פנטזיות, העברות וחוזים: מי יחליף את טר שטגן?

לא הבנתי מה קשור דמבלה פה?

אני לא אוביקטיבי ויש לי פוזיציה ברורה אבל ההתנהלות שלהם מגונה כמו פסז. הסכום שברצלונה מציעה בשבילו הוא הרבה יותר מהוגן ולבה ניסה להיות איתם בסדר ולהגיע להסדר מולם. לא מפתיע יותר מידי אחרי שהם תקעו סכין בגב שניסו להקים את הסופר ליג.

זה עיסקה רעה אבל זה עוד טעות של לאפורטה, הוא הבטיח ללבה וזהבי שהוא יעשה הכל בשביל להחתים אותו. לבה שרף את עצמו מול הקבוצה והאוהדים ואחנו נצא פה רע בכל מקרה, אבל הסכום שבאיירן דורשים עליו זה לא נורמלי יחסית למצב שלו.

למה התנהלות מגונה? יש חוזה, וכדי להפר אותו צריך הסכמה גם של השחקן וגם של המועדון. לבנדובסקי אולי רוצה לעצוב, וברצלונה אולי רוצה שיעזוב, אבל באיירן לא (לפחות לא תמורת סכום נמוך מידי, לדעתם), והם אומרים את זה ופועלים כך בצורה הכי בולטת שיש. זכותם המלאה לסרב להצעות עבור שחקן שלהם, שתחת חוזה, גם אם ברצלונה ממש ממש רוצה שהוא יעבור, וצ’אבי ולאפורטה חולמים עליו בלילה.

בדיוק כמו שזכותו של שחקן תחת חוזה, שאנחנו רוצים שיעזוב, להתעקש להישאר ולקבל משכורת על צפייה במשחקים מהיציע.

לצורך העניין, אין הבדל בין להציע לסרג’י רוברטו/דמבלה חוזה נמוך כדי לגרום לו לעזוב, לבין זה שבאיירן יכולה להגיד לברצלונה “אתם רוצים את הפולני? שימו 70 מיליון” כדי לגרום לברצלונה לרדת מזה.

לדעתי ברצלונה צריכה להגיד “40 זו הצעה אחרונה. רוצים? אחלה. לא רוצים? גם אחלה”, ולעבור למטרה הבאה (אם יש כזו בכלל), או לפתרון ב’. מקסימום נתראה עוד שנה. צריך להתחיל לחתוך במו"מים שלא מתקדמים לשום מקום בתנאים שאנחנו מוכנים/יכולים להציע, כדי לא להגיע ל-31 באוגוסט בלי שום דבר, במקרה הרע, או עם שחקנים שרק עכשיו הצטרפו ולא עברו פרה טמפורדה עם שאר הסגל, במקרה הטוב.

זה חוקי, אבל כמו שחשבתי שצריך לתת למסי לעזוב שהוא היה עם ברתומאו. שחקן לא רוצה יותר לשחק אצלכם? אתם מקבלים עליו סכום כסף טוב? עשה בשבילכם המון. תנו לו ללכת.

אולי מגונה זה יותר מידי קשה , אז אני ימתן להתנהלות מאכזבת

למה התנהלות מאכזבת? מה הם חייבים לנו או ללבה? מה, הוא שיחק שם חינם ולא ידעתי? הוא היה מגיע לכולם הישגים ספורטיביים בדורטמונד? הם לא צריכים להתחשב במצבנו הכלכלי. גם לבה וגם באיירן הרוויחו מהשיתוף פעולה ביניהם, זכותם לדרוש עליו סכום כסף גדול. בסופו של דבר אנחנו לוקחים להם את החלוץ הכי גדול שלכם, המוציא לפועל העיקרי.

יש חוזה, זה מה שהם דורשים. זכותם לדרוש גם 60. ברסה לא צריכה לקבץ נדבות ולהתחנן. או שיש לך מה שצריך בשביל לשחק בשוק הזה או שלא.

אני אגב בעד להגיד ללבה שזאת ההצעה האחרונה שאנחנו יכולים להציע עליך, תעשה מה שצריך, מקסימום ניפגש עונה הבאה. מצטערים. אתה ממש רוצה לבוא? תוריד בשכר נשים את זה בדמי העברה.

בדיוק כמו המקרה עם מסי. שהוא רצה לעזוב בשנה האחרונה שלו לחוזה. גם אז אמרתי שיביא קבוצה שתציע עליו סכום כסף הוגן וצריך לתת לו לעזוב . זה זכותם והכל אני מסכים. אבל אני לא חושב שצריך להחזיק שחקן שממש לא רוצה לשחק אצלך יותר בקבוצה, אם קיבלת עליו סכום כסף הוגן (בשנה אחרונה שלו בחוזה ) …

שביט אני מנחי שלאפורטה מרח אותו בהבטחות אחרת הוא לא היה מעלה על דעתו לשחק מלוכלך נגד באירן

מאוד מסכים עם שביט ואייל,

עם זאת, שחקן כמו לבנדובסקי בגיל שלו אם היה בטוח שהוא ממשיך בכושר הזה 3 שנים - הייתי שם 60+. אבל אצל שחקנים בגיל כזה הסיכון רב ובהתאמה הערך שלהם בשוק הריאלי שהוא משוכלל הסיכונים הוא הרבה פחות ממה שבאיירן דורשים עליו.

באיירן מועדון עשיר מאוד. כל ההתנהלות של באיירן היא פוליטית כי להפסיד את לבנדובסקי כשאין שום שם שהם הביאו זה לא מתקבל אצל האוהדים בהבנה (אהמממ אני ומסי). הבעיה שבאיירן יצרה את הטמטום מראש כשהיא די דחפה אותו החוצה בכך שהיא לא הציעה חוזה חדש בכלל, ואז התחיל הגלגל שלבנדובסקי נעלב וחיפש לברוח וכו וכו.

כרגע זה הורדת ידיים של באיירן מול לבנדובסקי כדי שיהיה להם לנופף בהישג אדיר של סחיטת סכום לא הגיוני בשוק בשביל לשחרר את הכוכב שלה. בחלק הזה באיירן מתנהלת לא יפה. אבל יחסי ציבור = כסף והם מנצלים את הסיטואציה לטובתם כך ש… אין ‘יפה’ בביזנס.

רק רוצה להעלות כאן נקודה ברשותכם, לבנדובסקי מבוגר ביחס לשאר אך באותה מידה מדובר במפלצת סטטיסטית שאי אפשר להתווכח איתה. הוא מעמיד מספרים שלא יביישו את הגדולים ביותר בשיאם.

כשאנחנו לוקחים את הנתון הזה (גולים, המשכיות) ומעמידים אותו בראש הקריטריונים לאומדן שוויו של חלוץ, אנחנו חייבים להודות שבאיירן רשאים לדרוש כמה שירצו.

על סאדיו מאנה (שליש משעריו של רוברט בעונה החולפת) הם ישלמו 40 מיליון, לצורך העניין מוחמד סלאח (מחצית משעריו של הפולני) לא יעזוב את ליברפול הקיץ בפחות מ60. כשנותרה לאמבפה שנה לחוזה גם 200 לא הספיקו, ועבורי גם מרקו אסנסיו דוגמה קלאסית - גיל אינו פאקטור, אחרת כבר היה מועדון ששם 30 מיליון על הספרדי השבור.

לא צריך לרדת על לאפורטה במאה אחוז מהזמן, אפשר גם לנסות להבין; להשיג את השחקן הכי עקבי בעולם אמור להיות קשה, הרבה יותר קשה מלהחתים את סלאח או מאנה.

באיירן יכולים לדרוש מה שבא להם , זכותם.
בארסה לא צריכה לשלם מה שבא לבאיירן. לבנדובסקי חלוץ ענק, אבל בן 34, דורש משכורת גבוהה וחוזה ל 3 שנים. מדובר בהתחייבות של מ 110-120M כבר עכשיו, ואם בארסה עוד תמשיך להעלות את ההצעות אז נגיע גם ל 150.
הוא אולי שווה את זה למישהו אחר, אבל לא לבארסה במצבה.

לאפורטה צריך רכש גלקטי. לשחרר את דה-יונג זה צעד דרסטי לכשעצמו (שיווקית ומקצועית), לדעתי לאפורטה רואה בלבנדובסקי (מס’ 1 בעולם בשנים האחרונות) כפתרון ראוי.

שיקולים נוספים (חוסר ודאות, גיל מתקדם) גורמים לנו בתור קהל להטיל ספק במהלך, אך אשמח אם מישהו יוכל להסיר את הכפפה ולהצביע על אלטרנטיבה; ברנרדו סילבה (70 מיליון), מוחמד סלאח (60 מיליון), פאולו דיבאלה, ניימאר?

מה זה הוגן? אתה יכול לשים מספר שכל הצדדים יסכימו? ברור שלא. באיירן חושבת ש60 זה הוגן, ברסה חושבת ש40.

אני לא הייתי מוכן לשחרר את מסי במחיר של פחות מ150 מיליון. ואם המועדון היה עושה את זה הוא מטומטם.

למה הוא צריך רכש גלקטי?
כולם יודעים שאין לנו כסף. לפורטה יכול להמשיך בלי רכש גלקטי עוד שנה. יכול להגיד שברטומיאו אשם בהכל, או להגיד שמעדיפים להשקיע בלה מסיה או יכל להגיד כל דבר שישמע טוב.
אני לא רואה צורך מיידי ברכש גלקטי כל כך יקר ומבוגר.

זה כמעט מחיר של האלנד כבר.

אוקי יש להם שחקן ממורמר שעוד חצי שנה יעזוב בחינם.

זה זכותם. אני לא חושב שזה חכם.

אני רק מקווה שאנחנו לא נתפתה ונשלם עליו חמישים.

אתם אומרים בעצמכם כמה לאפורטה פוליטיקאי ממולח.

רכש גלקטי אחרי תקופה קשה זה מהלך שהוא נהדר כלפי חוץ(ובמקרה הזה מדובר גם בשחקן לא רע).
הסוסיוס יראו שהנשיא עבד והמצב השתקם.
לאפורטה יוכל להגיד כמה הוא גאון שהמצב קשה הצליח להביא רכש גלקטי.
לבאנדובסקי יכבוש גולים.
ווין ווין לכולם ובמיוחד לנשיא.

דימטרי, מודה ומתוודה כשבארסה של צ’אבי הייתה במוד הטוב שלה לפעמים לפעמים עמוק בלב שכחתי שהיה שחקן אחד, מסי שמו. זה כמובן עבר מהר מאוד כשבארסה התפרקה מהר וזריז אבל אין כמו קבוצה מתפקדת להשכיח בעיות, ת’אמת, תשאל את רוסיי וברטומאו הם היו אלופים בזה.

לא כל כך הבנתי.
אתה רוצה להגיד שעם לבנדובסקי הקבוצה תתפקד ובלעדיו לא? הקבוצה לא תיפקדה לפרקים ארוכים גם כשמסי עוד היה פה.
לבנדובסקי זה שחקן נהדר, אבל ההתחייבות הכספית גדולה מדי. אם היה מגיע ב 30M עם משכורת סבירה ל 2 עונות הייתי אומר מעולה. אבל מדובר בהרבה יותר.
גם מאנה היה מעלה את הסיכוים לקבוצה טובה. הוא עלה לבאיירן פחות ממה שהיא דורשת על לבנדובסקי, והוא בן 30. הייתי מברך אם היה מגיע אלינו בסכומים האלה.

שנה ראשונה בליגה חדשה זאת שנת הסתגלות. גם למסי ורונאלדו לקח זמן.
שנה שניה הוא בן 35, שנה שלישית בן 36, המרוויח הגדול בקבוצה ורכש אישי של הנשיא. בגיל הזה נפצעים יותר.
יש פה יותר מדי סיכון כדי שאני אחשוב שזה מהלך פוליטי טוב. הרבה יותר בטוח להפיל הכל על ברטומיאו.

אני מסכים אתך לחלוטין. לבנדובסקי באופרציה הזו פשוט גדול על בארסה בכמה מידות.

אבל אני כן מבין את הדחיפות של לאפורטה להביא אותו, כוכב עם שם, שנה ראשונה הוא יכול להיות קריטי לרמת האהדה ותפקוד הקבוצה.

הייתי מבין את הצורך הפוליטי לו לפורטה לא היה זוכה בתמיכה גורפת. אבל הוא מעביר שינוים דרמתיים ב 80% תמיכה ובלי שום מתחרה רציני. יש צורך בשמות מפוצצים בשנת בחירות, לא עכשיו.

אני חושב שדן מכוון לאהדה של בארסה כמותג ולא ללאפורטה באופן אישי.

פתאום יש כסף…

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1542557321435676672

https://twitter.com/barcacentre/status/1542559668446400517

נ.ב דמבלה כבר לא שחקן ברצלונה יותר. ברוך שנפטרנו מעונשו של זה.