פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

אני אישית הייתי מרגיש יותר טוב אם הייתם מחתימים אותו על חוזה ל-20 שנה על משכורת של מסי. אפשר לזרוק פנימה גם בונוס נאמנות מכובד לאחותו של ניימאר מתוך רצון טוב :slight_smile:

@dmitrys הבין את כוונתי פחות או יותר בנק’ 2 שלו - העניין פה הוא בעיקר היררכיית השכר בתוך הקבוצה ופחות העלות הכללית. זה לא נושא זניח, ההעברה של אמבפה למדריד נפלה סביב בעיות מאותו סוג (אם כי בסכומים גבוהים בהרבה כמובן). בגדול אני נוטה להסכים איתך שזו עיסקה לא רעה בכלל, אבל זה לא אומר שאין לה חסרונות כלל ושלא צריך להתייחס אליהם כמו שהם.

אתם שוכחים שאנחנו הולכים להיפטר מעוד כמה שחקנים עד הקיץ.
דניס שיושב על משכורת 3.5, רפיניה עם 2.5, וורמאלן 3.5, מוניר עם 1.5… זה כבר 11 מליון שהם בביסם מיותרים.
נוסיף לזה אולי אפילו את סאמפר והנה בעצם נשארנו באותו סדר גודל משכורות רק עם אופציות אמתיות בספסל.

מוקדם לדבר על זה אומנם, אבל זה הסגל שהייתי רוצה לעונה הבאה וטוב יקרה אם כבר בחלון הקרוב;
מארק/סליסן
(אלבה/מירנדה אומטיטי/לנגלה פיקה/מורו סמדו/רוברטו)
(ארתורו+ארתור+בוסקי+ראקי+ראביו+אלניה)
(קוטיניו+דמבלה+מלקום+לויס+דיוס).

אני חייב לציין שאת דניס וראפיניה אני משחרר עם לב כבד. הם מפוצצים בפוטנציאל.

אתה שוכח שראביו כנראה לא יהיה ההחתמה היחידה שלנו בקיץ. בטח שמעת על דה ליכט ודה יונג, אלבה יקבל שדרוג בשכר, ואולי עוד שחקנים יגיעו או יקבלו שידרוג.

תראה דימיטרי לגבי הסעיף הראשון אני מסכים איתך ועדיין אני חושב שבכל זאת מדובר בשחקן טופ, ככה שגם אם נצטרך לעשות הנחה קטנה אם וכאשר נרצה למכור, מדובר בכסף קטן. אני גם חושב שלא היתה ברירה, לשחקן היה לא מעט ביקוש וכשיש ביקוש צריך לשלם ובסה"כ אני באמת חושב שעשינו עיסקה טובה.
לגבי הסעיף השני ובכלל על העניין של ה70% שכר מסך ההכנסות. זה הרבה בגלל החוזה המפלצתי של מסי והחוזה המאוד כבד של סוארז שלדעתי בקיץ כבר לא יהיה פה ובכך חלק מהבעיה תגיע לפתרון. אני חושב שיש לא מעט שחקנים שמרוויחים סכומים הרבה יותר מגוחכים מהחוזה הצפוי עם ראביו. פיקה מרוויח הרבה יותר ממה שהוא שווה מקצועית, כפול מאומטטי ואני חושב שאנחנו תמימי דעים מי הבלם הכי טוב בסגל כשהוא בריא. גם החוזה של וידאל הזוי עבור שחקן משלים, ולטעמי כל העיסקה של דמבלה הזויה לחלוטין, מנופחת הרבה יותר מדי.

ובכל זאת בעניין פיקה גם צריך להתחשב בוותק.
שחקן שמחדש חוזה מקבל שדרוג בשכר שגם מבטיח את ההשארות שלו במועדון. פיקה כבר הרבה שנים איתנו ולכן גם אחרי הרבה שדרוגים.

בנוסף, פיקה שווה למועדון יותר ממה שהוא מראה על המגרש מבחינה טכנית. הן לשטף המשחק והן כדמות בחדר ההלבשה והחוצה כדמות ייצוגית.

אולי אומטיטי טוב יותר כבלם, אבל אני חושב שהוא עדיין לא נותן לקבוצה ולמועדון את הערך המוסף שפיקה נותן. במצב הזה וכמו בהרבה פעמים ומקצועות אחרים, הוותק מעלה את השכר. תחשוב על עליו כבתפקיד של “יועץ” ולא סתם שחקן \ עובד.

לא שם הייתי מחפש לקצץ.

שכר של שחקן לא אמור לבטא אך ורק יכולת מקצועית נטו. אלא בנוסף לזה גם תרומה למועדון ואת הותק שלו והמעמד שלו במועדון. לצורך העניין, אומטיטי יכול להיות הבלם הכי טוב בעולם, אבל כל עוד פיקה פעיל הוא לא יכול להרויח יותר ממנו. וטוב שכך…

בעיית השכר במועדון היא לא בשכר של מסי וסוארז ופיקה אלא בזה ששחקנים מסוימים, בעיקר שחקני רכש מקבלים הרבה יותר ממה שמגיע להם.

דמבלה ווידאל זה שתי שחקנים שרצו מאוד להגיע לבארסה ובמקרה של וידאל בארסה היתה קרש ההצלה המקצועי שלו, אבל הם הצליחו לחלוב מברצלונה משכורות גבוהות הרבה יותר ממה שמגיע להם. להגנתו של וידאל, אני מוכן להודות שהוא מחפה על זה בלחימה שלו במגרש.

אפשר היה להביא את דמבלה בשכר הרבה יותר נמוך, בטח במקרה של וידאל. אבל לזה צריך מנהלים יותר טובים.

לפיקה מגיע. הוא עשה הרבה עבור בארסה. כמו שהגיע בזמנו לפויול, כשכבר היה הרבה מעבר לשיא. גם לבוסקטס יגיע עוד כמה שנים.
לוידאל ולראביו וגם לדמבלה לא מגיעים סכומים כאלה.
וסוארס לא יילך לשום מקום, מסי אוהב אותו.
והחוזה של מסי הוא לא כזה מפלצתי בהשוואה למה שהוא נותן. זה 3 ראביו. בארסה הוציאה 487 מיליון יורו על משכורות ב 17\18, ה 30 שמסי מקבל זה הכסף שמושקע הכי טוב.
לשם השוואה, ריאל הוציאה 395 מיליון, כולל כריסטיאנו, יונייטד 337 מיליון וסיטי 300 מיליון. אחרים הרבה מאחור.
אתה מבין שמשהו לא בסדר פה? ראביו זה רק דוגמה. בארסה מכניסה את עצמה לברוך.

דבר ראשון, שכר צריך להיות לא רק יכולת, אלא גם וותק. פיקה צריך לעשות יותר מאומטיטי לדוגמא.

דבר שני, אני עדיין לא מבין שום הגיון מאחורי הרכישה של ראביו. אני פשוט לא מצליח להבין מה הצורך שלנו בו.
כי הוא לא מוסיף איכות לעמדה, יש לנו שחקנים טובים ממנו.
לא חסר לקבוצה עומק בקישור.
היכולת שריקי פוץ׳ מראה, הוא חייב לעלות לבוגרת. הוא פשוט טוב מידי.

הסיבה היחידה שאני רואה סיבה לרכוש קשר, זה או דה יונג, בגלל שהוא כל כך מוכשר, והגיע הזמן שיהיה לנו עוד שחקן עם איכות בעמדה של בוסי אחרי משהו כמו 8 שנים.

אם קונים קשר התקפי זה רק קשר שיעלה לנו את הרמה, יבוא במקום ראקי או ווידאל.
והסיכוי למצוא שחקן כזה מאוד נמוך. אולי טיאגו.

סליחה אבל זה פשוט לא נכון. הוא לא הקשר המתאים לסגנון שאתם רוצים לראות בברסה, והוא אולי לא שווה את השכר, אבל הוא בהחלט טוב מרוב הקשרים שלכם.
מדובר באחד הקשרים הטובים בעולם והוא רק בן 23. כבר היום הוא מתקל מהרמות הגבוהות ביותר, בעל בעיטה מצוינת והצטרפות טובה קדימה. (גם כבש מול ריאל שנה שעברה והיה מהטובים בשורותיה של פריז)

האם הוא יצליח? כנראה שלא, אך זה לטעמי באשמת האוהדים שקוטלים אותו לפני שהגיע עוד וכמובן שימשיכו גם לאחר מכן.

חשוב לי להבהיר, אני לא אומר שהוא לא שחקן טוב. הוא שחקן פותח בפסז׳, זה כבר אומר משהו.

אבל פשוט בצורה שאני רואה את זה, הוא לא יעלה את הרמה של הקישור שלנו, הוא יתן לנו אולי עוד מימד.
אבל זה לא משהו שחסר לנו. או יותר נכון. יש אזורים שצריכים חיזוק יותר מהקישור.

לפי כמה מקורות, העיסקה מול דה יונג קרובה לסיכום . סביב 80 מיליון דולר…

https://twitter.com/beINSPORTSUSA/status/1083092299247177728

אני לא שולל שום דבר, אבל אם זה נכון. הסיכוי שדה ליכט יגיע בנוסף, במחיר שלו ובעיקר בעלות הכוללת של העיסקה זה די נמוך. ולדעתי זו הסיבה לטובידו. לא חושב שלברסה יש גם את הכסף לשלב את ההולנדי השני…

ושוב חוזרת השאלה, למה ראביו צריך להגיע?

אפשר להתחיל לחסל את הברווז של דה יונג, בחר ללכת לפ.ס.ז… (בתקשורת בברצלונה מספרים שהוא שבר הסכם בע"פ מול ברסה)
זה לא מדאיג אותי כמו העובדה שזה כנראה סולל את דרכו של ראביו לקבוצה. רציתם דה ליכט ודה יונג? הנה קיבלתם את טובידו וראביו… (כך ברצלונה עובדת)
https://twitter.com/gerardromero/status/1085508180132679680

אם ראקיטיץ יעזוב זה פסדר. ראביו במקומו וריקי פוץ’ יקבל את הדקות. לא בוכה על דה יונג, ריקי עם פוטנציאל גבוה ממנו (מזכיר ממש את אינייסטה ביכולת הדריבל על המקום).

הכי גרוע זה שמדברים שם על כך שהוא מפחד לא לקבל דקות משחק אצלנו, בעוד בפריז מבטיחים לו הרכב ראשון (+הרבה יותר כסף). דה יונג לא אדיוט, הוא רואה מה שכולנו רואים. ראקיטיץ’ לא יזוז מההרכב בחיים, מנסים להביא את ראביו במקביל אליו, וזה בנוסף לארתור וארתורו שנחשבים לשחקנים בכירים.

ו-וואלה? אם וואלורדה נשאר אז דה יונג יוצא גאון. כי הוא ארתור ובוסקטס לעולם לא ישחקו יחד תחת האפור הזה.

מצד אחד מאוד רוצה שיבוא, כי הוא כל כך מוכשר.
מצד שני, אם זה יעזור לריקי. אני יותר מבעד שלא יבוא.

בכל מקרה, רק לא ראביו.

לא להגיע לבארסה זו החלטה מחד נכונה - לא תקבל דקות, ומאידך טיפשית ופחדנית - אם אתה בטוח שאתה טוב אתה תקבל ותוביל (ארתור זה בדיוק אחד כזה).

אבל ההחלטה ללכת לפריז זו אידיוטיות לשמה. קבוצה עם פרויקט של גחמות של שייח מטורף, בנייה של ‘לדפוק’ אחרים, ומאמן נו נו ולא מעבר. היה הולך לסיטי הייתי מבין אותו, אבל לפריז? פוסי

אני באמת חושב, שאתם בדומה לברצלונה, לא מבינים שהעולם משתנה ולרעה. זה לא מספיק יותר המוניטין של ברצלונה ולשחק יחד אם מסי. שחקנים דורשים יותר. זה כבר לא עובד הטריק הישן. זה לא צירופי מקרים שבשנים האחרונות, יותר ויותר שחקנים מסרבים להגיע לקבוצה. ותעשו לי טובה, זה לא רק כסף. דה יונג רואה את הקרדיט של ראקיטיץ והוא שומע על ראביו. הוא יודע שבכל מועדון אחר הוא בהרכב באנקר. אז זה ועוד כסף. שווה סירוב שלו להגיע…

אני לא בוכה על דה יונג, לדעתי הוא יתחרט על זה. אבל זה מקרב את ההגעה של ראביו לקבוצה.

Cockroach_Crazy

יש לי ביקורת על הקרדיט המוגזם שראקיטיץ מקבל בקבוצה. אבל אני מעדיף את ראקיטיץ בכיסא גלגלים על ראביו.

ראקיטיץ הוא שחקן נהדר. אישיות נהדרת ולוחם שעושה המון עבודה שחורה. ראביו לעומתו, לוחם יותר למען גובה המשכורת שלו. זה עצוב שלא שמים לב לזה. אני לא רוצה את ראביו. נפטרנו מפאפא ניימאר בשביל לקבל את מאמא ראביו? לא למדנו לקח ? שוב אותם סרטים נקבל ?

נ.ב מישהו יודע אם לראביו יש אחות?

,
,.,

שאלת תם: מי בדיוק סירב להגיע לבארסה בשנים האחרונות? לא זכורים לי שחקנים משמעותיים כאלה (פרט לגריזמן, אבל המקרה שלו שונה מאד משל דה יונג), לעומת קוטיניו שעשה הכל על מנת להגיע, וידאל שיכל למצוא קבוצת טופ שבה היה בהרכב/גבוה יותר ברוטציה וכו’.

קודם כל, עובדתית לא נכון וידאל. הוא היה בדרך לנאפולי או אחת הקבוצות האיטלקיות, ובדרך ברצלונה חטפה אותו. למעשה, ברצלונה “הצילה” לו את הקרירה . (לא צירוף מקרים, שבאיירן מינכן מכרה אותו בזול)

יש עוד כמה חלוצים, גאמיירו וויטו (עזוב שבראיה היסטורית. זה היה היתה ברכה) כל אחד סיבה אחרת, אבל עובדתית, אומרים לנו “לא”. וכמו שאמרתי, היום זה לא מספיק לנפנף במוניטין לעבר שחקנים צעירים, צריך להציע להם יותר…

לא התכוונתי שווידאל היה צועד להרכב של מנצ’סטר סיטי, הרכב בנאפולי או דקות משמעותיות בקבוצה בסדר גודל של מעט מתחת אריות היבשת זה לא מופרח בכלל. אין ספק שהוא בירידה, אבל הוא הפך לסוס מת בעיקר בעיניים של אוהדי בארסה בפורום הזה. באיירן מכרה אותו בזול בגלל החוזה שעתיד היה להסתיים בקיץ הקרוב והגיל.

סלח לי, אבל גאמיירו ווייטו, ולא רק בדיעבד, הם:

1. לא שחקנים משמעותיים.
  2. שחקנים שבמידה ובארסה היתה רצינית בנוגע להעברתם לא היו מסרבים בשום אופן.

אם אלה הדוגמאות הבולטות אז אני לא רואה פה שום מגמה.