פנטזיות, העברות וחוזים: מה מחכה לנו בחלון ההעברות של קיץ 2024?

נכון שהוא התלבט, אבל זאת הייתה ברצלונה שיכלה להשוות הצעות של אחרים ואף לשלם יותר. הוא לא בחר ביובנטוס, אלא ברטומיאו בחר לא לשלם לראיולה את העמלה שהוא דרש.
היום בארסה לא מסוגלת להשוות את מה שאחרים יכולים לשלם, והוא יצטרך לרדת בחצי כדי להתאים להיררכיית השכר. זה לא קצת , זה הרבה. אני לא מאמין שהוא באמת יבוא, גם אם הוא רוצה.
אני אתן אולי עוד חיזוק למה שאני אומר. לא התמודדנו לא על אלאבה ולא על רודיגר בגלל השכר למרות שהיו בחינם בשוק. השכר שלהם באותו סדר גודל כמו של דה ליכט היום. גם אם דה ליכט יירד ב 10% נניח, זה עדיין יהיה הרבה יותר מדי.

אתה צודק- ממש לא יכולנו להציע לרודיגר ואלאבה הצעה תחרותית. הפואנטה שלי היא שצריך לחסוך את הכסף כדי שנוכל לעשות את זה פעם הבאה שתהיה הזדמנות מהסוג הזה.

לגבי השכר של דה ליכט, אם אני מבין נכון הוא לא רוצה לחדש כרגע, בין היתר, כי ביובנטוס רוצים לקצץ לו את השכר משמעותית.

אם נחסוך את הכסף, ובהנחה וכך או אחרת יהיה קיצוץ בשכר שלו- אולי זה יהיה ריאלי. אולי.

אם נמשיך לזרוק כסף שאין לנו על לבנדובסקיאים ואלונסואים- זה לא.

אולי זה שייך לאנקדוטות ולא להעברות.
לפני כמה ימים דיווחו בספורט שלפורטה אמר שאף שחקן לא יעבור את ה 10M נטו לשנה.
אני עוד צחקתי על זה, כי גם ככה אין לנו כאלה. אולי רק דה יונג וטר שטאגן על הגבול.
אז היום ספורט אומר שהגיעו לסיכום עם לבנדובסקי, והמשכורת היא … 12M נטו.
נראה שעיתונאי אחד בספורט לא קורא מה שהשני כותב, או שהם רבים שם על הסקופים.
בנוסף למשכורת, הם אומרים שבארסה מוכנה לשלם עד 30M לבאיירן ושהחוזה יהיה לשנתיים פלוס שנה שלישית כאופציה.

אז קראתי את כל התגובות מהימים האחרונים ואני חייב להגיד שזה קצת מצחיק. לכל אחד יש עמדה משלו, וגם כשהנתונים בשטח סותרים לחלוטין את כל מה שעומד מאחורי העמדה שלו, כולם נשארים בעמדה שלהם. אף אחד לא זז ס"מ.

נו אם כבר כתבת, לפחות תסביר, ותוסיף את העמדה שלך על הדרך (:

כרגע הדיבור באיטליה הוא שדה ליכט יאריך את החוזה ביובנטוס. דה ליכט עצמו התבטא הרבה על כמה הוא אוהב את טורינו ורואה בעצמו קפטן של יובנטוס בעתיד. לא נשמע כמו מישהו שלא רוצה להיות שם.

רק שואל…

איך זה שהפעם האחרונה שדה ליכט ודה יונג שיחקו כדורגל מרהיב (לא כזה של נתוני סטטיסטיים חסרי פואנטה ותו לא) היה באייאקס? אולי הם שני שחקנים אוברייטד שהשיטה באייאקס עשתה להם טוב וייפתה אותם?

אולי באופן כללי יש לאוהדי כדורגל נטיה לתת יותר מידיי רספקט לתקצירים ספורדיים ולסרטוני יוטיוב… לפי רמת המומחיות שיש פה לאנשים לגבי כל שחקן בעשר הליגות הבכירות באירופה אפשר לקבל את הרושם שמהרגע שהם מתעוררים ועד הרגע שהם נרדמים הם רק רואים כדורגל. אייאקס הגדולה… כמה פה תאכלס עוקבים אחרי הליגה ההולנדית? מזכיר לי חבר שאמר שממפיס ישכיח ממני את מסי. נו שוין.

מחזק ומוסיף -
רוב השחקנים לא שומרים על רמה גבוהה אחידה לאורך כל הקריירה שלהם. לחלקם יש עונות מטורפות לעונה אחת, לפעמים שתיים או שלוש, ובשאר הזמן הם פשוט טובים, לא יותר. זה לא אומר שהם אוברייטד או שהשיטה הייתה מתאימה יותר עבורם, אלא רק שהם היו בפיק בזמן מסויים ולא הצליחו לשחזר אותו. יכול להיות שזה גם תנאים סביבתיים ורגשיים. שני השחקנים שהזכרת עזבו את המולדת שלהם ועברו לשחק במועדונים גדולים עם הרה יותר לחץ. אולי משהו בשמחת החיים וזה שלא היו צריכים להוכיח כלום לאף אחד עבר להם, ועכשיו הם פחות נינוחים ופחות קלילים עם הכדור?

על כל פנים, שחקנים צעירים שמבליחים בנקודת זמן אחת וכבים במהירות של זיקוק די-נור לא חסרים בהיסטוריה של הכדורגל. לפחות דה-ליכט ודה-יונג לא התבררו כפלופים אלא רק כ״לא כוכבי על כמו שחשבו שהם״.

או ש… אף אחד לא באמת עקב אחריהם לאורך העונה שלהם באייאקס ואז התלהבו רק מהייפ ולא ממציאות.

על מה מבוססת הנחת המוצא שהם היו מרהיבים?

תראה, הם הגיעו לחצי גמר הצ’מפיונס וניצחו יריבות לא קלות, ומתוך קבוצה ששיחקה כתלכיד מעולה בלטו דה יונג, דה ליכט ועוד איזה שניים. תמיד אנחנו כאלו מנסים להבין ולהצביע על הגורם שבלעדיו המכונה תקרוס/תעבוד פחות טוב.

תכלס, כל השחקנים מאותה הקבוצה לא השאירו חותם בקבוצותיהם החדשות, נראה שלא יכולנו למצוא דוגמה טובה יותר ל’שלם גדול מסך חלקיו’

אם תשאל אותי אז דה-יונג הוא עדיין שחקן מעולה. ברמה של ראקיטיץ׳ בימיו הטובים. שחקן שהיה שותף לקבוצות גדולות שלקחו תארים מאוד משמעותיים, כולל תרומה ניכרת בבארסה.

האם ראקי הוא השחקן שאנחנו מפנטזים עליו? לא. הוא הרבה יותר מקייטע, אבל לא השחקן הטכני הברסאי שישאיר אותנו עם לסת שמוטה. הוא בורג חשוב במכונה אבל לא זה שיוביל אותה לזכיות היסטוריות.

דה-יונג שלנו הוא שחקן עם שליטה נהדרת בכדור, דירבל טוב וחילוץ כדורים משובח. ראיית משחק מאוד טובה, התמקמות מאוד טובה… אבל הוא לא הקוסם הטכני שאנחנו מפנטזים עליו. בגלל זה אנחנו יכולים לרשום הודעות כמו

הוא עדיין שחקן מצויין שמוביל את הקישור ההתקפי שלנו בשנתיים והאחרונות, יוצר מצבים, כובש שערים ומקדם מצויין את הכדור.

פשוט, הוא לא פנטזיה, רק ראקיטיץ׳ צעיר. וזה בכלל לא מעט אבל גם לא מספיק בשביל שמישהו פה ירצה שנתאבד על לא לאבד אותו.

לא כופר בהישג של אייאקס. יש לנו אוהדי הכדורגל נטיה להיסחף. תקרא את מה שאני כותב פה בפורום על אנסו פאטי כדי להבין כמה אוהדי כדורגל לפעמים קופצים חמישה צעדים קדימה בהסקת מסקנות שהן לכל הפחות חפוזות (שלא לומר הזויות).

אני עדיין מחכה לגאון ממצרים, ואז פתאום מגיע המסי הבא מצרפת, ואז עוקב אחריו ילד הפלא הנורווגי. אני עדיין מחכה לאוזיל וחדירה שיצעידו את הכדורגל העולמי לשיאים שלא נראו.

קצת קשה לי לדבר באופן הזה על פרנקי. מדובר על שחקן שהיה אמור להיות הדבר הבא בקרב הקשרים האחוריים בונים המשחק, ועל הנייר היה לו הכל: אתלטיות, אינטליגנציה וטכניקה. לעזאזל, הוא בקושי נפצע אצלינו בקבוצה. הוא מבחינתי היה המדד הברור לחוסר היכולת (incompetence זאת מילה שאולי מתארת הכי טוב את העיניין) של הצוות המקצועי שעבר בקבוצה בשנותיו של פרנקי לקחת אותו כשחקן קדימה כשקחן ולקדם הן את המשחק של הקבוצה תוך כדי שאתה נותן לו את המפתחות להיות הפנים החדשות של הקבוצה. עצם זה שבמקסימום מתארים אותו בתור “גרסא טובה של ראקיטיץ’” רק מראה כמה הוא אפילו לא התקרב למה שהוא הצליח לייצר באלופות. מהקשר האחורי הטוב באירופה, ומי שקיבל את המפתחות בגיל צעיר נבחרת הולנד פשוט אומרים לו להפוך לקשר 50-50 (תפקוד שמשוייך לרוב לשחקנים שעיקר היכולות שלהם זה מהירות וסיבולת לב ריאה) כי הוא מהיר ומצטרף טוב קדימה. מגוחך בעיניי.

באיזשהו מקום, משהו בי קצת שמח אם הוא בטעות ילך, בארסה תקבל את הכסף ותעבור את הבקרה התקציבית, פרנקי אולי יקבל הזדמנות לקדם את המשחק שלו יחד עם טן האח ביונייטד, והכדורגל אולי יוכל להרוויח את פרנקי דה יונג שהיה אמור להיות.

נדב, שאלה -
אתה חושב שהוא היה יכול להיות היורש של בוסקטס?

אני מאוד אוהב את פרנקי, אני לא חושב שלהגיד עליו ״ראקיטיץ׳ משודרג״ זה עלבון. לא ראיתי ממנו ניצוצות של קסם כמו של אנדרס למשל, והאמת היא שרוב הקשרים לא נופלים למשבצת של ״קוסם״. אז להיות בין הטובים בעולם זה לא עלבון בעיני.

אתה חושב שאם היה נשאר כקשר אחורי יחיד הוא היה יכול לעשות את מה שעושה בוסי?

על כל פנים, אני מקווה שפרנקי יישאר ויתחיל לקבל את העמדה של בוסי שכבר מתחיל לדבר על פרישה בסוף העונה הקרובה. אחרת, אני לא יודע מי יכול לאייש את העמדה הזו בקאדר השחקנים שיש לנו או שיש בשוק בכלל.

התשובה הקצרה- כן.

בוסקטס מדהים בעמדתו, ואי אפשר גם להשוות אותו לאינייסטה, כי שניהם שחקנים שונים. זה כמו שעם כל ההשוואות בין פדרי לאינייסטה, זה לא אומר שאני יכול להשוות אותו לבוסקטס, לא ככה? פרנקי באייאקס הראה הרבה קווי דימיון עם בוסקטס, בטח שזה נוגע ללקיחת החלטות ושמירת קצב המשחק. בברצלונה הדרישות היו שונות כי כל המאמנים שהוא עבר אצלם אוהבים קשרי 50/50 מגדולים, ולא היה להם את היכולת לבנות יורש לבוסקטס שלא לדבר על היכולת לספסל אותו.

גאבי זה כישרון עצום ואני מאחל לו הצלחה בכל קבוצה שהוא יהיה בה, אבל אני מקווה שזה ההצעה האחרונה בשבילו. הוא לא רוצה אז להיפרד בתור ידידים.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1536314462977810439

אבל מה ההצעה הנוכחית?
למה שזו תהיה ההצעה האחרונה, אם מדובר בהצעה מעליבה (נגיד)? גאבי פשוט אמור לקבל את מה שמציעים לו?

מוש, אתה מתרגל היפרדות מגאבי כבר? נס שהוא עוד לא שבה אותי בקסמו. ילד אנרג’ייזר אבל לא הכוכב הענק שעושים ממנו - לא משנה כמה לוצ’ו יהלל אותו במשחקי הנבחרת.

אגב, מגיע לו הרבה יותר. תחשוב שאתה שחקן בן 17 ומציעים לך יותר כסף ולשחק בליברפול של היום עם קלופ, או בבארסה המחורבנת ברבע מחיר, למה שתשאר בבארסה?

תשים לב למה שכתבתי, אין לי שום דבר נגדו. מפרגן לו. אבל ברצלונה לא יכולה להמשיך לפזר משכורות . זה נמרח ונמרח אם הוא רוצה לעזוב לקבוצה שמשלמת לו יותר זה לגטימי. בניגוד לכמה אחרים שהיו פה, הוא שומר על הכבוד.