פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

ההעברה הזאת מסמלת את כל מה שרע בהנהלה ובצוות המקצועי הנוכחיים.

המשמעות על הסגל:
נכון להיום, בסגל שלנו ישנם 10 קשרים: ראקיטיץ’, בוסקטס, וידאל, ארתור, קוטיניו, רוברטו, ראפיניה, דניס, סאמפר ואלניה. זה מס’ מאוד גבוה. 5 הראשונים ברשימה הזו האלה נחשבים כבר היום לשחקנים בכירים ואנחנו רואים מצב שבו שחקן כמו קוטיניו לא מקבל הזדמנויות בקישור כבר תקופה ארוכה מאוד (זוכרים שהוא עלה 150 מליון אירו, ויועד להיות המחליף של אינייסטה? גוד טיימס). שאר הקשרים פשוט לא רואים דקות בקישור (או בכלל, אם לא קוראים לחברה שלך קורל), וזה מבלי לדבר על ריקי פוץ’, שאמור להיות היהלום הבא שלנו ואין לו סיכוי להשתלב בהיררכיה הזאת. שיסתכל על חבר שלו אלניה שעלה רשמית מבארסה ב’.

במצב הנתון כיום בו ראקיטיץ’ חתום על הסכם סודי עם וואלורדה בו הוא מחויב לשחק כל דקת משחק אפשרית, כולל את הדקות שבוסקטס מקבל בהן מנוחה מדי פעם, אין לנו דקות משחק פנויות לקשרים. כל דקה שארתור לא משחק היא לרעתנו, וארתוריטו מראה יכולת הרבה יותר טובה מחברו הבלונדיני לקישור. וזכורים את קוטיניו? גוד טיימס.

ואם תרצו או לא תרצו, דה יונג היה ונשאר מטרה מס’ 2 לקיץ הנוכחי אחרי דה ליחט. עוד קשר לעומס הקשרים הגם ככה לא נורמלי שיש לנו קבוצה, שאליו רוצים לצרף שני קשרים הקיץ.

השחקנים הצעירים:
ראביו, בן 23, חומס עוד משבצת של שחקני נוער שאמורים לקבל בהמשך הזדמנויות בבוגרת. אם יש לנו איזה צ’אבי, אינייסטה או בוסקטס חדשים אי שם בנוער (אני מצטער סאמפר :sob:) אז אנחנו לא הולכים להכיר אותם. במצב הנוכחי של המועדון להחתים עוד שחקן צעיר זה פשוט גזר דין מוות. ריקי פוץ’ יקבל במקסימום את הדקות של דניס או משהו כזה.

הפן הכלכלי:
“העברה חופשית”. המושג הזה נוטה לבלבל אנשים רבים, שכן הוא מתייחס למצב הטכני שבו שחקן חותם על חוזה מבלי לקבל אישור מהקבוצה שלו, שמותנה בדמי מעבר. ההעברה היא לא בחינם. ברגע שלא צריך לשלם כסף לקבוצה, השחקן בא למו"מ מעמדה גבוהה יותר ודורש “מענק חתימה”. לרוב הוא לא יהיה 40 מליון אירו (ניימאר) אבל כסף הולך לצאת על העסקה הזאת עוד לפני השכר.

ומה בעניין השכר? ברצלונה היא משלמת המשכורות הגבוהה באירופה. אחוז הנפח שהשכר לוקח מתקציב המועדון גובל ב70%, ולפי מומחים בכלכלה זה מצב מאוד מסוכן כלכלית. העובדה שראביו מגיע ב"העברה חופשית" נותן לו עמדה גבוהה יותר במו"מ לדרוש שכר גבוה ולפי הבנתי הוא יקבל יותר מ10M לעונה. יש פה שבירה של היררכיית השכר, שכן אף שחקן בגיל הזה לא מקבל סכומים כאלה (שהם גם גבוהים, פשוט זה יוצא דופן) ושחקנים רבים עשויים לדרוש שדרוג שכר - כי אם יש לבארסה לתת לראביו, אין סיבה שטובים ממנו לא יקבלו.

ובפן המקצועי:
השחקן הולך להיענש מצד פריז ולא ולבלות ביציע חצי השנה הקרובה. אנחנו הולכים לקבל שחקן בלי כושר משחק, שיש עליו לא מעט דיווחים כעל בעייתי בחדר ההלבשה, ולטעמי גם לא מספיק מקצוען, אם הוא מוכן לשבת חצי שנה על הספסל. אני מניח שפריז ינסו למכור אותו בחורף על מנת להרוויח ולא לשחרר אותו בחינם, אך עסקה כזאת דורשת הסכמה של השחקן. חתימה על חוזה לעוד חצי שנה (כלומר איתנו), שאומרת שלא תקבל דקות משחק ב7-8 החודשים הקרובים מראה על חוסר מקצוענות.

ואם נגיע לבוטום ליין, אחרי שהתייחסנו לכל המסביב ועד כמה העסקה הזאת הזויה - לא מדובר על איזה עילוי. אנחנו לא מדברים על דה יונג, אלא על פאקינג ראביו, שהפרופיל שלו רחוק מאוד מכל מה שהמשחק הברצלונאי אמור לייצג.

ראביו קרוב מאוד במשחק שלו לפאוליניו.קשר מרחבה לרחבה קוראים לזה. פפ סגורה (וגם וואלורדה) חם עליו כבר מהקיץ, ונראה שהשניים רוצים מחליף לברזילאי שעזב. פאוליניו אמנם נתן כמה גולים בהתחלה, אבל בסך הכל לא היה טוב והראה שהוא בדיוק הקשר שאנחנו לא צריכים - קשר שלא יודע להניע את המשחק, ולבנות התקפות ע"י מסירות אלא רק חושב על לרוץ קדימה.

את תור הזהב שלנו עשינו עם שני קשרים מניעי כדור, בוני משחק, לפני בוסקטס. אז נכון שמסי הרבה פעמים לוקח את העבודה הזאת על הכתפיים שלו, אבל כשאנחנו מגיעים לאולימפיקו, ומגיעים ליובה ארינה, ואנחנו מגיעים לפארק דה פראנס, ואנחנו מגיעים למטרופוליטנו, בשלבים המכריעים של ליגת האלופות, עם שמירה מרובעת על מסי - אנחנו מקבלים פעם אחר פעם קישור לא מתפקד שלא מצליח לבנות התקפות, לשלוט במשחק ולהשאיר את הכדור ברגליים שלנו. ואז אנחנו חוטפים שלישיות, רביעיות ושישיות.

עם ההעברה של דה יונג נחשבת לכל הפחות להתקדמות מבחינת שיטת המשחק, שכן קישור של דה יונג וארתור מלפני בוסקטס תחזיר אותנו לימי קישור המהנדסים, אז לראביו אין אית היכולות האלה. וגם אם הוא ינסה ויתאמן הרבה (אולי ב7 החודשים שבהם הוא מתכנן לעשות אלוהים יודע מה ביציע?) לא תהיינה לו היכולות הטכניות האלה.

קיצר, לא עפתי כששמעתי על הסיכום איתו. מפתיע שההנהלה הזאת עוד מצליחה להפתיע אותי.

סאמפר, דניס וראפיניה די גמרו את הסיפור שלהם בבארסה כמו שאני רואה את זה ולא יהיו פה בשנה הבאה (בצדק או שלא, זו נראית עובדה). רוברטו כבר הגיע לשלב בקריירה שלו שאפשר להתייחס אליו כמגן ימני שמחלטר בקישור מידי פעם. קוטיניו לא קשר טבעי ועושה רושם שלמרות מה שהיה נראה בקיץ הוא גם לא מיועד להסבה לשם, אבל גם אם כן וגם אם לא - לדקות שלו אני לא דואג. נשארנו עם שישה שחקנים רלוונטיים על 3 עמדות, כשבוסקטס, ראקיטיץ’ (ממרץ 19) ווידאל מעל גיל 30.

דוגמה טובה לבלבול בין קורלציה לקשר סיבתי. את תור הזהב עשיתם עם דור זהב שכולל שחקן שאני מניח שאתה מגדיר אותו כטוב בהיסטוריה.

מסכים עם חלק ממה שכתבת. עם זאת, כל סוללת הקשרים הזו כוללת פתרונות לבעיית צ׳אבי אבל לא לבעיית בוסקטס.

אני קראתי במקורות מסוימים שראביוט דורש 10 מיליון משכורת, ובמקורות אחרים שהוא דורש 7. 7 נשמע לי יותר הגיוני, כי 10 שמור לשחקנים בכירים ביותר.
קשה לי להאמין שראקיטיץ’ יישאר פה בשנה הבאה. כש PSG רוצה אותו, והוא כבר די מבוגר, הוא יילך לכסף הגדול שם. יש להם גם מאמן טוב עכשיו, והם בהחלט קבוצה תחרותית למרות שאין להם ליגה שם.
את המשתלה שלנו זנחנו מזמן. אין בבארסה שום קידום צעירים, וזה כבר שנים. אז אני מעדיף את ראביוט בחינם על פני פוגבה ב 100 מיליון. לא יהיה טוב - נמכור אותו הלאה ונכסה את משכורתו.

וכל זה נאמר מתוך ניסיון להיות אובייקטיבי. אני בכלל לא אוהב אותו ואת סגנון המשחק שלו ולא מאמין שהוא יצליח פה.

ככל הנראה, יהיה רישמי בשעות הקרובות. מורייו הבלם המחליף של יארי מינה בקולמביה יגיע בהשאלה עד סוף העונה.

https://twitter.com/barcacentre/status/1075717542541443073

עוד דוגמא לקידום צעירים. בלם מחליף של ירי מינה, בהשאלה. מה הוא כבר ייתן פה בחצי שנה??
ואתם בוכים שראבויט או דה יונג יחסמו את הדרך של אלניה ופוץ’.

עריכה:
אתם יודעים כמה ג’ייסון מוריו מוערך בולנסיה, קבוצת תחתית השנה? הוא שיחק רק 3 משחקים העונה. לא סומכים עליו בקבוצת תחתית. כמה הוא יכול להיות יותר טוב מהבלמים של בארסה ב’ ?

הגישה שאנחנו “בוכים” עליה זה מה שאתה מדבר על הבלמים של ברצלונה ב. אי אפשר להבדיל בין שתי הדברים.

יותר מזה, במקרה הזה, יש נסיבות מקילות רבות, הוא בא רק לחצי שנה ולמלא חור. ראביו ודה יונג כנראה יחסמו את אלניה וריקי.

בהקשר של דה יונג מישהו תכלס צפה בו משחק (אני לא מדבר על השטיפת שכל של בארסה מניה בהקשר שלו) אלא תכלס משחק ובאמת יודע להגיד אם הההייפ עליו זה משהו אמיתי?

ג’ייסון מורייו הוצג בברסה. לפי הבנתי, הוא הושאל על ידי ולנסיה עם אפשרות קניה

לפי הפרסומים, ברסה לא סכמה עם ראביו

התקשורת בברצלונה מדווחת כמעט בוודאות על סגירה של טובידו הצעיר (בן 19) מטולוז. יגיע כשחקן חופשי והרעיון לשלוח אותו להשאלה.
אני רק מקווה שזה לא סותם את הגולל על הגעה של בלם נוסף לבוגרת

מוניר יעזוב בקיץ בחינם , כנראה לסביליה. קראתי שהוא סירב להערכת חוזה של בארסה, כך שלפחות במקרה שלו השחקן בחר לעזוב ולא בארסה החליטה לחתוך שחקן משתלה. אני חושב שהוא לא מספיק טוב בכל מקרה.

גארדיאן, בדרך כלל עיתון אמין, מדווח שבארסה סיכמה עם ראביו על חוזה של 10 מיליון יורו ל 5 שנים ובנוסף מענק חתימה של 10 מיליון. אני לא מבין מדוע שחקן כמוהו צריך לקבל שכר של שחקן בכיר. הוא צריך קודם להוכיח את עצמו ואז לקבל שדרוג . עם שכר כזה, יהיה קשה למכור אותו אם לא ישתלב טוב, ובארסה ממילא בבעית שכר. אני תומך בהבאתו כשחקן חופשי, אבל לא בשכר כזה.

ככה זה עובד תמיד עם שחקנים חופשיים. יש מחיר לשירותיו, כלומר מחיר שהקבוצות שמתעניינות בשירותיו חושבות שהשירותים האלו שווים. בעסקאות “רגילות” זה מתחלק בין השכר ודמי ההעברה. כשההעברה חופשית טבעי שקבוצות יהיו מוכנות לשלם לו יותר שכר, כי בסה"כ זה עדיין בטווח של מה שהוא “שווה”. ברביו, בין אם בצדק ובין אם לא, יש לא מעט מתעניינות (כולל פ.ס.ז’ שאני מאמין שהיתה משאירה אותו בשמחה בשכר דומה או מעט נמוך יותר).

מסכים עם הסנטימנט שהוא לא בהכרח שווה את זה, אבל סביר מאד להניח שאין אופציה להחתים אותו על חוזה נמוך יותר.

אז צריך למצוא שחקן זול יותר. לא הגיוני ששחקן ספסל יקבל שכר כמו שחקנים בכירים.
בברצלונה השכר של השחקנים הוא כ 70% מסך ההכנסות, הרבה יותר משאר מועדוני על באירופה. זה לא בריא.

אני לא בטוח שראביו יהיה שחקן ספסל אצלנו. אנחנו הולכים לקבל שחקן צעיר שהוכיח את עצמו ברמות האלה, בסכום מצחיק(10 מיליון מענק חתימה), עם שכר בהחלט סביר לסגל של בארסה(10 מיליון זה השכר הממוצע היום בקבוצה). אם הוא לא היה שחקן חופשי, הוא היה נמכר בלפחות 50-60 מיליון ככה שזו עיסקה שיהיה לנו מאוד קשה ליפול בה. את פאוליניו מכרנו ב50 מיליון בגיל 30 אז אני משוכנע שאת ראביו אם וכאשר נמכור בלא פחות. אני גם מעריך שזו השנה האחרונה של ראקי בקבוצה(יש לא מעט רמזים), אני לא רואה הבדל משמעותי ביכולת של שניהם, ככה שאנחנו מחליפים שחקן בן 30 בשחקן בן 23 בתקווה שנקבל על השחקן בן ה30, כ40-50 מיליון.

לגבי טובידו אני לא מכיר את השחקן, אבל שוב אנחנו מקבלים שחקן צעיר, פרוספקט, בחינם. אחרי הרבה שנים אני מרגיש כאוהד שקורה משהו טוב בגיזרת הרכש שלנו. לא יודע אם זה קשור רק לאבידל, אבל אני מרגיש שהקבוצה מחפשת כישרונות צעירים שיהיו פה לכמה שנים טובות במחירים סבירים. מישהו שם למעלה סגר את הברז ולדעתי זה לא רק בגלל המצב הכלכלי(70% מההכנסות הולך לשכר שחקנים, הכי גבוה באירופה מצב שמוגדר כמסוכן למועדון). מרגיש לי(ואני ממש מקווה) שלא נראה עיסקאות במחירים מופקעים כמו קוטיניו או דמבלה שתוך שנה המחיר שלו קפץ מ14 מיליון ל140. ואני לא אומר שלא מדובר בשחקנים טובים אלא שחקנים שנקנו במחירים הרבה יותר מדי יקרים.

לא יודע את הממוצע וגם לא יודע אם זה רלוונטי, אבל השחקנים שמרוויחים נכון להיום שכר גבוה יותר הם: קוטיניו, בוסקטס, מסי וסוארס. פיקה, וידאל ורקיטיץ’ מקבלים מעט פחות.

בארסה משלמת כ10.5 מיליון פאונד לשחקן(11 מיליון אירו). לצורך השוואה ריאל משלמת רק כ 8 מיליון פאונד לשחקן. אני מעריך שראביו יקבל אצלנו שכר דומה לזה של פיקה ווידאל וקצת יותר מראקי(אגב גם דמבלה מקבל יותר, הרבה יותר). אני חי טוב מאוד עם השכר של ראביו במיוחד לאור העובדה שאנחנו הולכים לקבל שחקן שמוערך כיום ב50 מיליון אירו בחינם(מינוס 10 מיוליון מענק חתימה). עובדתית מדובר בשחקן הרכב בקבוצת טופ אירופית שאולי ישתלב פה ואולי לא, וגם אם אין לו סגנון בארסאי קלאסי גם לראקי אין, וסה"כ במחיר שראקי הגיע אלינו ובעונות שהוא נתן לנו הוא אחלה רכישה. ואם אתם מעלים את עניין השכר אז לטעמי השכר של פיקה ווידאל צריך לעצבן אותכם יותר, הם מרוויחים יותר מכפול מאומטטי לצורך העניין. בכלל באופן אישי אני לא רואה הבדל גדול בין פיקה ללנגלה שמרוויח חצי ממנו אבל אולי זה רק אני.

באמת פיספסתי את דמבלה, צודק.

הפואנטה בכל מקרה היתה שהממוצע לא ממש משנה במקרה הזה כי השונות גדולה - מעט מאד שחקנים אחראים על אחוז גבוה מאד מהמשכורות. כלומר למרות שזה השכר הממוצע, הוא יעמיד את ראביו גבוה מאד בהיררכיית השכר (ואני מאמין שזה הנתון שמפריע).

אם היינו קונים אותו ב20 מיליון ומשלמים לו 6 מיליון שכר שנתי היית מרגיש עם זה יותר טוב? זה מסתכם באותה עלות כוללת.
איך שלא תהפוך את זה אנחנו מקבלים פה שחקן שהוכיח את עצמו ברמות האלה במחיר כולל מאוד נמוך, ובמידה והוא לא משתלב אתה יכול למכור אותו תוך שנתיים/שלוש ולא רק שתכסה את העלות שלו+המשכורת, כנראה שגם תצא עם רווח
.

עדיין, המשכורות שברצלונה משלמת מגוכחות. גומס וארדה קיבלו כל כך הרבה כסף, גם ווידאל מקבל המון, משהו מאוד מוזר בהתנהלות הזאת. מעבר לזה, מאיפה לברצלונה יש כל כך הרבה כסף? 70% ומעלה מהתקציב זה משכורת.

לא. זה מאוד משנה.
ברור שעדיף לשלם עליו 20 מיליון ושכר שנתי של 6 מיליון מ 2 סיבות.

1. אם נרצה למכור אותו לפני תום החוזה , הרבה יותר קל למצוא קבוצה שתשלם 6 מיליון במקום 10.
  2. אינפלציית שכר. עכשיו יבואו סוכנים של אלבה, אומטיטי, סמדו, ארתור וטר שטאגן נניח, ויגידו בצדק שאם ראביו מקבל 10, ללקוחות שלהם מגיע אף יותר.

בארסה משלמת משכורות של 70% מההכנסות שלה. זה נחשב הרבה מאוד ודורש תכנית הבראה. במקום זה, הם עושים את המצב קשה עוד יותר.