פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

כל הדוגמאות הם לשחקנים שלא יועדו להרכב הראשון. וייטו סירב כי ידע שלא משנה מה יעשה, ה-MSN יהיו לפניו בהרכב, אין שום דבר שבארסה יכלה לעשות בנושא הזה כששחקן רוצה לשחק.

גם במקרה של דה יונג יש דימיון, שחקן צעיר שרוצה לשחק ואמנם זה לא המקרה של וייטו שאין לו סיכוי לתפוס מקום ב-11, אבל תהיה לו תחרות והוא מעדיף להיות באנקר בפריז. אם באמת בארסה רצתה אותו והוא העדיף ללכת לליגה הצרפתית, אז זו כבר פעם שנייה שכוכב צעיר מעדיף דקות משחק מובטחות ויותר כסף על פני בארסה וריאל(הקודם היה אמבפה שהעדיף את פריז על מה שפלורנטינו הציע לו) ואולי זו כן תחילתה של מגמה.

בכל מקרה זו החלטה גרועה מאוד שלו לעבור מהליגה ההולנדית לליגה הצרפתית. חבל. מריח כמו וראטי 2.

אפשר על כל שחקן לכתוב סיבה אחרת, המציאות, היא שהמקרים של שחקנים שמסרבים להגיע לברצלונה פשוט מתרבים. וזה לא תקף רק אלינו אלא גם לריאל. זה ברור שברוב המקרים לא נקבל סירוב. ושחקנים שהם כוכבים יעדיפו לרוב אותנו. אבל בניגוד, לעבר, הכללים השתנו ויש “שחקנים” חדשים בשוק.

ברצלונה צריכה להבין שהכללים השתנו, אי אפשר יותר לנפנף במוניטין של הקבוצה או במסי… ולנסות באופן שקוף להשתמש בעיתוני החצר בברצלונה על מנת ללחוץ על השחקן. זה לא עובד כמו פעם . היום יש את הקטארים ויש עוד קבוצות.

שחקנים צעירים מבחוץ, רוצים הרבה כסף ורוצים להרגיש שהם במרכז הפרויקט הספורטיבי. ולא פחות קריטי, היום צריכים “לשמן” בנוסף את הסוכן, ובמקרה של צמד ההולנדים זה ראיולה…

בכל מקרה, זה לא שאלה אם ברצלונה רוצה את השחקן. היא רוצה, והיא מוכנה לשלם המון אבל המון על השחקן
והוא מעדיף את הקטארים. אפשר להגיד עד מחר כמה הוא טועה. זה המחיר של גלאקטיקוס.

אני היה מאושר עד הגג, אם התוצאה של הסירוב שלו תהווה את הזדמנות לשחקנים כמו ריקי ואלנייה. באמת שאם זו התוצאה, אני לא יתלונן. ואני אפילו יגיד איזו מילה טובה למועדון. אני פשוט מפחד שזה יגרום לברתומאו להילחץ ולנסות להחתים איזה גומש מספר 2…

בזה אני מסכים אם אסף. הוא טועה בקבוצה שהוא בחר בה. יכול לבחור לשחק אצל פפ או קלופ או קבוצות הרבה יותר טובות בשבילו. אבל החמדנות של הסוכן שלו זה משהו מיוחד. לא סתם סר אלכס פרגוסון שונא את הסוכן הזה, ולא היה מוכן לעשות איתו עסקים.

מקבל על וייטו. ובכל זאת: מהי המגמה בדיוק? ששחקנים מסויימים מעדיפים דקות מאשר לחמם ספסל בבארסה/מדריד? אני לא רואה בזה תופעה חדשה בשום צורה, והרי יש לכם לפחות שלושה-ארבעה שחקנים בסגל שיכלו לקבל הרבה יותר דקות בקבוצות צמרת אחרות (דמבלה, ארתור, וידאל, קוטיניו). זה כך כבר שנים. אין ספק שיגיע היום שבו שחקנים לא יעשו כל מה שביכולתם כדי לשחק עם מסי סטייל הנרי/קוטיניו/וואטאבר, אבל אנחנו עוד לא שם לדעתי.

אצל אמבפה הסיפור היה כסף וגאוגרפיה עד כמה שאני מכיר את הפרטים. לא רואה תסריט שהיה מגיע לא בתור באנקר.

גם דה ליכט, לפי השמועות עושה את אותו בחירה. בהנחה שזה נכון. אתה צריך עוד מקרים כאלו?

ודבר נוסף, שמישהו יסביר לי, ובנחה שדה יונג יעלה יותר מ75 מיליון אירו, (וניצא מנקודות הנחה שניימאר ואמבפה נשארים ) אין איזה חוקי פייר פלי באירופה? הם לא מכרו שום שחקן מרכזי ואפילו ראביו יעזוב בחינם. כאילו שהם משתינים על כולם מהמשתנה.

אני באמת לא מבין את התגובות פה.

פסז הציעה יותר כסף לאייאקס.
פסז הציעה יותר כסף לשחקן.
פסז הצעה יותר כסף לסוכן.

ודה יונג עדיין התלבט, כי יש לו סמנימטים לברצלונה.

פסז הבטיחה מקום בהרכב הראשון. מה לבארסה יש להציע? מה היא יכולה לומר לדה יונג? “תסתכל איך ארתור הוא הראשון שיורד לספסל כל משחק”? “תסתכל איך אפילו בוסקטס יורד מהמגרש לפני ראקיטיץ”? “אנחנו יכולים לשפר את ההצעה עלייך, אבל אנחנו מעדיפים להשקיע את הכסף על ראביו, שאמא שלו כל פעם מבקשת עוד ועוד כסף, ואיתם אנחנו זורמים כי הוא לא אתה”?

בסופו של דבר, פריז היא זה יעד אטקרטיבי לגור בו, כל הגורמים מרוויחים הרבה יותר כסף, והם באמת רוצים אותו. ההנהלה שלנו יודעים להגיד לו שהוא יהיה הלב של הקישור שלנו לעשור הקרוב. על שחקן מחליף כמו קוטיניו הם הוציאו 160 מליון אירו. את דה יונג הם לא באמת רוצים, וגם השחקן יודע את זה.

אגב פריז, חבל שבהנהלה שלנו לא שמעו פרל הארבור. או אם סתם אפילו היה להם הגיון פשוט. לא מעצבנים את מי שיש לו גדול ממך. פעם שעברה עם וראטי זה נגמר בזה שהם לקחו לנו את ניימאר 50% כדי לז*** אותנו. הפעם החלטנו לקחת להם את ראביו מול הפרצוף, כשהם לא יכולים לעשות שום דבר נגד זה.

כל עוד זה תלוי בכסף ,הם ישימו כמה שצריך כדי שדה יונג לא יגיע אלינו. ואנחנו? העיקר דפקנו אותם עם ראביו, איזה גברים אחושרמוטה יש לנו בהנהלה.

שוסאקו מה אתה מציע? להבטיח לדה יונג מקום בהרכב כמו פריז? יש לנו מיליון קשרים, ולהם בקושי שניים כשבחלק מהמשחקים פאקינג מרקיניוס משחק קשר אחורי. אני באמת לא מבין מה אתה רוצה שנעשה ונראה שפשוט התרגלת להתלונן.

משה, מסכים לגמרי. אני גם מעדיף שייתנו צ’אנס לריקי מאשר להביא איזה בינוני לקישור. אם דה יונג (או תיאגו) לא רוצים לבוא לא צריך אף אחד.

אסף, תמיד יש פעם ראשונה חח אבל אל תקרא לי קטנוני, ותיאגו זה חלום רטוב שלי, אבל תיאגו רוצה לחזור. פפ סגורה לא רוצה…

חד משמעית כן. להעביר לפריז את ראקיטיץ’ שהם כל כך רוצים, להשאיר להם את ראביו, שיחנקו איתו, ושההרכב הראשון שלנו יכלול את דה יונג, ארתור ובוסקטס בקישור. וידאל יכול להיות חילוף ראשון בקישור, והקישור הקצר יתן לנו אפשרות להתחיל להכשיר את ריקי ואלניה עם דקות משמעותיות.

Shusaku

אני לא אוהב שפישר כמו דה יונג יבוא לקבוצה כמו ברצלונה כאילו הוא פאקינג נסיך. מה זה להבטיח לו הרכב? קוטיניו חמישה משחקים עולה מהספסל, ולא אומר מילה, אז שדה יונג יעשה פה אולטימטום?
אני לא ראיתי את דה יונג משחק פעם אחת בחיים. אבל כמות המחמאות שהוא מקבל מכל אוהדי ברצלונה, גורמות לי לחשוב שהוא המקביל של צאבי ואייניסטה ביחד… מבחינתי שישחק כל החיים מול מונטפליה ונאנט ויהנה מהעשן והאפר בזמן שהאפודים הצהובים מעלים באש את פאריז (מרקון הביתה!!!) ברצלונה לא תהיה אלמנה.

יחד עם זאת. ברור שאי אפשר להתעלם מהכישרון שלו, וכישורי המשא ומתן של ההנהלה הנוכחית זה משהו שאפשר היה לצחוק עליהם ביחד עם הנכדים שלנו…

לפי הדיווחים, בנסיון ללחוץ על דה יונג לבחור בנו אמרו לו שהוא אמור להיות הבורג המרכזי בקישור שלנו לעשור הקרוב. אני מצטער, אבל אמירה כזאת בלי הבטחה להרכב ראשון זה אומר שהוא יחמם ספסל עם כל מיני מלקומים, סמדואים ודניסים שלא מקבלים דקות בלי קשר ליכולת שלהם.

דה יונג לא מטומטם, הוא רואה שדקות המשחק בברצלונה כבר שנים מחולקות ללא קשר ליכולת. אני אגיד יותר מזה, שאישית כשחקן צעיר לא הייתי מגיע לברצלונה אלא אם יש לי סעיף בחוזה שמבטיח לי דקות משחק.

מוס, דה יונג הוא לא פישר ולא שום כינוי רע אחר. סך הכל מדובר בשחקן צעיר וכשרוני שקיבל את ההחלטה הנכונה ביותר לקריירה שלו.
עד שיגיע הרגע שהוא באמת יקבל דקות בברסה גם יגיע הרגע שהוא ישתחרר מהחוזה השמן שלו בפסז, אבל לפחות הוא יקבל עד אז הרכב קבוע + המון ניסיון ברמות הגבוהות ביותר ולא יחמם ספסלים.
בפסז אין לו תחרות על ההרכב, בברסה יש על ה2 עמדות שהוא מסוגל לשחק בהן את: קוטיניו, ראקי, ארתור, וידאל, רוברטו (על אף שלרוב מתופקד כמגן), דניס ואם לא די בכך גם את 2 חביבי הקהל אלניה וריקי.
ברסה בהחלטה מאוד נכונה מבחינת הליגה בנתה לעצמה סגל מאוד רחב ברמה גבוהה, אבל כדי לעשות צעד קדימה מבחינת איכות היא תצטרך להפטר מכמה קשרים כי רק כך שחקני העתיד האמיתיים (ויסלחו לי רוב השמות שכתבתי) יוכלו להגיע אליכם.

שישאל את וראטי. איזה החלטה טובה הוא עשה…

הוא לא טועה שהוא לא בא לברצלונה. הוא טועה שהוא הולך לפסז… יש הבדל… אני הייתי בוחר קבוצה בליגה יותר תחרותית וקבוצה שלא נקראת “כלוב של זהב”. אבל זה רק אני…

בכלל לא רק אתה. מסכים לגמרי, לפריז זו לא שום התקדמות מקצועית. רואים כמה ניימאר ווראטי ‘השתפרו’. גם טיאגו סילבה ה’חומה’ של מילאן לא התקדם משם. @Uriah פעם כתב פוסט פשוט מופלא (אוריה, אולי תמצא אותו?) על העובדה שהשחקנים בריאל ובארסה (גם אתלטיקו אך פחות) התמודדו פעמיים בשנה ברמה הכי גבוהה שיש - פשוט לשחק אחת מול השניה. לא יובה, לא באיירן ולא פריז מגיעות בשלות בגלל שתקרת הרמה שלהם זה מילאן, לברקוזן ומונאקו בהתאמה. ככה לא נדחפים לרמה הגבוהה. לכל הפחות היה הולך דה יונג לפפ, אבל לפריז? טיפש גדול הילד (או הסוכן, או אימא או אבא שלו. או כולם…). כבר לא מתאים לנו…

בטלגרף ההולנדי אומרים שנציגים של פאריס היו במלון אמסטל בשישי כדי להמשיך ביישורת האחרונה של החוזה של השחקן.

עוד רשמו שם: ״פאריס מציעה לדה יונג פרויקט ספורטיבי, לא כמו ברצלונה שאומרת ׳יהיה בסדר ותוכל לשחק עם מסי׳. האופציה של לשחק עם מסי במועדון שהוא אוהד קוסמת לפרנקי מאוד, אבל אין לברצלונה פרויקט ספורטיבי אמיתי, הכל בנוי על החלטות פזיזות והוא לא רואה איך הוא יכול להתפתח מול 7-8 קשרים ורכש נוסף של ראביו. תומאס טוכל הוא מאמן מוכח שמקדם צעירים ובברצלונה אין כזה. זאת לא ברצלונה של 2011״.

אבל מה הם מבינים? דה ליכט אפס ותאב בצע…

בארסה מאניה:

חלוקת הדקות בקישור של ברצלונה עד כה העונה:

ראקיטיץ’: 2195 דקות.
בוסקטס: 2181 דקות.
ארתור: 1,131 דקות.
וידאל: 1,117 דקות.
קוטיניו (כקשר): 511 דקות.
קרלס אלניה: 363 דקות (בליגה רק 47 דקות).
ראפיניה: 348 דקות.
דניס סווארס: 257 דקות (בליגה רק 17 דקות).
אוריול בוסקטס: 55 דקות (0 בליגה).
ריקי פוץ’: 35 דקות (0 בליגה).

ואם אתם חושבים שפרנקי דה יונג לא לוקח את זה בחשבון, אתם טועים.

רק לי זה נשמע הפוך לגמרי? ריבוי השחקנים ממחיש בדיוק את חוסר הסיפוק מאף אחד מהם, כלומר ממחיש בדיוק את הבור שאליו פרנקי ייכנס.

יש 4 שחקנים שמקבלים דקות משמעותיות, שלושה מהם זקנים כשאחד הזקנים מועמד סביר לעזיבה הקיץ.

לא מצליח להבין איך זה הטיעון שבגללו לכאורה הוא מעדיף את פריז. מה אני מפספס פה?

בחייאת, השנאה שלך להנהלה (מוצדקת לחלוטין) מעוורת אותך לחלוטין. איזה פאקינג “פרויקט ספורטיבי” הם כבר יכולים להציע לו??? לשחק בליגה שהתחרות בה נגמרת אחרי חודש? לשחק בקבוצה שבה הכוכב הראשי מקבל פטור ללכת למסיבת הוללות פעם באמצע השנה יחד אם אחותו? לשחק בקבוצה שבה הגעה לרבע גמר אלופות בצמפיונס מתקבלת כמו זכייה בטראבל? אז פאקינג טוכל מאמן שם… (מאמן שאני מאוד מעריך) באמת, מזכיר לי את כל הפאנבויז של נאיימר שזימרו לי איך ניימאר הולך לליגה הצרפתית בשביל האתגר, ונחש מה, בקושי שנה וחצי עברו מאז, וניימאר מת לעשות את האקזיט משם… עלעק אתגר.

ניוז פלאש, דה יונג, כמו ניימאר שהיה לפניו, וכמו וראטי ועוד אינספור שחקנים לפניו, הולך לפסז בגלל שהם פאקינג שוברים את השוק בפעם המי יודע כמה, ומשלמים לו ולסוכן שלו טונות של כסף ושאני אומר טונות של כסף זה גם מתחת לשולחן.שום אתגר ספורטיבי שום כלום. כסף כסף כסף. דרך אגב שלא תבין אותי, לא נכון, זה זכותו המלאה . אין לי שום דבר נגד אנשים שרוצים לעשות כסף, לגטימי לחלוטין, אני קפטליסט אחרי הכל, אבל לכתוב שהוא עומד לבחור בצרפתים בגלל “הפרויקט הספורטיבי” זה בולשיט אחד טהור.

ולפני שהיה דיון מיותר,:

1. אני במקומו, גם לא הייתי בוחר את ברצלונה הנוכחית. בטח לא תחת מאמן שבשבילו לתת לראקיטיץ מנוחה פעם בחמישה חודשים זה נחשב החלטה מהפכנית. וקבוצה שרוצה להחתים את ראביו ולשלם לו 10 מיליון דולר.

2. אכן, ההנהלה שלנו כמו שכתבתי, אכן ברגיל אצלה, מנהלת אסטרטגיה מיושנת ולא עדכנית, והכי גרוע שהיא לא לומדת מזה.

אם הוא היה כל כך מעוניין בפרויקט ספורטיבי, הוא היה דוחף לקבוצה בכירה בליגה האנגלית (סיטי יוניטיד ליברפול טוטנאהם) אבל הוא ראה צלילים של דולרים או אירו. והסוכן שלו עשה את הקופה שלו. וזהו.

המשלחת של כל הנהלת ברצלונה שיצאה לאמסטרדם אחרי דה יונג מעצבנת אותי, אבל אני בחור מיושן, אני לא מבין למה לא שלחו את ואלורדה לדבר איתו. שיחה עם מאמן שיסביר לו שאצלו הוא היה באנקר הרבה יותר מועיל מלראות את ברתומאו משקר לו בפנים (אני מניח שגם הוא יודע מי זה ברתומאו).

גם המשפט המאוד מטומטם של ברתואמו לאוברמאס “אם תשכנעו את השחקן לחתום אצלנו, נסכים לשלם כל מחיר שתרצו בלי משא ומתן” מראה לי שמי שעומד בראשות המועדון הזה, הוא לא רק גנב ונוכל אלא חסר הבנה באיך לנהל משא ומתן, שאתה מנהל משא ומתן בחיים אבל בחיים לא אומרים את המשפט הזה לצד השני. אני רק יכול לנחש את המחשבות שעוברות בראשו של אוברמארס שהוא שומע את זה…

השנאה והזלזול פה כלפי פריז מוגזמים.

פריז נמצאת בטופ של אירופה. נכון שהליגה שלהם לא תחרותית, אבל גם של יובנטוס לא ועדיין מהללים את הג’ל על כך שהוא הלך לשחק בליגה חדשה. הגאון אפילו אתגר את מסי לבוא לשחק שם. אז נו באמת. כי יובנטוס או באיירן זה יותר טוב מפריז? כי הן קונות כל שחקן בינוני ומעלה משאר הקבוצות כדי לפרק אותן ולהשמיד כל נסיון לתחרותיות בליגה?

טוכל מאמן נהדר, ולדה ליכט יוכל להתפתח להיות שחקן מצויין תחתיו. לא חושב על הרבה מאמנים שהוא יכול לגדול בצורה יותר טובה תחתיהם. פפ? סיטי לא במירות על דה יונג כבר הרבה זמן. זה מזמן הפך להיות בארסה-פסז.

לקבל הרכב בקבוצה כזאת תחת מאמן כזה, ולהיות חלק מהקבוצה שאמורה להביא לשם גביע אלופות זה לא דבר לזלזל בו. בטח שלא במצב שלנו שיש לנו רק 10 מקומות בהרכב ליד ראקיטיץ’.

את זה אומרים עליהם 50 שנה (מאז שהשייח הגיע לשם)… במציאות העונה שלהם נגמרת בערך בפברואר.

אני יגלה לך סוד, הקבוצות האנגליות לא נכנסות למשא ומתן איתו, כי בניגוד לברצלונה ופסז דה יונג הוא לא “must” אצלם. הם מבינות שאין להם סיכוי מול ברצלונה והצרפתים, אז הם לא יבזבזו זמן ומשאבים עליו. אבל אם למשל, דה יונג, היה אומר לסוכן שלו לחפש באנגליה קבוצה מתאימה. אני מניח שהוא לא היה חוזר ללא הצעות… בהנחה שכל מזילי הריר על דה יונג צודקים והוא באמת כישרון כזה גדול…

קודם כל, אישית כיונתי אותו לפרימיר ליג. אבל להשוות את יובה ובאיירן לקבוצה כמו פסז תסלח לי זה בורות. מצד אחד קבוצות בעלות מסורת ושחקנים (וגם קבוצות יותר טובות לדעתי) ומצד שני פישרים שמסלול החמצן היחיד שמגיע אליהם זה ממדינה כמו קטאר. תסלח לי בעוד 10 שנים יובה ובאיירן לדעתי עדיין יאיימו על אירופה. לשייח הקטארי ימאס מהצעצוע, איפה פסז יהיו?

ודרך אגב, אתה רוצה חלק מההבדלים בין הקבוצות שציינת לפסז, אני ממליץ לך לקרוא את מה ש"פוטבול ליקס" פירסמו.

תאמין לי שלא רק פה שונאים ומתעבים אותם. אני מבטיח לך שאנחנו מתעבים אותם הרבה פחות משאר הקבוצות בצרפת…

זילזול? הם קנו את זה ביושר רב.

טופ של ארופה? תזכיר לי, מה הם עשו ועושים בארופה בשביל להרויח את זה?

בניה של קבוצה לוקחת זמן. גם סיטי היא קבוצת שייחים, וגם לה לקח זמן עד שהתחילה להצליח. אגב גם היא עדיין לא עשתה כלום באירופה, ובניגוד לפסז זה לא מכיוון שהיא נדפקה בהגרלות.
כמובן שבמידה והשייח יעזוב פסז תדרדר קצת, אבל אותו דבר בכל קבוצה שמאבדת את הכסף שלה, אפילו ליברפול ב2010 נפלה בעקבות כך לאיזה 6-7 שנים.
פסז קבוצה עם המון פוטנציאל ומתישהו כן ישחק לה יותר המזל באלופות. לא חושב שהיא תודח מול יונייטד השנה לצורך העניין

אתה אומר את זה, כאילו סיטי,היא הפיבורטית שלי. זה נבלה וזה טרפה. (למרות שהפרויקט בסיטי הוא הרבה יותר גדול. )