרסיה וברנבה שיגיע בשנה הבאה זה שנתון נוער. נכון? הם לא אמורים להגיע ישירות לבוגרת של סיטי. מה שנקרא השקעה עתידית. דרך אגב כבר עכשיו פפ נתן לפיל פודן שהוא בגיל 17, דקות בסיטי…

הכוונה שלי היא מיזה פיל פודן. אם עוד כמה שנים זה יהיה שחקן שברצלונה ירצו אז צדקת, אבל היום מדובר בשחקן שכל מה שעשה זה להתאמן עם ברצלונה ב.

אולי יש סיבה שלא רוצים אותם בברצלונה ב? אולי אותם רכשים צעירים פשוט טובים יותר ועם יותר פוטנציאל.
בסופו של דבר אם יש 2 צעירים אעדיף את הטוב עם היותר פוטנציאל על שחקן הבית.

לא שאני מבין גדול, אבל נראה לי שהכוונה היא שאם אתה לוקח ילדים ומגיל צעיר אתה מלמד אותם את פילוסופיית המשחק הברצלונאית, את הטוטאל-פוטבול, ההחזקה בכדור, המסירות בנגיעה, המשולשים…
ואז נותן להם לרוץ יחד ולשחק יחד כמה שנים, אז יהיה לך יותר סיכוי למשוך כשרונות עם פוטנציאל שגם יתאימו לקבוצה הראשונה.

כשאתה אומר “בסופו של דבר אם יש 2 צעירים אעדיף את הטוב עם היותר פוטנציאל על שחקן הבית” אתה יוצר אסופה של שחקנים ולאו דווקא קבוצה.

העגלקטיקוס זו לא שיטה מאוד מוצלחת, ועל זה מתרעמים פה החברים נראה לי. אנחנו רוצים לראות תכנון לטווח הארוך שמתחיל בנוער ועולה למעלה עד שהוא מתפוצץ על הליגה ועל אירופה כמו הדור המופלא של הפפ-טים.

אז כן, יש את עניין הרומנטיות שאנחנו רוצים “שחקני בית” שמשחקים עבור החולצה בתשוקה. אבל יש גם את עניין הרומנטיות שאנחנו רוצים לזהות את “צלמנו ודמותנו” באותם שחקני בית. שנראה אותם משחקים והם לא יראו לנו כמו נגרים פיזיים. את זה אנחנו משאירים לפריקוס. בבלאוגראנה אנחנו רוצים לראות טכניות וזריזות של המחשבה. שליטה בכדור ומשחק קבוצתי.

שוב יש פה עניין של מה הבדלי הרמות ופה זו ההחלטה של המאמן.
אם הוא חושב ששחקן x יהיה לטווח הארוך טוב יותר למרות שהוא פחות כשרוני משחקן y אז כן אסכים.
אבל אני באמת חושב שאתם קצת חיים בתחושה שדור הזהב שהיה לכם זה לא משהו מיוחד. זה מאוד מיוחד שיהיה לכם פתאום דור כזה מצליח, רוב הזמן יוצאים שחקנים לא רעים אך בהחלט לא כל שחקן הוא שחקן ברמת הרכב של ברסה.

עכשיו תחליטו מה יותר חשוב לכם, להיות תחרותיים כל עונה או לבנות לטווח הארוך ואז לתת על כל עונה טובה עונת בניה

אני חושש שאתה מערבב מין בשאינו מינו.
לא אכפת לי שבארסה ב’ לא תהיה תחרותית אבל תהיה בבואה של הכדורגל הברצלונאי “הטהור”, כמו שהיינו רוצים לראות אותו משוחק.

לגבי הקבוצה הראשונה, התחרותיות שלה אינה קשורה לבארסה ב’.
צריכים חיזוק מבחוץ קונים ומביאים אותו. סוארז, אומטיטי, אבידאל, רונאלדיניו, אטו, דקו ועוד שמות רבים וטובים לא היו שחקני בית ואף אחד לא יצא נגדם נראה לי.

אז תפריד בין הדיון על הזדמנויות לצעירים בבוגרת, שהוא דיון ארוך ולעוס כמו מסטיק בפה של פריחה תפרנית, לדיון ש-משה מעלה והוא ההזדמנויות לשחקני נוער בקבוצת המילואים.

אי-מתן הזדמנויות לנוער בקבוצת המילואים הוא עוד כרסום במעמד הממילא כל כך ירוד כבר של הלה-מאסיה.

פודן לא קשור לברצלונה , סתם הוספתי אותו בתור דוגמה.

Gev

אותם שחקני רכש שקנו לברצלונה ב הם ברובם הם שחקנים יחסית מבוגרים שאין להם סיכוי לרוב להגיע לבוגרת.
תבדוק מי משחק בברצלונה ב, הרוב מראש, לא אמור לעלות לבוגרת. ברצלונה ב זה המקס שהם יהיו.

ובגלל שברצלונה ב בדרך לליגה השלישית, אפשר להכתיר אותם בביטחה ככושלים.

אני לא יחזור על המנטרה הקבועה שלי, ששחקני בית לא סותרים הצלחה כי זה די מאוס. אבל אתה מבין שאני מדבר על שחקני ברצלונה ב נכון? ברצלונה ב מיועדת לשמש בתור “ניסוי” לשחקני בית מוכשרים. ההנהלה הנוכחית, מילתה את ברצלונה ב ברכש קלוקל…

בינגו.… למה אני לא חשבתי לכתוב את זה כך… בדיוק מה שJosepe כתב פה, זה המטרה של קבוצת מילואים. קבוצת מילואים הרי לא יכולה מן הסתם לזכות בשום תואר או להגיע לשום הישג, לכן המטרה העיקרית שלה זה שהיא תהיה מין “שפן ניסיונות” לשחקני משתלה. ההנהלה הנוכחית, הציפה אותם בשחקנים זרים שהם כושלים ולא קשורים לdna המקורי של ברצלונה.

מה לדעתכם האינטרס של הנהלת ברצלונה כשהיא עושה צעד כזה של להביא שחקנים שלא ישחקו בבוגרים לעולם?

שברצלונה ב נכשלת, אנשים שלא עוקבים אחריה חושבים שזה אומר שאי אפשר לסמוך על הלה מאסיה יותר. ולכן צריך לנהל מדיניות רכש גלאקטית. התהליכים שעוברים עכשיו שם זה לא צירוף מקרים או יד הגורל,.,
אני עד לפני שנתיים שלוש עקבתי אחרי ברצלונה ב. גם שהיא הייתה בליגה השלישית… שנה שעברה שהתחילה ההצפה של שחקני רכש זרים בברצלונה ב יחד עם העזיבה של גרימאלדו וסאמפר התייאשתי סופית וחדלתי מלצפות במשחקים שלה. אבל אני ממשיך לעקוב אחרי מה שקורה שם מבחינת ארגון וניהול.

שההנהלה הנוכחית (רוסל) נכנסה לתפקיד, היא החליטה להשמיד כל קשר בין ברצלונה לבין קרויף ולאפורטה.

הם פיטרו מאמנים ואנשי מקצוע מוכשרים (שכל האשמה שלהם זה היה שהם היו קרויפסטה) דוגמה מושלמת זה אוסקר גרסיה. ומינו במקומם, יס מנים חלשים ומוחלשים (אוזביו). המאמן הנוכחי, לופס, הוא מאמן כושל וחסר ניסיון.
לאפורטה לדוגמה, מינה את לואיס אנריקה ופפ למאמנים של ברצלונה ב. תבדקו איזה מאמנים עברו בברצלונה ב בתקופה של רוסל וברתואמו ותבינו את ההבדל.

השחקני רכש בברצלונה ב שהגיעו עכשיו, הרוב שלהם זה “ריזאקט” של קבוצות קטנות, אף אחד מהם זה לא ה"מסי הבא" בלשון המעטה.

כשאמא שלך קטאלונית ואבא שלך הולנדי הדי אן אי הברסאי מגיח אל העולם. בלה מאסיה אמורים לשבח את העקרונות ולהתאימם לכדורגל המשתנה, העמדות של השחקנים ואיתור אלה שמתאימים לסגנון הייחודי הזה, שבלעדיו אנחנו נראים כפי שנראנו מול רומא. לכל קבוצה גדולה יש את המהות שלה, המרכיב הסודי שמאפיין אותה, קרויף חילץ את המרכיבים ובנה נוסחה שפפ תלמידו מינף והגשים הלכה למעשה. זה שלא בכל יבול יהיה לך צ’אבי, בוס3, אינייסטה ומסי, זה ברור. אבל ממשיכים לחפש וחייבים לתת את הקרדיט לכזה חיפוש שייקלע בסוף על שלד שאיתו אפשר לבנות את דור המחר. אם מוותרים על זה, אין בינינו לבין פסז שום הבדל. גם למדריד יש די אן אי ברוח הלחימה והוודאות הניצחית שהם נמשחו למלוכה. בבארסה הדרך היא שונה, צ’אבי מפזם על הדרך הזו מתוך שינה. יש עוד חולמים שמקשיבים לו.

אני שומע פה הרבה שאומרים “דור זהב” ואני לא יודע על מה אתם מדברים. הדור זהב שלנו לא גדל ביחד, באותה שנה, זה לא היה עניין של מזל ולחשוב ככה זה כמו להאמין באלוהים-זה קל מדי, אבל פשוט לא נכון. זה מי שלא זוכר את השחקנים האלה כשעלו, איך הם התפתחו יחשוב שלברסה פשוט היה מזל, היה לה דור זהב. זה לא נכון.
פויול שנתון 78, צ’אבי 80, ואלדס 82, איניסטה 84, מֶסי ופיקה 87, בוסקטס 88, אלבה 89, תיאגו 91, סרג’י רוברטו 92. אף אחד מהם למעט שנתון אחד שהוא 87 לא הגיע משנתון יוצא דופן. כולם הגיעו כפוטנציאל לעתיד חוץ ממסי. אתם יודעים מה משותף בייחוד לפויול, איניסטה צ’אבי ומסי? שלכולם נתנו לשחק מאז שהיו צעירים. אתם חושבים שצ’אבי היה צ’אבי מההתחלה? צ’אבי בנס נשאר בברסה. בהתחלה זה היה או הוא או דה לה פנייה, ואחרי זה הייתה גם מילאן שהריחה דם שראתה שהוא לא תמיד משחק וברסה לא הכי מרוצה ממנו. צ’אבי בחר להישאר והוא ללא ספק הפריחה הכי מאוחרת שראיתי. פויול לא תמיד היה מושלם בתור מגן כשהתחיל. איניסטה היה שנים חילוף קבוע בדקה ה66 והמון זמן תהינו אם הילד הצנום, החלש והלא אפקטיבי הזה יכול להיות ה-קשר שלנו. אבל בכל זאת, ברסה נתנה לכל אחד מהם את הזמן השקט והביטחון. היא מעט מאוד פעמים הנחיתה כוכב על על משבצת שלהם (למשל תיאגו עם ססק) והיא לא השאילה אותם כמו היום. לא היו ספסולים תמוהים כמו עם מונטויה ובארטרה, לא היו השאלות מפגרות כמו חלילוביץ’, דאולופאו וסוארז, ולא היו מכירות בזויות כמו גרימאלדו. לא נתנו לזה לקרות במועדון. עשו חושבים, והחליטו למי לתת את ההזדמנות ולמי לא. וככה זה צריך להיות היום. היום ברסה ב’ לא צריכה להיות קבוצה תחרותית בפני עצמה, והיא לא צריכה להיות מקפצה של מאמן ולא קבוצה עם מערך ושיטה שונה והיא בטח לא צריכה להיות מכבסת כסף של סוכנים ושחקנים בינוניים שעברו את השיא שלהם ולא מיצו את הפוטנציאל שאולי אף פעם לא היה. ברסה ב’ אמור להיות לה תפקיד אחד ויחיד, והוא לסמן שחקנים שיש להם סיכוי בבוגרים של ברסה, לתת להם להנהיג להוביל ודקות משחק, ולהכין אותם לבוגרים. זהו.

הבריחת שחקנים שלנו לא התחילה היום אגב, גם בזמנו ברחו לנו שחקנים כמו ססק ופיקה ואלבה. פפ הצליח לעצור את זה בזמנו וליצור דור שלם שחולם להגיע לבוגרים כי באותה תקוםה לא רק התפארנו בזה שאנחנו מגדלים שחקנים, גם אשכרה נתנו לשחקנים הזדמנויות אמיתיות בבוגרים. מאז, גורנישט.

ועוד נקודה-לא כל אחד חייב להיות בדיוק צ’אבי, כמו שצ’אבי לא בדיוק גורדיולה או גיז’רמו אמור. ואיניסטה הוא לא בדיוק דקו. ומסי הוא לא בדיוק רונלדיניו ופיקה לא בדיוק מארקז. אפשר להיות בטופ גם אם אתה לא העתק מדוייק של הקודם שלך. לא יצמח לנו אולי אחד בדיוק כמו צ’אבי, אבל צמח לנו תיאגו. וחבל שהוא לא פה איתנו.

בינגו, הבעיה שלי זה לא אוהדי ריאל שמתוך בורות כותבים את זה, יש אוהדי ברצלונה שכותבים את זה, וזה משגע אותי.

כאילו צאבי אייניסטה והשאר, הגיעו מתוך הזמנה מאיי ביי וקסם. והכל צירוף מקרים… זה כל כך טיפשי.

אם צאבי בוסקטס ואיניסטה לדוגמה היו מגיעים היום ללה מאסיה, הם היו נשלחים לגלות כמו סאמפר וגרימאלדו.
ספק אם הם היו מגיעים בכלל לברצלונה ב…

ואחר כך כשסאמפר נשלח לקבוצות מפורקות כמו גרנאדה ולאס פאלמס, יוצא המשפט “הנה רואה? הם לא שווים כלום”.

כנראה ששחקנים כאלה צריכים להשתלב במאה אחוז בסגנון משחק שונה ממה שלמדו כל חייהם.

וואלה למדתי דברים שלא ידעתי, אני לא באמת עקבתי אחרי ברסה ב מעולם ומסתבר שמה שידעתי היה לא מדויק.

מה אתם חושבים אז שהסיבה למה שקורה?
הרי מה הסיבה לוותר על שחקני בית עם פוטנציאל? ניסיון לשמור על ברסה ב בליגה שניה?

מה שכתבתי היה תחילה מתוך מקום שחשבתי שברסה מעדיפה צעירים שהם לא מהמועדון, ועל זה הגבתי כמו שהגבתי כי מבחינתי צעיר זה צעיר וזה שהוא שחקן בית זה טוב ונחמד אך יותר חשוב שיהיה לו פוטנציאל.

אשמח לדעת אז מה לדעתכם הסיבה לגישה הזו כלפי ברסה ב ומה היא נותנת למועדון?

אני לא “זבוב על הקיר” וגם לא קורא מחשבות…

אני לא קונה באופן עיוור את טענות הרומנטיקנים שרוסל וברטומיאו הורסים את כל מורשת קרוייף במועדון במכוון. נשמע לי מעט שטחי כצורת חשיבה, ואני מעדיף את החשיבה השטחית של עצמי (מייד מגיע לזה).

נשארנו עם מניע אחד ברור שבו כולנו מאמינים… כסף.
בוא ניזכר ברכישה התמוהה של פאוליניו. עזוב את העניין המקצועי ומה וורדה הוציא ממנו לאורך העונה. אני לא נכנס לדיון הזה כלל. השאלה הכואבת היא למה כל הרכישה הזו נגועה כל כך בשחיתות? למה שילמנו סעיף שחרור של שחקן שלא שווה את הסעיף הזה? למה ויתרנו על סארי שנראה מבטיח יותר? היש באמת קשר בין העסקים של ברתומיאו בסין עם נשיא הקבוצה ממנה הגיע הברזילאי? אתה מוכן לחתום שאין קשר כזה?

אז כן, כמו רכישת דוגלאס, הנריקה ועוד שמות לא ברורים במהלך תקופת רוסל. כמו רכישת פאוליניו (להבדיל אלף אלפי הבדלות). אפשר להשתמש גם בלה-מאסיה בשביל לגלגל כספים וג’ובים, אז מקצועית אין טעם לשמור את המורשת או המטרה המקורית של פיתוח נוער לקבוצה.

לברטומיאו יש את הקדנציה הזו לסיים והוא יצטרך להפרד. הוא לא יצטרך להתמודד עם תוצאות ההרס שהוא וחבורתו זורעים.

אה כן, ומה שלא נגדל נקנה בכסף… שחקנים טובים, עם פוטנציאל, מוכשרים. לא שחקני בית… נביא אליפויות. יהיה בסדר…

מעבר לפוסט המדויק להפליא של שביט, אני באמת שואל את עצמי למה? זה שווה כלכלית להרוס שיטה שאפשר להכתיר אותה כמוצלחת מבין כל האקדמיות (כשהייתה מוצלחת)?? למה לעצור את זה? רק בגלל שרוסל שונא את פפ/קרויף?

סיטי, ליברפול, ריאל, פסז ועוד משקיעות מיליונים באקדמיות כשהיבול שלהם חלש משל בארסה, משהו עבד יותר מ’רק שיטה’ בבארסה, ועדיין הרסו את האקדמיה, למה לעזאזל?

מצטער על הקטנוניות שלי. , אבל בגדול זה הקו מנחה שמוביל אותם, אין בזה שום רומנטיקה . פפ סגורה, בהצעת אי האמון שרוסל הגיש נגד לאפורטה בזמנו, אמר את זה במפורש (להגיד לא לקרויף זה להגיד כן לברצלונה) היום הוא אחראי על הרכש בברצלונה.

הם שונאים את לאפורטה/קרויף הם שונאים את כל מה שהוא מייצג ואת הערכים שלו. והם במסע של מחיקה של כל המורשת שלו. זו הסיבה שכתבתי על המשחק ברומא ועל האשמה שלהם. משחקים כאלו זה המורשת שלהם.

זה התמונה בגדול, לפחות בעיני. מי שרוצה לספר לעצמו סיפור אחר מוזמן.

האינטרס של ברתומאו זה מחלקת נוער חלשה, מה שיאפשר לו לצאת למסע רכש נוצץ ויקר. הבעיה הכי גדולה וזה גם מי שלא אכפת לו מלה מאסיה צריך לדאוג מזה. שבחלק גדול מהמקרים שהם יוצאים למסע רכש זה נגמר בארדה או גומש ומקרה גרוע בפאוליניו.

דרך אגב, לפני כמה ימים קראתי. שמונצי מנהל המקצועי הנהדר של רומא (אקס סביליה) היה בדרך לברצלונה, אבל הם לא רצו לשלם פיצוים לרוברט…

״רוסיי, הצעתי לך וללאפורטה לעשות פגישה סודית בבית שלי, ליישר את ההדורים, אתה הסכמת, לאפורטה לא, כי הוא אמר שמבחינתו כבר סגרתם הכל. ז׳ואן טעה, ואתה בתגובה בחרת לשלוף את הסכינים״.

״מאותו רגע נעלם החיוך שלך, אמרת לי ׳מאדו, אני לא רוצה להיות הנשיא של בארסה, מה שאני רוצה לעשות זה לבעוט את הבן ז*נה הזה מהמועדון. שמת בראש מעיינך להרוס את מה שבנה לאפורטה ואת מה שסימל קרויף. התחלת לזייף מספרים ולמרוח בוץ על ההנהלה הקודמת, הכל בשביל נקמנות״.