פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

כאילו אם נפעיל את המינוף הנוסף, מגבלת השכר תספיק לכולם ועוד יישאר מקום למשכורת של סילבה.
כסף לרכישה יש, כבר מכרנו ביותר מ 700 מיליון, החזרנו 100 לגולדמן זקס, 200 על הרכש הקודם, שילמנו משכורות, וכנראה נשאר משהו בקופה.

לא יודע, אין לי מושג. גם פיאניץ’ וקסיה לא כל כך מסתדר.

נטו עבר רשמית. אין הודעה באתר הרשמי של בארסה, אבל יש באתר הרשמי של בורנמות’. אין שום פרטים.

אז בלי מינוף נוסף (אבל עם עזיבה של נטו) - לא יכולים לרשום את השחקנים החדשים.
עם מינוף נוסף - יכולים לרשום את כל אלו + אלונסו + סילבה?

יכול להיות שזה הצום והחום, אבל משהו פה נשמע לי מוזר. זה אומר שאם רק נעיף איזה ברייטווייט ו/או ממפיס, אז בעיותינו הסתיימו, כי זה יתקזז עם אלונסו? ואז אם רוצים גם את סילבה, אז צריך שפרנקי ישתכנע לעבור לצ’לסי/יונייטד? ואם רוצים גם את פרנקי, גם את סילבה, וגם 2325 קשרים אחרים - אז המנוף הנוסף יסגור לנו גם את הפינה הזו?

וברור לי שהבעיה היא לא בסכום הרכישה. אבל גם מבחינת המשכורות זה לא מסתדר לי.

יאללה, נטו רשמי -

נשארו פיאניץ’ (אם כי מתחילים לשמוע דיבורים מוגברים על זה שיישאר), בריטווייט וממפיס. על הסיכוי שאומטיטי יעזוב לפני סוף החוזה כבר ויתרתי.

כל מקור אומר משהו אחר.
לפורטה אומר שאפשר לרשום את כולם בלי מינוף נוסף.
הקיצוני ביותר לכיוון השני זה מה שמשה הביא מספורט - גם המינוף הרביעי לא יספיק לכולם.
הרוב אומרים שטבאס לא קיבל את מה שלפורטה אומר, אבל המינוף הרביעי יספיק. זה לא כולל את אלונסו+סילבה, אבל כשלפורטה הגיש את המסמכים, גם נטו וגם פוץ’ עוד היו שחקני בארסה. אני מניח שהשכורות שלהם שהתפנו יספיקו לרוב השכר של אלונסו+סילבה אם וכאשר, ואולי צריך עוד עזיבה אחת.
אני לא מאמין שסילבה או אלונסו יישבו על משכורת אסטרונומית, לכן לא חובה למכור דווקא את פרנקי כדי לפנות להם מרווח מתחת לתקרת השכר. אם לפני העזיבות של נטו ופוץ’ היינו מתחת לתקרה, אז עכשיו יש מרווח לפחות לאחד מהם, ולכל היותר צריך למכור רק אחד מהמצורעים.
הדיווחים סותרים, ואני לא יודע שום דבר מעבר לדיווחים האלה. הליגה מתחילה בעוד שבוע , אני מאמין שנדע יותר טוב תוך כמה ימים.

מסתמן לאט לאט שמה שלאפורטה אומר בנושא הזה לא נחשב, כי בסוף זה נחמד שמבחינת ברצלונה אפשר לרשום את כולם, והיה אפשר לטענתה גם אחרי 2 מינופים, אבל בשורה התחתונה - אי אפשר. נכון ללפני כמה ימים.

לא אסטרונומית, אבל השאלה היא כמה כן. והאם המשכורת המשותפת שלהם לא שווה לזו של פרנקי.

זה מה שמצד אחד מדאיג אותי, ומצד שני מרגיע אותי. לא חושב שנצא לעונה בלי דמבלה/כריסטיאנסן/ראפינייה/קסייה/קונדה/לבנדובסקי. מצד שני - באיזה מחיר…?

מה שבטוח שחלק מהחדשים אפשר לרשום כבר עכשיו. בארסה רוצה לרשום את כולם בבת אחת, אבל ירשמו את מי שאפשר לקראת המחזור הראשון. אנחנו נראה תוך שבוע מי בפנים ומי לא.
אולי ממפיס יעזוב עד אז, ואז משכורת שלו, של נטו,ושל פוץ’ כבר יתנו מרווח מספיק.

אבל מה עם הרישום של כולם??

אם החוזה לשנתיים והמחיר הוא מתחת ל-10 אני יכול לחיות עם זה.

אני עדיין חושב שבשביל המחיר של אלונסו+ מה שרצו להוציא על אספיליקווטה + עוד קצת אפשר היה להביא מגן טוב יותר ללונג ריינג’ במקום פלסטר לשנה-שנתיים, אבל מילא.

היה קיץ סה"כ טוב, אבל לדעתי מול הגדולות של אירופה תהיה לנו בעיית הגנה באגפים.

יכול להיות שאפשר לשפר את זה על ידי עליה עם אראוחו כמגן ימני במשחקים חשובים + לפתוח עם קשר (קסייה) שיגבה את ההגנה בצד שמאל.

ימים יגידו, אבל יש למה לצפות ויש אופטימיות זהירה.

מקווה שהניסיון להעיף את פרנקי ולהביא את סילבה ייכשל. לא מכחיש שסילבה שחקן ענק, אבל ההגעה שלו בהכרח תפגע בהתפתחות של פדרי.
צריך מחליף לפדרי, אבל לא שחקן שיהפוך את פדרי למחליף.

אגב, מתבאס עדיין על לבנדובסקי. ז’סוס עלה סכום כמעט זהה וכבר התחיל להראות שהוא הגניבה של הקיץ. שחקן לעוד 6-7 שנים במקום שחקן לשנתיים (אופטימית)

ממש ההפך, סילבה הוא השחקן שישלים הכי טוב את פדרי, סילבה עושה את הדבר שהכי חסר בקישור שלכם, בוסקטס סילבה ופדרי זה קישור מפחיד ברמה אחרת.

מסכים. וחוץ מזה שלדעתי סילבה גם מתאים הרבה יותר למה שנראה שצ’אבי רוצה מהקישור שלו, ביחס לפרנקי.

אם כבר סילבה אולי יפגע בהתקדמות של גאבי, כי אני חושב שפדרי נעול בהרכב בכל מקרה.

העולם מלא בגניבות של קיץ שהתבררו כפלופים. מבחינת הגיל אתה צודק, ואני בכלל קיוויתי לאחד אפילו צעיר יותר שכרגע נמצא בדורטמונד, אבל כרגע אני יותר “סומך” על העקביות של הפולני, לפחות השנה, מאשר על זו של ז’סוס.

וזה בלי לדבר על הסטאר קוואליטי ומה שהבאה של לבנדובסקי נותנת למועדון גם מעבר לסטטיסטיקה וטקטיקה.

ישלים אותו איך, כשהם אפקטיבית משחקים באותה עמדה וממלאים פונקציה זהה בהנחה הסבירה וסילבה לא ישחק באגף במקום אחד הווינגרים ושלמען הרכב מאוזן צריך עוד קשר באוריינטציה קצת יותר הגנתית- פרנקי, גאבי, ניקו קסייה וכו’.

אז אתה חושב שלאפורטה פישל כשהביא את רונאלדיניו במקום את בקהאם?
מה לגבי הסטאר קווליטי של גריזמן וקוטיניו?

אני מתנגד נחרצות להחתמה של ‘קראקים’ בשביל הילה תקשורתית או כדי לשמח את הסוסיוס הזקנים בכותרות סקסיות בספורט.

הכול אפשרי, אבל ז’סוס לא הגיע לארסנל מהליגה הצרפתית, כבר הוכיח את עצמו באנגלית, וכרגע נראה מפחיד.

מסכים אגב לגבי אדיימי- עוד שחקן שהייתי מעדיף בהרבה על לבה, אבל הוא באמת לא מוכח עדיין ברמות הגבוהות

למה להכניס לי מילים לפה? מתי טענתי דברים כאלו?
לא אמרתי שכל שחקן עם סטאר קוואליטי הוא שחקן שצריך להביא, בטח אם הוא לא מתאים בכלל לקבוצה (למשל גריזמן וקוטיניו).

כל מה שאמרתי זה שכשמביאים שחקן, חלק מהשיקולים הם לא רק בתחום הטקטי והסטטיסטי, אלא גם בתחום היח"צי/פרסומי וכדומה. במיוחד בקבוצה כמו ברצלונה. זה מכניס יותר כסף למועדון, זה מביא יותר קהל, זה נותן יותר כותרות בעיתון.

האם זה טוב שזה חלק ממערך השיקולים? לא. אבל זה המצב. ולא רק אצלנו.

וגם מה שדן כתב למטה. כמובן.

אם כבר מדברים בנושא אז זכרתי שאין לנו ספונסר על השרוול עדיין.

אני תוהה מה היו ההצעות לספונסר לפני הרכש של הקיץ ומה תהיה העיסקה שתסגר אחרי הרכש של הקיץ שהופך את בארסה לקבוצה הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר מעניינת.

אני חושב שלאפורטה עשה בשכל כשלא הסכים לסגור על ספונסר לשרוול לפני שכל הרכישות הסתיימו.

אני ממש מתרגש ממה שבנינו פה.

יובל (אני זוכר נכון?)

אני כמוך לגבי ההגעה של לבנדובסקי. יקר, חוזה להרבה זמן וכו.

עם זאת, כשאתה בונה קבוצה ושיעבדת את כל המועדון להישגים עכשוויים אתה חייב מגה קראק עכשווי. כשהסתכלתי על ההרכב אתמול - לא סמכתי על אף אחד שם בחלק ההתקפי למעט לבנדובסקי. כשאתה מושקע עם כל כך הרבה פוטנציאל כמו גאבי, פדרי, ראפיניה, דמבלה, פאטי, פראן ועוד אתה חייב פשוט אחד שיודע את העבודה, שלא מתרגש מלשחק כדורגל במעמדים גדולים, ושאשכרה ידריך את החבר’ה האלו.

איך כתוב בגמרא “כד רגיז רעיא על ענא עביד לנגדא סמותא” ובתרגום לעברית, כשהרועה כועס על העדר, הוא מנקר למוביל את העיניים (וכולם נופלים אחריו בבור). לבנדובסקי הוא לא קראק בשביל הסוסיוס אלא המפתח שכל חבורת הכשרונות הזו תתלכד. ויש משמעות אדירה לעמדת האמצע שלו כשתנועה שלו משפיעה על המון שחקנים.

קיבלת לייק אחד על התגובה, ואז הסרתי אותו ונתתי לייק שני בשביל הציטוט מהגמרא.

יובל אכן.

מבין מה אתה אומר. אני עדיין מעדיף תמיד טווח ארוך על טווח קצר, בפרט על רקע המחיר ההזוי, אבל מעבר להילת הקראק יש היגיון ביד מנוסה ויציבה ליד הילדים.

אם כי, ראפיניה למשל לא באמת נמצא באותה קטגוריה של ילדודס כמו פדרי, פאטי גאבי וכו’.

מסכים איתך בגדול, פשוט חושב שהרבה פעמים כדי להרוויח לטווח הארוך, אתה צריך להשקיע בטווח הקצר. סוג של “You need to spend money to make money”.

ולא רק מבחינת הכסף, כמו שדן ציין. למשל במקרה של לבנדובסקי - יכול להיות שהבאה שלו עכשיו, תתרום לראפינייה/דמבלה/פאטי/פראן/פדרי גם בטווח הארוך.

אני מבין שזו האסטרטגיה של לאפורטה, אבל לפחות עם חלק מהמהלכים שלו אני לא מסכים, מה גם שכל ההימורים הכלכליים קצת מפחידים אותי.

אם כולנו היינו מסכימים עם כל המהלכים שלו, זו הייתה בעיה.

שלא תבין לא נכון, אני גם לא בהכרח הייתי הולך על לבנדובסקי, בטח במחיר הזה, אבל אני יכול לראות מה הוא כן מביא (או לפחות מה ברמת סבירות גבוהה הוא יביא) ביחס לאפשרויות האחרות שאולי היה אפשר להביא במקום.