פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

רוסיי וברתומיאו כבר בעטו מזמן את לאפורטה מהמועדון. הצבעות אי-אמון לא מתרוממות ובאחרונה לאפורטה אפילו לא טרח לנסות.

למעט בתי -משפט, אין מי שמאיים עליהם ממש.
אתה באמת חושב שהם עדיין נלחמים? במי? בזכרו המת של קורייף?

שוב, אני באמת לא קורא מחשבות ולא יודע מה קורה בתוך המועדון, אבל כסף זה משהו שכולם מבינים, וגם אני.

אני מאמין שהשחיתות כבר מריצה את עצמה. כוח משחית אנשים, ואת החארות האלה לא היה צריך כל כך להתאמץ להשחית. הכוח בידיהם והם משתמשים בו לטובתם. הכסף ממשיך לזרום לכיסים שלהם ושל אנשי עסקים \ סוכנים שעובדים איתם. וגם קצת פירורים לטובת מעליות לסוסיוס…

ואולי אתם צודקים. אולי באמת יש לנו עסק עם מטורפים מגלומניים שרוצים להשתלט על העולם כמו בסרטי ג’יימס-בונד ואוסטין-פאוואר. מטורפים מוזרים שמעדיפים נקמנות אישית על פני כסף :thinking:

קרויף להזכירך זה לא רק בשר ודם, אלא מורשת וערכים. עצוב שאתה לא מבין את זה.

קרויף זה תורה שלמה, זה ההשקעה בנוער, כדורגל התקפי, הקישור בתור מרכז הקבוצה, . החזקת כדור, יעלות לא על חשבון האיכות. (“Quality without results is pointless. Results without quality is boring”) ערכים.
נחש מה, את כל מה שכתבתי למעלה, רוסל וברתומאו מנסים למחוק.
אחרי זה כמובן מגיעים החסידים שלו, מגיע לאפורטה, הנשיא שברתואמו ורוסל תמיד יהיו מתחתיו ברגשי נחיתות מולו.
ואחרי זה מגיע פפ, שהשופר שלהם MD , תמיד עסוק בלשפוך את דמו ולהסית נגדו. מה משותף ללאפורטה ופפ? כולם חסידים של קרויף.
אני מחפש עכשיו את התמונה של קרויף מגיע למועדון ומחזיר את כרטיס החבר שלו כי רוסל בזמנו טען שהוא גוזל כסף מהמועדון בתור נשיא של כבוד…

אני לא מדבר על שחיתות. זה נושא אחר.

יש הרבה מניעים, כתבת חלק מהם, אבל לצערי אתה לא מבין באמת את רמת התיעוב שברתואמו ורוסל מרגישים כלפי הצמד לאפורטה וקרויף.

דוגמה מאוד קטנה, לפני כמה שנים היה איזה אחד שעבד בשיוק או משהו כזה, עשה את עבודתו נאמנה, לצערו הוא בלי כונה כתב בפייסבוק שלו, פוסט בעד לאפורטה, רוסל שמע על זה והורה במיידי על לפטר אותו. אנדקוטה קטנה.

דרך אגב כל הדיון הזה, צריך לעבור לפוליטיקה.

אני לא סותר את מה שאתה אומר, רק חושב שזה לא המניע היחיד.

אני חושב שהניסיון למחוק את מורשת קרויף הוא לא ברמה המעשית-מקצועית כמו שהוא ברמה המעשית-תודעתית. ניסיון להכפיש את שמו כמו בקטע עם הכרטיס חבר מתחבר לי נהדר. ניסיון להרוס את רעיון הכדורגל שלו שהביא אין ספור הצלחות לקבוצה נראה לי תמוה.

אז כן, אולי הם לא ינסו לקדם כדורגל בתשוקה של קרויף, לאפורטה ופפ, והם גם לא יטרחו להגיע למקצוענות הזו. אבל בהרס הלה-מאסיה כנקמנות אתם מייחסים להם מחשבה עמוקה ותככנית שאני לא נוטה לייחס להם.

כמו פיל בחנות חרסינה, הם לא צריכים להתאמץ בשביל להרוס את המועדון. הם רק צריכים להיות הם עצמם. חסרי אחריות, אנוכיים ותאבי-בצע.

נכון לפעמים רכש נכשל ולפעמים הוא גם מצליח: טר שטגן, אומטיטי, ראקיטיץ, סוארז, ניימאר.

נקח לדוגמה את ריאל, דוגמה למועדון רגיל בנושא רכש ושחקני בית.
הרכש בריאל מוצלח יותר מבברצלונה ובריאל הרכשים בשנים האחרונות מאוד מוצלחים: מודריץ וראן אסנסיו איסקו ואסקז.
אז כן צריך לדעת לשלב, אך לדעתי הדרך הנכונה לשלב שחקנים היא על ידי עונת התאקלמות במקום אחר, כמו שריאל נתנה לקרבאחל, קאסמירו, וואייחו.

כמו שטענתם צאבי לא נהיה צאבי ביום ואמון זה לא תמיד מספיק, כמו שצאבי קיבל הזדמנות שחקנים רבים לא קיבלו, עם צאבי קלעו בול ועם אחרים לא יצליחו. באיזה שלב מוותרים? איך מחליטים אם שחקן מתאים? האם אתם מוכנים לקבל עונות בהן שחקנים שלא ברמה משחקים בהרכב שלכם על מנת לחפש את אותו צאבי?

אתם מציגים את הרכש כרעיון מוטעה, אז לא, הרכש בברצלונה מתנהל בצורה גרועה, אך זה לא חייב להיות ככה וכמו שקניתם את סונג הייתם יכולים להביא את מודריץ (זוכר את הכותרת בעיתון שבו השוו את הרכישות האלה וקראו למודריץ פלופ ולסונג קראק. אירוניה).

ולגבי מתן אמון בשחקני בית, שחקן צריך להצדיק את זה וסליחה אבל לא כל כוכב בברצלונה ב שווה את זה, ראינו שלא כל כוכב בליגה הראשונה שווה את זה אז בטח שלא כוכב בקבוצה שמתנדנדת בין ליגה שניה לשלישית.

לא צריכה להיות החלטה לכיוון אחד בלבד, רכש לא סותר אמון בשחקני בית לגמרי ואפשר לשלב בין ה2, אך כן שחקני הבית כנראה יצטרכו להוכיח אץ עצמם בעוד קבוצה, לא מאמין בזה ששחקן יהיה טוב רק בברצלונה, יכול להיות שהוא יהיה שם טוב יותר אך שימו את בוסקטס צאבי אינייסטה ואלה בקבוצות נוספות ותראו אותם פורחים גם שם.

דוגמה טובה היא טיאגו, הוא דוגמה לשחקן בית טוב שהתבזבז זה נכון, אבל אתם יודעים שהוא התבזבז בגלל שהוא מציג יכולת טובה במועדון אחר.
אז סלחו לי אבל אם סאמפר לא מסוגל לבלוט בקבוצה קטנה בהרבה מאיפה שטיאגו מצליח אז כנראה הם לא באותה רמה.

אני רק רוצה להגיב לרכש. להביא שחקנים כמו סוארז וקוטניו זה לא חוכמה גדולה. תן לי 150 מיליון אירו ביד ואני מבטיח להביא לך איזה קוטיניו אחד. החוכמה זה להביא את השחקנים המתאימים ולמצוא את ה"כוכב" הבא לפני שהוא מגיע ל150 מיליון. (דמבלה זו דוגמה מושלמת, לפני שנה רוברט היה יכול להשיג אותו בסביבות ה30 מיליון ואז לשלוח אותו להשאלה, הוא נרדם בשמירה, ואז דורטמונד רכשו אותו. ועכשיו הוא נקנה במחיר של 150 מיליון… ויש כאלו שחושבים שזה הישג של רוברט חחח)

אומטיטי לדוגמה זה היוצא מן הכלל,. הוא דוגמה מצוינת לעבודת בית מעולה שנעשתה במועדון. ועל זה, מי שגילה אותו מגיע לו כל הכבוד על הסקאוטינג בלי שום טיפה של ציניות.

איפה שופטים מדיניות רכש של מועדון ? בשחקנים כמו גומש פאוליניו דוגלאס מתייה סונג דין והרשימה עוד ארוכה. ויותר מזה, אצלכם משחקים ארבעה שחקנים שהיו יכולים בקלות שחקנים שלנו, והמועדון המטומטם שלי נכשל להביא אותם. קרוס (שיש לו את ראקי בתור נסיבות מקילות) איסקו (פיספוס לדורות) מודריץ היה יכול גם להגיע, אבל העדיפו את סונג… ואת אסנסיו שזוביזראטה העדיף את דוגלאס עליו. כן אני יחזור על זה, דוגלאס הועדף על אסנסיו. אני רוצה למות שאני כותב את זה.

לגבי צאבי ואיניסטה. שלח אותם בהתחלת הקרירה שלהם לקבוצה כמו גראנדה שמתחלפים שם איזה 3 מאמנים בשנה ומסביב יש שחקנים ברמה של עומר אצילי, ואני מבטיח לך את אותה תוצאה כמו סאמפר.

אתה מדבר על המועדון שלך? את קרבחאל שלחו לקבוצה לגטימית בגרמניה (נראה לי לברקוזן או משהו כזה) קאסימרו נשלח לפורטו. אם אתה לא מבין מה ההבדל בין פורטו לבין גראנדה. אז יש לנו בעיה.

https://twitter.com/RafaelH117/status/986316092397309954

מוס, תקרא שוב את ההודעה שלי.
לא טענתי שברסה פועלת נכון. מה שטענתי היא שברסה לא צריכה להיות נגד הרכש כרעיון, היא צריכה לדעת איך לעשות את זה נכון.
כתבתי את זה אך אכתוב שוב, ברסה כושלת ברכש, אך הבעיה היא לא שהיא מחליטה לקנות שחקנים אלא התזמון והבחירה.
ולגבי השאלות, גם פה אולי ברסה לא עושה זאת נכון, אף פעם לא התעמקתי בצעירים שלכם שלא הגיעו לבוגרת.
אז התלונות שלכם לא צריכות להיות על שהדרך של ההנהלה לא נכונה, פשוט הביצוע ממש גרוע. עם שחקני רכש מדויקים יותר והשאלה נכונה של השחקני בית בעלי הפוטנציאל הייתם מרוויחים המון.

אז לא בא להקל על ההנהלה, ההפך, אך הבעיה היא לא הבאת שחקני רכש ושליחת צעירים לעונות השאלה כדי שישחקו, הבעיה היא בחירת השחקנים שצריך לקנות והקבוצות אליהן משאילים את הצעירים.

כל עניין ההשאלות הוא כישלון אחד ענק וחוץ מקרבאחל שגם כבר נמכר לא ראיתי שחקן אחד שזה עבד איתו. לעומת זאת ראיתי אינספור מקרים של צעירים שגדלו במועדון וזה עבד.

קרבאחל, קאסמירו, ואייחו…
נשמע לי דווקא הצלחה לא רעה בכלל, בטח בהתחשב בהשקעה הקטנה מצד המועדון.
אגב זה גם עבד עם מוראטה וריאל קיבלה אותו טוב מאוד לשנה ועשתה ממנו הרבה כסף.

אז לא זה לא יעבוד עם כולם, אבל סלחו לי 2 שחקני הרכב מובהקים שנחשבים לבין הטובים בעולם בעמדתם זה נשמע לי כמו חתיכת הצלחה

ברצלונה זה לא ריאל מדריד (תודה לאל :wink:).

שחקן שגדל בברצלונה בלה מאסיה מתאמן וחי לפי צורת משחק מאוד יחודית שקשה עד בלתי אפשרי למצוא בקבוצה אחרת. כמו שאתה מבין אצלכם בנוער זה שונה. לכן ששחקן שלכם יוצא להשאלה, זה פחות חשוב. כי הוא מתרגל בקלות יחסית לצורת המשחק של הקבוצה החדשה שלו.

השאלה זה לא הפיתרון הרצוי, אבל במקרים מסוימים זה יכול לעבוד גם אצלנו. למה אני מתכון, בוא ניקח לדוגמה את סאמפר, אם במועדון באמת היה אכפת מסאמפר ובאמת היו רוצים לעזור לו, (הוא היה צריך להשאר בסגל שלנו ) שנה שעברה לא היו צריכים להשאיל אותו לגרנאדה, אלא לחפש לו קבוצה בעלת מאמן ושיטת משחק שמזכירה את ברצלונה. לאס פלמאס של שנה שעברה אם סטיין זו דוגמה מושלמת. השנה זה בטיס . אלו קבוצות שסאמפר היה יכול להצליח בהם … בגלל המאמן ושיטת המשחק ההתקפית שלהם.

במקום זה, מה ברצלונה עשו? נתנו לסאמפר לשחק באי ודאות כל קדם העונה, והשאילו אותו לקבוצות שנלחמות על החיים שלהם וצורת המשחק שלהם לא קשורה לצורת המשחק שסאמפר מבין בה. כמו שכבתי 1000 פעם גם בוסקטס צאבי ואינייסטה (כמובן בנפרד) בגרנאדה וגם הם לא היו מצליחים לעשות כלום שם.

מה באמת מצפים מסאמפר? שיגרום ל11 גרזנים להפוך לטיקי טאקה? סאמפר שיחק נגד יובה בקדם עונה אצלנו כל הפורום כולל אלו שסוגדים לרכש ציינו שהוא היה המצטיין במגרש. סאמפר הוא השחקן שאני הכי אהבתי לצפות בו בברצלונה ב, לא היה שחקן ולא יהיה יותר שחקן אחר שציפיתי לראות אותו מגיח לבוגרת כמו סאמפר. אני שונא את ברתומאו ופפ סגורה על הרבה דברים, מה שהם עשו לסאמפר זה עומד כמעט בראש הרשימה.

מה שאני רוצה לכתוב, השאלה בברצלונה זה לא רצוי ויכול לבלום את הקרירה של השחקן המושאל, אבל ברגע שמשאילים צריך לעשות את זה בחוכמה ובזהירות. לחפש לו קבוצה איכותית יחסית בעלת מאמן התקפי ובצורת משחק שתזכיר אפילו במעט את ברצלונה.

אוקי, כתבת מה שאני אמרתי במילים אחרות. למצוא קבוצה מתאימה להשאיל אליה את השחקן.

וסלח לי אך אני לא מסכים עם מה שאתה אומר כי אתם נוגדים אץ מה שאתם טוענים, מצד אחד ברצלונה כבר מזמן משחקת בשיטה שהיא לא הטיקי טאקה, ומצד שני טוענים ששחקנים כמו בוסקטס ואינייסטה לא יכולים להצליח בשיטה כזו.
על אף כל זה בוסקטס נחשב לקשר האחורי הטוב בעולם. אז רגע איך זה קורה למרות שאין טיקי טאקה?

כנראה ששחקן שהוא באמת טוב הוא יהיה טוב בכל שיטה, בחלק יבלוט יותר וחלק פחות כמובן אבל זה לא ששחקן ברסה יתן 100% בשיוה של ברסה ו0% במקומות אחרים. והדוגמה הטובה ביותר - טיאגו.

אז חובה לבצע את ההשאלות בצורה טובה יותר. אך שחקן טוב יהיה טוב בכל קבוצה. לצורל העניין תביא לי את בוסקטס לריאל של מוריניו אפילו ותראה שחקן מטורף עדיין. עדיין מדובר במוסר מצוין שמשחרר כדור מהר מאוד קדימה כשצריך ואחד הטובין מבחינה הגנתית.

עם סאמפר עשו טעות, הטעות היא שלא השאילו לקבוצה הנכונה, לא שהשאילו בכללי.
הרי אם היה מתייבש על הספסל כמו גם דניס זה לא היה מועיל.
ופאוליניו וגומש הם טעות בגלל שהם לא השחקנים הנכונים להביא, לא בגלל שברסה הביאה רכש בכללי.

אתה פשוט מגזים, כן בוסקטס הוא הקשר האחורי הטוב בעולם, אבל מה לעשות הוא חייב לשחק עם שחקנים שמתאימים לו. תשים אותו בקבוצה איכותית , ובסופו של דבר בגלל שהוא שחקן אינטלגנטי הוא יעשה את ההתאמות לאותה קבוצה ובסופו של תהליך יצליח. תשלח אותו לשחק עם 10 גרזנים לידו,הוא ילך לאיבוד. מה לעשות הוא לא אלוהים.

דרך אגב, אתה מבין שאני גם מתיחס לשחקן בהתחלת הקרירה שלו בלי ניסיון נכון?

כן הבוגרת, שכחו כבר מה זה “טיקי טאקה”, אבל בנוער עדיין משחקים בשיטה הזאת.

מוריניו היה מנסה להפוך אותו לבלם שלישי, וזה היה נגמר לא טוב, אבל אתה לא מבין, ריאל גם של מוריניו היתה קבוצה איכותית מספיק (בלשון המעטה) לתת לשחקן כמו בוסקטס הזדמנות. אבל תשלח את בוסקטס לשחק בקבוצת תחתית עם מאמנים שמתחלפים כמו שאני מחליף גרביים. והתוצאה תהיה רעה. במיוחד בהתחלת הקרירה שלו.

היבוש של דניס זה שערוריה, אם היה לנו מאמן אמיתי על הקוים וסאמפר היה נשאר, הוא היה מקבל מספיק דקות.
ההוכחה? בוסקטס עכשיו משחק עם זריקות, איניסטה נופל מהרגליים. וראקי בניתוח על היד.

אתה ממשיך לטעות. לא. לא בכל שיטה. ולא בכל קבוצה. זה תלוי בקבוצה ובמאמן שלה. שיש לך עשרה גרזנים שמשחקים לידך. בוסקטס ילך לאיבוד. הוא לא סקורר וגם לא מבשל יוצא דופן, מה הוא יכול לעזור לקבוצה סטייל גרנאדה?

מוריניו מחפש 4 תותחים בתפקידים החשובים ביותר עבורו - בלם (טרי, פפה/וארן/ראמוס), 10 (למפארד, אוזיל, סניידר), חלוץ עצום (דרוגבה, מיליטו, כריסטיאנו מייתר את הצורך), ותמיד תמיד יש לו קשר אחורי חזק (אסיין, צ’אבי אלונסו, מאטיץ’). הוא לא היה הופך את בוסקטס לבלם שלישי כפי שלא עשה זאת עם צ’אבי אלונסו. הניסוי עם פפה היה נטו כדי לעצור את מסי. הטענה הזו מסתדרת עם הסטיגמה שיש לך על מוריניו, אבל לא עם המציאות.

אגב, מי שכן הפכה קשר אחורי טוב לבלם בינוני זו ברצלונה עם מסצ’ראנו.

מוריניו מזמן כבר לא מעניין אותי,לא לטוב ולא לרע אם להיות הוגן. -) אני מאוד שמח בעבודה שהוא עושה אצלכם.

בוא ושתף את שביעות רצונך עם האוהדים השבורים שלנו :blush:

מוס, אז שלא ישאילו לגרנאדה אלא לבטיס כמו שאמרת.
נכון שהיה מקום לתת יותר דקות אבל אם היה לכם מחליפים כמו שאמורים להיות לכן ולא פאוליניו וגומש אז עדיין דניס וסאמפר לא היו מקבלים מספיק דקות. ובלעדיהם אתה באמת סומך עכשיו על סאמפר לפתוח נגד ריאל? אתלטיקו? ובכללי להיות מחליף ראשון?

נשאלת השאלה האם הקבוצה שלך מוכנה לשלם שכר לימוד על שחקנים.

בשנה הראשונה שלו בבוגרת, הוא לא היה אמור לשחק מול ריאל. אבל גם בוסקטס בעונה הראשונה שלו לא פתח מול ריאל. אז מה בוסקטס לא שווה כלום? הוא היה יכול להיות גיבוי נפלא .

אני בטוח שאם היתי מגיע לספורטאנטר בעונת הפריצה של בוסקטס היתי מקבל גם את המשפטים האלו.:

“אתה סומך על בוסקטס שיפתח מול ריאל אתלטיקו ובכללי להיות מחליף ראשון.” איזה מזל שפפ ולאפורטה היו בשליטה אז. המזל הכי גדול של הקבוצה הזאת, שרוסל נכשל באי אמון בזמנו.
תודה למפלצת הספגטי המעופפת שהכשילה את המנוול מלהפיל את לאפורטה. ההיסטוריה של המועדון הזה היה כל כך שונה…

בעינים עצומות, אני כותב כן. מי שבאמת עקב אחרי סאמפר מבין איזה יהלום הוא. וזה לא רק אני חושב, תשאל את וונגר (פעמיים ניסה לגנוב אותו) תשאל את פפ תשאל את צאבי, כולם כתבו שירי הלל עליו.

ברור שלא, היא מוכנה לשלם שכר לימוד רק על פאוליניו. אתה מבין את ההגיון? לשחקנים כמו פאוליניו וגומש חלק מבסיס אוהדים הרקוב שלנו מוכנים לתת הזדמנות, אבל לסאמפר שהוא קולה מלידה חס וחלילה. איזה אסון היה הוא היה בסגל עכשיו, הינו יכולים לשחק כדורגל טוב ויפה יותר אלוהים ישמור. הצל אותנו מסאמפר…

דרך אגב, סאמפר הוא סיפטום להתנהלות רעה. גם עם חושבים שסאמפר הוא בלוף (הוא לא) הוא רק שחקן אחד שהלך לאיבוד אצלנו. הרשימה מאוד ארוכה.

אני חושב שמסצ׳רנו היה קשר אחורי טוב לליברפול, אבל בברצלונה זיהו מהר מאד שהוא לא מספיק טכני ומרגיש בנוח עם הכדור בשביל למלא את הפונקציה הזו בברצלונה. כבלם, לעומת זאת, הוא נחשב לטכני יחסית. תוסיף לזה את הנחישות וההשפעה שיש לשחקן כזה על הקבוצה כולה - לדעתי מהלך חכם מאד.

בדיוק. זה היה המהלך שטוב עבור הקריירה שלו, לא להפך. כקשר אחורי הוא לא היה שורד בברצלונה.

(מעבר לזה שאני לא חושב שהיה בלם בינוני, בשיאו היה בלם טוב בהחלט).

באמת? חחח הרגת אותי שהכנסת אותו לאנשי הזהב

אבל הודעה חשובה נון דה לס