פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

פיקה שנה אחרונה שלו ואני חושב שמרטינז יגיע שנה הבאה בחינם.

עדיין לא ברור. יש לנו 4 בלמים, חוץ מפיקה, שהמבוגר ביניהם בן 26. כל עוד כל אלו יהיו גם בעונת 23/24, ויתפקדו כבלמים - למה צריך גם את איניגו?

זה הגיוני רק במידה וצ’אבי באמת רואה את ה3-4-3 כמערך לגיטימי במהלך העונה, אחרת אין שום סיבה להחזיק 5 בלמים בטח ש3 מהם נראים כפוטנציאל לworld class.

או אם הוא רואה את אראוחו ו/או קונדה כמגנים ימניים.

ההסבר היחיד ההגיוני זה שצ’לסי התעניינו בו.
פיקה אולי יפרוש בקיץ הבא ואולי לא. יש לו חוזה עד 2024. אם יפרוש בקיץ הבא אז אולי, ורק אולי, יש היגיון להביא בלם חמישי בחינם. אין שום היגיון להביא אותו עכשיו בסכום לא מבוטל כדי שיהיה בלם שישי.
אני אפילו לא מדבר על זה שמרטינז לא ברמה מספיקה והוא כבר בן 31. זאת לא השקעה לעתיד. עדיף כבר היה להשאיר את מינגסה בתור בלם שישי, מגן ימני רביעי, שוער שמיני וחלוץ עשירי. גם מרוויח גרושים.

או שצריך להיזכר שזה ספורט והם יותר גרועים מרומארו :slight_smile:

יאללה, רק עוד קצת שכנוע -

ואדיוס -

איזו העברה מוזרה. ריקי בן 22. אתם רוצים להגיד לי שאף קבוצה באירופה לא רצתה אותו?

היו פה דיונים על זה.
יותר נראה שהוא לא רצה.

יש בMLS גם שחקנים צעירים פה ושם. ריקי הוא גם ככה כוכב עם הייפ רציני בזכות בארסה ונייק. והוא גם ככה פחות חושב על כדורגל, אז מתאים לו החלום האמריקאי.

אני לא מבין את הזלזול בליגה האמריקאית. מישהו פה ראה משחקים משם? אז בתור אחד שכן, יש שם אווירה יותר טובה מקבוצות בינוניות בספרד. הוא יהיה שם כוכב, יש ליגה מאוד תחרותית וזאת נישה מעניינת מאוד. מה כבר כיף בלהיות קשר באיזה מיורקה או חטאפה? הבנאדם יגור בלוס אנג’לס, כל משחק יגיעו 20-25 אלף איש, אתה תשחק עם דייגו קוסטה וצ’יצ’ריטו, ואתה אשכרה מקבל שם מעמד של כוכב כי באת מפאקינג ברצלונה.

הכדורגל האמריקאי מתפתח מאוד. ג’ובינקו למשל בחיים לא היה הופך לאגדה באיזה טורינו כמו שהוא הפך לאגדה בטורונטו ובליגה הזאת. גם לא קרלוס ולה. חוץ מזה, הוא ישתף פעולה עם שחקן שגדל בלה מאסיה, השחקן שמסי אמר שהיה יותר טוב ממנו בקבוצה-ויקטור ואסקז. גם הוא שם.

קיצור, אחלה מקום לשחק כדורגל. לא מבין את כל התפיסה הזאת שרק באירופה יש כדורגל ורק פה צריך לשחק. עולם הכדורגל הוא ענק, יש לו קהל ומעמד גם שם במידה ויהיה טוב. אני כנראה הייתי בוחר כמוהו.

שביט, אתה מערב בין שני דברים.

יצאנו מנקודת הנחה שריקי הוא כוכב, כשרון שרק עצרו ממנו לפרוץ. לא אמרתי מסי אבל אחד שיכול לנהל מגרש בקבוצה ברמת סביליה בערך. אחרי שנפנפו אותו מבארסה חשבתי לתומי שהאיש ירצה ללכת להראות שיש לו כדורגל ושהוא שייך לרמה המקצוענית, מאיורקה או חטאפה היו רק התחנות באמצע בדרך ליעד גדול יותר כמו סביליה או נאפולי או טוטנהאם.

אממה, הוא עזב לארה"ב. ב MLS יש כדורגל, מסכים. אבל לא כזה שיחזיר שחקנים צעירים לאירופה, כרטיס לשם הוא חד-סטרי. מה שאני מסיק מזה, שריקי מאמין בעצמו בתור שחקן באמצע ההיררכיה של סוסידאד ולכן הוא עף על ההזדמנות לשחק ב LA ולעשות חיים וכסף.

אותי הוא אכזב, חשבתי שהוא שחקן שיכול להוביל את הקישור של בארסה או לפחות של סביליה והוא מצידו הראה שהוא יכול להגיע (או מקסימום לרצות) לשחקן בינוני בחטאפה.

אגב, יש כדורגל בארה"ב.
אגב 2, ביחס לאוכלוסיה שם ולענפי ספורט שם זה כמו להגיד יש בדמינטון בארץ.

הכדורגל בארה״ב מתפתח אבל הוא לא קרוב בשום צורה שהיא להיות אטרקטיבי מספיק בשביל להתמודד עם אירופה. יש שם קבוצות שעדיין משחקות באצטדיוני בייסבול ומלא, מלא אמריקאיים שאשכרה לא יודעים מי אלה מסי ורונאלדו. כרגע זה הרבה שואו ועוד אטרקציה למשפחות האמריקאיות לבוא לאצטדיון ולשרוף כמה שעות בלי לדעת על מה אפילו.

אולי בעתיד הקרוב (כי אכן מתפתח שם משהו), אבל זה בפירוש עוד לא שם.

להגיד שהכדורגל מתפתח שם זה נכון. מפה ועד שיהיה אטרקטיבי רחוקה הדרך. פשוט כי כבר יש כמה ענפים לפני שבחיים כדורגל לא ידגדג אותם. למה? כי אצל אמריקאים הכל מסורת ומה שהיה ראשון והתקבע אף פעם לא יתבטל וכמו כן הם אוהבים ענפים נישתיים המיחדים את ארה"ב (בגדול) כמו גם ספורט שהם הכי טובים בו.

דווקא הכדורגל נשים חזק מאוד בארה"ב והוא בהחלט יתחזק כי הוא מתחרה עם פחות ענפים וגם הנשים האמריקאיות פשוט טובות בכדורגל.

אוקיי אוקיי, זה מעניין -

תגדיר יצאנו - אתה וליאור?

מבחינת כישרון, בטח ובטח במדבר הקשרים שהיה פה כשהוא קיבל את ההזדמנות, הוא יכל לנהל מגרש גם בבארצלונה. על זה אין עוררין.

או שאולי הוא מאמין בחיים טובים מעל כדורגל? ארחיב על זה עוד רגע, אבל אולי זו הסיבה ל

אני חושב שהוא ממש לא רוצה לשחק בחטאפה. האיש עשה את השחמט שלו, גם אם זה לא מה שאנחנו רצינו שהוא יעשה.

והנה ההרחבה:

כדורגל זה ענף תובעני. הרבה פציעות, משמעת גבוהה - לא לעשן סמים (או לעשן בכלל), לא ללכת למסיבות, לא לשחק פיפא כל הלילה, לשמור על תזונה מדודה ולא לאכול ג׳אנק פוד - ממש מבאס. בנוסף הרבה אימונים, תוחלת חיים מקצועית קצרה, ואח״כ לך חפש.

אם הילד גילה את החיים הטובים וזה מה שהוא רוצה, אותי הוא לא אכזב. שילך אחרי הלב שלו, יעשה את מה שעושה לו טוב וישאיר את הכדורגל לאלו שזו התשוקה הבלתי מתפשרת שלהם.

מאחל לו רק טוב.

אמנם פאבריציו מאוד אמין אבל לא רואה למה אובמיאנג יעשה לעצמו דבר כזה.

לא כתוב שאובה מעוניין לעזוב, אלא רק שצ’לסי יצרה קשר עם השחקן/אנשים מטעמו, ושיש שיחות. יכול להיות שפה זה גם ייעצר.

אני בעד (תלוי כמובן במחיר), הוא עשה את שלו והשנה הוא ירד לספסל. לא חושב שהוא השחקן שיאהב את זה. טוב בשביל שתי הצדדים.

דרך אגב מבחינתו זה אקסיט אדיר, שיקם את התדמית שהיתה לו לפני שהוא הגיע לברצלונה יוכל לעבור ללונדון לשחק בקבוצה אטרקטיבית ולקבל משכורת יותר טובה מברצלונה . ובונוס הזדמנות להשיג נקמה בארסנל :slight_smile:

איזה דבר רע הוא עושה לעצמו? לעבור להיות השחקן הפותח באחת הקבוצות הטובות בעולם עם אחד המאמנים הכי טובים בעולם ולקבל על זה שכר לא רע? מה אני יגיד לך, לא מוצא בשבילו יותר מידי סיבות להשאר בברצלונה.

השאלה זה המחיר שיציעו עבורו.

אני לא מוצא את הציוצים של רומארו אבל מבחינתי יש הרבה סיבות לדאגה, בוסקטס ופיקה היו אתמול במועדון והתבקשו לקצץ בשכר. מה שמעלה סימני שאלה בקשר למצב של ההרשמה של השחקנים.

יש לנו שני שחקנים בני שלושים פלוס וערימות של משחקים בשלושה מפעלים לא כולל בלאגנים של פציעות, משחקי נבחרות וכ’ו (ועוד יש מונדיאל). לא הייתי ממהר להגיד שהוא לא יראה הרבה דשא, או שהוא תמיד יהיה מסופסל. דווקא מכל העמדות אצלינו החלוץ המרכזי הוא זה שלדעתי יעשה הכי הרבה רוטציות לעומת יתר העמדות.