פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

קצת קצת ממפיס -

אני לא יודע את כל הכללים, אבל לא נראה לי.
אם קונדה עובד באנגליה, הוא משלם את המס באנגליה. להעביר את הכסף מחשבון בנק באנגליה לחשבון בנק בצרפת לא נראה לי בעיתי. עשיתי העברות כאלה מישראל לחשבונות לאירופה כשהזמנתי לינות באירופה

בראיון שמונצ׳י נתן(בטוויטר של סביליה) הוא טוען שהם הגיעו לסיכום עם צ׳לסי על קונדה, אך צ׳לסי הביעה ספקות ומשכה את ההצעה.
לאחר מכן ברצלונה הגיעה עם הצעה משלה. בצ׳לסי החליטו שהם כן מעוניינים בקונדה, אבל ההצעה שלהם הייתה פחות טובה משל ברצלונה.

ההבדל בין הסכומים בדיווחים כנראה בגלל שהיו שתי הצעות נפרדות, אחת טובה יותר ואחת לא טובה.
מעניין שברצלונה הציעה עסקה טובה יותר.
אבל עושה רושם שהדיווחים שקונדה בחר בפחות כסף הם לא נכונים.

רק אל תשכח שיש הבדל בין ההצעה שסביליה קיבלה לבין ההצעה שקונדה קיבל. מונצ’י מדבר פה על האינטרס של סביליה ולא של קונדה. חוץ מזה צריך כמובן לקחת הכל בעירבון מוגבל. מונצ’י גם צריך להסביר למה מכר לבארסה ולא לצ’לסי.

אני לא שוכח וזה גם לא סותר כלום.
יחד עם זאת, ההיגיון שלי אומר שאם הייתה הצעה מוקדמת(שגם גבוהה יותר לסביליה, מונצ׳י אמר בעצמו) שנמשכה כי הם החליטו שלא רוצים את השחקן, כנראה שגם ההצעה המקורית לשחקן נמשכה. ההצעה השנייה הייתה נמוכה יותר ומן הסתם נמוכה יותר גם עבור השחקן עצמו.
אנחנו מכירים את סביליה מספיק זמן כדי לדעת שמונצ׳י יודע להוציא סכומים יפים. קשה לי להאמין שהוא היה בוחר למכור שחקן ליריבה ישירה בפחות כסף.
ההיגיון שלי אומר שתהיה קורלציה בשינוי בהצעה לקבוצה ומול השחקן.

ההתנהלות של צ׳לסי סביב הסיפור הזה היא די מדהימה לדעתי.
לא יודע מה איתך, אבל גם אני הייתי מעדיף מקום עבודה שיציע לי קצת פחות כסף אבל ישדר רצינות ועניין גדול מאשר מקום שיציע לי קצת יותר וישדר חוסר החלטיות.

והייתי לוקח בערבון מוגבל גם את הדיווחים הקאטלוניים שלטעמי די בבירור שמקורם בקבוצה עצמה.

אני לא בטוח שהיא כל כך מדהימה… הספקות במקומם. יש לחלון ההעברות נטיה לרומם שחקנים הרבה מעבר לשוויים האמיתי. כולם כל כך משוכנעים שקונדה שחקן שיתפוס הרכב בכל קבוצה ויהיה בלם טופ. שניה אחרי שאתה קונה אותו מתחיל המבחן האמיתי.

אני לא מכיר שחקנים מחוץ לבארסה אז מבחינתי כל רכש זה טאבולה ראסה. כשהגיע אריק גרסיה ציפיתי לבלם העתיד. בפועל הוא אולי יהיה בלם מחליף העתיד. כשהגיע ממפיס מישהו אשכרה אמר לי שהוא ישכיח לנו את מסי. אחר כך בא פראן כהבטחה גדולה. חצי משחק הספיק לי עם קסייה כדי להבין שהסופרלטיבים היו מוגזמים לגמרי.

ממה שהיה פנוי הקיץ עשינו יופי של קיץ (אם כי יכולנו להיות וטוב היה אם היינו קצת יותר צנועים) עכשיו יש לנו עונה שלמה להתאכזב😉

בכל הנוגע לספקות לגבי קונדה הכל לגיטימי.
הרעשים שאתה כאוהד בארסה שומע סביב השחקנים יהיו מן הסתם קצת לא פרופורציונלים כי מקורם בתקשורת המקומית שיש לה אינטרס לכתוב לטובת הקבוצה. האמת תמיד באמצע.

ההתנהלות של צ׳לסי מדהימה כי הם לכאורה הפסידו כבר מספר יפה של שחקנים, והפסידו פה עוד אחד (שעל פי הדיווחים רצו אותו גם עונה שעברה) כשהוא כבר היה סגור אצלם. התנהלות קצת חובבנית.

אני לא רואה שום קשר בין הצעה לשחקן לבין הצעה לקבוצה.
למשל , בארסה סגרה עם לבנדובסקי מזמן, עוד לפני ההצעה הראשונה לבאיירן. באיירן חלבו אותנו יפה מאוד, אבל לא היו שום ידיעות שגם השכר של לבנדובסקי השתנה.
כנ"ל ראפיניה.
מונצ’י דיבר אך ורק על ההצעות של צ’לסי לסביליה, ואף מילה על השכר של קונדה. יכול להיות שגם ההצעה שלהם לקונדה ירדה, אבל אין על זה שום ידיעה או רמז.

לאפורטה על פרנקי -

קצת חירטוטים למוצ"ש -

האמת? הגיע לגיל פרישה באמת. הגיע הזמן שיעשה קצת כסף לפני הסוף.

כן, אבל האם פיאניץ’ בכלל רוצה ללכת…?

רגילון או מוחיקה…נשמע…לא משהו.

אז קבוצה שחטפה רביעייה ממכבי חיפה, רוצה את אומטיטי. מישהו שם הפסיד בהתערבות, כנראה.

עתידות: יכבוש מולנו צמד באלופות.

הראשון שעוזב:

https://twitter.com/barcacentre/status/1553455944213962752

זה באמת חירטוטים, במיוחד כשהמקור הוא AS. גם “חדשות” של MD וספורט זה לרוב בולשיט.
הצעות טובות על פיאניץ? כן בטח. אנחנו נשלם רק 80% מהמשכורת. הוא כל כך טוב שאפילו בליגה הטורקית לא רצו אותו.
ובטח אומטיטי יילך לקבוצה שעפה מליגת האלופות מול קבוצה מישראל, כשיש לו כורסה כל כך נוחה בבית.

יש הרבה אשמה אצל צ’אבי שנותן לו ולממפיס דקות משחק במשחקי ההכנה. הם רוצים להיות שחקני בארסה, והוא משאיר את הדלת לא נעולה. עם כל הכבוד, כשאתה מקבל 200 שחקנים חדשים ויש לך סגל כל כך עמוס - אתה לא יכול “לעשות ניסויים” עם שחקנים שאנחנו מתים להיפטר מהם.

אני רוצה לתקן את עצמי.
בעניין המשכורת של קונדה שהתווכחנו עם טיטי.

לאחר שקראתי את מה שמונצ’י אמר , באתר של סביליה, יש לי יותר שאלות מתשובות.
מונצ’י אמר שביום חמישי שבוע שעבר הכל היה סגור וגם קונדה סיכם את תנאיו בצ’לסי.
אני מאמין לפבריציו שזה היה 9-10 מיליון נטו לעונה.
אחר כך צ’לסי משכו את ההצעה. בארסה הגיעה ביום שני עם ההצעה משלה וגם צ’לסי הגיעה עם הצעה אחרת אבל פחות טובה מבארסה. מונצ’י לקח את ההצעה של בארסה כי היא הייתה עדיפה עובר סביליה, וקונדה סגר עם בארסה.
אני מאמין שבארסה באמת הציעה לו בסביבות 6 מיליון כמו שדווח קודם.
מה שלא ברור זה כמה צ’לסי הציעו לו בהצעה השניה.
טיטי מניח שההצעה של צ’לסי הייתה אולי קצת יותר גבוהה כי קונדה לא היה מוותר על הרבה כסף עבור בארסה. דעה לגיטימית.
אני קודם אמרתי שהוא כן ויתר על הרבה כסף כמו שדיווחו רומרו ופבריציו.
אבל מונצ’י אמר שקונדה בעצם כן הסכים להצעה הראשונה של צ’לסי , מה שמבטל את מה שאמרתי קודם בקטע המצוטט.
מצד שני, אם ההצעה של בארסה הייתה רק כחצי מההצעה הראשונה של צ’לסי, וגם ההצעה השניה של צ’לסי הייתה כמו ההצעה של בארסה, אז קונדה יוצא אידיוט. תוך יומיים הוא בעצם הפסיד חצי מהשכר שכבר הסכים לו? הוא היה אמור לדחות את שתי ההצעות ולחכות עד שמישהו יתקרב להצעה הראשונה של צ’לסי.
לא ברור לי בדיוק מה קרה שם.

טכנית…לנגלה עזב קודם. סוג של. ואם ממש מתעקשים, אז גם קוטיניו.

יכול להיות שסביליה קלטה את ההיסוסים של צ’לסי וברגע שקיבלה הצעה מבארסה נחפזה לסגור מחשש שאחרת שתיהן יברחו וישאירו אותה בלי הכסף.

אני ממש מתקשה להאמין שצ’לסי תתנהג בצורה כל כך מטומטמת… תציע הצעה, תחזור בה מההצעה ואז תציע הצעה נמוכה יותר. אלא אם צ’לסי השתכנעה שהיא לבד במירוץ ושהיא מחזיקה את מונצ’י בביצים. אבל זה לא הגיוני כי כולנו ידענו שבארסה חזק בתמונה.

נראה לי שבחוזים מורכבים כאלה ההבדל הוא לא בהכרח בשכר עצמו אלא בעיקר סביב המשתנים והבונוסים.

אולי הוא לא רוצה תככים בסגל. אם כבר שחקן נוסע לארה"ב אז הוא אמור להשתתף במשחקים. מי שדוחף אותם החוצה זה המועדון , מטעמים פיננסיים, לא הצוות המקצועי. מי שצ’אבי לא רוצה נשארו בבית.
אני מניח שאחרי המסע צ’אבי יודיע לממפיס ולעוד שחקן או שניים שהם לא בתכניות. אני בטוח שהם יודעים מה מצבם בין אם קיבלו דקות במשחקי ידידות בין אם לא.

בצ’לסי אולי ידעו שברצלונה מעוניינת, אבל לא בהכרח ידעו שהיא מסוגלת. ואז כשהגיעה ההצעה מברצלונה, זה כבר היה מאוחר מידי.

אבל זה מה שמונצ’י אמר. צ’לסי יצאו מטומטמים לגמרי.
מה שעניין אותי זה האם קונדה ויתר על הרבה כסף או לא. קודם הייתי בטוח שכן, עכשיו אני לא בטוח. משהו לא ברור בסיפור הזה.

למה מה החיפזון? סביליה עד כדי חסרת ביטחון לגבי יכולתה למכור את בלם העתיד של הכדורגל העולמי?