פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

מחליף בהיררכיה, לא “יורש”. קשה לי להאמין שבוסקטס יזוז מההרכב בשנים הקרובות.

מביאים את ראביו ואחרי זה מתלוננים שכישרונות בלה מאסיה עוזבים ועוד לא מתבישים להאשים אותם בחמדנות…

פפ במשחק של צמפיונס האחרון, נתן לפיל פודן בן 18 90 דקות ואתמול נתן לאריק גארסיה אקס לה מאסיה לפתוח מול לסטר במשחק גביע.

אצלנו משחקים מול יריבה ליגה שלישית בקאמפ נואו במשחק השני!!! במצב של 3-0 או משהו כזה ורק בדקה ה 70 ואלורדה נשבר ונותן לריקי פוץ דקות…

אני תמיד יחזור על אותו משפט, אין שום סתירה בין מדיניות רכש נבונה לגידול שחקני בית.

המצב הנוכחי היום הוא שבקישור יש לנו עודף של שחקנים. ויש את אלנייה וריקי שעומדים להיכנס. אין שום צורך לשבור קופה על קשר או ראביו. (גם לא להביא את דה ליכט או דה יונג אני מבולבל כבר מהשמות ההולנדים) רוצים 70 מיליון? שילכו לחפש מועדון אחר…

איפה צריכים לחפש רכש איכותי חכם וצעיר?

1. בלם איכותי אחד או אפילו 2 בלמים (תלוי בתקציב) לנגלה לא מרשים אותי באופן מיוחד (למרות שהוא חביב בתור בלם רוטציה)

2. לא סמדו ולא רוברטו. צריך מגן ימיני אמיתי ואיכותי. רוברטו לקישור וסמדו בתור רוטציה. או למכור את סמדו.

3. חלוץ 9 אמיתי וצעיר שיחליף את סוארז בעוד שנה שנתיים.

כך גם מנהלים מדיניות רכש נבונה וגם שומרים על שחקני הבית…

משה - כמה קשרים אחוריים יש לכם בסגל? בוסקטס, וידאל ודי זהו. סרג’י אם ממש מתאמצים. וידאל ובוסקטס שניהם בני 30 פלוס. את סאמפר לא ראיתי מספיק, אבל הוא פציע מאד, בגיל של רביו ועם רקורד הרבה פחות מרשים. בלי לדעת את מקום הלידה שלהם לא היית מתלבט.

זה מזכיר לי קצת את הנימוקים נגד הרכש של קורטואה - בבירור אין שום קשר בין ההגעה של רביו להגעה של מגן\חלוץ\וואטאבר.

ראביו בעצמו שונא להיות קשר אחורי, ראביו לא שחקן שמתאים לברצלונה. בקבוצה שמשחקת כדורגל אחר הוא יכול לשחק טוב, לא בברצלונה. ואתם שוכחים שזה שהוא בא בחינם לא אומר שהוא לא יעלה לנו כסף.
הוא דורש משכורת מאוד גבוהה, רוצה מענק חתימה ויש לו אימא מהסוג של פאפא ניימאר… הוא גם הסתכסך עם טוכל ודושאן. והוא יחסום לי את ריקי ואלנייה,. לא רוצה אותו. ונמאס לי מקשרים סטייל ראקיטיץ. אחד מספיק בשבילי. ודרך אגב, אני אוהב את ראקי בגלל העובדה השחורה שהוא עושה במגרש, נראה לכם שראביו יעשה את זה?

https://twitter.com/RafaelH117/status/1075109079960510466

מה הקשור סאמפר? לצערי הוא לא קייים בברצלונה באופן מעשי. רק בתאוריה.

מה אחורי בראביוט? ולמה רוברטו או וידאל לא יוכלו לשחק בעמדה מתי שהמיסטר יחליט להוריד את בוסקטס לספסל שזה במשחקי גומלין בגביע ובמשחקי גארבג’ קרי דקה 75 במצב 5:0??

ההגעה של רביוט פסולה לא פחות מההגעה של דה יונג. אם רוצים להתחזק (וצריך) אז בלם וחלוץ ואני זורם עם סמודו.

קישור של ראקיטיץ, בוסקטס, ארתור, קוטיניו, אלנייה, סרג’י רוברטו, ארתורו וידאל הוא מעל ומעבר. לרצות יותר זה להיות שחקן פיפא.

מעבר לנקודה הנכונה שהעלה @mos56 בעניין המשכורת המטורפת שידרוש פישר כמו ראביוט על כלום ושום דבר שעשה בקריירה רק כי לא שילמו עליו דמי העברה. אינשללה שהעסקה הזו תקרוס.

יש לנו 3-4 שחקנים ברמה מאוד גבוה שיכולים לשחק בעמדות הקישור (ארתור ווידאל קוטיניו וראקי).
יש לנו עוד צעיר סופר מבטיח בקבוצה הבוגרת שכל פעם שהוא משחק הוא נראה מצוין.
יש לנו עוד צעיר מלהיב לא פחות (ואישית אותי אפילו יותר) בקבוצת המילואים שנראה כאילו הוא עומד להתפוצץ לאחד הקשרים הטובים בעולם. תוך כלום זמן.

אבל מה המאמן וההנהלה עושים? נותנים רק ל2-3 שחקנים (וגם זה בגלל פציעות, מבחינתו שרק ראקיטיץ׳ יהיה על המגרש) דקות אמיתיות.
ובנוסף ליבוש ההזוי הזה של הצעירים. הם רוצים לקנות עוד שחקן עם אכויות ורמה שפשוט אין לנו צורך בו.

פשוט בדיחה.

נראה שלוולורדה פשוט אין את האומץ לתת לשחקנים הצעירים דקות. אפילו כשהקבוצה מובילה 3-0 בדקה ה60.
הוא פשוט מחפש את הזמן המושלם לתת דקות. זה דבר שפשוט לא קיים.

הוא לא יקבל שכר של 10+ מיליון יורו בשנה רק כדי להיות “מחליף של בוסקטס”.

וידאל מקבל 8.5 מיליון לעונה. ההבדל לא תהומי.

שוב, זה בגדר ספקולציה לא מופרכת בעיני. אם הוא מגיע כתחליף ראקיטיץ’\חילוף ראשון לכל עמדות הקישור אני מבין את התלונות שלכם, גם אם אני חושב שהן מעט מוגזמות. ראביו לא מדהים כרגע, זה נכון, אבל שחקן בגילו וברמה דומה שצמח אצלכם בנוער או איפשהו אחר בספרד היה נתפס כאיזה יהלום לא מלוטש שאפשר להוציא ממנו שחקן מעולה.

@Cockroach_Crazy - בוסקטס עבר את גיל 30 ואין לו מחליף בסגנון שאתם רוצים בסגל (אלא אם פיספסתי משהו ופתאום וידאל עונה על התיאור). ראביו יותר קרוב לפרופיל הזה.

וידאל בן 31 ויש לו אולי עוד שתי עונות בחוזה (יתקנו אותי מביני הדבר).
ראביו יגיע ל- 5 שנים כמקובל ויהיו לו עוד הרבה העלאות שכר.
הבדל תהומי.

אז התלונה היא על זה שראביו ישחק יותר שנים ויעלה יותר בנטו? אוקיי… זה נכון כמעט לכל קשר שתביאו לספסל במגמה הנוכחית, המשכורות בעולם (ובמיוחד בברצלונה) עולות כל הזמן.

בהתחשב בזה שראביו מבוקש מוידאל (בין היתר כי הוא צעיר בהרבה) אני לא רואה את התהום, אבל גם לא רואה סיבה לטחון על זה מים.

וידאל לא שיחק בעמדה של בוסקטס אפילו פעם אחת העונה (לכן הוא קיבל מספיק דקות), וחשוב מכך - כמו שאמרו מעליי - הוא מבוגר מראביו ב-8 שנים.

וידאל שחקן רוטציה בקישור, זו הפואנטה. הוא בשום אופן לא שחקן הרכב. זה נכון שחוזים אחרונים “רציניים” נוטים לכלול משכורות גבוהות מאד, אבל כמו שאמרתי, העובדה שהוא מבוגר אומרת שכאשר הגיע היה לו פחות ביקוש, ולא יותר. לכן הגיוני שהמשכורת של ראביו במעמד דומה תהיה גבוהה יותר.

ראביו לא קשר אחורי, אולי איזו הכלאה ראקיטיץ’אית של קשר שהיה טוב בעמדת ה50/50 והוא גבוה ופיזי אז למה לא. גם ראקיטיץ’ לא שיחק בסביליה בתור 50/50 המחליף עמדות עם הקשר אחורי מדי פעם (תפקיד שהמציא לואיס אנריקה לראקיטיץ’) אלא בתור קשר התקפי לכל דבר ועניין.

ראביו לא קשר אחורי. פרופיל או לא - הוא לא. ובוסקטס לא עוזב כזה מהר כי התפקיד שלו לא פיזי ולא בהוי על אתלטיות אחרת הוא היה עדיין בליגה הרביעית בספרד… יש לבוסקטס בקלות עוד ארבע שנים - אם הכל יהיה כשורה והכל. מחליף לבוסקטס שווה 4 במשכורת פר שנה. וזה לא יקרה מן הסתם אצל ראביו.

שוב, מחליף ברוטציה. בוסקטס לא צריך לעזוב, אבל הוא צריך שיהיה לו גיבוי בסגל ושחקן שיאפשר לו לנוח מדי פעם. אבל עוד פעם, זה דיון ספקולטיבי ואני מבין את הספקות, כמובן שאני לא יודע שזו המחשבה מאחוריי ההעברה הזו.

אני לא מבין מאיפה הקביעה החד משמעית שראביו לא קשר אחורי. מעבר לעובדה שיש לו איכויות שמתאימות לעמדה הזו לא רע בכלל, הוא שיחק בפאריז מספר לא קטן של פעמים (כולל העונה) בתור האחורי מבין שלושה במרכז, בניגוד לרקיטיץ’ שהיה קשר התקפי מובהק בסביליה. האם הוא ברמה הנדרשת - זה דיון אחר.

אני ואתה כנראה מדברים על משהו אחר. בעיניי הוא לא מתאים לבארסה וגם לא מספיק טוב כדי לפתוח כאן. אתה כתבת שהוא רכש טוב אם התפקיד שלו יהיה גיבוי לבוסקטס - אז תשובתי הייתה שזה לא ריאלי שיהיה לו מעמד כזה (עם המשכורת שיקבל כדוגמה לכך).

הדבר האחרון שמפריע לי בעסקה האפשרית הזאת זה כסף (שכן הוא מגיע בהעברה חופשית).

אני חושב שראביו זו אחלה עיסקה שפשוט אי אפשר ליפול בה.
מדובר בשחקן צעיר שאולי ישתלב פה ואולי לא, אבל עובדתית כבר היום הוא ברמה של להיות שחקן הרכב בקבוצה טופ 10 באירופה.
גם אם הוא יקבל 10 מיליון יורו לעונה, בהנחה שהוא לא משתלב, יש פה למישהו ספק שלא נקבל עליו אחרי שנתיים שלוש 20-30 מיליון?!?!(נקבל יותר אל דאגה)

איך שאני רואה את זההמועדון רוצה להתחזק קודם כל בבלם ובקשר אמצע ופחות במגן ימני וחלוץ. כשהעדיפות היא דה ליכט ודה יונג, אבל אין כסף לשניהם. ולכן המועדון הולך בכל הכוח על דה ליכט כשאנחנו מקבלים את ראביו בחינם.

ראביו הוא בטח לא קשר אחורי במובן הקלאסי של המילה. אם אני צריך להקביל אותו לסוג שחקן זה הרבה יותר מאטיץ׳ מבוסקטס.
מחליף לבוסקטס כמובן שכמעט בלתי אפשרי למצוא, אבל ראביו לא קרוב לשם כרגע.
אם הטענה היא שהוא בא כדי לעשות הסבה - אז זה צריך לעמוד במבחן המציאות. אפשר לחשוב על למה כן, למשל זה שבארסה מבוססת על פוזשן ומסירות והיא צריכה קשר אחורי שנוח לו עם הכדור בעוד האגרסיביות פחות חשובה כאן. אם הוא בא על תקן 50 50 שמאל, שזו העמדה שלו, לדעתי טעות. לבארסה יש מספיק כשרונות לקדם בעמדה הזו, והדבר האחרון שמתאים לה זה סוגרי שטחים שמצטרפים להתקפה ותורמים לה בכאילו - ממש לא הסגנון שלה. מה גם שזה שחקן שאוהב שטחים, ובבארסה אוהבים לשחק קרוב אחד לשני.
אני חושב שאם כבר יש לו סיכוי להצליח זה כאחורי. כפליימייקר אני לא רואה איך הוא משתלב בסגנון המשחק.

איך תמיד בברצלונה שחקנים מחליפים מקבלים משכורות עתק ? לא מבין את זה.

מודה שאני לא מבין את ההגדרה שלך לקשר אחורי קלאסי (בקטע טוב, אשמח לשמוע). מאטיץ’ ובוסקטס שניהם קשרים אחוריים מבחינתי, כשבוסקטס נראה לי מאד לא ‘קלאסי’ מהרבה בחינות.

הפסקה השניה שלך די קלעה לדעתי.

ההגדרה הקלאסית היא מישהו שממוקם בין קו הקישור לקו ההגנה ועושה עבודה של שמירה אזורית ועזרה לבלמים. אמור להיות שם במתפרצות ובמקרה של הצטרפות קו שני (הרבה פעמים אומרים שגולים שמגיעים מאזור קו הרחבה הם גולים של קשר אחורי). מובן שרצוי מאד שידע לתת את הפס הראשון. חשוב לציין שקודם כל צריך להיות לו המימד ההגנתי, כלומר גאטוסו הוא קשר אחורי למרות שצ׳אבי הרננדז הוא לא ממש.

שופט בית המשפט העליון באמריקה אמר פעם: “לא אטרח עוד להגדיר פורנוגרפיה, אבל אני מזהה אותה כאשר אני רואה אותה”. אז אותו דבר לגבי קשר אחורי קלאסי. טוני קרוס כנראה שלא, קאסמירו כנראה שכן. כל השאר איפשהו על הרצף.

לגבי הפסקה השניה - בדיוק כמו מקרה מסצ׳רנו - לא יכול להיות קשר אחורי בבארסה אבל כן יכול להיות בלם. בליברפול זה היה הפוך - לא יכול להיות בלם אבל כן קשר אחורי.