פנטזיות, העברות וחוזים: מה מחכה לנו בחלון ההעברות של קיץ 2024?

השמועה אומרת שהציעו לו חוזה נמוך מאוד בכוונה, כדי שיסרב ויילך, והבחור החליט שאם כבר עלוקה - אז עד הסוף.

(זה, וכנראה שאף קבוצה אחרת לא רצתה אותו).

בשביל שהם יסיימו חוזה בשנה הבאה, צריך שהם לא יחתמו על חוזה חדש הקיץ. מה הסיכויים שזה יקרה?

לא יודע, אולי כן ואולי לא. רק בקיץ הזה לא מעט שחקנים שסירבו לחתום על חוזה חדש יצאו לשוק בחינם, ואנחנו החתמנו 2 כאלו.

כך או אחרת, בשביל הסיכוי שלפחות אחד מהם יגיע לקיץ בלי חוזה שווה לחסוך כל אגורה. בפרט בהינתן ‘המציאות’ שכרגע עומדות על הפרק.

לא הזכרתי בכלל את גנאברי, אקאנג’י (בלם לא רע בכלל של דורטמונד), ראשפורד, סטרלינג, שקריניאר, גרימאלדו, גאיה, ז’סוס, אובלק ואם כבר שחקנים מבוגרים - סלאח, קוליבאלי ומאנה, כולם מסיימים חוזה ב-2023.

אם נצליח לשפר את המצב הכלכלי עד הקיץ הבא - נוכל לדעתי להרוויח הרבה יותר - גם אם יותר מחצי מהשמות הללו לא יהיו כבר רלוונטיים.

מסכים. לא בהכרח לגביי השמות שציינת, אבל כן לגביי ה"כדאי לשפר את המצב הכלכלי כדי שבשנה הבאה יהיו לנו יותר אופציות".

הטענה שלי היא שאולי פלסטרים מסויימים ובתנאים מסויימים, גם בגילאים מתקדמים, יעזרו לנו להגיע למצב הרצוי הזה בשנה הבאה.

אייל ככה נראה הסגל אם נפטרים מכל אלה שרשמתי:

טר שטגן, טנאס
פיקה, אראוחו, אלבה, אלבס, אריק, סרג’י רוברטו (כריסטינאסן)
בוסי, ניקו, ריקי (קפצו לי כולכם!), פדרי, דה יונג, גאבי (קסייה)
אנסו, אובמיאנג, פראן

סגל של 19 שחקנים. איזה חלוץ או שניים צעירים וזולים ומבחינתי יש לנו סגל.

השחקנים הנכונים, במחיר הנכון - אני איתך.
זה לא אלונסו אספיליקווטה ולבנדובסקי. אם זה הם או כלום - אני מעדיף כלום.

אגב פלסטרים, אני הייתי לחלוטין מעביר לולנסיה בין 1-3 מיליון כדי להשאיר את לוק.
מקבל את מה שאתה אומר חלקית, אבל אני עדיין חושב שעם הסגל הנוכחי, ובלי קומאן, מקום רביעי זה לא יהיה מאבק קשה מידי. מזכיר שהשנה סיימנו מקום שני, אומנם עם דמבלה ולוק שלא יהיו אבל אחרי חצי עונה של פור ליתר הליגה.

חוץ מזה, אני לחלוטין חושב שעם הזמן, צ’אבי יידע גם להוציא יותר ממה שיש לנו ולגבש את הקבוצה.

א. שכחת את פנייה.
ב. מי מגן ימני? אלבס ו…? (בבקשה אל תגיד רוברטו, בבקשה אל תגיד רוברטו, בבקשה אל תגיד רוברטו)
ג. מי מגן שמאלי לפירורי הדקות שישאיר אלבה?
ד. אני מבין שאתה מתעלם מהאפשרות שפרנקי לא ימשיך, כי אולי חייבים למכור אותו בשביל לעבור אחרי סכנין בבקרה התקציבית.
ה. אנסו זו משאלה נחמדה, כרגע חובת הוכחת הכשירות היא עליו.
ו. שכחת לכתוב “המלך” אחרי ניקו.
ז. שחרר מריקי נו. הוא לא יראה דקות גם אם יגנוב לפראן טורס את החולצה, ואם הוא לא עוזב הוא מטומטם.

מאיפה הם יגיעו? או שאתה מדבר על אבדה ואחומאש?

לא יודע מה התנאים להגעה (אם וכאשר) של אזפי, ואלונסו, אז קשה לי להסכים או להתנגד להגעות האלו. ואם יגיעו בתנאי די מריה?
אתה מבין ש"כלום" זה אומר עונה נוספת של אלבה כבאנקר ששני רק לפראן טורס, בלי אפילו הצגה של תחליף?

גם אני הייתי רוצה את גרימאלדו, אבל כמו ריקי - הרעיון מת. נקבר. הגופה נשרפה. צריך לעבור הלאה, ובלעדיו.

חד משמעית. אם שניהם מגיעים בחינם, עם חוזה לשנה ובשכר נמוך - אהלן וסהלן. אני שמעתי על רכישה ב-10+, שכר לא כזה נמוך וחוזה ל2-3 שנים.

האם הסיטואציה שתיארת רעה? ברור, אבל מעדיף להסתדר עוד עונה בשביל פוטנציאל לקפיצה בקיץ הבא מאשר לסנדל את המועדון ולבלות את הקיץ הבא בלהתבאס על כל השחקנים המעולים שאנחנו מפסידים כי אין כסף לשלם להם שכר או לתת כמה מיליונים לאבא\דוד.

כן… לא זוכר מה הסטטוס שלו…

חחח אני בגישה של בבקשה אל תגיד דסט בבקשה אל תגיד דסט. אין פיתרון לעמדה הזו כרגע ובהיעדר פיתרון נפתח עוד עונה בלי מגן ימני (אנחנו עושים את זה כבר שבע שנים אז מופרך זה לא).

מי היה המחליף שלו העונה? הקבוצה במשבר…

אם לאפורטה ייכשל גם בזה ופרנקי ילך אז אנחנו עדיין נשארים עם שישה ברשימות שלי. לזה אפשר גם להוסיף את סרג’י הכלבויניק שהתחיל בקישור ודווקא שם היה טוב יותר (ואני תמיד צפיתי לו עתיד כקש"א אבל אף אחד לא הקשיב לי).

לא מקבל את התיאוריה הזו. אנסו הוא השחקן הכי חשוב שיש לעתיד שלנו. אין עליו שום חובה. להפך. חובה על צ’אבי ועל הצוות המקצועי לשמור עליו. כמו מסי בתחילת הקריירה. חלוקת אנרגיות נכונה בתוך המגרש ומחוצה לו.

סליחה לא יקרה שוב!

never

אולי מהסקאוטינג האומלל שלנו. להביא את די מריה (המלך! דרך אגב ותאכלס בתור ארחנטינו אני מת שיגיע אלינו וייתן לנו לטעום קצת מהגאונות הצרופה של היצור הקסום הזה) ולבנדובסקי גם אני יכול.

בנסיון לשחרר שחקנים צריך לקחת בחשבון שזו שנת מונדיאל, והרבה ירצו לתפוס דק’ משחק.
דבר זה יכול לתת מינוף טוב לנסיונות השחרור, במיוחד לעלוקות.
הרכב השחקנים שצריך להיפטר מהם ;
נטו
דסט לנגלה אומטיטי מנגסה
ריקי ממפיס דמבלה אדמה ברייטוייט לוק דהיונג

נטו בכיוון להימכר.
דסט - יש ביקוש ולא תהיה בעיה. אני גם לא מתנגד שישאר.
לנגלה + אומטיטי - אפשר למצוא פיתרון, יש לנו כל הקיץ.
מנגסה - כבר הצהיר שלא יתנגד למעבר.
ריקי - ימצא קבוצה בלי בעיה.
ממפיס - כנ"ל.
דמבלה - שלום ולא להתראות.
אדאמה - חוזר מהשאלה
לוק דהיונג - כנ"ל.
ברייטוויט - שוב, שנת מונדיאל ואפשר שישתחרר.

אם הייתי לאפורטה הייתי מעמיד צוות מיוחד שיתעסק רק במציאת קבוצות חדשות לשחקנים. חודשיים עבודה אינטנסיבית ואנחנו במקום אחר לחלוטין.

במקביל, צוות אחר ימשיך בניהול משא ומתן מול מימוש הצעדים הכלכליים המדוברים.

אולי הניסוח שלי לא היה נכון. הכוונה הייתה - בתיאוריה זה נחמד להסתמך עליו, בפועל נחכה ונראה. הלוואי.

טוב, זה נושא שראוי לתגובה משלו, או אפילו ת’רד משלו.

פורום משלו!

200w (4)

מתוך המאניה:
סרג’י רוברטו הודה למועדון (על קיצוץ של 60% בשכר וחוזה מעליב של שנה?) ואמר שהוא מאוד מרוצה. קיבל סעיף שחרור קוסמטי של 400 מיליון יורו.

הוא אמר: “צ’אבי אמר לי להשאיר מאחור את הניתוח, הוא העניק לי ביטחון מהיום הראשון ואני אשקף את זה על המגרש”.

“חצי מהחיים שלי היו במועדון הזה, אני מקווה להחזיר שמחה לאוהדים”.

בחייאת, צ’אבי -
giphy (9)

תתפטר.

#XAVIOUT

מזכיר לך שלא מספיק למצוא קבוצה שרוצה את ברייתוויט בקבוצה שלה, אלא גם קבוצה שמסוגלת לשלם לו את השכר שהוא מרוויח בחוזה שלו בבארסה. זה הבסיס לכל הבעיות שלנו.

דרך אגב, מה מבטיח לכם שמה שעבד לנו להגיע למקום השני יעבוד גם בעונה הבאה? אם אנחנו לא נתחזק, זה לא יגיע אלינו בנון שלאנט, כי ברקע קבוצות אחרות, בניגוד אלינו, כן מתחזקות, והתחרות על הרביעייה הראשונה תגבר.

לה ליגה קצת ניפחה את ה’הישג’ של צ’אבי. עם קומאן יכול להיות שהיינו נשארים במחוזות המקום התשיעי אבל כל מאמן חצי נורמלי עם הסגל שיש לבארסה יכול וצריך להגיע לרביעייה הראשונה.

אותה שמועה גם אומרת שהייתה לו הצעה גבוהה יותר מאיטליה, אבל הוא העדיף את בארסה.

דה ליכט מרוויח משכורת אסטרונומית שגם בשנה הבאה לא נוכל להרשות לעצמינו.
קונדה כמעט בטוח יעבור השנה כי למרות שסביליה דורשת סכומים גבוהים, צ’לסי מוכנה לשלם. ואם לא צ’לסי, אז יש לו הרבה אופציות טובות יותר מבארסה במצבה הנוכחי.
אני לא הייתי מחכה לאף אחד מהם.
יש הרבה שחקנים אחרים שציינת. אבל מה יש לבארסה להציע להם שאין במקומות אחרים? חוץ מגרימאלדו אולי, כולם סתם שכירי חרב.

אלונסו ואזפי אמורים להיות זולים מאוד, מחיר סימלי. עד עכשיו דובר על חוזים קצרי טווח, שנתיים או 1+1. והם בני 31 ו 32, לא 34. מבחינה כלכלית אין לי התנגדות לשחקנים כאלה.

הנה זה בא. או הולך -

כריסטיאנסן וקסייה בחרו בברצלונה…למה לא לפחות חלק מהאחרים? לשניהם היו עוד מחזרות.

לגבי דה ליכט- לדעתי האישית הוא עד היום מתחרט על ההחלטה לבחור ביובנטוס ולא אופתע אם הוא יסכים לרדת קצת בשכר כדי להגיע לבארסה ולעשות תיקון.

לגבי קונדה- אולי ואולי לא. בינתיים אין שמועות קונקרטיות.

הכול ספקולציה, שלי ושלך, אבל ממש לא הייתי מוותר כל כך מהר.

אני שמעתי על 15 מיליון תמורת אלונסו וחוזה לשנתיים-שלוש לו ולאספיליקווטה. מבחינתי- זה הסכם רע מאוד.

קריסטנסן וקסי קיבלו שכר תחרותי. קראתי על 5.5 ו 6.5 מיליון נטו בהתאמה, במקורות אמינים. אולי אתה זוכר שהחידוש של אראוחו התעכב כי הסוכן שלו דרש סכומים כמו שלהם וההצעה של בארסה הייתה יותר נמוכה. לא יודע מה המשכורת שלו בסוף.
אז הם דווקא דוגמא הפוכה למה שאתה מנסה לומר - הם שכירי חרב שהלכו אחרי הכסף והשם. לא רק אחרי השם.
אם כבר, אז אובמיאנג הוא השם של לגיונר שבאמת הקריב משכורת כדי לשחק בבארסה.
הבעיה שאין הרבה כאלה, ואי אפשר לבנות עליהם.

המשכורת של דה ליכט נחשפה - 24M ברוטו. פי 2 ויותר מקריסטנסן למשל. למה הוא צריך להוכיח את עצמו דווקא בבארסה? יכול ללכת לבאיירן למשל, או לצ’לסי.

זה פחות טוב ממה שאני קראתי, אבל עדיין בגדר סביר מינוס. הם בני 31 ו 32, לא 34 כמו לבנדובסקי.

דה ליכט התלבט הרי בין ברצלונה ויובנטוס ובחר ביובנטוס. לדעתי הוא מתחרט ורוצה תיקון. ספקולציה כן? אבל לא בטוח בכלל שהוא לא יסכים לרדת בשכר קצת. מאז שהוא עלה לתודעה מדברים על זה שהוא בלם שמתאים לבארסה, וגם איחוד עם פרנקי, בהנחה ולא נהיה מפגרים ונמכור אותו, זה מניע.

לגבי המחירים של אלונסו ואספיליקווטה: פה אנחנו לא מסכימים. חוזים לשנתיים ותשלום של 10+ פלוס זה לא הגיוני בעליל לגבי הצמד לדעתי. מעדיף כאמור להשקיע את הכסף הזה במשכורת של דה ליכט/קונדה ובמענק חתימה שלהם.

אני לא מבין דבר אחד. אם הסיבה למכירה של דה יונג היא כלכלית אז למה רוצים להביא את סילבה שיעלה לנו במקרה הטוב את אותו הסכום שנקבל מיוניטד?

לגבי דה ליכט, אני לא יודע , התקופה של ביובה לא גורמת לי לחשוב שמדובר באמת באיזה פיספוס. תרצחו אותי. אבל אני שומע הרבה תלונות עליו מאוהדי יובנטוס.