פנטזיות, העברות וחוזים: מה מחכה לנו בחלון ההעברות של קיץ 2024?

טוב אולי קצת הגזמתי, אבל אני עדיין לא מבין את שלוות הנפש בהחתמה של שחקנים כמו לבנדובסקי, די מריה או אלונסו. אלו פלסטרים שבתוך כמה עונות יעלמו. אם הייתי אוהד בארסה הייתי מתרעם על כך. צריך לחשוב על העתיד, ולא רק הקרוב.
אבל קיבלתי כבר תשובות, שחייב שברצלונה תשאר רלוונטית כאן ועכשיו, אחר כך כבר ימצאו שוב פתרונות. מבין את הגישה אבל לא מקבל אותה.

קודם כל - הם לא חתמו. כרגע אין אפשרות להחתים את גאבי על חוזה חדש, ולרשום את קסייה וכריסטיאנסן, אז הדרך לפולני עוד ארוכה. עוד לפני שממלאים חורים של שחקנים שעוזבים, לא משנה כרגע מאיפה הם יגיעו, צריך קודם כל להיות מסוגלים לשלם משכורות לאלו שעדיין איתנו.

כל שנה שעוברת, מעצם התחלפות הספרות בשנה, תעזור. איך? פשוט החוזים המופרזים שחולקו תחת משטר ברתומאו ילכו וייגמרו. השאלה היא מה בינתיים, ומה הנהלת ברצלונה, ואוהדי ברצלונה, מוכנים לקבל עד שנצא לגמרי מהבור שנכנסנו אליו. ומשום מה יש לי הרגשה שלא לגמרי הובן פה שמדובר בחתיכת תהום. כל פתרון קסם שהוא מזלזל בעובדה המאוד פשוטה - המצב חרא. מאוד חרא. לאפורטה ושות’ לא התחילו מ-0, אלא ממינוס 38487474. הם עשו, עושים ויעשו טעויות (גדולות וקטנות, נסלחות ובלתי נסלחות) בניסיון להרים את הראש מעל המים, ואז גם להגיע לחוף מבטחים, אבל כל פעם מורגש לי שיש התעלמות מהתהום ההיא, ושיש חשיבה שאם רק נלחץ על כמה כפתורים יהיה בסדר, ומקסימום העולם יחכה לברצלונה כמה שנים.

אז איך יוצאים מזה? יש כמה גישות. גישה אחת היא לנסות למצוא כמה פתרונות קצרי טווח עכשיו כדי להגיע לטווח הרחוק במצב טוב יותר. זה לא “להישאר רלוונטי כאן ועכשיו, ואחר כך למצוא שוב פתרונות”. זה “להישאר רלוונטי כאן ועכשיו כדי שאחר כך יהיה יותר קל למצוא פתרונות”. זה מה שנראה לי שהוא הלך הרוח במועדון, כרגע. האם זו הדרך היחידה? ברור שלא. האם זו הדרך הנכונה? לעולם לא נדע מה היה קורה אחרת. שלוות הנפש, שאולי קיימת ואולי לא, היא לא בגלל רצון עז לראות פה את די מריה/לבנדובסקי/אלונסו, אלא (ואני מדבר רק בשם עצמי עכשיו) כי אם לא זה, אז מה כן? כשבאמת מתחברים למציאות נטולת פתרונות קסם - מה כן?

מין הסתם שעדיף להביא כוכבים צעירים ולבנות פרוספקטים לעתיד וכ’ו, אבל יש פה קונטקסט. הכאן ועכשיו חשוב בשביל שיהיו אופציות עתידיות. זה הכל.

לא נראה לי שמישהו טוען פה שרכש הוא מיותר או שאין לו חשיבות גדולה, וגם בקבוצה של פפ הוא היה חשוב מאוד. הנקודה היא כזו, ואעבור ל-NBA כדי להמחיש - קבוצה שחסר לה את הגרוש ללירה לאליפות יכולה לוותר על שחקן מבטיח או שניים ועל בחירות דראפט כדי להביא סופרסטאר מזדקן בטרייד ולנסות לקחת תואר השנה ואולי גם בשנה הבאה.

ברצלונה לא במצב הזה - המועדון צריך אוברהול רציני וממושך כדי שנוכל אפילו לדבר על להתקרב לטופ 5 באירופה.
בהתאם לכך, להביא כוכבים מזדקנים עכשיו, וביוקר, זה לבזבז הרבה מהמשאבים המעטים של המועדון כדי להשיג מה? לעוף בשמינית במקום בשלב הבתים?

הסגל הנוכחי מספיק טוב כדי לסיים בטופ 4, ויש בו המון שחקנים צעירים עם הרבה פוטנציאל. אם אין יכולת להביא שחקנים מבטיחים ו\או כוכבים שהם לא בני 33+ עדיף לשמור את הכסף לקיץ הבא (בו צפויים שחקנים חופשיים מעניינים מאוד) או לזה שאחריו.

לזרוק 50 מיליון על לבנדובסקי בן ה-33, ולהתחייב לחוזה יקר לשנתיים זו החלטה הזויה לחלוטין בהינתן המצב הנוכחי של ברצלונה.

אני ממש לא נגד רכש, ואפילו יכול להבין רכש של כוכבים מזדקנים בסיטואציות מסוימות (מועדונים יציבים כלכלים שמחפשים את הגרוש ללירה). אנחנו לא בסיטואציה שכזו.

עדיף עוד עונה כלכלית ולנסות לזנק אחרי מאשר להמשיך לדשדש.

לדעתי הבאת קשישים היא אנטיתזה לבנייה מחדש. אני מוכן לוותר על תארים ואני מוכן לוותר על ליגת האלופות (ואם יש שחקן שליגת האלופות יותר קורצת לו מאשר לשחק בבארסה אז הוא יכול ללכת לחפש) בתנאי שכל פעולה שאנחנו עושים נועדה לשרת את הטווח הרחוק. די-מריה זה פלסטר. לבנדובסקי זה פלסטר. אלבס זה פלסטר. יש לנו מספיק זקנים משלנו שאנחנו צריכים לתת להם את הכבוד הראוי להם. לא מייבאים עוד. בסוף מרוב פלסטרים אי אפשר לייצר שום דבר.

רביע צודק שיש עשרה שתקועים ושצריך להיפטר מהם, אז בהנחה שזה חוקי ייצא לאפורטה קבל עם ועדה ויאמר להם (הרי הוא אוהב לדבר לשחקנים דרך התקשורת) שהם לא ייראו דקת דשא נוספת בבארסה. שאם הם רוצים להישאר עד תום החוזה שיבושם להם ושבארסה תשלם להם כל אגורה שמגיעה להם באופן חוקי אבל דשא הם לא יראו. אני רוצה לראות מי יעז להישאר במצב כזה.

הבעיה היא שכל פלסטר כזה שלא פותר לנו בעיה באופן יסודי רק דוחה את הבעיה. בזבזנו חצי שנה בלי להתקדם. אני מפחד שנבזבז עוד שנה ובקיץ שוב נהיה במצב איום בו חצי סגל יוצא לפנסיה ושוב אין כסף לאייש עמדות. ואני מדבר על לאייש. לא על הצטיינות.

אני איתך, אבל אם הם לא הולכים - מה אז? אתה משלם ל-10 שחקנים משכורת כדי לשבת ביציע? אז תצטרך לשלם בנוסף ל-10 אחרים שימלאו את החלל שלהם. אם יש משהו שאומטיטי, ברייטווייט, נטו ולנגלה (ואולי גם ממפיס וריקי) לימדו אותי בשנה האחרונה, זה שיש שחקנים שכן מוכנים לחיות עם 0 דקות ומיליונים בבנק.

במצבנו זה עוד כסף שיעזור, אז כן.

אולי זאת נקודת המחלוקת, חלק מאיתנו יוצאים מנקודת הנחה שמילאן/ארסנל לא נהיה, שלא משנה מה נישאר רלוונטיים, גם אם ללא תארים.
האופציה שנהפוך ללא רלוונטיים מפחידה אותי יותר מהכל, ולדעתי היא ממש לא אופציה דמיונית, אז אני מעדיף פלסטרים שיצמצמו את הסיכויים ש"נעלם מהמפה" מאשר לא לעשות כלום ופשוט לקוות לטוב.

לצערנו זה לא חוקי ואם תשבור להם את החוזה אתה תשלם יותר. דר"א רובם לא רואים דקת דשא אז לאיים עליהם עם זה לא יעזור.

פלסטרים זה לא רע כשלעצמו, אם משתמשים בהם נכון.
חוזה לטווח קצר, משכורת נמוכה או תלויה בהישגים, דמי העברה נמוכים - אין לי בעיה עקרונית שחקן בן 33 כזה , במיוחד לעמדות שצריכות חיזוק.
עד כמה שאני יודע, כל הזקנים, כאלה שהובאו בשנה האחרונה וכל אלה שמדברים עליהם, עונים להגדרה הזאת. פרט למקרה אחד של לבנדובסקי, ולכן אני מתנגד להבאה שלו בתנאים שפורסמו. אין לי בעיה עקרונית לאובה, דה מריה, אזפי, אלונסו או חידוש לרוברטו, כל עוד זה זול, בלי התחייבות ארוכה ולעמדות בעיתיות.

לגבי יבוא מסיבי של שחקנים מבארסה ב’ - כל הכשרונות הגדולים כבר בקבוצה הראשונה. גם לקומאן מגיעה מילה טובה בעניין הספציפי הזה. הכוכב הגדול של בארסה ב’ בדיוק נמכר ב 5M, וגם זה רק בזכות חודשיים בקבוצה הראשונה. ככל הנראה אין שם כבר כשרונות גדולים שמוכנים לקפוץ קדימה, בטח לא 10 כאלה.

אני מבקר את לאפורטה הרבה בזמן האחרון. אבל הגישה הזאת שלחיות בלה לה לנד ולחשוב שאפשר לצאת לעוד עונה פיננסית ולהביא 10 שחקנים מהלה מאסיה והכל יחזור לסורו זה פשוט גישה נאיבית וילדותית.

ברצלונה לא יכול להרשות לעצמה עוד עונה פיננסית . לא בגל שאני רוצה תארים, אלא שעוד עונה ללא תארים או תחרותיות מצד ברצלונה תגרום לסיחרור הכלכלי שלנו להיות יותר גרוע . מה אני מתכון:

עונה לא מוצלחת ספורטיבית>פחות צופים בטלויזיה והקהל> נותני חסות ישלמו לנו פחות כסף (אנחנו כבר רואים את זה עכשיו אחרי בעידן פוסט מסי) >הרווחים של הקבוצה יקטנו והחוב רק יגדל עוד יותר

אז בעוד שנה המצב ישתפר?, כמו שליאור רשם פה לסנטיאגו לפני כמה ימים, אנחנו נעמוד לא רק באותה נקודה אלא המשבר הכלכלי רק יחריף, נזק נוסף יגרם לשם שלנו ויגרום לשחקנים גם פחות לרצות להגיע אלינו כי התדמית שלנו תהיה בקרשים.

מאוד קל לכתוב להעלות שחקנים מהלה מאסיה ולא להחתיים אף אחד (שאני תמיד בעד) אבל צריך להבין את המשמעות של זה…

ליאור צודק חלקית, מבחינתי שלאפורטה יכנס את כל השחקנים הבעיתים ויגיד להם שמבחינתו הם לא יראו דקה מגרש השנה. אבל לא צריך להגזים. אם נתחיל להראות כמו ביתר ירושלים או הפועל ת"א זה יכול להזיק לנו במשא המתן מול שחקנים עתידים.

(אני נגד די מריה וספקן מה לבנדובסקי יכול לעזור לנו במצב ההגנתי האיום והנורא שלנו)

לעוף בשמינית שווה יותר כסף מהדמי העברה+ משכורת של לבנדובסקי?
תבדוק שוב.

אנחנו כבר לא רלוונטיים. אתה חושב שעם לבנדובסקי אנחנו בטופ 5 או קרובים לשם? התשובה היא לא.
ועם כל זה, בשביל טופ 4 - הסגל הנוכחי מספיק.

הסגל הנוכחי היה צריך להאבק בשינים השנה בליגה מאוד חלשה להיות בטופ 4 רוצה להזכיר לך שהיה שלב שלא היינו אפילו בליגה האירופאית.

לא מספיק.

מסכים חלקית.

למרות כל מה שכתבתי פה, אם מדובר בחוזים קצרי טווח, שחקנים שמגיעים בחינם ובלי משכורת מפוצצת - אני בעד. לכן גם שמחתי מאוד על אובה, ואני עדיין חושב שזו הייתה החלטה נכונה. זה לא המצב עם לבנדובסקי, ואגב גם לא עם אספיליקווטה ואלונסו, שנצטרך לקנות - ואין סיבה לעשות את זה.

דיברתי באופן כללי על פלסטרים ולא על לבנדובסקי ספציפית. ברור שאם נרכוש שחקן בהון תועפות ונשלם לו שכר גבוה לא עשינו בזה כלום. בינתיים חוץ מלבנדובסקי מדברים על שכר נמוך ודמי העברה נמוכים (אם בכלל). אם הפלסטרים האלו יביאו אותנו שלב אחד קדימה בצ’מפיונס ולמקום יותר גבוה בטבלה אז זה לחלוטין שווה את זה.

בואו לא נזלזל בלחץ תקשורתי. נטו, דסט, לנגלה, מינגסה, ממפיס, דמבלה, לוק, ברייטווייט ואומטיטי. מתוכם רק האחרון בינהם באמת סיים את הקריירה ואין לו מה להפסיד. כל השאר, עונת מונדיאל, עתיד, ידה ידה ידה.

אני באמת חושב שממפיס וריקי האמינו שהם יכולים להשתלב בתנאים הנכונים ושהם באמת חיכו לתנאים הנכונים. אני גם לא מאמין שהם יישארו בכוח.

לגבי הזקנים שאנחנו מייבאים - יש לנו את פיקה, אלבה, אלבס ובוסקטס. ארבעה שחקנים שלאף אחד מהם עדיין אין תחליף. להוסיף לרשימה את לבנדובסקי, די מריה, אספיליקווטה ולא זוכר את מיד שכחתי… זה אומר ששנה הבאה אנחנו צריכים להיפרד משבעה שחקנים בערך וחוזרים שוב לנקודת ההתחלה.

אמרת כבר שאתה נגד ההגעה של לבנדובסקי, אז אני לא כל כך מבין מה אתה מנסה לומר.
באילו קשישים אתה רוצה להשקיע הרבה כסף כדי להימנע מעוד עונה כלכלית?

כי אם אתה מתכוון ללהביא שחקנים צעירים\בשיאם- אני תומך, פשוט אין לנו כנראה את היכולת הכלכלית לעשות את זה כרגע.

בין האופציה של המצב הנוכחי, לבין להוציא לא מעט כסף ביחס למצב הנוכחי שלנו על אלונסו, אספיליקווטה ולבנדובסקי הקשישים, מה עדיף לדעתך? אם זו אופציה א’ (+אם אפשר להביא שחקנים לא קשישים או קשישים בחינם) אנחנו מסכימים לחלוטין.

זה גם היה המצב אם צ’אבי היה המאמן בתחילת העונה?
קשה לי להאמין. לא אומר שהיינו לוקחים אליפות, אבל גם לא היינו עוברים את אותה דרך ייסורים.

אני בעד להוציא כל אירו לנו על חיזוק הגנתי. מגנים ובלמים.

אני גם מודה לזה שצריך חיזוק בהתקפה אבל המציאות הכלכלית לא מאפשרת.

אם המצב הכלכלי היה סביר הייתי בעד העיסקה של הפולני. אבל שעוד עונה נשחק עם איזה בלם וחצי כשירים ומגן אחד בכל הסגל. אז שהיה לנו בהצלחה.

אתה עושה את זה שחור ולבן. אני לא מתנגד להביא פלסטרים. הבעיה שזה כבר הפך להיות מין פיתרון לכל בעיה שלנו במגרש. פלסטר אחד או שתים זה פיתרון טוב שחצי קבוצה הופכת להיות פלסטר זה מטומטם.

תזכור את כל העונה לא רק מה שנוח לנו לזכור.

רוב השנה מלבד איזה חודש וחצי מופלאים. ברצלונה שיחקה כדורגל ברמה של קבוצה בליגה האירופאית כולל עם הסגל המשופר שהיה לנו בסוף השנה. וככל הנראה דה יונג (מהמצטינים של אותם חודשים) לא יהיה בשנה הקרובה :cry:.

מסכים. אבל כמה נמוך אתה מוכן לרדת ובשביל איזה סכום?
אישית, הייתי שמח מאוד לראות למשל את גרימאלדו מגיע. אם האופציות שלי זה אלונסו ואספיליקווטה - מעדיף לחסוך את הכסף - וספציפית לחסוך אותו לקיץ הבא בו דה ליכט וקונדה מסיימים חוזה.

לא מזלזל בלחץ תקשורתי, אבל גם לא מזלזל ביכולת של אנשים מסויימים לא להיכנע לו.

חוץ מזה, להגיד שנפטרים מדסט, למשל, זה נחמד, אבל מי במקום? כי כרגע יש שם רק את אלבס (אולי, אם החוזה יוארך, והוא מגה גריאטרי) ואת אהוב ליבי רוברטו. זה יותר טוב מלשמור על דסט?

לגביי כל שאר השחקנים שכתבת - חלקם כבר עם רגל בחוץ (דמבלה, לוק), וחלקם לפחות כרגע ממש לא. את כולם הייתי מנפנף, אבל שוב, בחיבור למציאות - מה תעשה אם יתעקשו ויישארו על תקן עציצים? שילמת גם להם, וגם למחליף, כשכרגע לא בטוח שאתה יכול לשלם גם רק לאחת מהאופציות.

ויודע מה - נגיד וכל אלו קמים היום והולכים - מי במקום? אתה רוצה להגיד לי שיש 10 ילדים שמוכנים עכשיו ללבוש את הביג בוי פנטס ולצאת לעונה בברצלונה? גם אם בתור מחליפים? כי אחרת נצטרך להביא שחקנים במקומם, כשהמשאבים הכלכליים הנוכחיים שלנו מאפשרים להביא או שחקנים שסיימו חוזה, או מבוגרים, או ילדים בגילאי הגאבי, או כאלו שכל חלומם בחיים היה לשחק בבברצלונה והם מוכנים לקבל “גרושים” כדי ללבוש את המדים של השנה הבאה (הדי אחלה, אגב). או קומבינציה של האופציות האלו. זה לא שאפשר לזרוק את לנגלה ולקבל את קונדה, או להעיף את דסט ולקחת את קאנסלו.

לגביי רכישות של מבוגרים - אני עם דימיטרי. צריך להבדיל בין די מריה (לפי השמועות) לבין לבנדובסקי. חוזה לשנה, עם שכר נמוך, ולא תצטרך לשבור את הראש איך להיפטר מזה בעוד שנה. הוא יילך מעצמו. חוזה ל-3 שנים עם שכר גבוה? זה כבר משהו אחר. אני לא מכניס את כל הרכישות (הכרגע תיאורטיות) לאותה סירה. כל אחת מהן צריכה להישפט בנפרד, כי כל אחת מהן מלווה בתנאים ובסיבות אחרות.

https://twitter.com/barcacentre/status/1535166582057586688

גם במועדון עצמו מבינים שצריך להסתיר את זה.