פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

לפורטה אישר בראיון שלבנדובסקי עלה לנו 45+5.
בנוסף אמר שהשחקן דחה הצעות גבוהות יותר מצ’לסי ו PSG כדי להגיע לבארסה והסכים להתאים את השכר למדיניות השכר של בארסה.
לא פירט מה הייתה עמלת הסוכן (אני קראתי על 5 מיליון בכל שנת חוזה, עד 20 מיליון) וגם לא פירט מה השכר והאם יורד עם השנים. אני קראתי שהשכר יירד רק בעונה השלישית.

קצת קונדה ורומרו -

ואחרי שרומרו ממשיך את ההסבה שלו לנדל"ן -

וקצת לגביי שחקן אחר -

ConventionalFarflungDamselfly-max-1mb

מעניין אם יש אלטרטיבה לקונדה. אני חושב שצלסי ילכו עליו בכל הכח.

לאפורטה ואלמאני בונים לנו מפלצת מאוד אטרקטיבית.
לא מעט שחקנים הראו ואמרו שהם רוצים ״רק בארסה!״ והפעילו לחצים בשביל להגיע לכאן. תודעתית, יש כאן באזז.

לצ׳לסי יהיה קשה לעשות את ההחתמה הזו, מה גם שלפי השמועות קונדה כבר סיכם את התנאים שלו בבארסה.

עכשיו. אני לא אומר שקונדה בכיס שלנו. אותן שמועות גם אמרו שהוא לא איזה אוהד בארסה שמסתובב עם החולצה שלנו מגיל 8 ורק חולם לשחק בקאמפ-נואו יום אחד. אבל ברצינות, אם לא היינו כל כך מובסים ולמודי אכזבות בשנים האחרונות אז היינו יכולים לראות שמשהו נהדר קורה בחלון הזה.

ובנוגע לשאלה שלך. אני מאמין בהחלט שיש להם גיבוי למקרה שהם לא מצליחים להחתים אותו.
פאק, הם עושים חתיכת עבודה מאז שהחלון התחיל. יולי עוד לא נגמר ואנחנו כבר עם כמה החתמות משמעותיות מאוד, מה גם שלאפורטה התראיין ואמר שעכשיו שלבה כבר חתם הם מתפנים ללכת על ההגנה בכל הכוח.

לעומת ימי הנחש ״תראו איזה תכשיט חדש ומפגר קניתי לכם״, פה יש אנשים רציניים שבונים קבוצה עם מחשבה. ואם בחורף הם עשו רכש שהביא לנו מקום שני (אחרי שהיינו במקום 9), עכשיו הם הולכים על כל הקופה. הם לא ישכחו את ההגנה, תאמין לי בזה.

אני חושב שהיו כמה רכישות נכונות, אבל הרכישה של לבנדובסקי היא, לדעתי, אחד לאחד 'תראו איזה תכשיט חדש ומפגר קניתי לכם". אני לא חושב שאפשר להתייחס ברצינות לרכש של שחקן בן 34 ב-50 מיליון לקבוצה שיש לה כבר פתרון לא רע לעמדה הזו, שיש לה בעיות קשות עמדות אחרות ושהמצב הכלכלי שלה בעייתי.

מלכתחילה אני לא בטוח שאני תומך בגישה של ללכת על כל הקופה, לקבל 500 מיליון עכשיו ולוותר על 500 עתידיים במקום להיות קצת יותר סבלניים. גם אם בעל הבית השתגע, הרכש של לבנדובסקי, והפתרונות טווח קצר המסתמנים לעמדת המגנים זה משהו בעייתי מאוד - אם משתגעים, לפחות לעשות השקעה ל 5-10 שנים ולא לשנה-שנתיים, שאחריהן נישאר במצב כלכלי מפוקפק.

אני יודע שממש דאגתם ולא ישנתם בלילה בגלל חוסר הידיעה, אז הנה, באתי לעזרת חאאאאאבר -

אובה עשה עבודה נהדרת השנה, אבל אני לא הייתי בונה עליו להמשך. עם כל כמה שהוא היה טוב, זה לא מספיק בשביל המאני טיים של ליגת האלופות.

אנחנו צריכים חלוץ ברמה עולמית, את האלאנד לא יכולנו להביא כי זה הרבה יותר מדיי יקר. מי עוד יש בקנה?

לא אומר שלבה הוא האופציה היחידה שנשארה לנו וחוץ ממנו אין עוד חלוצים בעולם, אבל האופציות בחוץ לעמדה הזו לא מרנינות. אני מניח שכולנו מסכימים שלא ניקח את מר ״עצוב לי״ אלינו בזמן שהוא מחפש קבוצה שתשחק בליגת האלופות השנה.

בנימה אישית, אני לא מת על הרכישה של לבה. זה נכון ששחקנים היום שומרים על עצמם יותר וגם משחקים עד גיל מבוגר יותר ברמות הגבוהות וגם ידה ידה ידה, אבל הוא בן פאקינג 34. זה נכון ששילמנו עליו רק 50 מיליון ולא סכום אסטרונומי שהיינו משלמים על כוכב צעיר (ראפיניה עלה יותר צריך להזכיר), אבל אני באמת חושש שזה הימור גדול להביא שחקן בגיל כזה. עם כל הכבוד לקשישים האחרים, כולל מסי, אף אחד מהם לא הביא ערך מוסף בגיל הזה לקבוצה שאליה הוא עבר.

האם לבה יעשה את ההבדל בבארסה? אשרי המאמין (לאפורטה). אבל אני באמת סומך על הצוות המקצועי ומאוד מאוד מקווה שצ׳אבי יצליח להביא ערך מוסף כמאמן.

אני חושב שליאור היה ביקורתי מאוד ומדי כלפי צ׳אבי במהלך העונה, אבל עם הקאדר שחקנים שיש לו עכשיו ועם ההכנה שהוא עושה איתם הקיץ, למאסטרו אין הנחות. הוא צריך לבנות קבוצה יעילה ומלוכדת שיודעת לשחק כמכלול.

אם הוא יצליח בזה, אני מאמין שלבנדובסקי ידע לשים את הגולים שהקבוצה תייצר עבורו.

ממתין בציפייה…

תראה, עכשיו כבר מאוחר מידיי, אבל הקיץ התחיל עם ז’סוס ואדיימי בשוק - הראשון נמכר במחיר דיי דומה ללבנדובסקי והשני במחיר נמוך יותר. שניהם היו, לדעתי, רכש הרבה יותר נכון- אבל פחות נוצץ.

אין ספק של״נוצץ״ יש כאן אקסטרה משמעות.

צ׳לסי של דרוגבה לא הייתה נוצצת כמו בארסה של רונאלדיניו.
מורניו עשה מהם מפלצת ראויה, אבל האוהדים מחפשים משהו סקסי בנוסף להצלחות. זה תקף גם לגבינו. אנחנו צריכים לשדר הצלחה וסקסיות מעבר להצלחה המקצועית. קבוצה ממושמעת ואפרורית אה-לה יוון ביורו 2004 זה לא מה שאנחנו רוצים לבנות פה.

ואני מסכים איתך בהקשר הזה. רוברט הוא ״תכשיט״ יפה שמציגים לנו. ההבדל הוא שהוא עלה פחות מחצי מהתכשיט הכי זול שהנחש הביא, ובנוסף הוא גם בקשה מפורשת של מאמן שמבין משהו בכדורגל וגם מגיע לתפקיד שאאנחנו באמת צריכים בו חיזוק. בניגוד לצרפתי והברזילאי שהנחש הביא לנו ולא התאימו לשום עמדה במגרש.

אגב, לגבי המגינים אתה גם צודק (וגם ליאור וכל האחרים שהזכירו את המכה העצובה בחלק הזה שוב ושוב). אין לנו מגינים ראויים, ואני לא יודע מתי יהיה לנו פה סופסוף מגן ימני אמיתי שגם יודע את העבודה.

דרך אגב, לא יודע מה המצב בשוק לעמדה הזו ואם יש בשוק מגינים ששווה לרדוף אחריהם.

אני חושב שלמרות שמכרנו נכסים ב 500 מיליון יורו בקיץ הנוכחי, זה לא אומר שאנחנו יכולים לצאת למסע רכש מטורף וחסר גבולות. צריך לזכור שחלק גדול מהכסף הזה בא בכלל לכסות על הפסדים וחובות. חכן, לא מן הנמנע שעמדות אחרות, כולל חלוץ לעשור הקרוב, יכוסו בשנים הקרובות וגם בחלונות הבאים.

המטרה הראשית של לאפורטה הייתה מוצהרת כבר מהיום הראשון שהוא הכריז שהוא הולך להתמודד על הנשיאות. זה היה ברור… שלט ענק מול הברנבאו. אנחנו חוזרים וחוזרים בגדול. אנחנו הולכים להזכיר לאירופה מי הקבוצה הטובה בעולם. אנחנו לא פוחדים מאף אחד ומרגישים מאוד בנוח גם בבית הזני שלנו אצל היריבה הכי מושבעת.

ה 4:0 שנתנו להם בראש במשחק המרהיב האחרון שעשינו לעונה הזו לפני אותה פגרת נבחרות מראה כמה הוא התכוון לזה.

אני באמת מאמין שזו רק ההתחלה…

אני חושב שהמחיר שלו היה גבוה . אבל אני שומע את לבה מדבר על תארים וניצחונות וואלה אם הוא באמת שחקן כדורגל כמו שהוא מדבר לא אכפת לי יותר המחיר שלו, זה חלב שנשפך. הוא וינר והוא לא יתן לאף לידו לזרוק זין. אצלו אלבה לא יוכל לזלזל יותר (מה שהוא אמר אחרי אנפילד).

כולנו מבינים שהוא הסכים לקבל שכר מופחת ובקלות היה יכול לקבל יותר בפסז וכל קבוצה אחרת. גם באיירן לדעתי היו מאריכים לו את החוזה בסוף. הוא רוצה אתגר והוא רעב. והוא לא יקבל את הבית זונות שהיה פה בשנים האחרונות. הוא גם לקח הימור מסוים כי אם הוא לא יזכה הוא יחטוף הרבה אש.

המחיר הוא גבוה, אבל שחקן כזה אנחנו צריכים. חבל שאי אפשר להכפיל אותו ולשים אותו בכל עמדה.

ואחרי זה ליאור אומר שאתם כבר 7 שנים בלי מגן ימני…
איך נתתם לו ללכת ככה יא אללה

זה הפחד הכי גדול שלי… לצ’אבי עכשיו אין תירוצים ועל סמך מה שראיתי עד כה הוא הולך להיכשל. אני רק מקווה שהכישלון שלו יהיה דומה ל’כישלון’ של לוצ’ו ולא לכישלון של קומאן. אחרי משחק ההכנה שראיתי אני יותר מודאג מאי פעם.

באיזה עולם לוצ’ו נכשל? בעולם שבו הוא לקח טריפלטה, אחרי זה דאבל ואז גביע המלך?

לוצ’ו לא נכשל בכלום. אפילו פפ היום לא שיחק לא בבאיירן ולא בסיטי כמו ששיחק בברסה. תמיד יש שינויים.

יהיה מעניין לראות את צ’אבי. אני מקווה שהסגנון ישמר ונקווים המנחים של תנועה לא כדור, משחק אגפים, מסירות קצרות ומשחק לחץ. זה לא חייב להיות כמו פפ.

בעולם שבו הוא העלים את הקישור מדרך המשחק שלנו, הסתמך על השלישייה הקדמית בלי ״תכנית ב״, נתן לגומש לשחק בלי הכרה כאילו שהוא באמת היה היורש של צ׳אבי ובסוף נשען על הדריבלים האין סופיים וחסרי התוחלת של ניימאר בשמאל.

ההיילייט של שירת הברבור היה הרמונטדה של ה 6:1 מול פאריס, אבל צריך לזכור שלפני כן הם נתנו לנו רביעיה בראש ואחרי כן יובה נתנה לנו שלישייה ללא מענה.

לוצ׳ו, כמו אלו שבאו אחריו, הסתמך המון על כישרון של השחקנים שהיו לו. הוא באמת שחרר קצת את הישבן הקפוץ של שעמום המסירות האינסופי שבו התמסרנו את עצמנו לדעת ודחף למשחק הרבה יותר ישיר והתקפי. זה היה מצויין, אבל זה היה וואן טריק פוני כמו המסירות של אלבה למסי. אחרי זה הוא לא באמת חידש כלום. ועל הדרך הוא סירס את הקישור לבלי הכר…

אה, הבנתי, עונה ראשונה ושנייה לא נחשבות. גם פפ נכשל, עשה יותר מדי ניסויים והתחכמויות, שיחק עם קייטה ובוסקטס יותר מדי, לא פגע ברכש, דחף את ססק סתם, הסתמך רק על מסי.

קודם כל, אני לא השוויתי לפפ. פפ הוא לא אלוהים והוא לא המאמן הטוב היחיד שהיה לנו. כבוד עצום יש לי אליו, ועם זאת בזמן אמת גם אותו ביקרתי על כל מיני החלטות - הקשה שבהן הייתה רצונו להעלות את קייטה כמגן שמאלי בגמר ליגת האלופות ולהשאיר את סילביניו המעולה על הספסל. לשמחתי הרבה קייטע עצר את הטמטום וסילביניו שיחק.

לעניינינו.

אתה מדבר על תארים, אני מדבר על צורת המשחק.
כמו שאמרתי, לוצ’ו הביא לנו משחק יותר ישיר. במקום למסור 82357 מסירות בדרך לשער, הוא דילג על הקישור בכמה מסירות ונתן לשלישיית ה MSN הקטלנית לעשות את העבודה שלה.

אבל בלי קישור ששולט במשחק, התחלנו לאבד את הסגנון שלנו. כשלחצו את השלישייה הקדמית לא היו לנו פתרונות. לא היה לנו קישור שיודע לשלוט בקצב של המשחק וסוף דבר נהיינו תלויים בקשר הכי מחונן בעולם שהיה גם המוציא לפועל והפך את בארסה למכונה לא מאוזנת בעליל. הוא דווקא כן ראוי להקרא אלוהים.

בלי להוריד מלוצ’ו, הוא קיבל קבוצה איימתנית עם שלישיית ההתקפה הכי קטלנית שראיתי מימיי. הרבה היה תלוי בהם ולא רק בו.

אז תודה לו שגאל אותנו מייסורי שעמום עשרת אלפי המסירות, אבל גם חבל שעל הדרך הוא השמיד לנו את הקישור*.

גילוי נאות, אני חושב שמה שבעיקר השמיד לנו את הקישור היה פרישתם של שני הענקים. צ’אבינייסטה. מאז לא דרך פה קשר שמתקרב למחצית הגדולה שלהם. מי יתננו ופדרי באמת יהיה היורש המובטח. מחכה למשיח…

אוף טופיק רצח, אבל:

1. העונה הראשונה והשנייה נחשבות, אבל בכנות ללוצ’ו היה את הסגל הכי חזק של ברצלונה בהסטוריה. הרבה מהתשתית של אותה קבוצה הייתה לפניו, הוא הקריב את עבודת הקישור של ברצלונה והפריד לחלוטין בין ההתקפה להגנה. ראקיטיץ’ נצץ אצלו בדיוק בגלל הגישה הזאת. זה היה טוב לקדנציה של לוצ’ו, אבל השנים הללו (בנוסף לאלו של וואלוורדה) מנעו את ההתקדמות של משחק הקישור שלא לדבר על קידום שחקני נוער.

אתה הראשון איי פעם שמתלונן על זה ששיחקו עם בוסקטס יותר מידי. בדיעבד זה ההימור הכי מוצלח שלו וזה על חשבון שחקן מצויין בדמות יאיא טורה. לגביי קייטה אני מסכים, אבל מסתמן שכל מאמן צריך את הגרזן שלו.

תקנו אותי אם אני טועה, אבל כל הרעש סביב ססק היה יותר דחיפה מצידו של רוסל תחת הטייטל של “החזרת הבן האובד”. שילמנו על זה עם האובדן של תיאגו אלאקנטרה.

הוא גם זה שהביא אותו לסדר גודל הזה. הן כווינגר ימין והן כפאלסו. הוא בסוף נפל למלכודת של ההסתמכות היתרה עליו, אבל רוב הזמן הוא כן ניסה להפוך אותו לאקס פקטור יותר מאשר למרכז של הכל.

רוצה לעשות תחרות בינגו ברכש בין לוצ’'ו לפפ בברצלונה? קשה לי להגיד מי ינצח פה.

הקיץ הזה שוק הבלמים השתגע.
אחרי קוליבאלי ואלבארס במחירים מטורפים, יובנטוס מוכרת את דה ליכט תמורת 70+10, שזה עוד איכשהו סביר, היא קונה בלם של טורינו ב 40.
באווירה כזאת, אני מתחיל לחשוב ש 55 על קונדה זה מחיר מציאה.
העדכון האחרון של פבריציו (עזבו אותי מרומרו)
image

לא סתם שמתי מרכאות. הוא נכשל בעולם שבו בארסה אמורה לשחק את הכדורגל הכי יפה שיש. אבל עזוב את ההיסטוריה. יש לי תחושה שצ’אבי לא יצליח להגיע אפילו לרמה של לוצ’ו. הוא נראה לי נעול על משהו שלא יכול לעבוד.