פנטזיות, העברות וחוזים: שצ'זני יפלסטר על הפציעה של מאטס

יוסף וגב,

דין דמבלה כדין דה יונג בעיניי. שחקן שמתפתח לא נתקע, והחבר דמבלה לא יהיה יותר ממה שהוא עכשיו גם במצב בריא שזה וואחד סימן שאלה בטח כשזה מגיע מאורח חיים אנטי ספורטיבי בניגוד נגיד לרגלי הזכוכית של אדריאנו.

דמבלה הוא מהיר מאוד, אבל יש לו שכל שגם יונה ממוצעת הייתה מתביישת בו. מאבד הממוווןן כדורים, מנסה המון דריבלים חסרי תועלת ונתקע המון עם הכדור שלא צריך. על הכשרון אני לא חולק אבל בלי שכל אי אפשר לתרגם את זה ליתרון ממשי.

די מריה הוא עד היום שחקן קוסם. הוא מסוג השחקנים הלא צפויים שיודעים תמיד להפתיע את היריב ממול, זה יכולת מסירה מעולה, קריאת משחק, דריבל מעולה למרות המהירות שנפגעה, ומעל הכל שחקן אחראי. אין דבר כזה אריה זקן, אריה זה אריה. העניין הוא שאם הוא אריה פצוע אז אין מה לעשות איתו, אבל צ’יטה זה לא אריה ואין לו פוטנציאל להיות אריה. (האנלוגיה סתם ברחה לי מהראש… לא מוחק אותה)

די מריה הוא לא כוס התה שלי , אבל הוא גם שהוא את עשה תנועת ההשתקה לעבר הקאמפ נואו הוא פחות ביזה את המועדון שלנו, אני בעינים עצמות מעדיף אותו.

הזיכרון של כולנו פה ממש קצר . היו לו כמה משחקים לא רעים אבל ביתר הוא כידרר את עצמו למוות. צלסי רוצים אותו בגלל טוכל אבל הוא בסופו של דבר עיצבן אותם עם הדרישות שכר שלו.

תקראו לי טהרן כמה שתרצו, אבל כל עוד הוא שחקן ברצלונה אני ימשיך לשרוק לו בוז בביתי הזול והקטן בפתח תקווה. שילך הוא והסוכן המטומטם שלו מצידי שיכדררו את עצמם לעזאזל. 1000 דריבלים למוות אבל יעילות אפס.

אני הרבה יותר אוהב את די מריה.
אבל דמבלה ללא שכל, עם פציעות, עם ברסה לא מתפקדת ובליגה חזקה יותר תרם מספרים יותר יפים מדי מריה הקוסם הבלתי צפוי.
לזה הוספתי שדי מריה בגיל בו הציפיה היא ליכולת רעה יותר כל עונה, בניגוד לדמבלה שבגיל בו הציפיה ליכולת טובה יותר.
בתכלס קשה לדעת והכל יכול להיות, אבל אני הייתי מהמר על דמבלה.
לזה חשוב לזכור את אלמנט השכר, די מריה גם יהיה זול יותר כנראה, אבל עדיין הייתי בוחר בדמבלה על פניו אם הייתי אתם.

דמבלה היה “טוב” והציג “מספרים” לאורך תקופה מאוד קצרה בה בארסה רצה טובה. כשבארסה הייתה גרועה, דמבלה היה גרוע, ולא ראינו ממנו מספרים.

מצד אחד -

מצד שני -

ומצד אחר לחלוטין -

אני לא חושב שיש מה להשוות בין דמבלה לדי מאריה. בכלום. אומנם הם בגילאים שונים, אבל דמבלה צריך להגיד תודה אם יגיע לרמות האלה של די מאריה ותהיה לו קריירה כזאת. הבנאדם היה השחקן הכי טוב בגמר של ריאל נגד את’, הוא כבש את שער הניצחון בקופה, גם באולימפיאדה, הוא משחק בטופ כבר מעל עשור, הוא נתן עונות מעולות בפריז.

ועזבו את זה, עיניים. אין מה להשוות ביניהם מבחינת יכולת משחק, יצירתיות, חוכמה ובייחוד ורסאטיליות. די מאריה לוחם, הצרפתי שלנו זה זבל.

דמבלה לא בלבל של די מריה ולעולם לא יתקרב ללבל הזה. הדבר היחיד שהם דומים בו זה ששניהם יכולים לייצר שער מכלום, ודי מריה היה יכול לעשות את זה הרבה יותר והרבה יותר מגוון. אוי איזה שחקן די מריה היה. רק אצלינו לא ידעו להעריך אותו.

הבעיה היחידה עם די מאריה במדריד זה שהוא עף על עצמו אפילו יותר מסנטיאגו. עם קצת פחות אגו הוא יכול היה להפוך לאגדת מועדון של ממש במקום ההרפתקאות המיותרות למדי במנצ׳סטר ופריז.

ביקש שכר גבוה יותר וקיבל אותו במקומות אחרים. מלבד זאת איך בדיוק אף על עצמו? בכל רגע ששיחק נתן 200% על המגרש, שיחק בעמדה זרה לו כי הביאו את בייל על העמדה שלו, מעולם לא התלונן.

המעבר ליונייטד התברר כטעות בדיעבד אבל באותו הזמן אף אחד לא ידע שהיונייטד תגיע לשפל שכזה והוא הגיע לשם על תקן הכוכב הגדול. גם פסז’ אף אחד לא ידע שיכשלו ככה.

אם רומרו לא משקר לגבי המשכורת שהוצעה לדמבלה ובלי עמלת סוכן, אני בעד שיישאר.
לא אכפת לי כמה הוא משך אותנו באף אם בסוף רק הוא מפסיד מזה. מה זה משנה לבארסה אם היה חותם לפני חצי שנה או מחר.
זה גם מאוד מספק אם הוא יסכים למשכורת יותר נמוכה מזאת שיכל לקחת בדצמבר.
במיוחד יספק אותי אם הסוכן החמדן יישאר עם זיין ביד.
6 מיליון נטו? זאת משכורת של דסט, לנגלה וקסי. לא נראה אמין במיוחד, אבל אוליי הוא באמת נואש ואין לו שום מקום אחר ללכת אליו.

בנוסף לדיווחים שאייל הביא על פרנקי, יש גם דיווחים על פגישה עם סוכני ממפיס. לא ברור אם זה בשביל למכור אותו או בשביל חוזה חדש. הנוכחי נגמר בקיץ הבא.

בנוסף2, דיווחים שבארסה דורשת 5 מיליון על מינגסה ואין לה שום הצעות. מי שיש לו דירה קטנה בתל אביב, יכול להמיר אותה למינגסה ולעשות טובה לבארסה.

אשכרה לבקש על מינגסה דירה בתל אביב. ברצלונה השתגעו.

עף על עצמו נטו בעניין המשכורת. קיבל במקום אחר והמחיר היה להמר שיצליח שם כמו במדריד. אם לא הקפיצה הזו מעל הפופיק והבקשה לשכר של גלקטיקו, לא מופרך בכלל שהיה עושה אצלינו מין ‘מסלול מודריץ’ מקוצר. כמובן שיש פה גם חוכמה בדיעבד, ובפריז אני חד משמעית לא חושב שנכשל (אפילו לא קרוב), אבל גם בזמן אמת הוא לא היה כוכב מהסוג ששוברים תקרת שכר בשבילו.

אל תדאג, גם על זה יונג רצו בהתחלה 85 לפני משתנים נוספים והנה היום מדברים על 85 בטוטאל.

לא יקרה:
ברדיו קטאלוניה מספרים הלילה על התסריט האופטימי של לאפורטה, צ’אבי ומתיאו אלמאן לחודש הקרוב:

1. סגירת מכירת 10% מזכויות השידור ביום שני - ב-200 מיליון יורו. לא בשביל רכש, אלא בשביל לסגור את השנה במאזן חיובי.

2. מכירה של פרנקי דה יונג למנצ’סטר יונייטד.

3. מימוש חלק מהכסף עבור קניית רוברט לבנדובסקי.

4. מכירה של 49% מ BLM במהלך יולי תמורת 300 מיליון יורו שיאפשרו גם פייר פליי 1:1 וגם כסף נזיל.

5. רכישה של קונדה וברנרדו סילבה.

כן יקרה:
ואם תרצו לדמיין, הנה תסריט הבלהות:

1. דמבלה בוחר לא להאריך חוזה בשכר מקוצץ ואחרי שדי מאריה סגר ביובנטוס, בארסה נשארת עם קויאדו וטרינקאו.

2. באיירן מקשיחה עמדות מול לבנדובסקי ולא יורדת מ-60 מיליון יורו, שבארסה לא רוצה לשלם. השחקן לא מחרים אימונים ובוחר לעשות פיוס.

3. סביליה לא יורדת מ-65 מיליון יורו עבור קונדה.

4. מוכרים את פרנקי דה יונג ולא מצליחים להגיע לסיכום מול סיטי על ברנרדו סילבה.

לדעתי הוא כן שווה את מה שביקש, אבל הבעיה הייתה שכבר בייל ורונאלדו היו הכוכבים הגדולים של הקבוצה, והיררכיית השכר הייתה עדינה מאוד.

בעונתו האחרונה הוא תרם 25 בישולים ו11 שערים מהקישור. אלו מספרים מטורפים.

התחיל ב100 מיליון נגמר ב65 מיליון אירו ועוד משתנים

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1541738134139985922

אני מניח ש99 אחוז סגור

השאלות (חוץ מאם וכמה זה נכון) -

1. במה תלויים המשתנים?
  2. האם הסכומים יכולים להשתנות, אם נושא זכויות השידור יסגר מחר/מחרתיים?

במחירים של היום למכור את פרנקי ב65 זה בזיון. באמת שאין לי מילים… כבר השלמתי עם זה שצ’אבי לא רוצה אותו אבל במחיר הזה נראה שגם מנצ’סטר לא בעניין. או שהם תפסו פראייר. בסוף נמכור קשר טופ בן 25 ב65 ונקנה חלוץ טופ בן 35 ב60.

ולמכור זכויות שידור ל-25 שנה במקום ל-50 שנה. בשביל זה ויתרנו על מסי. עלאק לא ממשכנים את העתיד. מהרגע שלאפורטה הגיע הוא לא מפסיק לקחת הלוואות על חשבון ה…עתיד…

אתה יודע מה מצחיק (לא באמת אבל חיבים לצחוק) שזורקים את המספר 60 בשביל שבסוף נקבל אותו בחמישים ואז יבואו ויספרו לנו שלאפורטה עשה עסקה טובה.

רק תזכרו את הספין. צאבי לא רוצה אותו מבחינה ספורטיבית אז צריכים למכור אותו ולהביא את סילבה במקומו. שסילבה לא יגיע ובמקרה הטוב יבוא איזה סולר או משהו כזה. מעניין אותי מה היה ההסבר לזה.

זה מה שפירסמו ‘אצלנו’. סך הכל נשמע סביר לשני הצדדים - אנחנו מקבלים שחקן צעיר שהמאמן נורא רוצה ולכאורה אמור לקדם אותנו, במחיר יחסית סביר. אתם לא מפסידים עליו למרות שברור שאתם עם הגב לקיר.